Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Science-Fiction > Archiwum sesji z działu Science-Fiction
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-11-2010, 09:59   #1
Banned
 
[Star Trek][Komentarze] Best & Brightest

Witam w komentarzach do sesji zarówno Graczy, jak i Kibiców, a także Przechodzących Obok i Tylko Zaglądających...*****


Na początku kilka zasad ogólnych, szczególnych i innego marudzenia DM'a.


Jak piszemy posta:

- standardowo piszemy w 3 osobie czasu przeszłego dokonanego, jak opowiadanie (co nie znaczy, że fragmenty nie mogą być w innych czasach),
- nie zmieniamy kolorów, ani wielkości czcionki,
- dialogi piszemy od myślnika,
- myśli piszemy kursywą i otaczamy cudzysłowem,
- grafiki - mile widziane, ale pod kilkoma warunkami: ilustrujące sytuację, ważny przedmiot lub wnętrze; bez powtórzeń (jedno wnętrze pokoju wystarczy); najlepiej (choć niewymagane) średniej wielkości (max. 600 pixeli szerokości);
- inne media (animacje, dźwięki i muzyka) - bardzo oszczędnie. Ja się zgadzam z tym, że post z muzyką jest lepszy niż post bez muzyki, ale dwa posty z muzyką na tej samej stronie to już kakofonia dźwięków.
Ogólnie - wystarczy wziąć dowolną książkę i zobaczyć jak tam wygląda formatowanie tekstu.

Postów wymagam solidnych, nie muszą to być wielostronnicowe opowiadania, ale też nie jednolinijkowce (pół A4 i więcej mile widziane). Za ortografię i literówki ścigam - do pisania proszę używać edytora lub przeglądarki z korekcją tekstu, przy tego typu narzędziach robienie błędów jest po prostu objawem lenistwa. Styl i składnia - też obowiązuje polska, tu jednak czepiam się mniej... Naloty lokalne - dialekty, gwary, etc; podobnie jak wtrącenia obce (postacie w końcu są przedstawicielami różnych ras) - wg uznania, ale abyśmy się wszyscy rozumieli...

Prędzej czy później dojdzie do jakichś dialogów. Te przeprowadzamy na GG lub przez PW albo via google.docs, a po zakończeniu wstawiamy posta z całym dialogiem... Pamiętajcie równocześnie o deklaracjach dialogowych w introspekcjach!

NPCe i kreacja świata. Gramy storytellingowo, co znaczy, że gracze mają znaczną swobodę w kreowaniu wyglądu świata wokół siebie. Zarysy lokacji oczywiście będę podawał, ale wypełnienia i detale tworzą już gracze. Jeżeli idzie o NPCów - dzielimy ich na dwie grupy: nieważnych dla scenariusza (którzy kreowani i prowadzeni są przez Graczy) - barman, sprzedawca etc. Postacie takie dostarczają informacji jakie bezproblemowo znać może każdy mieszkaniec oraz nie wchodzą w dużą interakcję z postaciami Graczy. Oraz ważne dla scenariusza - odgrywane przez STa lub kreowane przez Graczy na podstawie wytycznych prowadzącego. Akcja - zwłaszcza w postach opisowych można ją tworzyć, ale z umiarem i pamiętając o logice. Pamiętajcie, że akcja wpływa na wszystkie postacie w grze, więc jak ktoś zapragnie opisać pożar karczmy, to reszta już sobie w niej nie porozmawia.
W razie czego - zawsze można napisać do mnie z pytaniem czy taka akcja będzie OK.


WAŻNE: Czytamy to co napisali inni i się tego trzymamy. Jeżeli ktoś przed nami napisał: „siedzimy przy byle jak zbitym z desek stole na którym stoi świecznik”, to nie wolno tego samego stołu opisać jako: „doskonałą robotę z delikatnymi zdobieniami i lampą oświetlającą potrawy”. Trzymanie się realiów świata i opisów potrzebne jest w każdych RPGach i będę ścigał „zmieniaczy świata”. Z tej przyczyny dobrze jest nie czekać z napisaniem posta do ostatniej chwili.

