Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-05-2019, 12:15   #1
 
Fenrir__'s Avatar
 
Arrow [Savage World] Sesja w klimatach militarnego SF

Piękna błękitna planeta przesłaniała niemal wizjer. Od dłuższego czasu zbliżała się powoli. Człowiek odziany w nieskazitelny niebieski mundur. Złote naramienniki z grubymi bulionami i złote guziki połyskiwały w niespokojnym świetle wpadającym przez wizjer. Stał z rękami założonymi na plecach i wpatrywał się w nieruchomym wzrokiem w przestrzeń. Na powierzchni planety rozbłyskały i gasły jaśniejsze punkty. Nagle w pole widoku wpłynął połyskujący poszarpany przedmiot. Piękny lśniący kadłub powoli wirował bezwładnie. Ukazując poszarpane poszycie, osmalone dziury, przez które wypływały ze statku jego wnętrzności.
Mężczyzna nawet nie drgnął gdy za jego plecami rozległy się stłumione odgłosy wybuchów i krzyki. Stał niewzruszony, wpatrzony w planetę, którą odsłonił przelatujący wrak.
Gródź za nim rozpadła się z hukiem i do pomieszczenia wdarł się niemal trzymetrowy stwór. Pokryty grubą czarną chityną. Owadzi kształt miał 4 kończyny zakończone ostrymi, postrzępionymi kosami. Jego paszcza otwarła się na boki i z gardzieli wyrwał się ryk tryumfu. Urwał się jednak w połowie zagłuszony hukiem wystrzału. Olbrzymie owadzie cielsko obcego zadrżało. Kolejny wystrzał sprawił, że czaszka potwora eksplodowała rozsyłając do okoła cząstki chityny i zielonkawy śluz. Potężny zakuty w stalowy pancerz wojownik górował nad owadzim truchłem, które upadło u jego stóp. W jego pancernej dłoni dymił potężny pistolet.
- Admirale - krzyk kobiety mocno zniekształcony przez syntezator uszkodzonego pancerza wyrwał mężczyznę z tego dziwnego stanu.
Lewa ręka pancerza opadała bezwładnie. Niemal oderwana od ciała, z jej pancernych palców kapała czerwona krew.
Pancerz ruszył w kierunku mężczyzny ten jednak był szybszy. Sięgnął do białej kabury przy pasie i wydobył pistolet. Przyłożył sobie do skroni i szepnął.
- To już koniec… przegraliśmy…
Kobieta zakuta w pancerz wspomagany rzuciła się w jego kierunku jednak świat jakby zwolnił. Jej potężny skok był zbyt wolny. Czuła jakby utknęła w gęstej mazi. On w tym czasie powoli zamknął oczy i nacisnął spust. Huk wyrwał ją z tego dziwnego uczucia i zdążyła złapać sprawną ręką admirała nim jego ciało uderzyło o pokład. Pokładem statku wstrząsnęła kolejna eksplozja. Światło zamigotało i zgasło. Grawitacja się wyłączyła. Kropelki krwi admirała krążyły w powietrzu podświetlane przez powoli gasnące światło pancerza.

Przegrali…

Statki Roju Valków kłębiły się wokół umierającej floty niczym owady na martwym ciele. Kolejny świat umarł…
Witam w rekrutacji do sesji w klimatach militarnego SF.

Mam przyjemność zaprosić was w głęboką przestrzeń kosmosu w autorskie realia, które będą przez Was współtworzone.

Świat ten pogrążony jest w wojnie. Frakcje ludzi, którzy w toku ewolucji stworzyli społeczności tak bardzo od siebie się różniące, że nie potrafiące żyć w pokoju natrafiły na siłę, która zagraża im wszystkim, a mimo to nie potrafią się zjednoczyć dalej toczą ze sobą nieustające konflikty.

