Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-08-2009, 01:10   #1
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Reputacja: 4827 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
[Historyczne - II WŚ] - Krzyczące orły


6 czerwca 1944 r.
Na płycie lotniska stało już kilka gotowych do odlotu maszyn. Tuż obok odbywały się ostatnie odprawy wylatujących żołnierzy. Po kilku miesięcznym szkoleniu przyszedł czas na sprawdzian bojowy. Nowo utworzona jednostka miała wziąć udział w wielkiej operacji morsko-desantowej o kryptonimie Overlord. Miała ona przejść do historii jako największa tego typu operacja w dziejach świata i przesądzić o losach II wojny światowej.
Młodzi chłopcy stojący nocą na płycie lotniska nie byli do końca świadomi ani tego co ich czeka ani tego jak wielkie znaczenie ma ta operacja.
Niezależnie od ich wieku czy doświadczenie jedno było dla nich wspólne. Stres, który niekontrolowany poprstu paraliżował i obezwładniał. Każdy radził sobie z nim w inny sposób. Jedni gadali o głupotach, prześcigając się w głupich żartach, inni modlili się cicho w duchu, jeszcze inni palili papierosy jednego za drugim.
Wszystkie odprawy już się odbyły, sprzęt sprawdzony kilkakrotnie, samoloty już grzały silniki. I mimo, że wszystko było już gotowe nadal nie padł rozkaz do wylotu. Zarówno zwykli szeregowcy jak i zwykli żołnierze spoglądali co kilka chwil na zegarek. Wylot się przeciągał a to nie wróżyło niczego dobrego. Wielu żołnierzy obawiało się, że akcja zostanie odwołana a ich odwiozą do koszar. Dla żołnierza wyruszającego na niebezpieczną akcje bojową nie ma nic gorszego. Kiedy już przygotujesz sprzęt, oswoisz się z niebezpieczeństwem które cię czeka i groźbą śmierci, a tu przychodzi rozkaz o zdaniu broni. Nerwy napięte jeszcze przed chwilą napięte jak postronki, puszczają cię. Nie ma jednak w tym ulgi ani spokoju. Wręcz przeciwnie jesteś wściekły, że ktoś robi sobie z ciebie żarty. Frustracja i rosnąca agresja. Wtedy nie pozostaje nic innego jak upić się w kantynie do nieprzytomności.
Dzisiaj nikt jednak nie zamierzał odwoływać operacji. Miała się ona zacząć już za chwilę. Czekano jednak z wylotem na jedną osobę.

Strażnicy podnieśli szlaban i na płytę lotniska wjechał Willys z białą gwiazdą na masce. Wysiadł z niego wysoki, postawny mężczyzna z generalskimi pagonami. Przywitał się szybko z oficerami i szybkim krokiem podszedł do pierwszej kompanii stojącej przy najbliższym samolocie. W tym czasie oficer prowadzący odprawę nakazał podejść także reszcie żółnierzy.

W takiej troszkę nieoficjalnej oprawie odbyła się odprawa 101 Dywizji Powietrzno-Desantowej. Generał Dwight Eisenhower spojrzał na młode twarze otaczających go żołnierzy i podszedł do kilku z nich i uścisnął dłoń. Prosty ludzki gest ale spadochroniarzom zapadł głęboko w pamięć. Tym bardziej, że był spontaniczny i nie udawany.
Następnie generał stanął pośrodku kręgu żołnierzy i rzekł:
- Panowie czeka was dzisiaj wyjątkowe zadanie. Nie będę mówił, że jest to jakiś przywilej. Nie, nie idziemy przecież na paradę tylko walczyć. Wiedzcie jednak że wy jako pierwsi macie szansę dać łupnia szkopom. Wy macie szansę zdobyć przyczułek w Twierdzy Europa. Wasi dowódcy powiedzieli wam pewnie, że nie będzie to łatwe zadanie. I ja tylko dodam, że będzie to cholernie trudne. We Francji czeka na was 60 dywizji feldmarszałka Rundstedta, dobrze okopanych i uzbrojnych i fanatycznie oddanych Hitlerowi. Dlatego po pierwsze proszę was będzie uważnie i precyzyjni. Musimy uderzyć silnie a jednocześnie bardzo celnie. Po drugie życzę wam powodzenia i obyśmy wszyscy spotkali się w Paryżu.
Mowa ta wlała w serca żołnierzy otuchę i radość. I choć wielu zdawało sobie sprawę, że nie ma szans na to by wszyscy przeżyli to po słowach generała z większą odwagą ruszyli na śmiertelny bój.