Retrospekcje. Mamy ograniczoną interakcję ze sobą i zwłaszcza przy dłuższych scenach konieczne będzie zastosowanie retrospekcji, czy to zdarzeń bieżących czy wcześniejszych. W retrospekcjach możemy spokojnie wykorzystywać wątki (czy nawet stwierdzenia innych graczy), ale niech te retrospekcje czemuś służą, a nie są tylko przepisywaniem tego co powiedzieli czy napisali inni.
Introspekcje. W swoich postach możecie (a nawet powinniście) stosować również introspekcje, czyli deklaracje przyszłych akcji ubrane w wypowiedzi lub myśli.


*****

Kilka spraw organizacyjnych:

0. Jeżeli coś jest niejasne, są pytania, etc - ST jest do dyspozycji pod PW, GG i w komentarzach (co nie znaczy, że siedzę przez cały dzień na necie). Pojmowanie zasad i systemu może być różne i jestem otwarty na dyskusje i uwagi. Uważam, że lepiej coś wyjaśnić i nawet się o to pokłócić niż przy pierwszym problemie rzucać kartą.
1. Abyśmy mieli dobrą komunikację dobrze by było aby każdy podał swoje GG. Jeżeli ktoś bardzo nie chce podać oficjalnie to zmuszać nie będę; jest w końcu PW.
2. Będę w komentarzach zamieszczał informację do kiedy czekam na posty i deklaracje graczy. Jest nas sporo i proszę o trzymanie się wyznaczonych terminów (będzie to przeważnie tydzień). Jedna opuszczona tura bez sensownego usprawiedliwienia może się każdemu zdarzyć. Druga - postać przechodzi na autopilota i wypada z sesji. Nie wierzę, że w nie da się wejść na 15 sekund na forum czy GG żeby umieścić informację o nieobecności.
3. Jeżeli ktoś chce coś zdeklarować „na boku” proszę to robić w komentarzach lub na PW, aby nie rozwalać postów i nie stosować tagów {ukryj}. Można oczywiście również opisać pobudki postaci (jeżeli ktoś nie potrafi tego zmieścić w poście).
4. Avatarki 150 pikseli szerokości wklejamy do panelu sesji.
5. Sesja ma kostki, więc pewnie czasami sobie będziemy rzucać. Za każdym razem będę o tym informował.
6. Proszę uzupełnić karty w panelu sesji (wszystko można wrzucić w podstawowa formatkę - zależy mi zwłaszcza na umiejętnościach.
7. Jak napisałem w rekrutacji - postacie sie znają z tzw widzenia, wspólnych zajęć z czegokolwiek korytarzy Akademii, etc.


*****


Sympatycznej gry życzę wszystkim i "zobaczmy co się tam kryje"
 

Ostatnio edytowane przez Aschaar : 01-11-2010 o 10:29. Powód: update
Aschaar jest offline  
Stary 01-11-2010, 21:42   #2
 
deMaus's Avatar
 
Witam, i życzę udanej i długiej wspólnej zabawy dla wszystkich graczy i MG.

**********

Kilka faktów, które każdy w akademii mógł znać na temat mojej postaci.
Imię - Miles
Nazwisko - brak
Rasa - android, zdolny do niezależnego funkcjonowania. W pełni świadomy i wolny.
Pochodzenie - Stworzony przez flotę, na podstawie badań porucznika komandora Daty.
Kierunek studiów - Dowodzenie - najbardziej logiczny kierunek, wziąwszy pod uwagę jego atuty i możliwości.
Hobby - pilotaż małych myśliwców. Członek kadry reprezentacyjnej akademii.

Coś czego można się dowiedzieć, to między innymi to, że Miles jest niezwykle zręczny, stosunkowo silny, ma problemy z zrozumieniem ludzkich zachowań, choć mógłby bez mrugnięcia wymieniać zwyczaje różnych ras, łącznie z ich genezą, czym zawstydziłbym nie jednego, jednak nie potrafi zrozumieć, po co różne rasy tworzą te zwyczaje, nazywane tradycjami, lub jaki jest sens niektórych zachować społecznych.
Np. dziwi go dlaczego studenci akademii marnują energię, na sporty, które nie mają na celu podniesienia, możliwości albo są w tym mało efektywne.

Za swoje hobby uważa, gry terenowe w holodecku.

Zakładam, że nie ma wielu takich androidów, w akademii, o ile nie jest jedynym, dlatego pewnie budził zainteresowanie studentów i choćby w pierwszej fazie chcieli się czegoś o nim dowiedzieć.

