Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-05-2009, 18:49   #1
Mal
 
Mal's Avatar
 
[Storytelling] Amnezja

Nie pamiętam jak to szło w wersji oryginalnej... zapomniałem... Powiedzmy więc, że było tak:

Mniej więcej w sierpniu 2011 roku na cichej i spokojnej jak dotąd planecie Ziemi żyło sobie 11 mld ludzi dostatnio na tyle, na ile pozwalał na to poziom rozwoju ewolucyjnego i trzymający nad wszystkim pieczę ogólnoświatowy parlament. Technologie, jakimi posługiwała się ludzkość były coraz to bardziej zaawansowane i właśnie ludzkość zaczynała odnosić drobne sukcesy w dziedzinie teleportacji, kiedy to w pewnej niewielkiej włoskiej miejscowości nad Morzem Śródziemnym przytrafiło się nieszczęście. Na skutek ruchów tektonicznych i trzęsienia ziemi tak potężnego, że nie odnotowano takiego nigdzie przedtem, całe miasto podzielone zostało na dwie mniej wiecej równe części. Jedna z tych części zapadła się na 100 metrów pod ziemię, druga część została wyniesiona na 100 metrów w górę. Aż trudno w to uwierzyć, że ucierpiały przy tym jedynie nieliczne osoby, które znalazły się na linii tąpnięcia, a budynki i budowle przetrwały niezniszczone i nie tylko nie zostały przysypane skałami, ale możnaby rzec, że nie popękały nawet szyby w oknach. Z całej planety napływała pomoc sanitarna i szybko niebezpieczeństwo zostało całkowicie zażegnane. Naukowcy doszli do wniosku, że kolejne takie ekstremalne zdarzenie nie będzie już nigdy więcej miało miejsca w historii ludzkości, a przynajmniej nie wkrótce. Rok później miasto otrzymało dotacje na to, by w celu przywrócenia mu jego pierwotnego wyglądu użyć niedawno odkrytej technologii teleportowania obiektów o znacznej masie. Projekt zakładał, że obydwie częsci miasta zostaną w całości przeteleportowane na znajdującą się nieopodal rozległą równinę i że koszt tego przedsięwzięcia będzie mniejszy niż koszt wybudowania mostów i dźwigów by miasto odzyskało kontakt ze światem. Przez następne 2 miesiące we wszystkich mediach mówiono o tym, jak bardzo zaawansowana i użyteczna jest taka technologia teleportacji i na czym polega. W szczególności wysławiano dwóch inżynierów fizyki molekularnej, którzy byli pomysłodawcami projektu. Na tydzień przed uruchomieniem potężnego działa do dematerializacji cząstek, w mediach ukazały się artykuły przewidujące że eksperyment jest zbyt niebezpieczny i że jego przeprowadzenie powinno zostać zabronione. I rzeczywiście, zanim jeszcze wszyscy mieszkańcy miasta zaczęli się przenosić do swoich rodzin na czas teleportacji, padła decyzja o przerwaniu prac nad projektem. Dotacje wstrzymano. W mediach rozpoczęła się fala protestów ze strony organizacji fizyków odpowiedzialnych za wykonanie eksperymentu. W tajemnicy przed całym światem dwóch inżynierów, których jeszcze niedawno wysławiano w mediach, postanowiło dopiąć swego w grudniu 2012 i to w dodatku bez uprzedniej ewakuacji ludności miasta...

Taką genezę mają przygody osób, które obudziły się rano w mieście zupełnie nieprzypominającym tego, o którym napisałem wyżej. Ich historia zaczyna się na zarośniętym trawą placu o podłożu z kostki brukowej, na którym stoją prowizoryczne drewniane stragany przykryte skórami zwierzęcymi. Na północy na wzgórzu widać niedokończony kościół zbudowany z kamienia. Od południa otacza Was wielki dziki zielony las. Wydeptana ścieżka wiodąca z zachodu, gdzie jak okiem sięgnąć rozciągają się pola pszenicy, przebiega przez środek straganu i biegnie na wschód przez zarośla w dół w stronę szerokiej rzeki, na której brzegu zbudowano drewniane molo. W samym centrum placu znajduje się kamienna sadzawka pełna zielonkawej wody. W jej środku leży wielki kamień czterometrowej wysokości, z którego na samym jego szczycie tryska delikatnie woda i spływa do sadzawki.

