Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Chętny?
Tak i do zobaczenia we wrześniu. 8 66.67%
Tak i do zobaczenia w październiku. 6 50.00%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 12. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-05-2016, 14:09   #1
 
Clutterbane's Avatar
 
Reputacja: 5250 Clutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputację
[D&D 5 FR] Awanturnicy w Krainie Podmroku

Zaczęło się od zwykłej popijawy.

Awanturnicy przełknęli piwo, które smakowało jeszcze wstrętniej niż przedtem. To było najgorsze piwo, jakie kiedykolwiek próbowali, najbardziej obrzydliwy wywar, jaki przeszedł przez ich usta, a mimo to ale zniknęło niczym sakiewka złota rozsypana na ulicy pełnej żebraków. Nie byli zupełnie pewni, ale zdawało im się, że wyczuwają w napojach chemiczny posmak. Cokolwiek to było, kilka następnych łyków sprawiło, że zakręciło im się w głowach i poczuli mdłości. Kompan obok opróżnił kufel i zawołał o następny. Karczmarz posłusznie ponownie napełnił naczynie i poszukiwacz przygód opróżnił je jednym haustem. Jego oczy rozszerzyły się, złapał się za gardło, a potem padł na ziemię jak podcięty. Pozostałym zabrało chwilę zrozumienie, co się stało i nachylili się by zbadać przyjaciela. Czuli stopy jak z ołowiu. Wirowało im w głowie.

Ogarnęły ich jeszcze silniejsze mdłości. Wiedzieli, że stało się coś złego, ale nie bardzo mogli się domyśleć, co takiego. To miało jakiś związek z piwem. Nigdy wcześniej nie czuli się tak źle, zwłaszcza po tak niewielu piwach. Obrócili się i spojrzeli na karczmarza. Kontury mężczyzny zafalowały, jakby patrzyli na niego przez gęstą mgłę. Jeden z awanturników wyciągnął oskarżycielsko palec. Któryś próbował namacać miecz, ale poczuł odrętwienie w palcach i stoczył się w ciemność.

Otworzyli swoje oczy - i natychmiast tego pożałowali. Właściciel najbardziej zniechęcającej gospody na drodze do Silverymoon nie był demonem, był czymś gorszym. Jego przybytek był pułapką, w którą awanturnicy wpadali jak króliki, aby trafić do niewoli najniebezpieczniejszej z najniebezpieczniejszych ras - drowów, władców krainy bezimiennych koszmarów zwanej Podmrokiem...


FAQ

Twoja sesja w jednym zdaniu?

"Alicja w Krainie Czarów" spotyka survival horror w najgroźniejszym zakątku Zapomnianych Krain.

Kiedy sesja miałaby wystartować?

Wrzesień lub październik 2016.

Ilu graczy będziesz szukał?

Sześciu, góra do dwunastu.

Na którym poziomie postaci zaczynamy?

Na trzecim, wpół do czwartego.

Czy przewidujesz awanse?

Tak, ale...

Czy przewidujesz śmierć postaci?

Też.

Co się stanie w przypadku śmierci postaci?

Koniec gry.

Ile będzie trwała ta sesja?

Pierwszy rozdział - ucieczka z niewoli - tak z trzy miesiące.

Jakie będzie tempo sesji?

Jak w mojej poprzedniej sesji, w "Strażnicy na Pograniczu".

Jak długie odpisy będą wymagane?

Jak najkrótsze!

Gracze powinni odpisywać:
- w trzeciej osobie,
- jak najkrócej,
- jak najpoprawniej,
- jak najczęściej.

Nie ukrywam, że docelowo myślę o tej sesji jako o jednolinijkowej, choć z moich obserwacji wynika, że na jednej linijce i tak rzadko kiedy odpis się kończy.

Czy będzie stosowany Google Docs?

Nie.

Kto wykonuje rzuty kośćmi i czy wyniki będą jawne?