Świat w który was zapraszam jest światem nieograniczonym. W którym istnieją tysiące zamieszkałych planet, niektóre nie słyszały o kosmicznych konfliktach. Nie mają pojęcia o bezwzględnych Tricarnijczykach mutujących własne ciała i armie niewolników, o Cesarstwie Kyros wykorzystującym zamierzchłą technikę wymarłej rasy, potrafiącą przebudzi psioników. Czy Terranach i ich zcyborgizowanych korporacje dążące do unifikacji i ujednolicenia kosmosu, ani tym bardziej o nieludzkich Valkach, których roje niszczą świat za światem…

W tym ogromnym świecie znajduje się jeden neutralny statek. Z załogą będącą mieszanką całej galaktyki. Załogą wojowników, którzy przetrwali niejedno i planują przetrwać więcej. Z wami na pokładzie!

-----------------------
Ilość graczy: 2-4 graczy

Tempo: w miarę intensywne 3-4 odpisy w tygodniu.

Forma: Prowadziłem na Gdocu tego typu sesje i się sprawdzało. Ale jak wolicie przez forum - dostosuje się.

Mechanika:
Będziemy grali na systemie Savage World Edycja Przygodowa (najnowsza edycja) - starter
Znajomość zasad wymagana jest na poziomie startera. Poza tym wszystkie zasady w razie potrzeby wytłumaczę, więc zapraszam również tych, którzy SW nie znają.

W kwestii mechaniki kosmicznej oprzemy się na Science Fiction Companion ( co prawda nie ma go jeszcze w najnowszej edycji, ale przeróbki w tym przypadku są kosmetyczne). Z stąd weźmiemy, sprzęt, ekwipunek, broń i statki.

Zarys realiów świata - gdoc

Koncepcja sesji

Postacie stanowią załogę statku najemników - piratów, najlepiej żeby byli oficerami lub podoficerami. Choć mogą być nawet szeregowcami. Cały statek będzie posiadał około 50 osób załogi. Jest to mieszkanka każdej z frakcji poza Valkami.

Wyposażenie i dokładny koncept statku stworzymy wspólnie z jego załogą. Warto zajrzeć do tego co już jest w zarysie.

Może to być np

Terrańska korweta torpedowa - Mocno uzbrojona, opancerzona jednostka, która może atakować nawet większe od siebie cele. Używana do misji patrolowych i konwojów. Jest to więc bardzo uniwersalna jednostka, choć jej uzbrojenie i utrzymanie jest kosztowne.

Kyrosjanski okręt zwiadowczy typu Modliszka. Taki okręt przeznaczony jest do dłuższych lotów granicznych. Posiada lekki massdriver. Posiada też lądowisko na lekki myśliwiec zwiadowczy - ważka. Posiada podstawowy system górniczy pozwalający na wydobycie i obrókę skał na potrzeby massdrivera.

Tricarnijska korweta handlowa przerobiona na desantowiec - najpopularniejszy okręt produkowany przez Tricarnię. Posiada sporą ładownię. Jest idealny jeśli ktoś myśli o przemycie lub handlu (najczęściej wykorzystywany do handlu niewolnikami ) . Jest w znacznej mierze autonomiczny i wymaga mniejszej ilości załogi do pilotowania. Ten okręt został jednak przerobiony tak by pomieścił większą ilość żołnierzy i sprzętu bojowego. Zmodyfikowano go również by idealnie nadawał się do abordażu jednostek latających.

Oczywiście to tylko pomysły, załoga może stworzyć własny.

Wszystkie szczegóły na temat statku można znaleźć tutaj - gdoc


Gracze jak na najemników przystało będą wybierać jedną z kilku możliwych misji. Które będą się zmieniały w zależności od podjętych przez nich decyzji. Sami zdecydują czy za angażują się, w któryś konflikt. Po której ze stron? Czy zmierzą się z Valkami? a może skupią się na przemycie, piraceniu i unikaniu “dużych graczy”.

Z założenia w grze nie zabraknie konfliktów zbrojnych. Zarówno walk w kosmosie jak i na powierzchni planet Dobrze by było by w takie konflikty angażowali się wszyscy gracze - Czyli np jeśli ktoś zdecyduje się na kapitana, może mieć w zwyczaju zostawianie statku pod opieką np pilota i samemu prowadzić ludzi do walki.

Rekrutacja:

Proszę o zgłaszanie się w tym wątku. Na chwilę obecną wystarczy koncept postaci z 2-3 zdania na temat postaci. Stanowisko, jakie chce się objąć. Oraz stworzenie równie krótkiej koncepcji dodatkowego (powiązanego z główną postacią) członka załogi wraz z jego stanowiskiem.