Nieprzyjemnie spało się po środku placu na brukowej kostce, mimo że noc była ciepła. Letnie słońce zaledwie wstało, a już zaczyna wam powoli doskwierać. Czujecie się tak, jakbyście mieli kaca, i zupełnie nie pamiętacie, skąd się tutaj wzięliście, jak się nazywacie i dlaczego macie na sobie odzież z początków XXI wieku na przemian z odzieżą zrobioną ze zwierzęcych skór i liści paproci. Na próżno szukacie w głowie odpowiedzi na pytania takie, jak na przykład: który dzisiaj mamy dzień miesiąca?. Kilku z was zaopatrzonych jest w żelazne miecze, albo topory. Oprócz tego posiadacie przedmioty takie, jak na przykład tusz do rzęs, reklamówkę ze sklepu firmowego, albo kluczyki do samochodu z otwieraczem do piwa. Niestety żadnego samochodu, ani piwa dookoła nie widać. Nie ma też sklepu, choćby nawet nie był firmowy. Trawa, krzaki, drzewa, skały, las, kościół, pole i rzeka. Dziwne miejsce, dziwne okoliczności, a w głowie pustka. Jedynie przez mgłę przypominacie sobie twarze osób, które podnoszą się z kamieni tak samo jak wy teraz....
--------------------------------------------------------------------------
Jest to sesja dla od 5 do 7 graczy. Wymagana jest karta postaci. Postać jest zwykłym, przeciętnym człowiekiem takim jak Ty i ja - ma swoje imię i nazwisko, wiek, płeć, umiejętności, charakter, wygląd i ekwipunek. Karty postaci proszę przysyłać na PW. Im szybciej się zgłosicie, tym szybciej zaczniemy grać.

Postać nie ma żadnych nadprzyrodzonych mocy, nie dysponuje podręcznym laserem do wypalania dziur w skałach ani żadnym takim przedmiotem. Sami wybieracie swój ekwipunek. Łączna waga ekwipunku, z którym rozpoczynacie grę to maksymalnie 20 kg. Nie mam zamiaru zdradzać wam, co się przyda w sesji, a co nie. Nikt nie dysponuje bronią palną, a żelazne miecze, siekiery, łuk z kołczanem pełnym strzał posiadacie na własne życzenie. Każda tego typu broń waży 10 kg.

Posty winny być średniej długości i pojawiać się raz na tydzień. Pismem pogrubionym zapisujemy imiona postaci (nie będzie to wcale takie łatwe, bo początkowo nie pamiętacie nawet własnego imienia). Kursywą zapisujemy wszelkie myśli postaci i słowa przez nie wypowiadane. To, na co szczególnie chcielibyście zwrócić moją i waszą uwagę w poście, piszemy pismem podkreślonym, ale powyższe zasady nadal obowiązują. Treść posta piszemy zwykłym pismem, a komentarze do niego chcę widzieć tylko i wyłącznie w komentarzach do sesji.

Mam nadzieję, że uda mi się zebrać graczy. O postępach będę systematycznie powiadamiać. Do usłyszenia.
 
Mal jest offline  
Stary 30-05-2009, 17:54   #2
 
Ostek13's Avatar
 
Jakie mają być te umiejętności i ile może ich być? Możesz rozwinąć tą kwestię?
 
