Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror > Archiwum sesji RPG z działu Horror
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-05-2013, 01:22   #1
 
YellowKing's Avatar
 
Reputacja: 31 YellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodze
[Komentarze] - "Wampir z Kaibab"

Witam szanownych graczy oraz ewentualnych czytelników naszej sesji.

Zaczynamy naszą sesję. Post pierwszy jest taką zwyczajową rozbiegówką. Wasi bohaterowi wyruszają z Waszyngtonu do Flagstaff w stanie Arizona. Podróż z mały trudnościami, ale skończyła się szczęśliwie.

Obecnie jest 8 września, godzina 21. Jesteście we Flagstaff w biurze miejscowego szeryfa. Zasadniczo nie ma on ochoty rozpoczynać dzisiaj żadnej pracy i jak się domyślacie jest to niejako próba sił, kto będzie dyktował warunki współpracy. Co zrobicie z tym fantem od was zależy.

Jest was czwórka i jako taki kwartet możecie działać. Możecie też, tak jako to opisałem we wstępie rekrutacyjnym, podzielić się na dwójkę agentów działających jawnie i legalnie i dwójkę tajniaków. To już pozostawiam wam do wyboru.

Metodę przeprowadzania dialogów także pozostawiam wam do wyboru. Możemy, albo skorzystać z google doca, albo stosować krótsze posty w sesji.

To chyba tyle uwag na wstępie. Jakby coś było nie jasne, to pytajcie.

Tutaj macie mapkę terenu na którym będzie rozgrywana akcja. Na czerwono podkreślone są najważniejsze miejscowości.
 
YellowKing jest offline  
Stary 17-05-2013, 09:54   #2
 
Luphinera's Avatar
 
Reputacja: 26 Luphinera jest na bardzo dobrej drodzeLuphinera jest na bardzo dobrej drodzeLuphinera jest na bardzo dobrej drodzeLuphinera jest na bardzo dobrej drodzeLuphinera jest na bardzo dobrej drodzeLuphinera jest na bardzo dobrej drodzeLuphinera jest na bardzo dobrej drodzeLuphinera jest na bardzo dobrej drodzeLuphinera jest na bardzo dobrej drodzeLuphinera jest na bardzo dobrej drodzeLuphinera jest na bardzo dobrej drodze
Dobrze, chciałam się zapytać właśnie jak działamy.

Czy jesteśmy jako czwórka z zakonu, czy może ktoś jednak do zakonu nie należy? Chciałam też zapytać czy każdy działa na własną rękę czy pracujemy w parach.
Jeśli w parach, rozmawiałam z Cao Cao i z tego co wiem, chciał współpracować z moją postacią jako partnerzy.

Sesja zapowiada się ciekawie. Szkoda, że Cię nie ma bo chętnie dodałabym już pierwszy post XD
 
__________________
"Wszyscy mamy swoje anioły, naszych opiekunów. Nie wiemy jaki przybiorą kształt. Jednego dnia mogą być starcem, innego małą dziewczynką. Ale nie dajcie się zwieść pozorom- mogą być groźne jak smok. Jednak nie walczą za nas, przypominają nam tylko, że to nasze zadanie.Każdego kto tworzy własne światy."
Luphinera jest offline  
Stary 17-05-2013, 10:14   #3
 
Lirymoor's Avatar
 
Reputacja: 26 Lirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodze
Witam współgraczy i MG, mam nadzieję, że przydarzy nam się wspólnie niezapomniana przygoda.

Czy nasze postaci się znają i na ile?
Jeśli nie proponuje umówić się na doca zapoznawczego, dziejącego się powiedzmy w czasie lotu, czy jazdy na miejsce. Postaci omówią informacje jakie dostały i naradzą się co dalej. Co wy na to?

Jaki mamy dostęp do właściwych raportów ze znalezienia zwłok i jak i raportu patologa przeprowadzającego sekcje zwłok ofiar.
Pytam bo: „Kobieta miała przegryzione gardło i leżała w dziwnej pozie (słowa z raportu policji, brak jednak dokładnego opisu) w kałuży własnej krwi.” Miejsce zbrodni przed zabraniem zwłok powinno być dokładnie obfotografowanie i opisane zanim zabrano z niego zwłoki, a to wszystko powinno być w aktach sprawy. Rozumiem więc, że ich nie dostaliśmy. A może oni aż tak koszmarnie spartaczyli sprawę.

Co do działania incognito to będzie bardzo trudne. Skoro wszyscy się tam znają, to można udawać w sumie tylko reporterów, do czego moja postać się raczej nie nadaje.
 
