Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-10-2007, 00:33   #1
 
Milly's Avatar
 
[Rekrutacja] Back to the Future!

[media]http://youtube.com/watch?v=gGeEbDTNzos[/media]
Cytat:
Czy wyobrażasz sobie miejsce, które mogłoby być przedsionkiem Raju? Równe rządki piętrowych domków z ogródkami, czyste ulice, duży skwerek, malownicza okolica. A do tego wszystkiego wspaniała historia, kultywowana przez lata tradycja, przyjaźni ludzie, zdrowa atmosfera - czego chcieć więcej? Tak właśnie wygląda Twoje miasto, mieszkańcu Paradise Gate! Twoje miejsce na ziemi jest właśnie tutaj, więc razem z nami świętuj stulecie nadania praw miejskich naszemu skrawkowi Raju! Przyjdź na wystawę PARADISE GATE: WYCIECZKA W CZASIE i odbądź sentymentalną podróż do przeszłości, dowiedz się więcej o swoim mieście i przeżyj to jeszcze raz! ZAPRASZAMY!
Burmistrz Paradise Gate
Abraham Collins
oraz Rada Miejska

Treść ulotki rozdawanej przed wejściem do Ratusza nikogo specjalnie nie zainteresowała. Od tygodnia można je znaleźć w każdym zakątku miasta, rozdawane są z taką pieczołowitością, jakby była to sprawa życia i śmierci. Wściekle różowy papier, na którym są drukowane, może i rzuca się od razu w oczy, ale w takich ilościach może działać jedynie na nerwy, a nie na ciekawość mieszkańców miasta. Co jeszcze działało na nerwy? Podopiecznym panny Stacy Marvell na pewno to, że wycieczka po muzeum była obowiązkowa, a co gorsza - musieli się na nią wybrać w sobotę! Uczniowie Paradise Gate High School cieszyli się od dawna na myśl o całodniowej wystawie z okazji stulecia miasta, ale kiedy dowiedzieli się, że będą musieli poświęcić na nią swój wolny weekend, a do tego, że oprócz podstarzałego już piosenkarza, gwiazdy disco lat 80-tych Evana Steela na galowym koncercie nie będzie żadnej innej gwiazdy, tylko lokalne zespoliki - czara goryczy przepełniła się. Święto miasta stało się jednym wielkim koszmarem, co było widać po minach zebranej w głównym hallu młodzieży.

- Nie rozdzielajcie się, zachowajcie ciszę i słuchajcie mnie uważnie, bo w poniedziałek dokładnie was przepytam z tego, co zapamiętaliście! - piszczała Stacy Marvell, nauczycielka angielskiego i historii, podstarzała panna wciąż na wydaniu - Jasmin wypluj tą gumę do kosza! Jesteś na wystawie! Mamy do dyspozycji cały dzień, więc na pewno poznacie historię naszego miasta bardzo dokładnie. Już ja się o to postaram! A teraz przechodzimy do pierwszej sali, gdzie zobaczycie najdawniejszą historię Paradise Gate, aż od czasów Dzikiego Zachodu. Być może już wiecie, że nasze piękne miasto zostało zbudowane na terenach niegdyś zajmowanych przez indiańskie plemię Chocapicachu. Pierwsi osadnicy przybyli tu już w 1870 roku, byli to głównie imigranci z Eurpy przybyli do Ameryki w celu poszukiwania lepszej przyszłości. Nie tam żadni bandyci czy wyrzutki! Porządni ludzie, dzięki którym nasze miasteczko jest teraz takie piękne i spokojne. Pierwsze zachowane zdjęcia pochodzą z 1886 roku.
Paradise Gate od początku było przede wszystkim miastem rolniczym. Gospodarstwa wyrastały dookoła jak grzyby po deszczu, a do tego niewielkie centrum wciąż się rozrastało. Na początku XX wieku było atrakcyjnym miejscem do zamieszkania i liczba ludności gwałtownie wzrosła. Przyczyniła się do tego między innymi spokojna atmosfera, życie w przyjaźni z Indianami, piękna okolica i żyzne ziemie. Już w 1902 roku Paradise Gate dostało prawa miejskie. Zaczęły się poważne inwestycje, zbudowano wtedy dokładnie w tym miejscu pierwszy, drewniany budynek Ratusza, w którym mieścił się też sąd i więzienie. Wielkim wydarzeniem stała się też budowa kościoła, która została ukończona tuż przed Wielkim Kryzysem.Jak możecie też zauważyć, już wtedy w mieście działała mała szkółka, która wraz z rozbudową kościoła również zaczęła rosnąć. Kiedy pastor oddał jedną z przykościelnych sal ówczesnej nauczycielce, mogło uczyć się tam nawet pięćdziesięcioro uczniów w dwóch klasach!Paradise Gate było pięknym miasteczkiem otoczonym farmami, miasteczkiem szczęśliwych ludzi, pracujących w pocie czoła na uczciwy kawałek chleba, żyjących ze wszystkimi w zgodzie i pokoju. Można chyba powiedzieć, że bez wątpienia każdy miał tutaj swój kawałek Raju.Niestety kryzys 1929 roku dotknął także i nasze miasto. Większość gospodarstw rolnych upadła, farmerzy splajtowali, wielu dotknął głód. Ogromna rzesza ludzi wyjechała za chlebem do większych miast, a Paradise Gate musiało poradzić sobie i przetrwać ten okropny kryzys. Pomogły bardzo przeprowadzone przez rząd reformy, miasto postawiło na prywatne firmy, rozbudowało się i poszerzyło, a szczególnie po Drugiej Wojnie Światowej nastąpił jego rozkwit. Od tamtego czasu przybrało mniej więcej taki kształt, jaki znamy do dzisiaj.


