Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Fantasy > Archiwum sesji z działu Fantasy
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-01-2006, 23:35   #1
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
[komentarze] Pani Kryształu

Sesja się zbliża więc rozpocznę od ogólnego opisu zasad.

Podstawa to forumowe zasady rozgrywek, których raczej nie muszę nikomu tłumaczyć (gdyby ktoś nie zauważył to są w każdym dziale "sesja" obok ładnego obrazka ): czyli wypowiedzi postaci piszemy kursywą, wtrącenia boldem, myśli zwykłą czcionką lub w cudzysłowie. Każdy post zaczyna się od imienia postaci (boldem). Nowym użytkownikom polecam post Milly o graniu na forum. Jako sesja wzorcowa- standardowo jakakolwiek sesja Yarota.

Nie interesują mnie zaświadczenia o dys-czymkolwiek – od tego jest opcja ‘pisownia’ czy w najgorszym wypadku Word

W pierwszych postach proszę, oczywiście prócz reakcji swoich postaci, opisać swój wygląd – czyli to, co widzą inni bohaterowie. Narracja może być w pierwszej lub trzeciej osobie, jest mi to obojętne. Podstawą sesji jest storytelling, dopuszczam również dowolność opisów dotyczących pomniejszych akcji (oczywiście w granicach rozsądku, proszę nie wpadać samowolnie do studzienek kanalizacyjnych ). Tyczy się to zwłaszcza chowańców - bazowo to Wy je prowadzicie, nie ja. Są one z Wami cały czas, mają jedynie określone bonusy z tytułu bycia chowańcem. Dla ich akcji możecie pisać osobne posty, jeśli one coś robią a Wy nie.

Jednolinijkowe posty -> !!!!

Każde z Was posiada, prócz ekwipunku, który mi przysłaliście, co następuje:
 • • bukłak z wodą oraz racje podróżne na 3 dni
  • hubka i krzesiwo
  • ciepły koc
  • lina 4m, hak lub kotwiczka
  • sakiewka + sztuk złota 100 (zaczynacie po równo)
  • plecak lub worek
  • druga para ubrania na zmianę oraz płaszcz (jeśli ktoś nie miał)
  • symbol Waszego boga
  • nóż zwykły
Jeśli kogoś interesują ceny i waluta, będę je brała z podręcznika do D&D 3.0.

Zakaz używania emotów w sesji.

Co do używania czarów: nie wymagam komponentów materialnych do zaklęć, natomiast formułek owszem. I niech nie będzie to "Abrakadabra, bum!". Podobnie rzecz się ma z modlitwami, klątwami, itp. Postacie czarujące każdego nowego dnia gry o przesyłanie mi na PW przygotowanych na dany dzień czarów (ew. wiadomości w stylu "codziennie to samo"). Albo w stylu Lyss, czyli "zabrała się za czytanie księgi czarów" - zakładam wtedy, że lista zaklęć się nie zmienia; albo lista ma znajdować się w poście w formie UW (albo normalnie, jak kto woli, oczywiście).

Jeśli postać nie wykorzystała swoich czarów, przechodzą one na następny dzień. Jeśli je wykorzystała a nie nauczyła się nowych - przepadają. Myślę, że taka forma i zasady będą najprostsze i pozwolą uniknąć nieporozumień. Nie ma listy w poście ani wzmianki o czytaniu czy modlitwie - nie ma czarów. Nie wymagam natomiast 8 godzin snu, żeby utrwalić czary; wystarczy nam podręcznikowych zasad jak na tę tematykę.

Pisząc UW do innych graczy pamiętajcie, by prócz numeru odbiorcy wpisać również numer MG czyli mój. Starajcie się jednak nie nadużywać tej opcji, zwłaszcza przy ogólnych przemyśleniach czy przeżyciach postaci.

Uprzedzam od razu: gracz który zniknie na więcej niż tydzień bez wcześniejszego powiadomienia zostaje bezwzględnie usunięty z sesji a jego postać uśmiercona przy pierwszej nadarzającej się okazji.

I nie straszę, jak twierdzą niektórzy, tylko lojalnie ostrzegam. Możliwe, ze dla niektórych osób piszę rzeczy oczywiste, ale z doświadczenia wiem, że niestety nie dla wszystkich.

♣♣♣♣♣♣♣ OPISY POSTACI ♣♣♣♣♣♣♣

Fosht'ka - mag; człowiek; kruk: Calcifer:

"Kobieta dźwignęła swe szczupłe ciałko na lewej ręce, prawą odgarniając ciemne włosy z czoła i przecierając oczy. Blizna na policzku zaczerwieniła się ciepło. Usiadła, przygarnęła torbę..."