********

Mam pytanie odnośnie pierwszego posta MG.
- Czy studenci akademii, mają przysięgę na początku czy na końcu szkolenia? albo inaczej czy my ją już składaliśmy. Chodzi dokładnie, o to zdanie "bronić.... Przestrzegać praw... [wstaw odpowiedni kraj] Federacji zjednoczonych planet."?
- Czy w akademii jest drugi android taki jak moja postać?
- Z jakim traktowaniem od Edwardsa spotkał się Miles? Obojętność, życzliwość, wrogość?
- Jaki jest czas podróży z standardowa prędkością warpa, z Frate3 na ziemię?
- Logiczny powód, aby ci, który budowali statek nie mogli nim przylecieć? bo jakaś załoga tam na pewno jest/była.
- Czy Miles rozpoznaje resztę kadetów, tz. kierunek studiów i czy byli na szczycie list punktowych?
 
deMaus jest offline  
Stary 01-11-2010, 23:46   #3
Banned
 
Jak zwykle zanim zdążyłem coś napisać o pierwszym poście, to są pytania. I bardzo dobrze.

Mam nadzieję, że trzęsienie ziemi z pierwszego posta nie będzie za duże.


- Czy studenci akademii, mają przysięgę na początku czy na końcu szkolenia? albo inaczej czy my ją już składaliśmy. Chodzi dokładnie, o to zdanie "bronić.... Przestrzegać praw... [wstaw odpowiedni kraj] Federacji zjednoczonych planet."?

Przysięgę składa się przed ostatnim (wieloczęściowym) egzaminem, czyli jesteście po przysiędze. Stąd określenie "kadecie" było lekko nie na miejscu - formalnie bowiem jesteście już po Akademii. Zostało tylko formalne potwierdzenie w bazach danych (co vice admirał zrobił) i wręczenie dyplomu ukończenia (na co nie ma czasu i bla bla bla)

- Czy w akademii jest drugi android taki jak moja postać?
Nie. W całej Flocie - kilku.

- Z jakim traktowaniem od Edwardsa spotkał się Miles? Obojętność, życzliwość, wrogość?

Edwards wszystkich traktuje tak samo, patrzy przez pryzmat osobowości i wyników, nie rasy. Jest szalenie charyzmatyczny, wymagający, chłodny w obyciu, ale przyciąga do siebie. Potrafi wiele "wziąć na klatę" (jak w tej sytuacji dająć wam możliwość "wywinięcia się" działa wbrew rozkazom). Kadetów traktuje bardzo personalnie, jakby każdego z osobna - wydaje się, że o każdym coś wie, śledzi jego rozwój...

- Jaki jest czas podróży z standardowa prędkością warpa, z Frate3 na ziemię?

7 dni 13 godzin 27 minut 4,32789 sekundy.

- Logiczny powód, aby ci, który budowali statek nie mogli nim przylecieć? bo jakaś załoga tam na pewno jest/była.

Statek budowany jest "od zera" w dokach. Voyager przywiózł plany i kilka części. Plany te przerobiono i dopasowano - po czym rozpoczęto budowę. Statek więc nigdy nie miał załogi (własnej). Ludzi, którzy są w dokach nie jest aż tak wielu (roboty odwalają główną część pracy), aby zniknięcie kilku osób dało się "ukryć" przed inspekcją. Ważniejsze - nie ma tam wyszkolonych ludzi, którzy mogliby ten statek prowadzić. Podobnie jak początek serii TNG gdzie część załogi przybywa do doków, odbiera statek, a potem wyrusza zbierać resztę...

- Czy Miles rozpoznaje resztę kadetów, tz. kierunek studiów i czy byli na szczycie list punktowych?

Tak, wszyscy są z elity. Choć nie da się znaleźć (na pierwszy rzut oka) klucza po jakim zostaliście dobrani.
 
Aschaar jest offline  
Stary 03-11-2010, 14:34   #4
 
Micas's Avatar
 
Witam mistrza gry oraz współgraczy i życzę wszystkim dobrej zabawy oraz (a może przede wszystkim) szczęśliwego ukończenia sesji.

Parafrazując pytania deMaus'a:

- Czy w akademii byli inni Romulanie? Jeśli tak, to ilu? I czy Ivar zdążył ich poznać?