W pliku z opisem statku znajduje się parę konceptów załogantów - ale nie są one obowiązkowe uzupełnią one załogę po rekrutacji lub zostaną w całości zastąpione nowymi pomysłami.

Jeśli będzie więcej chętnych niż miejsc, pierwszeństwo mają gracze, którzy już u mnie grali w piracką sesje, następnie będą decydowały koncepty i kolejność zgłoszeń.

Zachęcam już teraz do dyskusji na temat tego jakim statkiem wyruszymy w tą niezwykła podróż.

Rekrutacja potrwa do 22.05.2019 chyba, że wcześniej zbierze się w miarę zgrana ekipa to zamknę rekrutację wcześniej, więc nie czekajcie do końca rekrutacji.

Gdy zbierzemy graczy

Zaczniemy składać karty postaci, statek i całą resztę. Zaczniemy grę od postaci doświadczonych (4 rozwinięcia). Dla osób, które zaangażują się w “światotworzenie” - zarówno realiów, statku jak i jego załogi przewiduje darmowe rozwinięcia.
 

Ostatnio edytowane przez Fenrir__ : 08-05-2019 o 14:43.
Fenrir__ jest offline  
Stary 08-05-2019, 14:10   #2
 
Smothir's Avatar
 
Jeśli interesowała by Cie świeża krew i umysł jeszcze nie skażony tym światem to z chęcią się zgłaszam. Postaram się zapoznać z realiami i info na gdocu żeby sklecić zarys postaci i podeśle na priv.
 
Smothir jest offline  
Stary 08-05-2019, 17:31   #3
 
Santorine's Avatar
 
Wstępnie zainteresowany postacią kapitana, napiszę trochę więcej w ten weekend
 
__________________
Evil never sleeps, it power naps!
Santorine jest teraz online  
Stary 08-05-2019, 22:00   #4
 
Mike's Avatar
 
Ja też, wcześniej byłem bosmanem, ale awans mi się <regulamin zabrania> należy :P
Teraz zagrałbym Pierwszym, kształtuje mi się terranin, były marine. Parę wojskowych cyberacji. Pali cubańskie cygara*. Jak to mówią: człowiek wyjdzie z wojska, ale wojsko z człowieka nigdy.

*Cubania - taka mała planeta na uboczu, kiedyś tam stacjonował Dawna planeta więzienna, ale za drogo wychodziło zsyłając tam ludzi więc zamknęli. Obecne żyją tam potomkowie zesłańców w drugim pokoleniu. Jedyne co stamtąd warto transportować to cygara
 
Mike jest offline  
Stary 09-05-2019, 01:15   #5
 
Arvelus's Avatar
 
Powiedz mistrzu... jak z kasą stoimy na początku?
Bo widzę kolesia w power armorze z montowanym ciężkim, vehicularnym, miotaczem ognia =p

Ale to szybka wizja, jeszcze bez jakiejkolwiek głębi. Ona jeszcze powstanie

Alternatywnie pan pt: "nigdy mnie tu nie było", czyli skradanie i otoczka wymaksowane tak aby wcisnąć komuś granat w odbyt tak, że nie zauważy =p
 

Ostatnio edytowane przez Arvelus : 09-05-2019 o 01:21.
Arvelus jest offline  
Stary 09-05-2019, 08:40   #6
 
Fenrir__'s Avatar
 
Macie około 50 milionów . Ale za to trzeba kupić i wyposażyć statek. Podstawowe systemy zjadają około połowy tej kwoty. Pancerze wspomagane są. Do najbardziej znanych należą spartanie z terry. No i wielkie mechy kyrosjan. Ale jest sporo pomiędzy. Myślałem, że wciśniemy jakieś 3 niewielkie pancerze na okręt. Ale to do ustalenia.
 
Fenrir__ jest offline  
Stary 09-05-2019, 13:44   #7
 
Dedallot's Avatar
 
Zainteresowany postacią nawigatorki. Wciąż obstaję przy Ai w bionicznym ciele. Czy mogłoby przejść?

