Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Rozmowy przy kawce > Konwenty, spotkania, wydarzenia
Zarejestruj się Użytkownicy

Konwenty, spotkania, wydarzenia Relacje i zapowiedzi wszelakich konwentów, zlotów, spotkań, LARPów i innych wydarzeń ważnych dla RPGowej braci


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-12-2008, 17:01   #1
 
Maciass0's Avatar
 
R-kon 2009! 13-15 marca 2009 Rzeszów

Last Inn dnia 20 grudnia 2008 roku objął patronat nad tym świetnym konwentem. Kilka jakże ważnych informacji i notka promocyjna:

Cytat:
Marzec jest nieszczególnym miesiącem: plucha, nadal wczesny zmierzch, szarość, rzadkie przebłyski słońca. By rozświetlić choć odrobinę bezbarwne przedwiośnie, zapraszamy Was wszystkich – niezwykłe Damy i Dżentelmenów, poszukiwaczy przygód, aspirujących wynalazców i alchemików, buntowników i tych stanowiących prawo – wszystkich, którzy kochają Magię Wieku Pary do spędzenia trzech marcowych dni w magicznym Rzeszowie.
Aby dodać pikanterii, postanowiliśmy ustalić otwarcie spotkania na piątek 13 marca – niezwykła data, jak i niezwykłe będzie to wydarzenie; szczegółów dowiedzieć się można pod poniższym adresem: rkon.reanimator.pl - od Nowego Roku adres strony to rkon.org. Również pod tym adresem można składać indywidualne propozycje, życzenia i wszelkie uwagi.
Uwzględniając uwagi bywalców naszych cyklicznych spotkań, również w tym roku posłuży nam przestronna szkoła gimnazjalna nr 9 przy ulicy imienia zasłużonej opisami przyrody Elizy Orzeszkowej.
Dżentelmeni koordynujący program zabaw i prelekcji twierdzą, iż zaproszona została nie tylko śmietanka towarzystwa, ale również osoby mające prowadzić arcyciekawe prelekcje z zakresu literatury, filmu, historii, psychologii i konstrukcji machin.

Macie sporo czasu, by skonsultować się z arbitrem elegancji odnośnie mody w sezonie wiosennym, przygotować świeże bileciki i zaoszczędzić 20 złotych, a następnie skorzystać z naszych niemal parowych kolei państwowych, by spotkać w Rzeszowie wszystkich których należy spotkać.
Do zobaczenia!

Miejsce: gimnazjum nr 9, ul. E. Orzeszkowej 8a w Rzeszowie

Termin: 13-15 marca 2009

Akredytacja: 20 PLN
Spotkajmy się w świecie steampunka! Grałeś w Arcanum? Podobały ci się książki steampunkowe - Maszyna różnicowa Bruce’a Sterlinga i Williama Gibsona, Alteracja Kingsleya Amisa czy Dworzec Perdido Chiny Miéville’a? A na dodatek uwielbiasz filmy Bardzo dziki zachód lub Ligę niezwykłych dżentelmenów? - Jeśli tak to ten konwent jest dla Ciebie!

Niech nawet wczesna data konwentu, nawet śnieg nie przeszkodzi Ci w dotarciu na imprezę, a zanosi się na bardzo wyjątkowy konwent w 2009 roku!

Potrzebne informacje na stronie konwentu R-kon 2009

Do zobaczenia!
 

Ostatnio edytowane przez Maciass0 : 22-12-2008 o 11:40.
Maciass0 jest offline  
Stary 21-12-2008, 18:28   #2
 
Terrapodian's Avatar
 
Oczywiście nie opuszczę tego konwentu i to jeszcze z patronatem LI. Ze swojej strony zachęcam wszystkich do przybycia, bo sam klimat Rzeszowa jest wspaniały.
Co do konwentu: byłem na edycji '08 i podobało mi się bardzo. Nie mam konwentowego doświadczenia, więc mówię jako sezonowy gość. Ludzie są ciekawi, mają wiele do powiedzenia na prelekcjach, a niekiedy przyjeżdżają "sławy" i wtedy jest jeszcze ciekawiej.
Tak więc zapraszam. Będę się tam kręcił (raczej nie nocował), więc można mnie złapać.
 
