Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-07-2019, 19:42   #1
 
hen_cerbin's Avatar
 
Ich oczami II - Oblężenie

Pamięci tych wszystkich NPC, którzy ginąc setkami i tysiącami nie powodują nawet wzruszenia ramion graczy, i których śmierć zostaje zapomniana najdalej po minucie. Pamięci tych, którzy próbują prowadzić karczmy mimo tego, że gracze palą je przynajmniej raz do roku. Pamięci władyków, którzy nie mogą wydać rocznego dochodu miasteczka na nagrody za sprzątniecie podrzędnej grupki bandytów. Pamięci tych, którzy próbują utrzymać porządek w mieście, który to porządek gracze zakłócają bardziej niż kultyści chaosu. Pamięci handlarzy, którzy ryzykują życie nie przyjmując w rozliczeniu za towary goblinich włóczni i zardzewiałych hełmów. Pamięci tych wszystkich mieszkańców Starego Świata, których los absolutnie nie obchodzi graczy, którzy zazwyczaj, o ironio, twierdzą, że to ich właśnie ratują.

Kilka słów o samej sesji:
Będzie to sesja z przymrużeniem oka, skupiona na perypetiach grupki mieszkańców miasta, którzy dosyć je lubią i chcieliby by stało jak stoi.
Będziecie mieli okazję wcielić się w postacie, które zwykle były zwykłymi NPCami, na których nikt nie zwracał większej uwagi. Zobaczycie świat ich oczami.


Technikalia:
Systemem będzie drugoedycyjny Warhammer, ale do zagrania nie jest konieczna ani znajomość podręcznika ani świata. W cyferkach KP zawsze mogę pomóc, sporą część miasteczka opisujecie i tak sami, a z rzutów w całej pierwszej części korzystałem może ze dwa razy.

Miejsce i czas akcji:
Gluckwunsch. Miasteczko nad rzeką. Ot, dziesiątki takich w Imperium. Gdzie i kiedy dokładnie - nieistotne. Istotne jest to, że kilkanaście lat temu miały tam miejsce wypadki opisane w poprzedniej części .

W skrócie: Poszukiwacze Przygód (nimi sterował MG na podstawie swoich doświadczeń z graczami) przybyli do miasta na kradzionych koniach, by na zlecenie tajemniczego człowieka odnaleźć zaginioną złodziejkę i odzyskać skradzioną księgę i mapę. Po nieopłaceniu myta na bramie, burdzie i spaleniu karczmy, kradzieży dokumentów ze Strażnicy i Ratusza, doprowadzeniu do pobicia strażników miejskich, zamordowaniu jednego z nich i zastraszeniu reszty zabili także lokalne bóstwo opiekuńcze (Panią Szczęścia). Strażnicy Miejscy: Georg Nichtmachen (postać Phila) i ochotniczy strażnicy: Jagoda, Timi i Jacek Dydulski (postaci druidha, Wisienek i lynx lynxa) odwalili całą robotę detektywistyczną, znaleźli zaginionych, rozwiązali tajemnicę i znaleźli wejście do starodawnej świątyni zapomnianego bóstwa, ale jak łatwo się domyślić, wszystkie zasługi Bohaterowie przypisali sobie i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku odjechali w kierunku zachodzącego słońca. Ale przynajmniej miasto stoi jak stało (nie licząc karczmy i jednego z dwóch mostów).


Czasy obecne: standardowo: wojny, zarazy, głód... nic nowego w sumie. Poza tym, że armia nieumarłych zbliża się do Gluckwunsch. Ale spokojnie - drużyna Bohaterów, Poszukiwaczy Przygód już zmierza miastu na ratunek... Naprawdę - chcą pomóc. Na mieszkańców, w tym Timiego, Jacka i Jagodę padł blady strach. Żadna plaga nie jest tak straszna jak Poszukiwacze Przygód, przekonani o swojej słuszności.

Rola graczy:
Chcesz spróbować swoich sił nie jako bohater opowieści, ale NPC/BN? Jako (niekoniecznie) zwykły mieszkaniec miasta, w którym zaczynają się właśnie szarogęsić Poszukiwacze Przygód, którzy przecież są na ważnej misji i dlatego wszystko im się należy, a każdy kto im się sprzeciwia z definicji jest zły?

W tej sesji postacie będą świetnie wyposażone i doświadczone. Nie Wasze, oczywiście. Punkty przeznaczenia też będą. Tzn. oni je będą mieli.
Macie za to po trzy nieodnawialne PSy (Punkty Skuchy), dzięki którym możecie psuć poczynania Bohaterów, które inaczej zazwyczaj im wychodzą.

Kogo szukam:
Do pięciu graczy, ceniących bardziej odgrywanie postaci niż rzucanie kostkami i chcących dołączyć do byłych strażników, którym z pewnych powodów całkiem nieźle się teraz wiedzie: Phila/Geogre'a Nichtmachena (Kapitana Straży), Wisienek/Timiego (Przewodniczącego Cechu Szewców i Rymarzy oraz członka Rady miasta), druidha/Jagody Erminliny Waldeburgi von Ottovordemgentschenfelde (bardzo bogatej wdowy prowadzącej Dom Spotkań) oraz lynx lynxa/Jacka Dydulskiego (żyjącego świętego Morra)?

