Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-01-2011, 14:01   #1
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1064 Bielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumny
[WFRP 2ed] Rycerskie obyczaje II

Rycerskie obyczaje cz.II


Bracka była pełna gości, pomimo tego, że do Święta Plonów pozostało jeszcze trochę czasu a wszak zwykle to w Święto Plonów oberża pękała w szwach. Owa liczna grupa kupców i ich agentów wydzierała się głośno przekrzykując się wzajemnie w oferowaniu coraz to lepszych cen. Wiadomym było, że kto kupi dziś, zyska. Z każdym dniem zjeżdżało się ich więcej. Ponadto roku tego spodziewano się większego najazdu tych wszystkich pełnych fantazji rycerzy i wędrowców, bowiem wiadomym było że sprawy pomiędzy rodami du’Pont i d’Arvill są mocno napięte i każdy miecz, każde ostrze znaleźć tu może zatrudnienie. Jednak zniszczenia jakie dotknęły miasto oraz napływ osadników przybyłych z odległych krain sprawiły, że w mieście tętniło życie. W mieście powoli więc rosło podniecenie, które słychać było w głosie licytujących kmieci, kupców i handlarzy.

Może i targ walczył by z gromkimi śpiewami o palmę pierwszeństwa w psuciu ciszy, gdyby nie to, że do oberży z hurmem weszło czterech zbirowatych zbrojnych, których pyski ponad wszelką wątpliwość wyzierać musiały z nie jednego listu gończego. Jednak to nie czwórka zbirów tak zmroziła wszystkich w Brackiej a siwowłosy, niestary w sumie mężczyzna odziany w czarną szatę do samej ziemi której pierś zdobił zwykły żelazny miecz, symbol zawieszony na kolczastym, cierniowym łańcuchu. Symbol znaczący dla wszystkich w jego pobliżu kłopoty. Rzadko bowiem, naprawdę rzadko bywało by pojawienie się Inkwizytora nie oznaczało żadnych kłopotów dla nikogo.

- Kowala szukamy ! – powiedział jeden ze zbrojnych gromko, tak by przekrzyczeć uprzedni harmider. Tyle, że już było ciszej i jego głos jeszcze bardziej uciszył wszystkich zebranych. Oczy biesiadników rozbiegły się bądź to w poszukiwaniu ciekawszego widoku, by płochym spojrzeniem nie kusić losu, bądź też w poszukiwaniu właśnie owego kowala, który nie jednemu mignął. W końcu wyłowiono go z tłuszczy, choć on sam wyraźnie próbował zlać się z drewnianą ścianą. Nie był głupi. Kiedy zaś zbrojni złowili owe spojrzenia powoli podeszli do stołu, gdzie dwóch braci siedziało i spędzało spokojny czas na wieczornych opowieściach z lat dawnych. Do czasu owego zamieszania.

- Który z was to kowal? – spytał ten najniższy. Równie niskim głosem w którym brzmiały nuty gniewu, które sądząc po jego twarzy, nie raz musiały zaprowadzić go na manowce i wpędzić w tarapaty. Jednak z drugiej strony musiał też nie być byle wojakiem, skoro wciąż żył. Stał tak nad nimi spoglądając wyczekująco a z tyłu, zza niego, słychać było ciężkie kroki nadchodzącego Inkwizytora…================================

Oto i moja propozycja na wspólną, dłuższą zabawę. Mamy zameczek, którym zarządzać będziecie Wy mili moi. Z czasem. Jako Rada i zaufani ludzie rodu d’Arvill. D’Arvill w Akwitanii. W Bretonii. Gracze; mniej więcej 4-5; wcielą się w rolę osób przybyłych na zamek d’Arvill, których celem będzie odwrócić zły los od rodu. Oto kilka moich propozycji dotyczących możliwych wcieleń, choć niczego nie narzucam i z góry nie przesądzam:

- Champion
- Kanonik
- Pisarz
- Bakałarz
- Bard
- Wędrowny rycerz
- Dworzanin

Pamiętajcie jednak, że do d’Arvill przybywacie w ciężkich czasach, po próbie zgładzenia ostatnich członków rodu, po napadzie na zamek i paleniu miasta. Tworząc swe postacie bierzcie więc to pod uwagę, aby osadzenie ich w realiach d’Arvill pozwoliło Wam w sesji zaistnieć a nie od razu w ramach prewencji wylądować w lochu. Pierwszeństwo w rekrutacji mieć będą postaci uczestniczące w sesji „I”. Nowi, jeśli braknie miejsca a chcieć będą grać, pisać będą z poziomu TŁA, co moim zdaniem dla oswojenia się z moim stylem pisania wydaje się wygodniejszym.

