Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > O forum > Pomoc
Zarejestruj się Użytkownicy

Pomoc Jeżeli masz jakiekolwiek kłopoty z poruszaniem się po LastInn, nie wiesz jak założyć sesję lub dołączyć do istniejącej - zadaj pytanie na tym subforum. Upewnij się jednak najpierw, czy odpowiedź nie znajduje się w "Forumowym FAQ".


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-10-2011, 09:56   #11
Banned
 
Reputacja: 0 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Baczy Zobacz post
Statystyczny MG nie musi o niczym wiedzieć :P (oby nie widział Twojego posta )

Są sesje, w których przewidziane są opisy scen przemocy, erotyka, liczne przekleństwa, nawiązania do polskich polityków i pewnie kilka innych treści nie przewidzianych dla młodego czytelnika/gracza, ale zawsze w rekrutacji do takiej sesji jest to wyraźnie zaznaczone.

Oficjalnego progu jako takiego nie ma, w końcu nikt Ci nie udowodni że "nie masz osiemnastu lat". Jest jednak pewna, ważna zasada- Mistrz Gry rządzi w sesji. Jeśli przeczyta Twoje zgłoszenie do krwawej sesji i uzna, że jesteś bardzo młody i sesja nie jest dla Ciebie, po prostu Cię nie przyjmie.
Tu się nie zgodzę. Statystyczny MG powinien o tym wiedzieć. Dlaczego? Primo - w rekrutacji nie zawsze i nie wszystko jest zaznaczone (bo często nie wszystko da się przewidzieć - a "dworska intryga" przeradza się w wyżynkę w lochach, albo erotyk). Po drugie - są osoby dobrze piszące, ale niepełnoletnie i zgadywanie po stylu kto ile ma lat jest wróżeniem z fusów... Tak, jasne - nikt nikomu nie będzie zaglądał do dowodu, ale RPG wymaga uczciwości i po prostu o tę uczciwość idzie. Również o dojrzałość - zwykłe potwierdzenie: "nie ma 18 lat, ale jestem na tyle poważny i odpowiedzialny, aby zagrać tą sesję", zamiast chowania się po kontach i zagrywki rodem z knajpy: "mam 18, ale zapomniałem dowodu"...
Dobry MG będzie w stanie tak poprowadzić nawet krwawą i seksistowską sesję - przepraszam za wyrażenie - małolatowi, aby wszystkie normy były zachowane, zwłaszcza psychologiczne.

Drak doświadczenia, czy braki merytoryczne lub wiedzowe nie są jakąś szczególną przeszkodą - każdy kiedyś zaczynał i każdy kiedyś się uczył.

Ja osobiście wychodzę z założenia, że warto z MG pogadać i prosto z mostu przedstawić sytuację. MG inaczej traktuje osoby z doświadczeniem (a za takiego może uchodzić ktoś dobrze piszący), a inaczej "świeżaków", którzy dopiero zaczynają swoją zabawę z RPG.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-10-2011, 10:18   #12
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 12414 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Myślę, że odpowiedź na zadane pytanie została udzielona. Jeśli chcecie dyskutować na temat dojrzałości graczy a wieku, mogę Was przenieść do nowego wątku... choć większość została powiedziana już tutaj: http://lastinn.info/rozmowy-ogolne-n...g/9430-18.html (+18)
 
Sayane jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2011, 23:59   #13
 
Verkall's Avatar
 
Reputacja: 0 Verkall nie jest za bardzo znany
Witam
Jestem nowym użytkownikiem (jakieś 10 min temu założyłem konto) Przeglądając forum nie znalazłem dla siebie sesji. I tu moje pytanie, chciałbym założyć temat w którym poszukuje MG oraz graczy, gdzie takowy mam założyć??
 
Verkall jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2011, 08:00   #14
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 98690 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Verkall Zobacz post
(...)chciałbym założyć temat w którym poszukuje MG oraz graczy, gdzie takowy mam założyć??
Proponowałbym opisać swe prośby w temacie.
 
Kerm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2011, 15:46   #15
 
villentretenmerth's Avatar
 
Reputacja: 11 villentretenmerth nie jest za bardzo znanyvillentretenmerth nie jest za bardzo znanyvillentretenmerth nie jest za bardzo znany
Witam!
Przepraszam, jeśli piszę post w złym miejscu.