W 1951 roku dziadek naszego obecnego burmistrza, pan Marcus Collins założył w rezerwacie tak dobrze wam znany Skansen Indiański dla turystów. Od tamtej pory Paradise Gate zaczęło świetnie prosperować jako atrakcja turystyczna. Wkrótce potem powstał pierwszy hotel, a teraz jak wiecie burmistrz Abraham Collins chce jeszcze bardziej rozbudować dzieło swojego dziadka i zrobić z Paradise Gate centrum rozrywki i turystyki w naszym regionie.
Lata sześćdziesiąte to przede wszystkim czas, w którym większość waszych rodziców przyszła na świat. W 1965 roku urodził się też Evan Steel, najwybitniejsza postać pochodząca z naszego miasta. W 1983 roku zrobił niesamowitą karierę zakładając razem z Laurą Plummer zespół The Hooks. Niestety lata 60. to także rozkwit ruchu hippisowskiego. Zbuntowana młodzież założyła na jednej z opuszczonych farm komunę, w której żyło wspólnie kilkadziesiąt osób. Krzewili tą swoją okropną ideologię! Był to niechlubny wyjątek, jedyny w historii Paradise Gate, gdy niesforna zbuntowana młodzież zachowała się tak nieodpowiedzialnie. Na szczęście komuna przestała istnieć po kilku latach.


W kolejnym dziesięcioleciu po krótkim wyjeździe do naszego miasta powrócił profesor Jacob Smith. Absolwent Harvardu, znany i ceniony profesor nauk ścisłych, wynalazca i nauczyciel w naszej szkole. Znacie go dobrze z lekcji fizyki, ale może nie wiecie, że w 1974 roku został nagrodzony za wynalezienie bardzo nowoczesnego i nowatorskiego jak na tamte czasy robota kuchennego. Niestety jego produkcja nigdy nie osiągnęła szerokiej skali ze względu na zbyt duży koszt. Ale profesor Smith został uhonorowany i to się liczy! Natomiast w 1978 roku ukończono budowę naszego Paradise Gate High School! Było to wielkie wydarzenie dla każdego mieszkańca miasta.Tak jak już mówiłam w latach osiemdziesiątych w Paradise Gate niewątpliwie królował Evan Steel i The Hooks! Znali ich wszyscy, wszyscy śpiewali i tańczyli przy ich piosenkach i to właśnie dzięki Evanowi Paradise Gate stało się miejscem, do którego chętnie przyjeżdżali wszyscy, choćby po to by zobaczyć gdzie narodziła się taka gwiazda! Przykład Evana wlał w młodych ludzi nadzieję na to, że Paradise Gate stanie się dużym, rozwijającym się miastem, albo że inni po wyjeździe na zachód również zdobędą sławę i bogactwo. Niestety nie wszystkim się to udało, ale na szczęście nasze miasto pozostało cichą oazą spokoju, a fani Evana przestali przyjeżdżać, jak tylko The Hooks spadli z pierwszych miejsc list przebojów.Ostatnie dziesięciolecie, czyli lata dziewięćdziesiąte są wam dobrze znane, nie będziemy ich jeszcze traktować jako historii. Miasto nie zmieniło się za bardzo od tamtego czasu. Za to cieszę się, że mogliśmy dzisiaj podziwiać jak wspaniale Paradise Gate rozwinęło się przez te ponad sto lat! Mam nadzieję, że dla was była to tak samo cudowna wycieczka w czasie, jak i dla mnie! Na koniec możecie pooglądać jeszcze najnowsze zdjęcia naszego miasta.