[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=bXXndDLWWPs[/MEDIA]


Witam w mojej kolejnej sesji. Tym razem jest to sesja na życzenie.
Pteroslaw zwrócił się do mnie z pytaniem czy nie poprowadziłbym jeszcze jednej sesji historycznej. Omówiliśmy szczegóły i z zaproponowanych przez niego jednostek wybraliśmy właśnie 101 Dywizję Powietrzno-Desantową. I choć ja nie lubię amerykańszczyzny, amerykańskich mundurów i amerykańskiego sytlu bycia żołnierzy to myślę, że razem z Pteroslawem i wami przyszli gracze uda nami się stworzyć coś ciekawego.
Myślę, że MG będzie tylko jeden ale Pteroslaw będzie mi służył pomoca jeżeli chodzi o wiedzę na temat jednostki.
Co do szczegółów to stworzyłem już oś fabuły, jeżeli chodzi o relacje pomiędzy żołnierzami i to co chciałbym uzyskać jeżeli chodzi o psychologiczną stronę sesji. Co do operacji w jakej weźmiecie udział sprawa nie jest jeszcze do końca przesądzona. Może to być w pierwszej kolejności operacja Overlord (chrzest bojowy tej formacji) lub zdobycie górskiej Kwatery Hitlera w Berchtesgaden. W zgłoszeniu możecie zaznaczyć w jakiej operacji chcielibyście wziąć udział, wasz głos napewno zostanie wzięty pod uwagę.

Teraz troszkę szczegółów technicznych.
Sesja to oczywiście storytelling, choć w pewnym momencie może pojawić się element losowy (jeszcze niewiem jak on będzie wyglądał, ale uważam że przydałby się ak owy).
Szukam 3-4 graczy chcących się wcielić w żołnierzy tej formacji. Taka mała grupa, gdyż uważam że w takiej grupie łatwiej sprawnie prowadzić sesję.
Wymagania co do KP:
- imię, nazwisko, stopień (myślę, że najwyższy dopuszczalny stopień to starszy sierżant)
- historia - skąd pochodzi, troszkę o rodzieni, jak się znalazł w wojsku i z jakich pobudek, co robił w cywilu, doświadczenie i szlak bojowy; nie muszę mówić, że to najważniejsza część karty.
- opis wyglądu;
- cechy charakteru;
- avatar.
KP proszę przesyłać na adres brody8@wp.pl.
Rekrutacja potrwa około dwóch tygodni, czyli do 13.09, lub ewentualnie wcześniej jeśli otrzymam ciekawe i dobrze napisane historię.
To chyba tyle.
Pytania, prośby i wątpliwości proszę umieszczać w tym wątku.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline  
Stary 30-08-2009, 08:34   #2
Inne
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 54890 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
No to ja się zgłaszam oczywiście. Jak WWII to nie mogę odpuścić Ale mam dwa pytanka:
1) Czy to będzie sesja poświęcona tylko jednej walce 101-szej, czy od danej walki do końca wojny, albo nawet zdobycia wspomnianego Berghofa?
2) Kiedy zadecydujesz czy sesja zacznie się w trakcie D-Day, Market-Garden, Bastogne, czy jeszcze innego momentu WWII? 101 składała się w olbrzymiej części z żołnierzy z brakiem doświadczenia (mam na myśli przed 6 czerwca), więc napisanie szlaku bojowego przed tym dniem może być trudne. Zresztą trzeba też wiedzieć, kiedy pisać tą historię
 
Col Frost jest offline  
Stary 30-08-2009, 09:50   #3
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 6245 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
No cóż lubię II Wojnę Światową i czekałem na jakąś sesję, która mi podpasuje w tym okresie. Brałem i prowadziłem już sesje o spadochroniarzach ze 101, więc chętnie posłużę pomocą

Akurat 9 wyjeżdżam na dwa tygodnie, ale mam nadzieję, że to dużym problemem nie będzie
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Stary 30-08-2009, 10:54   #4
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Reputacja: 4827 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Już odpowiadam. Tak jak napisałem we wstępie operacja w której weźmiecie udział jest do uzgodnienia. Pteroslaw na życzenie którego otworzyłem tę rekrutację chciałby cały szlak bojowy formacji. Ja jest sceptyczny czy w warunkach pbf-u da się to zrobić, dlatego wolałbym na początek ograniczyć się do jednej operacji. Co będzie później czas pokaże. Jeśli będzie zainteresowanie graczy i chęć do grania będziemy mogli kontynuować.
Mi najbardziej pasuje rozpoczęcie akcji w dniu chrztu bojowego formacji, czyli lądowanie w Normandii. Jeśli jednak większość graczy będzie innego zdania to się dostosuję.
Col. Frost w takim razie możemy założyć, że to jest będzie wasz pierwszy bój razem jako 101 dywizja i w ten sposób piszcie historię waszych postaci. Oczywiście nie wszyscy muszą być szeregowcami bez doświadczenia. Znajdzie się miejsce i dla bardziej doświadczonych postaci. Chciałbym uniknąć postaci oficerów, gdyż chcę się w dużej mierze skupić na relacjach pomiędzy właśnie szeregowymi żołnierzami. Na upartego, jeśli ktoś naprawdę będzie chciał mogę dopuścić taką postać.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline  
Stary 30-08-2009, 13:35   #5
Inne
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 54890 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał brody
Już odpowiadam. Tak jak napisałem we wstępie operacja w której weźmiecie udział jest do uzgodnienia. Pteroslaw na życzenie którego otworzyłem tę rekrutację chciałby cały szlak bojowy formacji. Ja jest sceptyczny czy w warunkach pbf-u da się to zrobić, dlatego wolałbym na początek ograniczyć się do jednej operacji. Co będzie później czas pokaże. Jeśli będzie zainteresowanie graczy i chęć do grania będziemy mogli kontynuować.
Mi najbardziej pasuje rozpoczęcie akcji w dniu chrztu bojowego formacji, czyli lądowanie w Normandii. Jeśli jednak większość graczy będzie innego zdania to się dostosuję.
Jeżeli mamy na początek zagrać tylko jedną operację, a potem czekać na ewentualny rozwój sytuacji, to też jest za Normandią. Już nawet pomijam fakt, że będzie można znacznie przedłużyć sesję, jeżeli najdzie kogoś taka ochota. Pierwszy kontakt z przeciwnikiem i z wojną w ogóle jest zawsze najciekawszy. Dlatego ja swój głos oddaję właśnie na D-Day i ciąg dalszy operacji Overlord.