Ostek13 jest offline  
Stary 31-05-2009, 20:39   #3
Mal
 
Mal's Avatar
 
Umiejętności - Niech to będzie drobny opis tego, jak dana postać zachowałaby się w danej sytuacji. Czy jest punktualna, leniwa, wulgarna, spostrzegawcza? Czy zna Karate? A może od dziecka ma wodowstręt i nie umie pływać? Czy zna się na komputerach, czy na gotowaniu? Historia postaci byłaby w tym celu pomocna, ale nie nalegam bo wiem, że w trakcie gry niejednokrotnie trzeba się będzie wypowiedzieć na temat zachowań, zamiarów, słów albo rozmyśleń postaci. Nie róbcie postaci "niezniszczalnych", bo potem gra staje się bezsensowna. Postacie powinny mieć zrównoważone zdolności i nie być pod każdym względem idealne.
 
Mal jest offline  
Stary 07-06-2009, 19:42   #4
 
Altair Ahmed ibn Alahad's Avatar
 
Witam,

Zgłaszam zainteresowanie i mam jedno słownie jedno tylko (narazie :P) pytanie. Czy w sesji drogi GMie przewidujesz magię ??Odp proszę jeśli to nie tajemnica
 
__________________
عـربي - إنجليزيعـربي - إنجليزي
Bądźcie zdrowi
Altair Ahmed ibn Alahad jest offline  
Stary 07-06-2009, 22:29   #5
Mal
 
Mal's Avatar
 
W wersji pierwotnej magia była dostępna, bo to była sesja oparta o zmieniony system DnD. A tym razem jest to storytelling z udziałem zwykłych ludzi. Nie przewiduję żadnej magii. Ze zniecierpliwieniem czekam na karty postaci.

Zainteresowanie sesją wydaje się być niewielkie. Pamiętam, że rozgrywka w oryginalnej wersji była bardzo ciekawa. Postanowiłem więc, że poczekam jeszcze trochę na zgłoszenia chętnych i na karty postaci.
 

Ostatnio edytowane przez Mal : 15-06-2009 o 17:49.
Mal jest offline  
Stary 21-06-2009, 00:41   #6
 
Raphael's Avatar
 
Przeglądam sobie tylko forum, nie zamierzam brać udziału w sesji, zaznaczam. Ale jedno mnie razi...
Jak można napisać, że miecz/topór/tym bardziej łuk z kołczanem ważą po 10 kg!?
 
__________________
W każdej sekundzie rozpadamy się i stajemy się nowym człowiekiem, w którym coraz mniej jest tego, kim byliśmy przed laty.
Raphael jest offline  
Stary 22-06-2009, 00:17   #7
Mal
 
Mal's Avatar
 
Miałem zamiar uzyskać efekt, dzięki któremu znaczna większość postaci będzie posiadać tylko jedną broń.

Mam już pierwszą kartę postaci. Czekam na kolejne.

Poprawka: Już są dwie karty.
 

Ostatnio edytowane przez Mal : 24-06-2009 o 20:26.
Mal jest offline  
Stary 27-06-2009, 22:36   #8
 
michau's Avatar
 
Karta poszła na PW. Mam pytanie, jakie to miasto i w ogóle jaka sytuacja na świecie. Coś jak obecnie, te same konflikty itp. czy jakiś nowy rozkład sił? to nieważne w sumie, ale chce znać wizję
 
__________________
Fortune is fickle.
"Do not follow the Dark Side"
michau jest offline  
Stary 29-06-2009, 21:15   #9
Mal
 
Mal's Avatar
 
Jakie to miasto? Na razie mogę powiedzieć, że jest to miasto podobne rozmiarami i układem do Gdańska, ale jego nazwa będzie całkowicie zmyślona.

Obecnie mam trzy karty postaci:

Radok : Radosław Witler
Pazcyn : Rick Mussillo
Michau : Michał ( podaj proszę nazwisko postaci )

czekam na dwie ostatnie karty. Jeśli otrzymam ich więcej, to wybiorę spośród nich dwie najlepsze.
 

Ostatnio edytowane przez Mal : 29-06-2009 o 21:19.
Mal jest offline  
Stary 30-06-2009, 08:17   #10
 
michau's Avatar
 
Ludzie znają mnie pod nazwiskiem Turzyński.
 
__________________
Fortune is fickle.
"Do not follow the Dark Side"
michau jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:44.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171