Ale chwileczkę, to jeszcze nie koniec, nie rozchodźcie się! Odbyliśmy razem podróż w czasie, ale mam dla was jeszcze jedno zadanie. Zadanie domowe. Nie jęczeć mi tu! Usłyszę jeszcze jedno słowo i dostaniecie do tego jeszcze coś za karę! Waszym zadaniem domowym będzie własna podróż w czasie aż do waszych korzeni, do przodków, którzy osiedlili się w Paradise Gate jako pierwsi z waszej rodziny. Spróbujcie dotrzeć do tych historii, opiszcie dlaczego wasi przodkowie się tu sprowadzili i kiedy to było. Dalej opiszcie dzieje waszej rodziny, jak im się powodziło i mieszkało w tym mieście, kim byli, co robili, co sądzą o Paradise Gate i dlaczego. Opiszcie też swoją historię na tle waszej rodziny. Jak wam się tu mieszka, co lubicie robić, jacy jesteście. Koniecznie dodajcie do tego zdjęcia! Prawda, że fantastyczna praca domowa? Nie jęczeć, macie przecież jeszcze cały sobotni wieczór i całą niedzielę - prace zbieram w poniedziałek i najlepsze nagrodzę. No, teraz już możecie iść. Miłego weekendu! Tylko nie zapomnijcie do poniedziałku wrócić z przeszłości i stawić się w szkole!


Witam wszystkich zainteresowanych w rekrutacji do sesji bazującej na wspaniałej trylogii POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI! Oto kilka bardzo istotnych informacji, które każdy chętny do udziału w sesji znać powinien:
  • Przede wszystkim aby zagrać w sesji należy przeczytać powyższy tekst, są w nim bowiem zawarte wskazówki jak napisać Historię Postaci i są też opisane ramy świata, po którym się poruszamy (czyli miasta). Po wycieczce na wystawę razem z panną Stacy Marvell należy odrobić pracę domową i przesłać ją do mnie na maila.
  • Poszukuję od dwóch do czterech postaci
  • Ograniczeniem przy tworzeniu postaci jest wiek - każda powinna mieć po 17 lat i uczęszczać do Paradise Gate High School.
  • Przy wyborze graczy będę się przede wszystkim kierować wykonaniem pracy domowej - staranność, ciekawa historia, ładny styl pisania, zdjęcia. W następnej kolejności zaglądam do sesji, w których potencjalny gracz brał wcześniej udział lub prowadził. Gdybym miała jeszcze jakieś wątpliwości i trudności przy wyborze - rozdam dodatkowe zadania.
  • Nie pomagam podczas tworzenia postaci, nie doradzam, nie sprawdzam, nie podpowiadam - to co do mnie wysyłacie jest ostateczną wersją!
  • Pamiętajcie, że opis miasta jest dość cukierkowy, widziany oczyma jednej kobiety, podsycany propagandą zakładającą, że Paradise Gate jest najcudowniejszym miejscem na świecie, gdzie każdy jest szczęśliwy. Czy jednak tak było naprawdę? Popuśćcie wodze wyobraźni, poszperajcie w historii USA, znajdźcie takie problemy, z którymi małe amerykańskie miasteczko mogło się borykać i na tej podstawie opiszcie dzieje rodziny - im ambitniej, tym lepiej!
  • Historia rodziny to raz, a historia postaci to odrębna rzecz. Chcę żywe, czujące i myślące istoty! Im więcej o postaci, jej charakterze, relacjach z innymi - tym lepiej.
  • Teraz co do samej sesji - będzie się opierała o dokładnie tą samą konwencję, co film "Powrót do przyszłości". Będziemy więc mieć szalonego wynalazcę, szybkiego DeLoreana DMC 12, podróż w czasie i wiele zakręconych historii. Reszta tak naprawdę zależy od Was i Waszej pomysłowości - im lepiej napiszecie historie swoich rodzin, tym większe będę miała pole do popisu bawiąc się tymi historiami i wymyślając dla Was ciekawe dziejowe zakręty
  • Nie ma jednego konkretnego terminu zakończenia rekrutacji. Jeśli uznam, że już wystarczająco wiele osób się zgłosiło, to napiszę, że nie przyjmuję więcej kart. Na dopracowanie postaci będziecie mieli trochę czasu, ale z drugiej strony nie będę czekać całe wieki.
  • Z rzeczy czysto technicznych - wymagam na sesji rozbudowanych, klimatycznych i poprawnych gramatyczno-ortograficznych postów. Tak jak w innych moich sesjach wymagam jednego posta na tydzień, a w przypadku gdy i gracze i MG mogą wyrobić się wcześniej - termin postów się skraca. Po więcej informacji odnośnie moich preferencji prowadzenia i grania odsyłam do innych moich sesji.
Mam nadzieję, że rekrutacja się podoba i szybko zbiorę komplet graczy. Powodzenia w odrabianiu pracy domowej i... do zobaczenia w przeszłości!

