Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Inne > Komentarze do sesji RPG z działu Inne
Zarejestruj się Użytkownicy


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-03-2019, 18:31   #1
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 31929 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
[Komentarze] Mutaberracja

Cześć i czołem!

Oto garść mniej lub bardziej potrzebnych informacji.

Cytat:
Napisał Zasady gry
 1. Ogólne
  • Sesja podzielona zostanie na "Rozdziały" o nieokreślonej długości. Zależeć będą od aktywności pobocznej - im mniejsza, tym krótszy rozdział. Nie zamierzam dawać sztucznych ograniczeń.
  • Jak wiecie, mamy tutaj system doświadczenia, zatem będę przydzielał wam PD. Za co możecie je zdobyć? Za wszystko, co uznam za warte nagrodzenia, a w szczególności za domknięty wątek. Jedynym stałym elementem (na obecną chwilę) będzie PD za aktywność w przypadku jej wystąpienia.
  • Raz w miesiącu, w nieregularnych odstępach czasu pojawią się trzy plebiscyty: na najbardziej wyrazistą postać, na najlepszy post i na najlepszą akcję. Zwycięzcy otrzymają odpowiednio: 2 Okruchy, 2 Odłamki, 1 Kroplę. Jest to pewien bonus, który pozwolę sobie ujawnić później. Oczywiście oddawanie głosów jest tajne i będzie odbywać się w waszych KP. Nie można głosować na siebie, ale to chyba jasne.
  • Raz w miesiącu odbędzie się także wręczanie prezentów w ramach akcji gracze graczom. Każdy będzie miał do wręczenia innemu graczowi Dużą i Małą Skrzynię. Można je wręczać wedle uznania. Możecie zrobić ściepę i dopakować kogoś, wyrównać do grupy odstającą osobę czy cokolwiek innego. Zawartość Skrzyń będzie losowana, zaś w środku można będzie znaleźć PD, Odłamki, Okruchy, Krople i... Mutageny. Przydzielanie będzie się odbywać jawnie.
  • Wszystko (prócz głosowania w plebiscytach) będzie odbywać się w arkuszu kalkulacyjnym, który wam tutaj wkleję. Znajdzie się tam także krzywa rozkładu PD. Objaśnienia znajdą się zarówno tutaj, jak i w arkuszu.
  • Statystyki, jakie otrzymały wasze postacie ustawione są tak, by 100 było wartością średnią dla ludzi. Wiadomo jednak jak działa średnia. Jeden jest w danej rzeczy ciut lepszy, a drugi ciut gorszy. Bierze się takie wyniki, dzieli przez liczbę ludzi i mamy średnią. Żeby odzwierciedlić tą "ciutlepszość" i "ciutgorszość" jest różnica rzędu 5 punktów od średniej (przedział od 95 do 105). Część osób jest jednak wyraźnie lepsza od innych. Przykładowo pływacy, szachiści, ... Do tego jest kolejnych 5 punktów różnicy (przedział od 90 do 110). To właśnie mówią wasze tabelki.
 2. Charakterystyka postów
  • Wszyscy (włącznie ze mną) piszemy posty w trzeciej osobie liczby pojedynczej czasu przeszłego.
  • Posty nie muszą być długie, ale to nie sesja jednolinijkowa. Nie będę narzucać ograniczeń. Raczej wszyscy wiecie z czym się je takie rzeczy, więc bardzo liczę na wasze wyczucie.
  • Nie umieszczam też sztywnych ram tury. Chciałbym, byście wrzucali odpowiedź najszybciej jak będzie to możliwe i wolałbym się mieścić w tygodniu. Jeżeli za bardzo będzie nam się to rozjeżdżać, to wtedy polecimy na sztywno. Niemniej wolałbym tego uniknąć. Tutaj też liczę na wasze wyczucie.
 3. Estetyka
  • Avatar na szerokość 200px i justowanie z wcięciem tekstu. Czcionka standardowa, przy czym zaznaczam, że jest to kwestia regularnego tekstu. Jeśli będziecie chcieli upiększać swoje posty, zaznaczać jakoś retrospekcje czy cokolwiek innego, to czujcie się wolni. Niewykluczone, że jakiś pomysł zainspiruje nas wszystkich i włączymy go w naszą konwencję.
  • Grafiki i zdjęcia umieszczane w sesji o szerokości nie większej niż 500px. Większa szerokość potrafi "rozjechać" forum. Na komputerze nie jest to większym problemem, ponieważ wszystko się ładnie zmniejsza, ale użytkownicy mobilni mogą mieć kłopoty.
  • Grafiki wyśrodkowane.
  • Dialogi pisane od myślników i kursywą.
 4. Techniczne
  1. Google Document. W każdej sesji trzeba zastanowić się jak będą prowadzone dialogi. Jeśli przeprowadzacie rozmowy między sobą, to możecie to robić nawet gołębiami pocztowymi, jeśli każdemu to odpowiada. Sposób całkowicie dowolny: PW, doc, gg, ..., listy, rozmowy w dowolnej formie, ..., posty w sesji. Ode mnie jednak będzie to doc (otrzymacie ode mnie link), gdzie będzie można pogadać z NPCami czy delikatnie popchnąć akcję do przodu.
  2. Chciałbym, żeby świat żył i żebyście zaangażowali się w jego tworzenie dla siebie i wszystkich. Jak wyjdzie, okaże się. Niemniej otrzymacie ode mnie jeszcze jeszcze jednego doca do Materiałów. Chciałbym, żeby znaleźli się tam wszyscy ważni NPC. Jeśli ktoś chce, to może dodawać też mniej ważnych. Nie muszą to być rozbudowane opisy, choć mogą. Zwykle wystarczy jedno zdanie.
  3. Za każdy poziom przydzielane jest 0,5 punktu. Dowolną statystykę można powiększyć wyłącznie o ilość punktów będących liczbą naturalną (0, 1, 2, 3, ...) poprzez wpisanie ilości przydzielonych do danej statystyki punktów w odpowiednie, niebieskie pole tabeli w KP. Wartość wpisana w białym polu nie ulega zmianie. Wartość żadnej statystyki nie może przekroczyć 130.

