Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-11-2018, 12:39   #1
 
Ayoze's Avatar
 
[Oko Yrrhedesa] Yarra - rzeka śmierci

WSTĘP

- Nie będziecie chyba twierdzić - powiedział Terhoven, uśmiechając się krzywo. - że pięć tysięcy sztuk złota to mało.
Nie, żadne z was nie twierdziło, że pięć tysięcy sztuk złota to mało. Po pierwsze, to nie było mało. Po drugie, suma ta przewyższała dokładnie o pięć tysięcy sztuk złota wasz obecny stan posiadania.

Od pewnego czasu prześladował was pech. Te trochę grosza, które zarobiliście podczas ostatniej kampanii, straciliście, okpieni przez spryciarza, który omamił was wizją "świetnego biznesu", w który zainwestowaliście wszystkie zarobione pieniądze. Szkoda tylko, że wasz wspólnik zniknął z nimi pewnej ciemnej nocy, uprzednio dosypując wam do piwa jakiegoś środka usypiającego. Co z tego, że dorwaliście go tydzień później w jednej z mordowni Vettebergu i obcieliście co nieco? Pieniądze przepadły, a za darmo to można było w dzisiejszych czasach tylko po gębie oberwać. Jakby tego było mało, doszły problemy ze znalezieniem jakiejś sensownej roboty. Wynajmowaliście swoje miecze i umiejętności temu, kto dobrze płacił, obecnie jednak problem był taki, że albo ostatnio chcieli płacić za mało, albo jakaś inna banda awanturników zgarniała wam najlepszą robotę sprzed nosa. Chociaż baronowie wciąż wojowali między sobą o ziemie i władzę na wschodzie, a zapotrzebowanie na najemników nie malało, wy wciąż pozostawaliście bezrobotni.

W rezultacie, już od ponad dwóch tygodni mieszkaliście na kredyt w karczmie "Pod Piłą i Siekierą" w rozwijającym się prężnie miasteczku Breza. I to właśnie zdesperowany karczmarz podpowiedział wam, w jaki sposób moglibyście uregulować długi. Za grupą śmiałych, nie bojących się ryzyka ludzi rozglądał się bowiem Terhoven, zwany "Królem Drewna", właściciel kompleksu tartaków i magazynów, wokół których osada, jaką była Breza, rozwinęła się i wyrosła do poziomu miasteczka, w którym mieszkało już ponad tysiąc osób.
- Tak - powiedział Terhoven, gdy w końcu po trzech dniach prób udało wam się dostać do niego na audiencję. Jowialny mężczyzna o wydatnym brzuchu patrzył po was zaciekawionym wzrokiem. - Zgadza się, poszukuję śmiałków do niebezpiecznej roboty. Nagroda to pięć tysięcy sztuk złota płatnych gotówką, do odebrania w krasnoludzkim banku w mieście Dyveken, nad Morzem Wichrów, przy ujściu rzeki Meskery.

Nie wierzyliście własnym uszom. Od okolicy Brezy do Morza Wichrów, jeśli korzystać ze szlaków i dróg, trzeba było jechać konno około dwóch miesięcy. I to biorąc pod uwagę spokojny przejazd, a nie od dzisiaj było wiadomo, że szlaki imperialne spokojne nie były. Pięć tysięcy to nie było mało, ale te pieniądze znajdowały się strasznie daleko. Za daleko od was.
- Wyjaśnię wam w czym rzecz - rzucił Terhoven, rozsiadając się wygodnie w obitym skórą fotelu. - Otóż w Dyveken, nad morzem, są imperialne stocznie. Stocznie te zgłosiły ogromne zapotrzebowanie na moje drewno. Udało mi się przebić ceny konkurencji, ale jest pewien szkopuł. Zwykle spławiam drewno kanałami, aż do rzeki Veverki. Veverką drewno płynie aż do morza, morzem zaś do stoczni w Dyveken. Problem jednak w tym, że cała dolina Veverki to teren, które ciągle płonie. Jak nie wojenki między lokalnymi watażkami, to najazdy goblinów i innego tałatajstwa, czy inne ruchawki. Przepadają mi całe transporty, flisacy boją się tamtędy spławiać, do tego opłaty śluzowe, wymuszane jak nie przez piratów rzecznych, to barona Kellesha. - Terhoven skrzywił się i westchnął ciężko. - Nie stać mnie na takie atrakcje. Potrzebuję innej drogi transportu, inaczej wypadnę z interesu, a już się przyzwyczaiłem do tego, że wszyscy nazywają mnie "Królem Drewna".