Terrapodian jest offline  
Stary 22-12-2008, 20:33   #3
 
Mona's Avatar
 
Dziękować za dobre słowo, Terrapodian
Mam nadzieję, że wspólpraca LastInnowo-Rkonowa zaowocuje pięknie
 
__________________
Robię Rkon dla szatana ;P
Mona jest offline  
Stary 25-01-2009, 17:20   #4
 
Maciass0's Avatar
 
Czas najwyższy ujawnić trochę tajemnic R-konowych!
Na konwencie odbędzie/odbędą się:
SPOTKANIA AUTORSKIE (salon EMPIK, Galeria Graffica)

Piotr W. Cholewa
Jakub Ćwiek
Jacek Komuda
Andrzej Pilipiuk

PRELEKCJE

VooDoo w teorii i praktyce - Jakub Ćwiek

Strzelamy: Fakty i Mity - Bartek “Sony” Sienkiewicz

Jak, z czego. Jak się zabezpieczyć, jak szturmować pomieszczenia a jak bunkry na plaży. IED, czyli Improwizowane Miny, Taktyka, Strategia, pojazdy.

Play by Forum - ekipa LastInn

O tym co komu odcięto i jak sobie z tym poradził (lub nie) - Mikołaj Juliusz “Wachon” Wachowicz

Kostki! Kamera! Akcja! - Michał “Shawass” Szałański

Warsztaty RPG zarówno dla MG jak i dla gracza o filmowym stylu prowadzenia RPG

“Nekroskop” Lumley’a, czyli jak dać się skomercjalizować - “Em”

Moda Steampunkowa - Monika “Cthulhinia” Ambrozowicz

Czy rozpoznasz steampunkowców na na ulicy? A może sam(a) chciał(a)byś tak wyglądać? Tu dowiesz się wszystkiego na temat mody steampunkowej, a także szczegółów wyglądu dam i dżentelmenów z XIX wieku.

Howard Phillip Lovecraft - Mroczny autor z Providence o Tysiącu Macek - Monika “Mona” Bigaj-Kisała

Mówi się o NIM, że jest najważniejszym ogniwem między twórczością Edgara Allana Poe a Stephenem Kingiem. W JEGO umyśle macki kłębiły się wtedy, gdy Japończykom nie śniły się nawet hentai. Po siedmiu latach tworzenia R-konów nadszedł czas, by powiedzieć Wam prawdę o tym człowieku, który zainspirował pokolenia, a zmarł niedoceniany. Ale - czy na pewno zmarł? O tym opowie stypendystka projektu im. Herberta Westa przy Uniwersytecie Miskatonic w Arkham, Mona.

KONKURSY

Wiedzy o Warhammerze - Bartek “Mortis” Krymski

Muzyczny - Andrzej “ShadEnc” Stój

Aktorski - Andrzej “Loralion” Szczołko

Wiedzy o Warhammerze 40k - “Vitu$“

Komiksowy - “Kolas“

RyczyWiekPary - Bogusław “Mordred” Kleszczyński

Whose Line is it Anyway? - “Sildar”

LARPy

Westernowy - Andrzej “Loralion” Szczołko

POKAZY

Veto! - Daniel “Delfin” Furlepa

Żołnierze Wyklęci - Bogusław “Mordred” Kleszczyński

TURNIEJE

Hexogłówki, Turniej Hexa, Wyczynowy Turniej Hexa - “Kurczak”

INNE ATRAKCJE

Warsztaty Tańca Irlandzkiego - zespół Keraan

Odrobina ćwiczeń fizycznych nie zaszkodzi a jeśli na dodatek nie wiadomo czy nasz partner to tak naprawdę partnerka czy nie to tym śmieszniej. Zapraszamy do pohasania i wspólnej zabawy przy wesołych i pozytywnych dźwiękach muzyki irlandzkiej.

Nocna rozgrywka Mafii - “Bonio”

Miasto zasypia, budzi się mafia, mafia wybiera, mafia zasypia, miasto się budzi bez… no właśnie? bez kogo? Sprawdźcie sami. Oto alternatywa dla tradycyjnych LARPów. Nie chcecie LARPować bo za bardzo trzeba się wczuwać? Nie chcecie biesiadować po staropolsku bo to nie Wasz klimat? Knajpa pełna albo za daleko? Zagrajcie w Mafię!