   Przykład 1: Jestem na 4 poziomie. Na poziomie 2 przydzieliłem 1 punkt do siły, więc w niebieskim polu dla statystyki "Siła" mam wpisane "1". Chciałbym powiększyć tą statystykę o kolejny punkt, zatem w niebieskim polu dla statystyki "Siła" wpisuję "2" zamiast "1".

   Przykład 2: Jestem na 7 poziomie. Do siły przydzieliłem 2 punkty (na poziomie 2 i 4), zaś do zręczności 1 punkt (na poziomie 6). Mam do rozdania 0,5 punktu, ale w tej chwili nie mogę nic zrobić. Muszę poczekać na poziom 8 i kolejne 0,5 punktu, żeby móc powiększyć którąś ze statystyk.

   Przykład 3: Jestem na 50 poziomie. Do rozdysponowania mam 1 punkt. Bazowa statystyka siły to u mnie 110 (liczba na białym polu). W trakcie gry dodałem 20 punktów do siły (liczba na niebieskim polu). W sumie wartość siły mojej postaci to 130, więc nie mogę dodać do siły ani jednego punktu. Statystyka jest rozwinięta maksymalnie, a moja postać może zwijać patelnie w rulony i gołymi rękami powstrzymywać motocykle przed ruszeniem z miejsca.
Lista informacji może się powiększyć. Ten post będzie czymś w rodzaju tablicy ogłoszeniowej z najważniejszymi informacjami. Jeśli pojawi się coś nowego, poinformuję w nowym poście i powiem w którym miejscu zaszła zmiana.

W przypadku pytań, zawsze pytajcie. Jeśli będę potrafił/mógł, chętnie odpowiem.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.

Ostatnio edytowane przez Alaron Elessedil : 28-04-2019 o 14:43.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2019, 18:46   #2
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 37686 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Cześć i czołem(pytacie skąd się wziąłem? Ja jestem wesoły Romek... )

Bardzo się cieszę że dostałem się do sesji i że KP się podobała na tyle żeby dostać bonus. 5 mocy wkleiłem do KP zgodnie z prośbą
 
Brilchan jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2019, 21:06   #3
 
KlaneMir's Avatar
 
Reputacja: 3907 KlaneMir ma wspaniałą reputacjęKlaneMir ma wspaniałą reputacjęKlaneMir ma wspaniałą reputacjęKlaneMir ma wspaniałą reputacjęKlaneMir ma wspaniałą reputacjęKlaneMir ma wspaniałą reputacjęKlaneMir ma wspaniałą reputacjęKlaneMir ma wspaniałą reputacjęKlaneMir ma wspaniałą reputacjęKlaneMir ma wspaniałą reputacjęKlaneMir ma wspaniałą reputację
Witam wszystkich!
Bardzo dziękuje za przyjęcie mnie do sesji. Oraz mam nadzieje że wszyscy będziemy się dobrze bawić
 

Ostatnio edytowane przez KlaneMir : 02-03-2019 o 21:15.
KlaneMir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2019, 21:44   #4
 
Reputacja: 39627 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Witam współgraczy i MG

Wspominasz o grupowaniu.
Masz jakieś propozycje, które postacie miały by szanse na znajomość przed sesją?
Czy każdy wrzuci parę słów o postaci i się sami dobierzemy?
 