Ogólnie Gracze stworzą osoby żyjące na zamku w d’Arvill, wyróżniające się z nielicznej w sumie w osadzie tłuszczy. Osoby które złączy jeden cel. Utrzymać osadę i ród, oraz odpłacić podłym du’Ponte za ich przeniewierstwa. Oddaję Wam w ręce d’Arville, którego los zależeć będzie niebawem od Was.

Jeśli chodzi o samą postać; jej opis przesłany na PM/PW do mnie; to chciałbym by była umiarkowanie pełna. Zawierała klasę, rasę, umiejętności, zdolności, cechy, schematy rozwinięć ekwipunek noszony przy sobie etc. [Po rozwinięciach wynikających z przyznanych za „I” sesję PD-ków]. Mam świadomość tego, że jako postacie żyjące w świecie gry, sól tej ziemi, macie tu swoją melinę a w niej tysiące drobiazgów, których nie sposób opisać w karcie ekwipunku a uzbierały się przez czas jaki tu przebywacie. Jednak co mamy "zwykle" przy sobie to mamy. Zważywszy, iż możecie zrobić standardowe jedno rozwinięcie oraz trzy niestandardowe, oczywistym jest, że zaczynamy wspólną zabawę postaciami raczej początkowymi, które wedle moich nadziei wraz z rozwojem i postępem sesji-kampanii się rozwiną. Koledzy z sesji "I" się już rozwinęli.


Schemat karty widzę mniej więcej tak:

Imię:
Płeć:
Rasa:
Profesja:
Poprzednia profesja:
Znak Gwiezdny:
Pochodzenie:


Wiek:
Wzrost:
Waga:
Oczy:
Włosy:
Znaki szczególne:

Cechy WW US K Odp Zr Int SW Ogd
Cechy A Żyw S WT Sz Mag PO PP

Umiejętności:
Zdolności:
Ekwipunek:

Pancerz:
G:
K:
PR:
LR:
PN:
LN:


Sesja będzie rozgrywana w Bretonii w realiach WFRP 2ed. Gracze chciałbym by stworzyli postacie dopasowane do klimatu WFRP, miejsca brutalnego i pełnego niebezpieczeństw. Oraz rozumiejących "inność" Bretonii.


No i WRESZCIE MAMY JESIEŃ! Sesja zacznie się w miesiąc po buncie w mieście.


Warunkiem przyjęcia Gracza do sesji, będzie dopasowanie się jego postaci do wizji świata gry. Jednym słowem im bardziej spójna będzie koncepcja wspólna, tym większa szansa zagrania. Kolejnym warunkiem będzie jakość postaci i jej kompletność [zarys fabularny oraz mechanika]. A ostatnim czas nadesłania. Wszystko to w formie wiadomości PW przesłanej do mnie. Pierwszeństwo, jak już pisałem, mieć będą postaci Graczy, którzy w d’Arvill już bawili. TŁO z poprzednich sesji może z powodzeniem zgłaszać się wedle swego uznania na Gracza, bądź Tło.


Nie narzucam ras czy klas bo Stary Świat to miejsce duże i pojemne, każdy się tu znaleźć może.


Jeśli chodzi o sposób prowadzenia i częstotliwości pisania, spieszę z wyjaśnieniem, że prowadzę zabawę w formie opowieści, ale testuję cechy BG na okoliczności zdarzeń sesyjnych, oraz tarć na linii Gracz – Gracz. Częstotliwość postów wynosiła by mniej więcej 2 posty na tydzień i była by to częstotliwość również oczekiwana od Graczy. Jednak warunek bezwzględny byłby taki, że Gracze ZAWSZE odpisują najdalej 24h po poście MG. Jeśli przyspieszymy wszyscy, postów będzie więcej, jeśli zwolnimy bo MNIE coś wypadnie lub ogarnie melancholia, to nie płaczcie, nie sumujcie się. Wrócę i ruszę z dawnym tempem i będę tego od Was oczekiwał. To zaleta bycia MG i mego tyranizującego podejścia do prowadzonych sesji. Jestem tyranem, wiem. Trudno. Muszę z tym jakoś żyć.