Wstał energicznie, dużo energiczniej, niż byście się spodziewali po mężczyźnie o takiej tuszy i podszedł do okna, splatając ręce za plecami.
- Widzicie? - Skinął podbródkiem na rozciągający się za oknem widok. - To kanał, którym spławiam drewno, prowadzący do rzeki Veverki. Ale ten kanał ma też odgałęzienie, prowadzące do rzeki Yarry. Rzeki mało zbadanej i owianej złą sławą. Ale rzeka, to rzeka, no nie tak? Co taka rzeka robi, oprócz tego, że płynie? Rzeka, moi drodzy, zwykle do czegoś wpada. Najczęściej do morza. Rozumiecie, do czego zmierzam? Stocznie leżą w ujściu Meskery, wielkiej rzeki, też mało zbadanej w górnym biegu. Pewien jestem, że ta Meskera, to właśnie nasza Yarra. A że się inaczej nazywa? Co z tego? Mój pies wabi się Azor, a jak zawołam "do nogi, kundlu zasrany!" to też przyjdzie. - Terhoven zaśmiał się gardłowo ze swojego żartu, po czym nagle spoważniał. - Sęk w tym, że ja nie mogę posłać swojego transportu w ciemno, w nieznane, jeśli nie będę miał pewności, że szlak jest przetarty. I dlatego wy go dla mnie przetrzecie. To jest wasze zadanie. A jeśli uda wam się dotrzeć Yarrą do Dyveken, tam odbierzecie waszą nagrodę. Długi, jakie macie wobec Nosacza, właściciela gospody, w której się zatrzymaliście, spłacę natychmiast, gdy wyruszycie, oprócz tego dzisiejszego wieczora bawicie się w karczmie na mój koszt. To jak będzie, podejmujecie się? - Terhoven urwał, patrząc każdemu z was w oczy.

Cześć!

Tu zaczyna się zabawa, do której serdecznie zapraszam. System Andrzeja Sapkowskiego jest chyba znany każdemu, kto zaczynał grać w latach 90-tych w rpg, więc nie będę się na ten temat rozwodził, zwłaszcza, że widziałem, iż z powodzeniem jest na forum rozgrywana tytułowa przygoda z tego podręcznika, czyli "Oko Yrrhedesa". Ja chciałbym zaprosić was do drugiego gotowego scenariusza, czyli "Yarry, rzeki śmierci". Jak sama nazwa wskazuje, akcja przygody toczyć się będzie głównie na wodzie (choć lądu też nie braknie), skupiając na przetrwaniu w niekorzystnych, niebezpiecznych warunkach. Do gotowego dania, jakim jest przygoda dorzucę też szczyptę swoich przypraw, czyli modyfikacji, nowych lokacji, potworów itd. Nie będzie więc zupełnie jak w podręczniku, jednak nadal to typowe heroic fantasy z prostą mechaniką. Jeśli uda nam się ukończyć tę przygodę i będzie wam się dobrze grało, jest możliwość kontynuacji już w portowym mieście Dyveken (oczywiście dostaniecie też PD na rozwój).

1. Kwestie techniczne:
- przyjmę 4-6 graczy.
- gra tylko na forum.
- dialogi między postaciami w zakresie własnym BG.
- wstępny czas na odpis: 4 dni dla graczy, 2 dla MG.
- odpisy nie muszą być długie (wystarczą tak na długość portretu), byle zawierały deklarację działania.
- mechanika będzie używana, rzuty po mojej stronie.
- avatary na 200 pikseli szerokości, w klimacie fantasy, rysowane, bez zdjęć. Coś jak ten na przykład.
- rekrutacja zakończy się 19.11.2018 roku o północy, macie zatem tydzień na nadesłanie karty.
- karty przysyłacie tylko na PW, format dowolny, byle czytelny

2. Losowanie statów:

Wszystkie cechy losujecie sami, nie potrzebuję wyników z kostnicy czy innych takich stron, liczę na waszą uczciwość.