Nocne tajemnicze atrakcje - klub “Grimuar”

Wiecie już, że nocne, więc odbędą się w nocy. Wiecie, że tajemnicze, bowiem to niespodzianka, którą ujawnimy w stosownym czasie. Szukujcie się na coś co na konwentach chyba jeszcze się nie zdarzyło…
 
Maciass0 jest offline  
Stary 29-01-2009, 11:43   #5
 
Maciass0's Avatar
 
Gratuluje Terrapodian pierwszej serii Fantastycznego Wieloboju. Widzę, że jesteś dosyć wysoko Tak dalej.

W Wieściach pojawiła się notka o możliwym otrzymaniu wejściówek na R-kon 2009. Chętnych zapraszam pod ten link (LI patronem konwentu R-kon 2009!)
 
Maciass0 jest offline  
Stary 29-01-2009, 16:46   #6
 
Terrapodian's Avatar
 
Cytat:
Gratuluje Terrapodian pierwszej serii Fantastycznego Wieloboju. Widzę, że jesteś dosyć wysoko Tak dalej.
Dzięki Sam jestem zaskoczony...

Co do wejściówek, to raczej ja odpadam. Po prostu nigdy nie robiłem konwentowych prelekcji, a tutaj pasowałby ktoś bardziej doświadczony.
 
Terrapodian jest offline  
Stary 02-03-2009, 17:02   #7
 
Maciass0's Avatar
 
Witam was serdecznie!
Do konwentu pozostało kilka dni, a forum nadal szuka przedstawicieli na kon.

Czy jest ktoś chętny do prowadzenia prelekcji na temat PBF, Last Innu na konwencie? Będzie to prelekcja prowadzona we współpracy z Terrapodianem.

Chętnych zapraszam do wypowiedzenia się tutaj w temacie
 
Maciass0 jest offline  
Stary 15-03-2009, 17:49   #8
 
Terrapodian's Avatar
 
R-kon 2009

Czas najwyższy, abym napisał relację z tego niesamowitego konwentu, który skończył się dzisiaj. Jednocześnie uprzedzam fakty i osoby, które nie przyjechały, a miały taką możliwość, w tym momencie powinny na kolanach odbyć pielgrzymkę do Rzeszowa i tam przeczekać do konwentu NawiKon w październiku.

Ogólnie relacja będzie bardzo subiektywna, gdyż bynajmniej nie posiadam zdolności bilokacji, więc znajdowałem się w miejscach, które najbardziej odpowiadałyby mi w tym konkretnym momencie. Do tego nie nocowałem na terenie konwentu, więc nie liczcie na pikantne szczegóły z nocnego życia R-konu. Wiąże się to nie tylko z bliskim miejscem mojego zamieszkania, lecz również spacerami po korytarzach podejrzanych osobników np. łowców wampirów, których obecność zdawała mi się nazbyt niebezpieczna. Ponadto jedynie powierzchownie przeglądnąłem pokoje bitewniakowe, co łączyło się z problemami mej ograniczonej wiedzy, oraz próby uniknięcia niewygodnych pytań ze strony uczestników, które miały zapewne na celu sprawdzenie mojego obeznania w rzeczach (czyt. małych figurkach), na które grupka pasjonatów wydaje swoje całe oszczędności. Bynajmniej nie umniejszam tutaj ich roli, bo każdy robi co lubi. Co do zdjęć, to zrobiłem ich parę, aby dać namiastkę wyglądu sal prelekcyjnych, które skądinąd wyglądały identycznie. Poza tym mój aparat skutecznie buntował się, rozmazując sylwetki prelegentów, którzy mieli tendencję do wykonywania gwałtownych ruchów podczas robienia im zdjęć. Jeśli ktoś będzie miał dość chęci, bez problemu odnajdzie całe albumy, które można przeglądać, aczkolwiek w przypadku relacji proszę zostać na miejscu.