Mechanika będzie po mojej stronie, ale możecie wpłynąć na rzuty porządnie opisując akcje lub współpracując ze sobą nawzajem.

Tempo gry:
Pięć dni dla Was, dwa dla mnie.

Załóżmy, że chcesz zagrać:
1. Ustal kim Twoja postać miałaby być w miasteczku:

Zajęte "miejsca pracy":
- Szlachcianka prowadząca Dom Otwarty i zajmująca się ciemnymi interesami, członek Rady Miasta - Jagoda (drudh)
- Mistrz Gildii Rymarzy i Szewców, członek Rady Miasta - Timi (Wisienki)
- Kapłan, Święty i Oszust, członek Rady Miasta - Jacek (lynx lynx)
- Burmistrz - Bladin chyba robi postać pod to
- Kat - Grek
- Medyk - baalzamon

Wakaty:
- Karczmarz (właściciel najlepszej karczmy w mieście, członek Rady Miasta)
- Kupiec (najbogatszy w mieście, członek Rady Miasta)
- Mistrz Kowalski (właściciel kompleksu kuźni, członek Rady Miasta)
- Kapitan Straży, członek Rady Miasta


2. Stwórz postać z zakończonymi dwiema profesjami (np mieszczanin -> karczmarz, czy rzemieślnik-> mistrz rzemiosła)
Rasa: dowolna.
Wszystkie rzuty przy tworzeniu postaci są po Twojej stronie. Łaska Shallyi i darmowe rozwinięcie oczywiście są (ale postacie i tak są dokończone). Wyposażenie - pełne z profesji. Dodatkową kasę ponad to co w KP podam jak już będziemy w grze.

3.Stąd skopiuj sobie Kartę Postaci, po wypełnieniu wrzuć linka w temacie rekrutacji.

Wasze postacie mogą się znać.
Obowiązuje konkurs kart (ale znając siebie przyjmę pewnie każdego z sensownym zgłoszeniem).

Czas trwania rekrutacji:
do 21.07.2019r. Zastrzegam sobie prawo do zakończenia rekrutacji szybciej albo jej wydłużenia, w zależności od zainteresowania i zgłoszeń, ale będzie można dołączyć później jeśli komuś będzie zależało.

Rekrutacja ostatnio wyglądała tak. ([WFRP II] - Ich oczami - Straż, straż!)

A sama sesja: tak.
 
__________________
Sonda - Gobliny

Ostatni, cz. IV
Gladin, Druidh, Gob1in, Stalowy

Ostatnio edytowane przez hen_cerbin : 16-07-2019 o 21:28.
hen_cerbin jest teraz online  
Stary 08-07-2019, 20:10   #2
 
MrKroffin's Avatar
 
Pierwsza część mnie niefortunnie ominęła, drugiej nie odpuszczę. Mam postać wstępnie skonsultowaną z Lynxem, zobaczymy, jak wyjdzie w praniu .

Rozumiem, że z racji profesji tworzymy postacie, które coś znaczą w naszym grajdołku? Nie takich pierwszych lepszych obwiesiów z ulicy?
 
MrKroffin jest offline  
Stary 08-07-2019, 20:18   #3
 
hen_cerbin's Avatar
 
Cytat:
Napisał MrKroffin Zobacz post
Rozumiem, że z racji profesji tworzymy postacie, które coś znaczą w naszym grajdołku? Nie takich pierwszych lepszych obwiesiów z ulicy?
Tak. Takich pierwszych lepszych obwiesiów z ulicy robiliście w pierwszej części, teraz Wasze postacie będą ważnymi osobistościami w życiu miasteczka.
 
__________________
Sonda - Gobliny

Ostatni, cz. IV
Gladin, Druidh, Gob1in, Stalowy
hen_cerbin jest teraz online  
Stary 08-07-2019, 21:14   #4
 
Gladin's Avatar
 
zgłaszam, że planuję pomyśleć nad kartą i zgłosić się do sesji - m.in. dlatego, żeby zobaczyć Cię od strony mistrzowania

jak z dostępnymi profesjami? poturlałem sobie w career compendium i
najbardziej trafiony wydaje mi się exciseman (poborca?) awansowany na litigant (adwokat?)
lub Wise Woman z rozwinięciem do Politician (to by chyba dobrze pasowało)
Strigany Mystic (tu nie mam niestety pomysłu na drugą profeję, żeby do sesji pasowała)
brzmią ciekawie

Jak z dopuszczalnością/dopasowaniem?

edit: jak z pieniędzmi na start?
 