Lirymoor jest offline  
Stary 17-05-2013, 16:34   #4
 
YellowKing's Avatar
 
Reputacja: 31 YellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodze
Z serii "Co pytań do..."
Oto odpowiedzi, jakie pojawiły się tutaj i na PW.
- wszyscy jesteście członkami Zakonu i wiecie o tym;
- znacie się, czy to Zakonu, czy też z agencji (FBI, a nie żadnej innej);
- jak bardzo zażyła jest to znajomość zależy już od was. Ustalcie to sobie, czy to tutaj, czy też jak proponuje Lirymoor na docu;
- sposób działania, tzw. czy działacie w parach, czy też jako zespół, czy to oficjalnie, czy incognito, to wszystko zależy od was. Macie jakiegoś tam przełożonego w Waszyngtonie, koordynatora śledztwa, ale nim się nie musicie na razie przejmować;
- co do tego, co możecie i do czego macie dostęp, to sytuacja wygląda tak. Ekspertem policyjnym nie jestem, więc wszelkie ustalenia są instynktowne.
Jako agenci FBI przejmujecie śledztwo. Miejscowa policja powinna z wami współpracować i udzielić wam niezbędnej pomocy i wsparcia. Jak to będzie wyglądało w praktyce, to się okaże. Już pierwsze spotkanie z szeryfem pokazuje, że współpraca nie będzie sielanką. Od waszej asertywności zależy, więc jak to będzie dokładnie wyglądało;
- raport policyjny niestety nie należy do najlepiej napisanych. Już na samym wstępie widać, że wiele czynności zlekceważono lub wykonano niedbale.
W przypadku pierwszej i drugiej ofiary nie ma ani zdjęć, ani dokładnego opisu miejsca zbrodni.
Miejsce trzecie i czwartej zbrodni posiada co prawda zdjęcia, ale są one słabej jakości, wykonane w kiepskim świetle, są niewyraźne.
To co można o nich powiedzieć to to, że wokół ciała Vanessy Frank także udeptano krąg. Jest on jednak zdecydowanie mniejszy i mniej wyraźny, ale nie ulega wątpliwości, że jest dziełem człowieka. Ciało Vanessy także leżało w "dziwnej pozycji" Na podstawie zdjęcia wygląda to mniej więcej tak:
http://www.iv.pl/images/19989186961793992046.jpg
Trudno ocenić, czy przy ciele Roberta Nolan wykonano, jakiś krąg. Jego ciało leżało bowiem na betonowej podłodze. Ze słabego zdjęcia można odczytać, że jego ciało też zostało ułożone w pewien specyficzny sposób.
http://www.iv.pl/images/21332548100053961983.jpg
Najbardziej precyzyjne zdjęcie zostało wykonane w przypadku ostatniej ofiary, Martina Irving. Także w tym przypadku widać, że ziemia wokół ciała jest udeptana i to co ciekawe gołymi stopami. Ciało chłopca także zostało ułożone:
http://www.iv.pl/images/06368036148634685761.jpg
W każdym z tych przypadków ułożenie zostało wykonane w taki sposób, że wygląda to, jak najbardziej naturalnie. Tak, jakby ofiara zupełnie przypadkowo sama upadła w ten sposób.
- Rany na ciałach ofiar zostały wykonane ludzkimi zębami. Przeważnie jest to więcej niż jedno ugryzienie. Ugryzienia są mocne i głębokie. Nikt nie wykonywał żadnych odlewów zębów. W raporcie lekarza przeprowadzającego sesję napisano, że są to prawdopodobnie ślady po męskich zębach. Ubytków w szczęce nie stwierdzono. Ofiary nie mają żadnych śladów walki, otarć, siniaków, czy innych ran. Poza oczywiście tą śmiertelną na szyi.
Zdjęcia z sesji są, ale także do ich precyzji można mieć wiele zastrzeżeń.
Istnieje prawdopodobieństw, ale to trzeba byłoby sprawdzić na ciałach, że ślady po zębach nie są dokładnie identyczne. Zdjęcia nie dają 100% pewności.
- w stanie Arizona nie zarejestrowano podobnych zbrodni.
- zapytanie o inne stany zostało wysłaliście do centrali i czekacie na odpowiedź;
- w okolicy zarejestrowano dwa zaginięcia. A właściwie jedną ucieczkę i jedno zaginięcie.
Ucieczka nastąpiła w prywatnej klinice psychiatrycznej, gdzie przebywał na obserwacji (skierowany przez rodzinę) Peter Simons. Klinika znajduje się w mieście Tuba City.
Zaginioną osobą jest natomiast piętnastoletnia, Sarah Newark. Policja w Flagstaff podejrzewa ucieczkę z domu. Sytuacja rodzinna Sarahy jest dość skomplikowana. Jej matka całymi dniami pracuje, a jej ojczym to znany w okolicy alkoholik i drobny przestępca, notowany i skazany za kradzieże i napady.

To chyba wszystkie pytania, jakie się do tej pory pojawiły. Gdyby coś pominął lub konieczne byłoby dopowiedzenie piszcie.
 
YellowKing jest offline  
Stary 17-05-2013, 16:53   #5
 
Cao Cao's Avatar
 
Reputacja: 186 Cao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie coś
Witam Wszystkich !