Jestem za zwiadowczym. Choć torpedowiec mógłby być zabawnym nawiązaniem do black lagoon
 
__________________
Czy widział ktoś Ikara? Ostatnio kręcił się przy tamtych nietestowanych jetpackach...

Ostatnio edytowane przez Dedallot : 09-05-2019 o 13:47.
Dedallot jest offline  
Stary 09-05-2019, 13:47   #8
 
Dhratlach's Avatar
 
Lepiej zainwestować w statek i może jakiś prom, niż w sprzęt graczy. Sprzęt się zdobędzie, statek zostaje na zawsze i ciężko go zmienić, a udoskonalanie jest niebotycznie drogie i czasochłonne
 
__________________
"We aren’t no thin red ‘eroes, nor we aren’t no blackguards too,
But single men in barricks, most remarkable like you;
An’ if sometimes our conduck isn’t all your fancy paints,
Why, single men in barricks don’t grow into plaster saints!"
Dhratlach jest offline  
Stary 09-05-2019, 14:22   #9
 
Fenrir__'s Avatar
 
Dhratlach - masz dużo racji. Ale pancerze też się przydadzą jak dojdzie do bitwy. Nie wszędzie wlecisz statkiem. Zaś torpeda za 0,5M kredytów to jednak spory wydatek, tym bardziej że sprytny wróg może jej uniknąć.

Może warto te 0,5M zamiast na torpedę wydać na pancerz...

Dedallot - Z tym AI w ciele bionicznym - to ja mam mieszane uczucia. W koncepcji świata bionika chyba nie była wspomniana. Tricarnia ma genetykę, Terranie mają cybernetykę, a Kyros ma obcą technologie. W obecnej koncepcji AI mają do dyspozycji senatorowie. AI pojawia się też na statkach. Roboty i drony inteligencją nie przekraczają mądrego zwierzaka.

Mi to średnio pasuje, bo wchodzimy w transhumanizm, a to nieco inne klimaty. Bo pojawia się pytanie po co ludzie na wojnie skoro można puścić tam roboty. Łatwo wytłumaczyć to finansowo... Ale jak roboty wychodzą drogo... To co taki drogi robot robi na statku awanturników. Nikt nie szuka stworka za grube miliony.?

Świat jest jednak otwarty i możemy go zmodyfikować. Zbiera się nas tu trochę możemy temat przedyskutować.

Wpisz to w koncepcję opisz jaki to ma wpływ wszechświat, czy jest takich biotów dużo...? A może to osobna frakcja.. ? Jak odnoszą się do tego inne nacje. Transhumanizm niesie ze sobą wiele kosztów zarówno zgrywanie jaźni do sieci jak i tworzenie nowych sztucznych jaźni. Zazwyczaj wokół tego tworzy się dużo skomplikowanych form zarówno prawnych jak i społecznych.
Przekonaj mnie i innych że to w tym świecie ma sens.
 
Fenrir__ jest offline  
Stary 09-05-2019, 14:52   #10
 
Dhratlach's Avatar
 
Fenrir__ - będę musiał się wgryźć w podręcznik, bo póki co to tylko spekuluje na podstawie tego czy tamtego, ale tak, "jakiś" sprzęt się przyda. Może nie z najwyższej półki, ale jednak.

Mam w głowie pomysł na Technika który jest wynikiem badań i eksperymentów genetycznych obcej cywilizacji na genomie ludzkim. Osobna pod-frakcja obcej frakcji z innej galaktyki, o której są tylko pogłoski wśród pijanej gawiedzi kosmicznej w kosmoportach. Kto by jednak brał te bajania za prawdę, skoro wszyscy wiedzą, że dobra opowieść może załatwić sobie kilka kolejek synth-alkoholu?

Oczywiście, to wstępny koncept. Mam w zwyczaju zazwyczaj najpierw robić mechanikę, niż na siłę ją wplatać pod fabułę
 
__________________
"We aren’t no thin red ‘eroes, nor we aren’t no blackguards too,
But single men in barricks, most remarkable like you;
An’ if sometimes our conduck isn’t all your fancy paints,
Why, single men in barricks don’t grow into plaster saints!"
Dhratlach jest offline  
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:36.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168