Nathiel - ; drow:

"... postać z naciągniętym na głowę kapturem, który jest częścią czarnego długiego płaszcza. Pod nim można było rozpoznać, równie diabelsko czarną skórzaną zbroję, która była idealnie dopasowana do noszącego. Obcisłe spodnie włożone był w wysokie skórzane buty [...] wiszący z prawej strony pasa ładnie zdobiony sejmitar w brązowej skórzanej pochwie. U prawego boku zwisała bezwiednie kusza. Znający się na broni mógł zauważyć, że jest to kusza samopowtarzalna. Nathiel zdjął kaptur, białe sięgające do ramienia włosy pojawiły się spod ściąganego kaptura. Ciemna skóra niedawno śpiącego mówiła jedno, był drowem. Mierzący około 170cm drow spojrzał zielono szarymi oczami na leżących wokół..."

Bast - akrobata, kolekcjoner; pół-elf:

"Ta postać a właściwie młody mężczyzna o ciemnej karnacji ma około 186 cm wzrostu długie zaostrzone uszy. Kasztanowe włosy ma związane w cieniutkie lecz liczne warkoczyki. Twarz zdobią mu wąsy i broda które są tej samej barwy co włosy. "

Maureen - łowca; człowiek:

"Miała 176 centymetrów wzrostu, jasną karnację, brązowe włosy do połowy pleców związane w wysoki kucyk z tyłu głowy i szare oczy. [...] Otrzepała z piasku ubranie (beżowa koszula, brązowe skórzane spodnie, czarne wygodne buty za kostkę, na wszystko to założony na górną część ciała pancerz), chwyciła szybko plecak, podniosła leżące obok łuk i kołczan i pobiegła w stronę nieznajomych.

Phaere - drow; kot: Tiloup:

"Poprawiła rękawiczki zakrywające jej dłonie ,ułożyła piwafi, a kaptur naciągnęła mocniej na twarz. Miejsca gdzie powinny znajdować się insygnia domu były zakryte dokładnie przyszytymi łatkami. [...] Powkładała srebrno białe kosmyki włosów do kaptura"

Anzelm - kapłan; człowiek:

"Anzelm ma około 187cm wzrostu, ubrany jest w szarą szatę kapłana, pod którą kryje się koszula kolcza. Długie, ciemne, proste włosy opadają w lekkim nieładzie na ramiona. Broda zwykle równo przystrzyżona zdradza teraz pewne oznaki zaniedbania. Barki ma dość szerokie, lecz wzrost i szaty maskują ten fakt. Przy pasie zawieszony ma długi sztylet o lekko falowanym ostrzu, a w ręku trzyma kostur z ciemnego drewna, którym podpiera się czasem bardziej dla zabawy niż z potrzeby. Sprawia wrażenie osoby w wieku 28-34 lat co ciężko ocenić z powodu zarostu."


♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣

CO DO WALKI:

Z góry przepraszam wojowników, ale zostaje opcja atak + ruch dla klas walczących oraz pojedynczy atak dla magów. W trakcie walki ja ustalam na początku kolejność ruchów, która jest niezmienna. Ze statystyk stosuję tylko modyfikatory z siły lub zręczności do obrażeń; oraz odpowiednie przy trudności czarów i koncentracji. Tyle z liczb.

Posty mają wyglądać następująco: "robię tak-a-tak. JEŚLI mi się uda, robię to. JEŚLI mi sie NIE uda, robię tamto". Ewentualnie, "jeśli komuś się coś uda zrobić to robię to czy tamto". Sądzę, że przyśpieszy i usprawni to akcję, bo będę mogła rozwijać swoje posty we właściwych kierunkach zamiast czekać na kolejne reakcje.

Co do kolejności pisania postów (NIE RUCHÓW) to jeszcze zobaczymy. Jeśli wszyscy walczycie z tym samym przeciwnikiem, kolejność postów = kolejność ruchów. Jeśli np Anzelm i Bast walczą z jeżem a Nathiel i Maureen ze szczurem, to nie widzę powodu, by Nadel musiał czekać na post Zaluka. Natomiast liczba postów na rundę musi się zgadzać (runda to jakieś 6-10 sekund w świecie gry).
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 22-05-2007 o 20:52. Powód: Zmiana zasad
Sayane jest offline  
Stary 26-01-2006, 22:30   #2
 
Nadel's Avatar
 
Reputacja: 1 Nadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumny
Niewiem czy nie warto zmienić jednej rzeczy, mianowicie ilości ataków. Ale czekam na zdanie innych (= czy im to odpowiada.
 