Lirymoor zadał bardzo dobre pytania, jednak pozostaje jedna istotna kwestia czy która z obecnych postaci będzie "szefować". Jest nas spora grupa tak więc musi być jedna osoba która koordynowała by ruchy oraz przydzielała zadania (naturalnie tylko wstępne, reszta działań pozostałaby w upodobaniu postaci) Poza tym, nie wtopimy się w tłum a udawanie dziennikarza nie jest wcale takie proste, tym bardziej mój bohater na pewno z tym nie da rady.

Poza tym działanie "samodzielnie" mam wrażenie psuło by troszkę założenia misji, tym bardziej przy tak dużej liczbie "agentów".

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy

Cao
 
Cao Cao jest offline  
Stary 17-05-2013, 17:06   #6
 
YellowKing's Avatar
 
Reputacja: 31 YellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodze
Cao domyślnie działacie, jako grupa, bo macie przecież wspólny cel. Zarówno jako agenci FBI, jak i członkowie Zakonu.
Pamiętajcie, że znalezienie mordercy, to tylko jedna część waszego zadania.
Nie wiem, czy konieczne wybieranie jest przywódcy. Działacie na równych prawach, a wasz wspólny przełożony jest daleko stąd.
Musicie koordynować wasze działania, wymieniać się informacjami, spostrzeżeniami i wnioskami. Tylko tak moim zdaniem możecie osiągnąć sukces.

Co do działania indywidualnego, to miałem na myśli głownie to, że nie musicie wszędzie poruszać się razem. Jedna osoba jedzie tu, druga tam, a później spotykacie się i omawiacie zdobyte informacje.

Co do działania incognito, to nie namawiam i nie nalegam na takie rozwiązanie. Jak sami zauważyliście, takie działanie na pewno nie będzie łatwe. Warto jednak pamiętać, że działając pod przykrywką możecie zdobyć informacje do których agent działający oficjalnie może mieć utrudniony dostęp (patrz np. zaufanie ludzi do policji i rządu). Oczywiście agent działa w majestacie prawa, więc już samego tego faktu wiele drzwi same się przed nim otwierają. Jaka metoda będzie dla was najlepsza musicie sami zdecydować.
Pamiętajcie, że agencja wesprze was i ewentualnie jest w stanie uwiarygodnić waszą przykrywkę.
 
YellowKing jest offline  
Stary 17-05-2013, 18:30   #7
 
Lirymoor's Avatar
 
Reputacja: 26 Lirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodze
Cao Cao myslę, ze szef nam raczej nie będzie potrzebny, jednak jeśli tak to zarówno potrzeba jak i to kto miałby nim wyjść wyjdą w praniu. Zobaczymy jak nasze postacie bez tego sie dogadają.

YellowKing dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i mam jeszcze dwa pytania zanim wezme się za post.
Czy dawano wycinki zwłok do badań toksykologicznych i czy wykryto substancje odurzające?
Czy pochowano już wszystkie zwłoki poza ostatnimi, jeśli nie czy są przechowywane gdzieś na miejscu?

Co do kwestii działania incognito główna trudność polega też na tym, że osoby tak działające musiałyby się od nas odłączyć na lotnisku, bo jeśli lokalna policja będzie o nich wiedziała zostaną spalone na wstępie. Bo zdaje się nie możemy do końca ufać lokalnej policji.
River sie raczej do udawania dziennikarza nie nadaje. Postać Luphinery już się pokazała lokalnym wiec też niejako jest spalona. To kwestia tego czy panowie chcą sie w to bawić.
 
Lirymoor jest offline  
Stary 17-05-2013, 18:34   #8
 
YellowKing's Avatar
 
Reputacja: 31 YellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodzeYellowKing jest na bardzo dobrej drodze
Żadnych badań nie zlecono. Nie ma też żadnych wyników, ani żadnej wzmianki na ten temat w raportach z sekcji.
Co do ciał, to w kostnicy miejskiej są zwłoki Martina Irving i Roberta Nolan. Reszta zamordowanych została już pochowana.
 
YellowKing jest offline  
Stary 17-05-2013, 18:59   #9
 
Lirymoor's Avatar
 
Reputacja: 26 Lirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodzeLirymoor jest na bardzo dobrej drodze
Dzięki
Jeszcze jedna sprawa. Czy znamy grupy krwi ofiar.
Zastanawiam się też czy jak jeszcze poproszę o zaznaczenie na mapce, która nam tu wrzuciłeś miejsc znalezienia zwłok to wywalisz mnie z sesji przed pierwszym postem za bycie zbyt upierdliwą

A co do reszty graczy, ktoś chętny na omówienie całej sprawy na docu na forum grupy? Powiedzmy w samochodzie?
 
Lirymoor jest offline  
Stary 17-05-2013, 19:29   #10
 
Cao Cao's Avatar
 
Reputacja: 186 Cao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie cośCao Cao ma w sobie coś
Bardzo chętnie Lirymoor Żółty Królu, dziękuje za odpowiedź
 
Cao Cao jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169