Gladin jest offline  
Stary 08-07-2019, 21:18   #5
 
hen_cerbin's Avatar
 
Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
zgłaszam, że planuję pomyśleć nad kartą i zgłosić się do sesji - m.in. dlatego, żeby zobaczyć Cię od strony mistrzowania

jak z dostępnymi profesjami? poturlałem sobie w career compendium i
  • najbardziej trafiony wydaje mi się exciseman (poborca?) awansowany na litigant (adwokat?)
  • lub Wise Woman z rozwinięciem do Politician (to by chyba dobrze pasowało)
  • Strigany Mystic (tu nie mam niestety pomysłu na drugą profeję, żeby do sesji pasowała)
brzmią ciekawie

Jak z dopuszczalnością/dopasowaniem?
W tej sesji nie widzę problemów z dopuszczeniem dowolnej z tych postaci do gry (czy dowolnej innej, może poza sługami chaosu). Zastanów się też kim Twoja postać chce być - nie tylko jaką ma profesję ale i kim w miasteczku jest.
A co do pieniędzy - tak jak w KP napisałem, 20zk startowego + ewentualne profesyjne. Nie ma się co nimi przejmować w tym momencie ani kupować lin, namiotów czy broni, bo to w mieście jest i po domach i tak Wam się wala - a ile dokładnie pieniędzy macie powiem jak już będę wiedział kto kim jest i ilu Was gra (wiadomo że kupiec ma magazyny i towaru za znaczną kwotę, karczmarz karczmę i zatrudnioną w niej rodzinę/sługi, aptekarz ma aptekę z wyposażeniem, a burmistrz uposażenie a jak trzeba to i do miejskiej kasy może sięgnąć, itd).
 
__________________
Sonda - Gobliny

Ostatni, cz. IV
Gladin, Druidh, Gob1in, Stalowy

Ostatnio edytowane przez hen_cerbin : 08-07-2019 o 21:24.
hen_cerbin jest teraz online  
Stary 08-07-2019, 21:26   #6
 
Gladin's Avatar
 
No właśnie osoba będąca adwokatem mogłaby być sędzią miejskim.

A Politician (urzędnik) no to do dogadania, jakie urzędnicze stanowisko mogłoby być. Zważywszy na profesję wstępną (wise woman) pasowałaby rola doradcy burmistrza czy coś podobnego, a może ktoś z rady miejskiej.

Któraś z tych opcji bardziej Ci pasuje?

edit: pytanie o pieniądze nieaktualne, jest info na szablonie KP
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 08-07-2019 o 21:34.
Gladin jest offline  
Stary 08-07-2019, 21:34   #7
 
hen_cerbin's Avatar
 
Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
No właśnie osoba będąca adwokatem mogłaby być sędzią miejskim.

A Politician (urzędnik) no to do dogadania, jakie urzędnicze stanowisko mogłoby być. Zważywszy na profesję wstępną (wise woman) pasowałaby rola doradcy burmistrza czy coś podobnego, a może ktoś z rady miejskiej.

Któraś z tych opcji bardziej Ci pasuje?

Co z pieniędzmi na start?
Sędzia miejski mi pasuje.
Doradczyni Burmistrza (albo nawet Burmistrzyni, Gluckwunsch to bardzo postepowe miasto) - też.
A w Radzie Miasta to będzie każdy, chyba że by nie chciał

Zadaj sobie pytanie która z tych opcji bardziej pasuje Tobie. Wiadomo, że dwóch Burmistrzów czy Sędziów być nie może, ale póki co nikt sobie ich nie zaklepał.

A z pieniędzmi jak w moim poprzednim poście.
 
__________________
Sonda - Gobliny

Ostatni, cz. IV
Gladin, Druidh, Gob1in, Stalowy
hen_cerbin jest teraz online  
Stary 08-07-2019, 21:41   #8
 
Gladin's Avatar
 
hm, burmistrzyni z plemienia Ungołów... brzmi ciekawie... przemyślę to sobie do jutra, czy będzie burmistrzyni czy sędzia w takim razie
 
Gladin jest offline  
Stary 08-07-2019, 21:57   #9
 
hen_cerbin's Avatar
 
Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
hm, burmistrzyni z plemienia Ungołów... brzmi ciekawie... przemyślę to sobie do jutra, czy będzie burmistrzyni czy sędzia w takim razie
Nigdy w swojej karierze gracza nie spotkałeś totalnie niepasującego NPCa? A poważniej - jeśli czujesz że pasuje i w historii sensownie uzasadnisz jak to się stało, że Ungołka zasiadła na fotelu burmistrza - to ja na to pójdę.

Dla przykładu - jeśli zgłosi się jakiś gracz na stanowisko burmistrza to nie ma problemu by była jego doradcą. Jeśli się żaden nie zgłosi to może się okazać, że Ungołka, kochanica burmistrza którą dla zachowania pozorów zatrudnił jako "zastępczynię" jest najwyżej w hierarchii i do wyborów będzie p.o. burmistrza...

A poza tym - wcielacie się w BNów, nie w postacie graczy (w nie bowiem wcielę się ja). To taka "sesja na odwrót". Nie wiem czy pozwoli to poznać jakim jestem MG (to widać raczej w Ostatnich), ale powinno być zabawnie.
 
__________________
Sonda - Gobliny

Ostatni, cz. IV
Gladin, Druidh, Gob1in, Stalowy
hen_cerbin jest teraz online  
Stary 08-07-2019, 22:23   #10
 
Gladin's Avatar
 
A planujesz w najbliższym czasie rekrutację do ostatnich?
 
Gladin jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:04.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168