Mike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2019, 22:39   #5
 
Lynx Lynx's Avatar
 
Reputacja: 29117 Lynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputację
Witam wszystkich,
tak to wstępnie może niech MG nas podzieli na oddziały superbohaterskie jak to Mike dał przykład. Bo na forum czasem ciężko się dogadać kto z kim i jak XD.
Dla ułatwienia jak ktoś wie z kim najlepiej mu się będzie robić niech napisze teraz w komentarzach a reszta dla podziału MG będzie.
 
Lynx Lynx jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2019, 03:27   #6
 
Noraku's Avatar
 
Reputacja: 17560 Noraku ma wspaniałą reputacjęNoraku ma wspaniałą reputacjęNoraku ma wspaniałą reputacjęNoraku ma wspaniałą reputacjęNoraku ma wspaniałą reputacjęNoraku ma wspaniałą reputacjęNoraku ma wspaniałą reputacjęNoraku ma wspaniałą reputacjęNoraku ma wspaniałą reputacjęNoraku ma wspaniałą reputacjęNoraku ma wspaniałą reputację
Witam i również ciesze się, że mogę wziąć udział w tej sesji. Dokładniejszy opis mojego "bohatera" wrzucę jutro jak się wyśpię
 
__________________
you will never walk alone
Noraku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2019, 06:59   #7
 
Grave Witch's Avatar
 
Reputacja: 46499 Grave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputację
Sen? A to co takiego? Jakaś super moc?

Witam, witam. Dobrze będzie znowu popisać, tym bardziej że zacne grono się zebrało. Jak najbardziej pasuje mi także pomysł łączenia się w grupki, byle nie za duże. Dlaczego? Bo grupki zwykle oznaczają tony tekstu na doc'ach, a to półzdechłe ciało nie bardzo ma czas na kilkugodzinne posiadówki <praca, praca, praca>
No, chyba że weekend

Pozdrawiam.
G W
 
__________________
“Listen to the mustn'ts, child. Listen to the don'ts. Listen to the shouldn'ts, the impossibles, the won'ts. Listen to the never haves, then listen close to me... Anything can happen, child. Anything can be.”
Grave Witch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2019, 07:00   #8
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 37686 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Może na razie poczekajmy z wrzucaniem opisów postaci ? Ja tam nie mam nic przciw wydaje mi się że wszyscy tutaj jesteśmy na tlye dojrzali żeby odzielić wiedzę postaci od naszej wiedzy i nie robić metagry.

Alee z drugiej strony może lepiej nie psuć sobie zabawy i poczekać z odkrywaniem kart na początek sesji ? Może MG już sobie mniej więcej rozplanował potencjalną sieć relacji i zależy mu żebyśmy podeszli do sesji świeżo i doświadczali ją metodą Stanisławskiego ?

Ja tam nie wchodziłbym w pradę prowadzącemu i poczekać na to co napiszę.

Z innej beczki postaram się poszukać jakieś fajnego zdjęcia na portret postaci i uzupełnić opis wózka bo niby są te szczegóły w scence ale w opisie też się przyda.

Edycja:
Cytat:
Napisał Grave Witch Zobacz post
Sen?

Bo grupki zwykle oznaczają tony tekstu na doc'ach, a to półzdechłe ciało nie bardzo ma czas na kilkugodzinne posiadówki <praca, praca, praca>
No, chyba że weekend

Pozdrawiam.
G W
No ja też nie za bardzo lubię docka mam go dużo w innych sesjach a potem trzeba ten tekst obrabiać i przerzucać. Jak będzie trzeba to będzie trzeba szczególnie do takiej fajnej sesji aleee...

W każdym razie wielkości grupy bym się nie obawiał bo tak jak gram na forum to zawsze się ktoś wykruszy (oby nie ale życie to życie )

Edycja 2 Znalazłem portret wydaje mi się fajnie pasować do tego co chcę wyrazić tą postacią. Wkleiłem do docka ale jeżeli pasować to znajdę co innego
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 03-03-2019 o 07:39.
Brilchan jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2019, 08:19   #9
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 24802 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Ahoy Ekipo


Miło widzieć znajome nicki i te nieznajome (granie ze starymi prykami to żaden fun).
Sporo nas, dlatego raczej nie planuję się udzielać poza sesją bardziej niż to konieczne, żeby nie produkować ton zbędnego tekstu. Jakby co zawsze można mnie zaczepić lub wywołać do tablicy.
Macki czają się w mroku...
 
__________________
Ktoś inny zmienia świat za Ciebie
Nadstawia głowę, podnosi krzyk
A Ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic...
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2019, 12:57   #10
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 31929 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Nie mam problemów ze znajomościami na poziomie historii i możecie sobie swobodnie tworzyć takie relacje... o ile nie są to znajomości na zasadzie wszyscy ze wszystkimi

Aczkolwiek podejrzewam, że będziecie mieli też okazję spotkać się w sesji. Takie przeczucie.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:49.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169