K - KONDYCJA - 2K6+12
Współczynnik ten określa energię, zdrowie, wytrzymałość, siłę charakteru, determinację, wolę przeżycia. Jeśli spadnie do zera i poniżej, oznacza to śmierć.
S - SIŁA - K6+6
Ogólna siła fizyczna i budowa ciała.
Z - ZRĘCZNOŚĆ - K6+6
Zwinność, skoczność ,zmysł równowagi, refleks, zdolność do delikatnych operacji manualnych, bystrość wzroku, zdolność postrzegania, czułość słuchu.
I - INTELIGENCJA - K6+6
Umiejętność analizy, wyciąganie wniosków, historia świata, zwyczaje różnych nacji i ras, języki, obyczaje zwierząt i potworów, negocjacja, pakty, kłamanie, odporność na szok, obłęd, porażający strach.
W - WALKA (S+Z podzielone przez 2, zaokrąglone w górę)
Jeśli S+Z/2=10-11, to +1, 12 to +2.
Sprawność w walce wręcz i w posługiwaniu się orężem.

Czarodzieje posiadają jeszcze jedną cechę, a mianowicie:

ZM , czyli Zdolności Magiczne - 2K6+6
Jeśli wylosowana wcześniej Inteligencja (I) mieści się w przedziale 10-12, to ZM automatycznie podwyższa się o 2. Oprócz tego K, S i Z w przypadku cczarodzieja są zmniejszone o 2, a Walka zaokrąglona w dół.

UZBROJENIE I PANCERZ:

BROŃ BIAŁA:
- lekka (nóż, pałka, bat, kastet) zadaje 1k2 obrażeń
- średnia (pałka okuta, tarcza, kord, buzdygan, nadziak) zadaje 1k3
- zwykła (miecz, topór, maczuga, włócznia, kopia) 1k6
- ciężka (miecz/topór dwuręczny, halabarda, gizarma) 1k10

BROŃ DYSTANSOWA
- łuk krótki 1k4
- łuk długi, oszczep 1k6
- kusza 1k6+1
- toporek/młot do rzucania, długi sztylet 1k4
- nóż 1k2
- improwizowana 1

ZBROJA:
- lekka (zbroja skórzana): -1 od uzyskanych obrażeń i od Zręczności
- średnia ( zbroja kolcza): -2 od uzyskanych obrażeń i od Z
- ciężka (zbroja płytowa): -3 od uzyskanych obrażeń i od Z
- tarcza: - 1 od uzyskanych obrażeń i od Z.

3. Wzór KP:

- avatar
- imię i nazwisko, ew. przydomek:
- rasa: [człowiek, krasnolud, elf, półelf, półork, niziołek, na jakieś inne potrzebna moja zgoda]
- profesja: [jakaś typowo fantasy: wojownik, żołnierz, złodziej, paladyn... nawet egzorcysta przejdzie]
- wiek:
- wygląd:
- charakter: [opisać w kilku zdaniach, jaka postać jest w obyciu, żadnych fajerwerków.]
- umiejętności: [wypisać to, w czym postać jest dobra. Dla elfa czy krasnoluda będzie to np. widzenie w ciemności itd. Osiem umiejek]
- uzbrojenie i pancerz:
- ewkipunek: [nie przesadzać, najważniejsze rzeczy dla awanturnika]
- historia: [pół A4 starczy spokojnie, można wymyślać miejsca, w którym bohater się urodził, można też biografię wypunktować. Jako drużyna macie za sobą jakieś dwie misje na awanturniczym szlaku, znacie się od ponad trzech tygodni].
- część mechaniczna
- czary [jeśli dotyczą. Można wymyślić własne, lub posiłkować się podręcznikiem. Jeśli będą zbyt silne, przytniemy]


Będzie to mój debiut jako MG na forum, ale nie w ogóle, gdyż mam ponad trzynastoletnie doświadczenie jako Mistrz Gry i gracz. Jeśli chcesz pograć w proste, klasyczne fantasy i dobrze się bawić, zapraszam do udziału w rekrutacji! Na wszelkie pytania z przyjemnością odpowiem.

Pozdrawiam i czekam na zgłoszenia oraz karty!
 

Ostatnio edytowane przez Ayoze : 13-11-2018 o 13:46. Powód: dopisek do zasad
Ayoze jest offline  
Stary 13-11-2018, 13:28   #2
 
hen_cerbin's Avatar
 
Wow, jedna z najbardziej niemożliwych sesji do poprowadzenia na forum. Spory plus za odwagę. Nawet mimo braku czasu bym się zgłosił, ale niestety znam ją. Jakieś 18 lat temu w nią grałem.