__________________
Gaer zhah nau byr i'dol, uss i'dol zhah ulu elgg dos
Nadel jest offline  
Stary 26-01-2006, 23:22   #3
 
Frosty's Avatar
 
Reputacja: 1 Frosty jest jak niezastąpione światło przewodnieFrosty jest jak niezastąpione światło przewodnieFrosty jest jak niezastąpione światło przewodnieFrosty jest jak niezastąpione światło przewodnieFrosty jest jak niezastąpione światło przewodnieFrosty jest jak niezastąpione światło przewodnieFrosty jest jak niezastąpione światło przewodnieFrosty jest jak niezastąpione światło przewodnieFrosty jest jak niezastąpione światło przewodnieFrosty jest jak niezastąpione światło przewodnieFrosty jest jak niezastąpione światło przewodnie
Zgodzę się że metoda 1atak i ruch może być krzywdząca szczególnie dla wojowników, ale pozwala ona zachować MG przejrzystą formę walki - każdy ma swój atak, a następnie odpowiedź przeciwnika. Nie jest to system idealny i z pewnością się go doszlifuje w trakcie sesji. Poza tym nie martw się Nad, Sayane na pewno uwzględni jakieś drobne "niepisane" bonuski w ramach rekompensaty dla wojów.


[glow=cyan:58edae659c] FROST[/glow:58edae659c]
 
Frosty jest offline  
Stary 27-01-2006, 00:12   #4
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
No pięknie, sesja się jeszcze nie zaczęła a juz zawiązuje się koalicja przeciw MG Chyba za wcześnie założyłam komentarze. Do prawdziwych walk jeszcze wam daleko (a może i nie 8) ) więc spokój mi tu !! :P Wybierze się najpraktyczniejszą opcję.
 
Sayane jest offline  
Stary 27-01-2006, 13:52   #5
 
zaluk's Avatar
 
Reputacja: 1 zaluk ma wyłączoną reputację
Czemu od razu koalicja? To tylko oznaka że graczom miłe są skóry ich bohaterów
 
zaluk jest offline  
Stary 27-01-2006, 18:20   #6
 
Nadel's Avatar
 
Reputacja: 1 Nadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumny
No ba, jakoś sobie nie wyobrażam że mag z dwóręcznym kosturem ma tyle samo ataków co wojownik (= Ale zobaczymy jak to wyjdzie Pozatym jeszcze żadna koalicja się nie zawiązała, ale może już niedługo :P
 
__________________
Gaer zhah nau byr i'dol, uss i'dol zhah ulu elgg dos
Nadel jest offline  
Stary 27-01-2006, 21:50   #7
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Na razie grajcie, sesja rozpoczęta.

Jeszcze jedno: w sesjach zwykle nie używa się emotow i Was o to proszę również.

Postacie nie mają problemów z językiem gdziekolwiek, żeby było jasne - mowa wspólna jest wspólna w całym Wszechświecie Podobnie z monetami.

Dopóki nie ruszacie się z miejsca kolejnośc pisania jest dowolna, nie trzeba czekać na innych - widać nadal śpią Ogólnie, w poźniejszych postach też.
 
Sayane jest offline  
Stary 27-01-2006, 21:52   #8
 
Nadel's Avatar
 
Reputacja: 1 Nadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumny
No niektórzy się już wzięli do roboty.. ale niektórzy jak widać jeszcze chyba śpią
 
__________________
Gaer zhah nau byr i'dol, uss i'dol zhah ulu elgg dos
Nadel jest offline  
Stary 28-01-2006, 00:03   #9
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Widać spią wiec ostatni raz powtarzam do tych, którzy nie słyszeli: PROSZĘ SIĘ OPISAĆ.

A co do chowańców to nie są one przywoływane a są z Wami cały czas, mają jedynie bonusy z tytułu bycia chowańcem. Dla ich akcji możecie pisać osobne posty, jesli one coś robią a Wy nie.
 
Sayane jest offline  
Stary 28-01-2006, 16:09   #10
 
Nadel's Avatar
 
Reputacja: 1 Nadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumnyNadel ma z czego być dumny
Chaiłbym zauwazyć że tylko ja wziąłem ze sobą wszystkie rzeczy a reszta nawet plecaków nie wzięła (((=
 
__________________
Gaer zhah nau byr i'dol, uss i'dol zhah ulu elgg dos
Nadel jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:41.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172