Cytat:
Napisał brody
Col. Frost w takim razie możemy założyć, że to jest będzie wasz pierwszy bój razem jako 101 dywizja i w ten sposób piszcie historię waszych postaci. Oczywiście nie wszyscy muszą być szeregowcami bez doświadczenia. Znajdzie się miejsce i dla bardziej doświadczonych postaci. Chciałbym uniknąć postaci oficerów, gdyż chcę się w dużej mierze skupić na relacjach pomiędzy właśnie szeregowymi żołnierzami. Na upartego, jeśli ktoś naprawdę będzie chciał mogę dopuścić taką postać.
To, że się nie jest szeregowcem, nie znaczy, że się ma doświadczenie. Sierżanci to po prostu żołnierze wyróżniający się na szkoleniu, a oficerowie to oczywiście osoby po szkołach Chociaż oczywiście zdarzają się i tacy przeniesieni z 82-giej
 
Col Frost jest offline  
Stary 30-08-2009, 13:43   #6
 
pteroslaw's Avatar
 
Reputacja: 74 pteroslaw wkrótce będzie znanypteroslaw wkrótce będzie znanypteroslaw wkrótce będzie znanypteroslaw wkrótce będzie znanypteroslaw wkrótce będzie znanypteroslaw wkrótce będzie znanypteroslaw wkrótce będzie znanypteroslaw wkrótce będzie znanypteroslaw wkrótce będzie znanypteroslaw wkrótce będzie znanypteroslaw wkrótce będzie znany
Ja też osobiście jestem za Normandią.

A co do przeniesienia z 82 DPP to jeśli już to jako podoficer który z braku doświadczonych podoficerów został przeniesiony do 101.

A co do przeniesień na życzenie to już raczej po d-day i overlordzie.
 
pteroslaw jest offline  
Stary 30-08-2009, 15:59   #7
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Reputacja: 4827 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Skoro większość jest za Normandią to właśnie tam wystartujemy.
Co do doświadczenia pozostawiam to waszej ocenie. Myślę, że nikt nie będzie miał nic przeciwko jeżeli gdzie niegdzie nagniemy fakty na nasze potrzeby.
(Chodzi oczywiście o przenosiny z 82 do 101, i doświadczenie żołnierzy).
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline  
Stary 30-08-2009, 17:49   #8
Inne
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 54890 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Źle mnie zrozumieliście koledzy. Ja nie chcę tworzyć postaci, która wcześniej walczyła w All American. To tylko od taki fakt wspomniany mimowolnie Ale za to wymyśliłem kolejne pytanie:

Czy możemy wymyślać najbliższych kumpli naszego bohatera ze szkolenia (a co za tym idzie, w przyszłości również z frontu), czy ta sprawa zostaje całkowicie w ręku MG? A może w ogóle to gracze będą tworzyć paczkę przyjaciół?
 
Col Frost jest offline  
Stary 30-08-2009, 20:09   #9
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Reputacja: 4827 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Col.Frost napisał:
Cytat:
Czy możemy wymyślać najbliższych kumpli naszego bohatera ze szkolenia (a co za tym idzie, w przyszłości również z frontu), czy ta sprawa zostaje całkowicie w ręku MG? A może w ogóle to gracze będą tworzyć paczkę przyjaciół?
Jeżeli chodzi o mnie to możecie się poznać już w trakcie szkolenia. Jest to jednak w waszej gestii, by się dogadać co do historii postaci.
Zgadzam się również na tworzenie kumpli bohatera ze szkolenia. I żeby wasza praca nie poszła na marne to napewno wcześniej czy później pojawi się ona w przygodzie.
Jeśli nie poznacie się na szkoleniu (to zależy tylko od was i od tego czy się dogadacie), to pierwszy raz spotkacie się już w Normandii. Kiedy to w chaosie po lądowaniu będziecie starali się odnaleźć swój oddział.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline  
Stary 30-08-2009, 21:36   #10
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 6245 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Dla wszystkich dość przydatny link:

Index

Można tutaj znaleźć organizację oddziałów większych armii świata, dla nas najważniejsze, że jest ładna rozpiska dla spadochroniarzy amerykańskich
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:06.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169