Co do magów: oni mają dodatkową statystykę ZM, ale za to niższe inne współczynniki (o 2 bodajże) i ich WW zaokrągla się w dół.
 
__________________
Sonda - Gobliny

Ostatni, cz. IV
Gladin, Druidh, Gob1in, Stalowy
hen_cerbin jest offline  
Stary 13-11-2018, 13:40   #3
 
Ayoze's Avatar
 
@hen_cerbin: Ja też dawno temu w nią grałem i sporo pozapominałem, więc jeśli nie będziesz "metagrał", to możesz podesłać KP. Poza tym trochę pozmieniam rzeczy, dojdą nowe potwory i miejsca do eksploracji, więc nie będzie zupełnie jak w podręczniku.

Cytat:
Napisał hen_cerbin Zobacz post
Co do magów: oni mają dodatkową statystykę ZM, ale za to niższe inne współczynniki (o 2 bodajże) i ich WW zaokrągla się w dół.
Tak jest, zapomniałem to uwzględnić przy pisaniu rekruty, zaraz dorzucę. Dzięki za czujność!
 
Ayoze jest offline  
Stary 14-11-2018, 14:42   #4
 
Gienkoslav's Avatar
 
Cześć. Jak bardzo totalna nieznajomość systemu przeszkadzałaby w rozgrywce?
 
Gienkoslav jest offline  
Stary 14-11-2018, 17:01   #5
 
noboto's Avatar
 
Zgłaszam się, brzmi spoko hmm... jestem trochę zaawansowanym graczem jeśli chodzi o RPG ogólnie i lubię pokombinować z różnymi rasami :P

Standardowe elfy i inne mnie mało interesują, wolę inne rasy typu orki, hobgobliny (ale nie gobliny) gnolle, pół smoki itp. (taa jestem Dedekowym graczem)

Więc zapytam jak wygląda u ciebie sytuacja z innymi rasami niż typowe?
 
noboto jest offline  
Stary 14-11-2018, 17:29   #6
 
Ayoze's Avatar
 
@Gienkoslav: znajomość systemu nie przeszkadza zupełnie, musisz tylko zrobić KP według wytycznych i tyle. Setting "Oka Yrrhededa" to typowy średniowieczny świat fantasy ze smokami, lochami pełnymi skarbów, wielkimi królestwami, itd. U mnie to będzie taki mix DnD, Pathfindera i Warhammera, a wszystko w razie czego będzie objaśniane na sesji i w komentarzach. Także nie ma co się bać nieznajomości, bo wcale znać nie trzeba.

@noboto: jako, że to świat fantasy, mogę się zgodzić na jakieś smokowce, czy nawet catfolki lub ratfolki, ale rasy z reguły złe, czyli orki, hobgobliny czy gnolle odpadają. Jednocześnie nie chciałbym, żeby drużyna była jakimś zwierzyńcem.
 
Ayoze jest offline  
Stary 14-11-2018, 19:17   #7
 
noboto's Avatar
 
Ja jeśli chodzi o światy Fantasy nigdy nie nakładałem nakładki "cała rasa jest zła" po prostu ma zwyczaje i problemy które pchają ją do robienia rzeczy które ludziom wydają się złe i dziwne, dla orków napadanie na ludzi to sposób na przetrwanie i nie widzą nic złego w tym że biją ludzi by nakarmić małe orki i swojej żonce dać fajny warkocz z włosów ludzkich kobiet ew. znaleźć na wyprawie żonkę
 
noboto jest offline  
Stary 14-11-2018, 21:51   #8
 
Ayoze's Avatar
 
Cytat:
Napisał noboto Zobacz post
Ja jeśli chodzi o światy Fantasy nigdy nie nakładałem nakładki "cała rasa jest zła"
No to bardzo się cieszę, jednakże moja rekruta = moje zasady Jeśli tak bardzo cię ciągnie do zielonych, to jest opcja pół-orka. Reszta jak wyżej
 
Ayoze jest offline  
Stary 14-11-2018, 22:45   #9
 
noboto's Avatar
 
Robię maga człowieka
Przydała by się jakaś luźna sesja potworami bo jakoś tak ma ochotę na gnolla ale to tylko moje dziwne potrzeby, i szanuje za "moja sesja moje zasady"
 
noboto jest offline  
Stary 15-11-2018, 06:30   #10
 
Shiv's Avatar
 
Zgłaszam się, postać będzie do niedzieli.
 
Shiv jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:32.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168