P.S.: Milly.lastinn.info@gmail.com


[media]http://youtube.com/watch?v=2SrV13F3x7Y[/media]


 

Ostatnio edytowane przez Milly : 03-10-2007 o 14:21.
Milly jest offline  
Stary 03-10-2007, 07:32   #2
 
Sumar's Avatar
 
Ohohoho, ja się na sto procent na to piszę...
Tylko teraz muszę lecieć do szkoły i tak naprawdę nie przeczytałem. Przeczytam, wyśle KP zorbie wszystkie prace domowe... jednym słowem: Na pewno będę chciał wziąć udział w tym świetnym przedsięwzięciu. (jedno słowo, tak? )
 
__________________
Question everything.
Sumar jest offline  
Stary 03-10-2007, 13:41   #3
Adr
RPG - Ogólnie
 
Adr's Avatar
 
Świetny rekrut. Miasteczko cukierkowe, ale pewnie z czasem wypłyną jakieś mroczne tajemnice( przynajmniej tak myślę). Z małymi miasteczkami tak to bywa.

Zapowiada się ciekawie. Pomysł z Back to the Future daje spore możliwości, ale w takich miasteczkach znakomicie czuje się mój ulubiony system ZC.
 
Adr jest offline  
Stary 03-10-2007, 14:30   #4
 
Lavi's Avatar
 
BTF uwielbiam :P oglądałem to z 10 razy.
Mam nadzieje że znajdę czas by zrobić KP.
 
__________________
"I never make the same mistakes twice" -- by Me :P
Lavi jest offline  
Stary 04-10-2007, 18:10   #5
 
Sumar's Avatar
 
Przeczytałem. Genialne, kocham Back To The Future... w dodatku tak... nie no po prostu wszystko mi się super podoba.
Pracę domową na pewno odrobię, na pewno wyślę, tylko jeszcze nie wiem kiedy. Będę chciał dopracować, więc trochę będę musiał się pomęczyć, ale postaram się w możliwie krótkim czasie.

Pozdrawiam.
 
__________________
Question everything.
Sumar jest offline  
Stary 04-10-2007, 21:01   #6
 
Milly's Avatar
 
Odpowiadam na pytanie z PW:

Nasze piękne miasteczko znajduje się w stanie Kolorado, równie malowniczym i bajkowym jak samo Paradise Gate.

Który mamy rok? Oj, błagam! Wszystko macie podane na tacy! Obchodzimy właśnie STULECIE nadania praw miejskich. Wystarczy znaleźć odpowiednią datę, wytłuszczoną nawet w tekście i dodać sobie te sto lat -_-'

Tak jak pisałam z kartami nie musicie się spieszyć, ale żebym dostała je jeszcze w tym roku

I bardzo miło mi poinformować, że dostałam już pełną kartę od Hawkeye! Oby tak dalej.
 
Milly jest offline  
Stary 05-10-2007, 13:06   #7
Adr
RPG - Ogólnie
 
Adr's Avatar
 
No to wziąłem się za grzebanie w genealogii wyimaginowanej rodziny Winshipów. Jeszcze dopracuje nastolatka i w poniedziałek możesz się spodziewać historii rodzinki i postaci. Pozdr Adr
 
Adr jest offline  
Stary 08-10-2007, 09:07   #8
Adr
RPG - Ogólnie
 
Adr's Avatar
 
Zgłoszenie wysłane. Milly potwierdź czy doszło, bo miałem mały problem. Ten odnośnik, który zamieściłaś nie chciał zadziałać. Pozdrawiam ADr
 
Adr jest offline  
Stary 08-10-2007, 16:46   #9
 
Milly's Avatar
 
Postać doszła - zarówno Twoja, Adr, jak i Laviego. Mam już trzy postacie, ze wcześniej zgłoszonych jedynie Sumar jeszcze nic mi nie wysłał. Czekam nadal na kolejne zgłoszenia, być może ktoś jeszcze się skusi
 
Milly jest offline  
Stary 08-10-2007, 16:59   #10
 
Kutak's Avatar
 
No jakże mogłoby tu zabraknąć mnie? Tego, który wieczorami popychał Milly do tak chwalebnego czynu jak założenie tej rekrutacji? Tego, który "Powrót do Przeszłości" obejrzał [krótka chwila liczenia] no, stanowczo zbyt wiele razy? Nie mogło mnie tu zabraknąć! I z tego powodu oficjalnie się zgłaszam.

Pozdr, Kutak
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:17.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168