Przejdźmy do meritum. Konwent odbywał się w gimnazjum nr 9, czyli budynku mieszczącym się bardzo blisko dworca PKS i PKP. Dojście w jedną stronę zajmowało około dziesięciu minut. Tak samo trudno było się tam zgubić. Osoby, które postanowiły spędzić miło czas w Piwniczce Rycerskiej - bardzo klimatycznym lokalu, gdzie uczestnicy mogli liczyć na zniżki na piwo, dojście tam zajmowało około dwudziestu minut - z łatwością odnajdywały drogę powrotną (jak przypuszczam - wiązało się to z bardzo charakterystycznymi punktami zaczepnymi - m.in. sklepem z akcesoriami dla dorosłych). Sama szkoła była dość duża, by nie odczuwać zbytniego zagęszczenia uczestników. Nie wiem ile było osób. Należy poczekać na odpowiednie deklaracje koordynatorów. Było w sumie pięć sal prelekcyjnych w tym specjalna dla bloku japońskiego, Star Wars i konkursów. Do tego dochodzi Console Room, gdzie można było pograć w gierki na PS 3, X-Box i inne konsole w tym Pegasusa. Byłem tam kilka minut, lecz przypuszczam, że należało spędzić kilka razy więcej, by móc się dopchać do gry. Zależało to od pory dnia i rozkładu prelekcji. Dalej sale bitewniaków - chyba dwie albo jedna. Games Room umieszczony w sali gimnastycznej (Tak to wyglądało z końca sali. Tam znajdowały się gry planszowe udostępnione przez sklep Bard (Dowód). Można było w nie pograć w doborowym towarzystwie, a także uczestniczyć w turniejach m.in. Neuroshimy Hex i M:tG. Tutaj należy się pstryczek w nos - NawiKonowy Games Room miał mniej więcej podobną wielkość i do tego chyba większy wybór gier, oraz równie duży podręczników do RPGów. Takie wrażenie przynajmniej odniosłem. Na terenie GR odbywały się także pokazy np. tańca irlandzkiego (tutaj próby). Warto wspomnieć o niesamowitym stanowisku-sklepie Barda. Można było tam kupić podręczniki, gry planszowe, kości i inne akcesoria po 10% obniżce. Ogólnie było to niesamowite i pokusiłbym się o zdjęcie, ale bałem się posądzeń o kryptoreklamę/szpiegowanie na rzecz innego sklepu. Na plus zaliczyć można obecność bufetu, w którym kupowano namiętnie fast foody i inne materiały do smacznego trucia organizmu. Wprawdzie istniała możliwość zamówienia pizzy na teren konwentu (10% zniżki). Trochę brakowało mi obecności czytelni mang, jak było to w poprzednim R-konie i NawiKonie, ale narzekać z tego powodu nie będę. Istniało za to stanowisko Kuźni Gier i Neuroshimy, na których można było przetestować dane gry. W nocy przeprowadzano Larpy, ale to już nie jest moja działka.
Do organizacji nic nie mam. Ba, koordynatorzy i ich pomocnicy sprawdzili się naprawdę niesamowicie. Dzięki temu na konwencie panowała świetna atmosfera, pozbawiona ekscesów. Przebywanie na terenie szkoły należało do naprawdę przyjemnych.