- Jaką postawę miał wobec Ivara wiceadmirał? Jaką miał opinię o rasie Romulan w ogóle?
 
Micas jest offline  
Stary 03-11-2010, 16:55   #5
 
deMaus's Avatar
 
Aha, bo MG prosił/sugerował wymianę gg moje jest w profilu, (6180434 jakby ktoś miał za daleko ) jestem od kilku lat permanentnie niewidoczny, choć spędzam przy kompie (więc i przy gg) czas od 8:00 do około 24:00 z przerwami (nie, nie jestem nolifem, pracuje przy komputerze).
Jakby ktoś chciał zagadać do Milsa, zapytać czemu leci, czy też ma jakieś dodatkowe informacje od Edwardsa to można śmiało do mnie pisać.
 
deMaus jest offline  
Stary 03-11-2010, 18:22   #6
 
Hawkeye's Avatar
 
Na początku chciałem wszystkich oficjalnie przywitać. A także zamieścić wzorem demaus'a małą metryczkę swojej postaci

Imię: Michael
Nazwisko: Hernandez
Rasa: Pół-człowiek/Pół-betazoid
Hobby: Wspinaczka, eksploracja jaskiń (o tych dwóch mogą wiedzieć wszyscy, bo zazwyczaj uprawiał to w większej grupie), gotowanie (a o tym wiedzą przyjaciele, lub dobry koledzy, ale nie wykluczam, że skądś można było o tym usłyszeć)
Kierunek Studiów: Dowodzenie

Jest, a właściwie był członkiem Red Squadron. Chociaż nie chwali się to, ci którzy się nim interesowali, mogą się dowiedzieć, że jest niezłym empatą (jak ktoś go o to pyta to potwierdza). Wesoły, wyluzowany, przyjacielski i otwarty. Z każdym pogada, nikogo nie ocenia ze względu na rasę, a po prostu ze względu na jego czyny. Długi okres był w związku z inną kadetką z sekcji dowodzenia: Amandą Pierce.

Więcej informacji to pewnie albo wyjdzie na sesji, albo najwyżej jeżeli na GG/PW ustalimy, że nasze postacie skądś się znają lepiej ...

-------------------------------------------------------

Pytanie do MG:

Czy wszyscy jesteśmy teraz chorążymi? Czy może otrzymaliśmy wyższe stopnie z powodu misji czy ewentualnie za wysokie noty na egzaminach?
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Stary 03-11-2010, 19:25   #7
Banned
 
To najpierw pytania zbiorczo:

1. W Akademii uczyło się około 30 Romulan. Około ponieważ nie wszyscy studiowali w pełnym trybie - niektórzy tylko wybrane semestry zgodnie z umową (coś na kształt wymiany studentów). Ivar zdążył ich poznać, a czy nawiązano jakieś bliższe znajomości to już nie moja broszka.

2. Jak napisałem wcześniej Edwards nie dzieli kadetów na "ludzi" i "nie ludzi". Do każdego ma taki sam stosunek, a przynajmniej nie da się wyczuć czy zauważyć żadnych różnic...

3. Zgodnie z regulacjami Floty każdy kadet, który ukończył Akademię ma stopień chorążego. Stopień ten jest "podnoszony" decyzją Dowództwa, a mianowanie następuje przez zmianę stopnia na "papierze". Edwards podpisał nominacje, ale... na jakie stopnie? Hmmm...

tyle na pewno jest


Posta (jak tylko odwalę ctrl+c i ctrl+v) możecie sobie spokojnie podzielić na trzy części: lot i ewentualne rozmowy; lądowanie w dokach i przygotowania do odlotu...