Prócz jednej, raczej kiepskiej sesji w cyberpunka w rzeczywistości nie mam doświadczenia z RPG. Tym bardziej w internecie. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i mógł mi wskazać miejsce, w którym wytłumaczone jest co te kostki i mieczyki nad awatarem oznaczają? Na jakiej zasadzie naliczane są punkty reputacji?
I jeszcze jedno pytanie, postaram się streścić. Czy jest na forum opis sposobów gry, czy style pisania postów, czy jakieś usystematyzowanie (zwłaszcza najbardziej mi zależy na storytellingu)? Dopiero przy trzecim (niby udanym poście) poście, pisanym wspólnie z pewnym graczem zwrócił mi uwagę, że mam dziwną metodę tworzenia interakcji pomiędzy postaciami w grze. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
 
villentretenmerth jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2011, 16:10   #16
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 98690 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Na pierwszą część pytania odpowiedź jest prosta - wystarczy odwiedzić FAQ LI (a dokładnie trzeci post, podpunkty 3 i 4).
Aby znaleźć FAQ wystarczy kliknąć w POMOC na górze strony.
Z drugiej strony warto pamiętać, że kostki, mieczyki i punkty reputacji nie mają z RPG jako takim nic wspólnego.

Jeśli chodzi o sztukę pisania poprawnych postów, to jedni się z tym rodzą, inni dochodzą do wprawy dzięki ćwiczeniom i uwagom innych.
Zdaje się nie ma poradnika, który krok po kroku poinstruuje nowego gracza, jak pisać posty, żeby nikt nigdy się nie czepiał. W pierwszym poście FAQ (trzeci podpunkt od dołu) znajdziesz kilka rad, ale to z pewnością nie wyczerpuje tematu.
 
Kerm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2011, 16:20   #17
 
woltron's Avatar
 
Reputacja: 1467 woltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumny
Drogi villentretenmerth,

myślę, że na większość swoich pytań znajdziesz odpowiedzi tutaj (Forumowe FAQ). Co do pisania postów to nie ma jednej, złotej zasady. Z swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nic nie robi tak dobrze na warsztat jak granie, granie i jeszcze raz granie.
 
__________________
"Co do Regulaminów nie ma o czym dyskutować" - Bielon przystający na warunki Obsługi dotyczące jego powrotu na forum po rocznym banie i warunki przyłączenia Bissel do LI.
woltron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2011, 16:26   #18
 
villentretenmerth's Avatar
 
Reputacja: 11 villentretenmerth nie jest za bardzo znanyvillentretenmerth nie jest za bardzo znanyvillentretenmerth nie jest za bardzo znany
Dzięki za porady. Linki odpowiedziały wyczerpująco na większość moich pytań. Też wyszedłem z założenia, że praktyka jest najlepszą nauką. Jeszcze raz dziękuję za szybkie i pomocne odpowiedzi. Szczęścia życzę.
 
villentretenmerth jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-12-2011, 01:10   #19
 
Luneya's Avatar
 
Reputacja: 0 Luneya nie jest za bardzo znany
Witam.

Na forum jestem od wczoraj. Nie mam pojęcia, w jaki sposób mam zapisać się na "sesję RPG", nie wiem, w jaki sposób dokładnie to się odbywa. Po prostu jestem nowa, a w grach RPG "początkująca" (brałam udział dopiero w niewielu sesjach), więc nie najlepiej się orientuję. Proszę, by ktoś mi to wszystko w kilku zdaniach objaśnił.

Dziękuję z góry.

Luneya
 
__________________
Nie warto uciekać przed nieuniknionym, gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce, gdzie nieuniknione właśnie przybyło i czeka. - Terry Pratchett
Luneya jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-12-2011, 01:51   #20
 
SkyWei's Avatar
 
Reputacja: 227 SkyWei ma w sobie cośSkyWei ma w sobie cośSkyWei ma w sobie cośSkyWei ma w sobie cośSkyWei ma w sobie cośSkyWei ma w sobie cośSkyWei ma w sobie cośSkyWei ma w sobie cośSkyWei ma w sobie cośSkyWei ma w sobie cośSkyWei ma w sobie coś
Wiem, że kiedy człowiek pierwszy raz tutaj trafia ciągle myśli: "To chyba tak, ale czy na pewno...". I w tym przypadku jest to tak proste jak wygląda. Masz dział Rekrutacje do sesji RPG Szukasz po tagach czy chwytliwych nazwach czegoś co się interesuje i czytasz pierwszy post. Tam musi być wszystko co potrzebujesz. Czyli wzór karty postaci i jak wysłać Mistrzowi Gry(PW mail czy co tam będzie chciał). W razie wątpliwości co w niej umieścić etc piszesz do niego i potem modlisz się by cię przyjął. Tada. Jak widzisz nikt nie wymyślił żadnych udziwnień.
 
SkyWei jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:15.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169