Przejdźmy do spaceru po ciekawszych punktach programu. Na początku odwiedziłem "Systemy autorskie". Oczywiście jak sama nazwa wskazuje było to o RPGach i tworzeniu systemów. Nic nowego nie usłyszałem, choć prelekcja była niezgorsza. Ogólnie piątkowy rozkład był dość lekki. Prawdziwa zabawa zaczęła się w sobotę. Po wstępnym przeglądnięciu programu, bałem się, że nie znajdę nic dla siebie. Dlatego często trafiałem do sal prelekcyjnych pod wpływem impulsu. I tak posłuchałem sobie o medycynie w Japonii - ta prelekcja była średnia, choć może to być efekt dość dużej "sztywności" zaprezentowania tematu. Potem odwiedziłem genialną prelekcję o "Dziwnych broniach" by Piotr i Michał Cholewa (pan Piotr tłumaczył m.in. książki Pratchetta). Ogólnie uwielbiam prezentacje pana Cholewy - są niezwykle humorystyczne, a przy tym bardzo ciekawe. Ja jako zapalony miłośnik różnych ciekawostek słuchałem (i oglądałem - bo były zdjęcia i filmy) o dziwnych maszynach. Niezwykle ciekawa wyszła dość makabryczna prelekcja o "Chirurgii sprzed wieków". Prelegent uniknął sztywnych faktów i interesująco opowiadał o początkach chirurgi, nie jednokrotnie urozmaicając swoje słowa czarnym humorem oraz naturalistycznym opisem. Oczywiście odwiedziłem w punkcie programu tego prześmiewcę Jakuba Ćwieka. Jak zawsze zleciało się mnóstwo osób, a pisarz z charakterystycznym dla siebie stylem opowiadał o VooDoo. Kto choć raz był na jego prelekcji, wie jak to mogło wyglądać. Koleś jest niesamowity i dodatkowo pisze świetne książki. Tutaj się zatrzymam i wspomnę o spotkaniu w Empiku w sobotę, gdzie można było porozmawiać z Pilipiukiem, Komudą, Ćwiekiem i Cholewą. Nawiedziłem również prelekcje "Przyszłość w przeszłości" (wizje roku 2000 sprzed 30-60 lat, niezwykle śmieszna i dobra prelekcja) i "Czym jest CosPlay". W drugim przypadku Duran, zaprezentował swój niesamowity strój Jedi (zdjęcie zaraz podrzucę) i z dystansem opowiedział o wzlotach oraz upadkach CosPlay-u w Polsce, zajmując się również kwestią stworzenia własnego stroju (zdjęcie 1 zdjęcie 2). To były te prelekcje, które zapadły mi w pamięć. W niedzielę przyjechałem na odebranie nagród z "Fantastycznego Wieloboju" i by posłuchać co nieco o Paradoksie. Ogólnie w niedzielę pozostały na terenie konwentu niedobitki - wszyscy wyruszali z powrotem do domu. I tutaj zaczyna się największy mój problem.
Następna powinna być moja prelekcja "Play by Forum", czyli przedstawienie LastInn. I gdy tylko zobaczyłem rozkład, wiedziałem, że to się źle skończy. Nie dość, że niedziela, to jeszcze w tym samym momencie odbywało się; prelekcja Ćwieka, konkurs muzyczny i konkurs anime. Wiedziałem, że to się źle skończy. Czekałem cierpliwie, powtarzając w głowie wcześniej ustaloną formę prelekcji (układałem ją długo długo). I niewielu przyszło. Ogólnie moimi ofiarami padali samotnicy, którym opowiadałem o naszym forum. Czy wezmą z tego lekcję i zaglądną? Nie wiem. Lecz sam fakt, że pojawiliśmy się jako patroni, daje pewne nadzieje, że ktoś znajdzie czas i do nas dołączy. Bądźmy dobrej myśli.
Powinienem na tym skończyć, ale pełen rozpaczy i rozczarowania zostałem na następnej prelekcji. To była najlepsza prelekcja w jakiej uczestniczyłem. Powinno być o magii, a skończyło się na rozmowie o snach i opętaniach. Mógłbym w skrócie o niej opowiedzieć, ale była tak pokręcona, że to niemożliwe. Już sam wygląd prelegenta zwiastował niesamowicie spędzony czas (ponad godzinę, gdyż następnej prelekcji nie było) - zdawał się być okultystą połączonym z seryjnym mordercą. Ale trzeba przyznać, że koleś miał ogromną wiedzę opartą na doświadczeniu. Poruszyliśmy również tematy religii, ale w jaki sposób - tego regulamin LI nie zezwala.

Tak to wyglądał R-kon 2009. Trzeba być, żeby uwierzyć. Po raz kolejny organizatorzy dowiedli, że potrafią robić takie zjazdy. Myślę też, że LI powinno przejąć patronat za rok - i tym razem twórcy powinni umieścić prelekcję o PBFach w lepszym miejscu - tak, tak, jeśli nas czytacie, to wiedzcie, że to nie koniec. A pan, panie Ćwiek, powinien się na przykład spóźnić, żeby wszyscy z pańskiej prelekcji odwiedzili moją. To był początek i jestem pewien, że w umysłach co poniektórych został w główce patronat LI.

Poza tym chcę zobaczyć LIczy na R-konie 2010, który pewnie będzie ostatni. Tak jak ostatnia była edycja '09. I '08. I wcześniej.

A kto nie był, ten trąba.


PS. Zdjęcia są tragiczne. Bunt aparatu okazał się trwały.
 

Ostatnio edytowane przez Terrapodian : 15-03-2009 o 21:03.
Terrapodian jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:25.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168