Liczba Graczy pożądana przeze mnie mieści się w przedziale minimum 3-6 osób. Jak się wysypie więcej, damy radę i zagospodarujemy TŁEM, jak nie, to nie. Jako, że wyrażam się dosadnie a w swoich postach poruszam czasami kwestie wymagające odrobiny dojrzałości proszę by do sesji zgłaszały się osoby biorące na to poprawkę. Zatem nie płakać mi później, że cyt. „… Tata przeczytał i dał mi bana na forum”. Odesłać do mnie Tatę, chętnie podyskutuję, wskażę literaturę przez „L” duże, gdzie „kutasy” fruwają na lewo i prawo. Będziemy pisać bawiąc się słowem oraz cyzelując swój styl. Przyda się nam wszystkim. Brać na to poprawkę.


Rekrutację zakończę, jak zbiorę potrzebnych mi Graczy. Jednym słowem kto pierwszy ten lepszy. Ostatnia rekrutka trwała całe 3 dni, weźcie na to poprawkę.


To w sumie chyba tylko i aż tyle.


Czekam zatem.

P
B
.

PS.: Prowadzę rzecz jasna z Cohenem.
8)
.
 
Bielon jest offline  
Stary 17-01-2011, 14:15   #2
 
Icarius's Avatar
 
Reputacja: 23238 Icarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputację
Zgłaszam się jak zawsze. Tym razem od początku i jako pierwszy. Co prawda dostałem cynk ale jednak...
 
Icarius jest offline  
Stary 17-01-2011, 14:21   #3
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 25514 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Znaczy się ci co grali wcześniej teraz wybierają inne postacie? Dobrze załapałem? Wędrowny rycerz mnie kusi, ale że inkwizytor w pobliżu to się zastanowię, kto wie o co mi chodzi to wie :P
 
Mike jest offline  
Stary 17-01-2011, 14:30   #4
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 15748 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Ja się zgłaszam, jeśli się da to Zygfryd zostanie.
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 17-01-2011, 14:39   #5
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1064 Bielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumny
Albo ja nie piszę ze zrozumieniem, albo Wy nie czytacie ze zrozumieniem.

Gracze sesji I mogą i powinni swoimi postaciami.

Mamy więc wstępną listę:

1. Icarius
2. Mike
3. Komtur
4. ...

Postaci rzecz jasna jeszcze nie mam. Dostanę kompletne, jak w/w wyślą mi listę dokonań a ja im odeślę PD. Wówczas dokonają upgreatu i grammy!

Nowi mają łatiwej.

Zagęśćcie zatem ruchy.

P
b
.
 
Bielon jest offline  
Stary 17-01-2011, 15:06   #6
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 12537 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
To i ja spróbuję coś wymodzić
Taka stacjonarna zamkowa sesja brzmi good
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"
Leoncoeur jest offline  
Stary 17-01-2011, 15:15   #7
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 25514 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Chwilowo pozostaje jako elfi łowca, choć myślę nad dodaniem mu cech dających szansę przeżycia dworskich intryg. W końcu nie mogę za każdym razem na całą sesje jechać ratować lorda :P
Choć sadząc po wstępniaku nie będzie lekko go wydobyć z inkwizytorskich lochów

Nie zawiedziesz się Leon, ale obij sobie tyłek blachą bo ciężką rękę ma Bielon
 
Mike jest offline  
Stary 17-01-2011, 16:05   #8
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1064 Bielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumny
Straszyć Graczy MG? To niepolitycznie. Witaj Leoncoeur. Zapraszam. Póki co postaci nie ma żadnej, choć są cztery wstępne zgłoszenia z Forum, wraz z Twoim, oraz 1 z GG kseta.

Tłoku więc ni ma. Do wieczora pewnie będzie tych 6 postaci już zebranych. Jak się nie mylę.

P
B
.
 
Bielon jest offline  
Stary 17-01-2011, 16:27   #9
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 25514 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Cytat:
Straszyć Graczy MG? To niepolitycznie.
A to mam straszyć graczy innymi graczami? Toć to na to paragrafy są. :P

Oprócz wspomnianego rysu wysłanego wcześniej dośle też rys po sesyjny :P Bo zwykły kolo z lasu nie wyrobi, no chyba, że będzie wszystkich zabijał, ale to mogło by Ci ździebko sesje burzyć :P
 
Mike jest offline  
Stary 17-01-2011, 16:40   #10
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1064 Bielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumny
Ślij co nalezy,

Oto lista Graczy, którzy już dosłali postacie:

1. Icarius
2. ...

Czekamy...

P
B
.
 
Bielon jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:06.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167