Pewnie będą jakieś pytania to atakować
 
Aschaar jest offline  
Stary 03-11-2010, 20:41   #8
 
deMaus's Avatar
 
No to pytania na dzień dobry, albo wieczór.
- Pytania do technika, kto z nami leci? Albo jak mamy pilotować statek "klasy capital" we czterech?
- Jaki system komputerowy został tam zainstalowany? tz. taki jak np w galaxy/capital/inny Miles chce wiedzieć czy będzie się w stanie z nim połączyć.
- Jaką prędkość rozwija statek, choćby teoretycznie.
- Jakie systemy uzbrojenia/osłony posiada?
- Te zmiany/dostosowania, które Miles widzi rozumiem, że sugerują iż rzeczywiście plany pochodzą od jakiejś obcej rasy?
- Rozumiem, że statek jest przycumowany na zewnątrz (obudowany) dokami w przestrzeni?
- Ilu ludzi jeszcze widzimy?
- Po wejściu na pokład, teleportował nas na mostek, czy gdzie?
- Rozumiem, że nadal jesteśmy w mundurach akademii?
- jak się do nas zwraca ten Marty, tz. przez sir, czy bezpośrednio jak do kolegów?
- jaką ochronę mijaliśmy? tz. na pewno mieliśmy jakieś kody bezpieczeństwa, ale czy była ochrona?
- czy na statku jest ktoś oprócz nas?

Chyba tyle na razie. Pewnie coś jeszcze mi się zrodzi.


EDIT

https://docs.google.com/document/d/1...thkey=CIPctpUG

link do google docs dla dialogów.
 

Ostatnio edytowane przez deMaus : 03-11-2010 o 20:47.
deMaus jest offline  
Stary 03-11-2010, 21:17   #9
Banned
 
Doki:


Starlight jest obudowany dokiem (tyle, ze nie chciało mi się walczyć ze składaniem tych dwu obrazków ze sobą - przykro mi)

- Pytania do technika, kto z nami leci? Albo jak mamy pilotować statek "klasy capital" we czterech?

- Wszystkie dane zostały zaprogramowane w komputerze pokładowym - wystarczy odpalić autopilota.

- Jaki system komputerowy został tam zainstalowany? tz. taki jak np w galaxy/capital/inny Miles chce wiedzieć czy będzie się w stanie z nim połączyć.
Komputer M-15 Isolinear IV, czyli nowszy standard. Enterprise ma wersję III. Różnica jest tylko w pojemności i szybkości. Da się z tym połączyć.

- Jaką prędkość rozwija statek, choćby teoretycznie.

Prędkość optymalna: Warp 8.5
Maksymalna bezpieczna prędkość przelotowa: Warp 9.0
Speed awaryjne: Warp 9.5
Prędkość maksymalna: Warp 9.5
Nie przekracza Warp 9.7

- Jakie systemy uzbrojenia/osłony posiada?
Uzbrojenia praktycznie nie ma (przy tej odpowiedzi nawet Miles się orientuje, zę gość kłamie). Osłony - musiałbym poszukać wartości, ale żaden inny statek nie ma takich. Ewidentnie widać, ze budowano ten statek z myślą o walce.

- Te zmiany/dostosowania, które Miles widzi rozumiem, że sugerują iż rzeczywiście plany pochodzą od jakiejś obcej rasy?
Tak jest.

- Rozumiem, że statek jest przycumowany na zewnątrz (obudowany) dokami w przestrzeni?
Tak jest.

- Ilu ludzi jeszcze widzimy?
Kilka osób obserwuje was z wyższego piętra sali z teleportem. Ogólnie pustki.

- Po wejściu na pokład, teleportował nas na mostek, czy gdzie?
na korytarz (mostek jest na końcu tego korytarza, a przynajmniej tak twierdzi napis na drzwiach)

- Rozumiem, że nadal jesteśmy w mundurach akademii?
chyba, że ktoś biegał po cywilnemu :P

- jak się do nas zwraca ten Marty, tz. przez sir, czy bezpośrednio jak do kolegów?
bezpośrednio,

- jaką ochronę mijaliśmy? tz. na pewno mieliśmy jakieś kody bezpieczeństwa, ale czy była ochrona?
ochrony (ludzi) nie, ale Miles mógł dostrzec obronę "robotyczną" 0- zabudowane i ukryte działka, bariery energrtyczne, etc.


- czy na statku jest ktoś oprócz nas?
w zasięgu wzroku nie.Mostek:

Też nie wygląda na "designed by Star Fleet"... Co u wszystkich wywołuje wrażenie, że statek jest bardzo "nieludzki".
 

Ostatnio edytowane przez Aschaar : 03-11-2010 o 21:23. Powód: bridge view
Aschaar jest offline  
Stary 04-11-2010, 08:12   #10
 
kanna's Avatar
 
OT lekki: do innych google docs nie mam dostępu z tel, każe mi się zalogować (?), do naszego sesyjnego mam, ale bez możliwości edycji. Dziwne...
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:31.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168