Wszystkie rzuty wykonuje mistrz gry. Na pewno rzuty nie będą potwierdzane przez Kostnicę, bo jest to czasochłonny i mało pożyteczny substytut zaufania między grającymi. Zwykle wolę też napisać, że postać trafiła, niż rozpisywać matematyczne formuły.

Część rzutów rzecz jasna będzie ukryta, żebyście nie byli w stanie na przykład zgadnąć klasy pancerza przeciwnika - takie rzeczy powinny być wywnioskowywane na podstawie opisu mistrza gry albo znajomości gry.

Czy muszę wiedzieć coś o świecie, aby zagrać?

Nie.

Czy muszę znać albo uczyć się zasad, aby zagrać?

Nie.

Poszerzając odpowiedź na oba powyższe pytania - będzie jedno "złote miejsce" dla całkowitego nowicjusza, który będzie oceniany tylko na podstawie pierwszego odpisu i któremu pomogę przy tworzeniu postaci.

Co się stanie z moją postacią w przypadku nieobecności?

Zostanie na jakiś czas przejęta przez mistrza gry.

Czy jest dozwolone PvP?

Pewnie! Gracz, którego postać zginie w PvP jest eliminowany z rozgrywki.

Jakie warianty zasad i/lub zasady domowe obowiązują?

Podobnie jak w "Strażnicy na Pograniczu". Dojdzie madness i wolniejsze leczenie.

Jak będzie wyglądało zgłoszenie?

Karta postaci na Myth Weavers i pierwszy odpis. Tak - żadnego "tła fabularnego" czy historii postaci. Wolę od razu poprosić o odpis, bo raz, że będę wiedział, jak dany gracz pisze, dwa - wszelkie niezbędne informacje o postaci można zawrzeć w tym odpisie, a trzy - będziemy mieli pierwszą kolejkę z głowy.

Hej, czy to czasem nie Out of the Abyss?

Po przeczytaniu pierwszego rozdziału Out of the Abyss zamarzyło mi się poprowadzić taką sesję, ale kolejne mnie rozczarowały, więc odpowiadając na pytanie - sesja będzie luźno zainspirowana tą oficjalną kampanią.
 

Ostatnio edytowane przez Clutterbane : 27-05-2016 o 14:18.
Clutterbane jest offline  
Stary 27-05-2016, 15:10   #2
 
Amon's Avatar
 
Reputacja: 7118 Amon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputację
Wchodze w to.
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline  
Stary 27-05-2016, 15:45   #3
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 13132 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Podmrok, drowy? Jesteś pewny? Toć nie lubisz seksów na sesji.
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 27-05-2016, 16:19   #4
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 12098 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
A jesteś pewny, że będzie czas na seksy? W survival horror?

Zagrałbym - i jeszcze wrzesień/październik. Moja "prawie" ulubiona pora roku - dzieciarnia mi zmyka do szkoły. Kupa czasu wolnego.
 
Asmodian jest offline  
Stary 27-05-2016, 16:24   #5
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 297 Someirhle jest jak klejnot wśród skałSomeirhle jest jak klejnot wśród skałSomeirhle jest jak klejnot wśród skałSomeirhle jest jak klejnot wśród skałSomeirhle jest jak klejnot wśród skałSomeirhle jest jak klejnot wśród skałSomeirhle jest jak klejnot wśród skałSomeirhle jest jak klejnot wśród skałSomeirhle jest jak klejnot wśród skałSomeirhle jest jak klejnot wśród skałSomeirhle jest jak klejnot wśród skał
Panie, gdzie wrzesień, gdzie październik? Do tego czasu to sam zapomnisz, że miała być sesja :P
Ale serio, trudno się deklarować, jak jest dopiero początek czerwca, ale będę czekał na tą rekrutację i chętnie jej się przyjrzę.
Nie jestem pewien czy podoba mi się forma zgłoszenia - z jednej strony nie trzeba pisać tego samego po dwa razy, z drugiej jakaś taka niechęć mnie bierze do tych przydługich wstępniaków (a tutaj wyjdą pewnie napraaaaaawdę długie). Jak dotychczas podoba mi się, jak się tworzy karty w piątce, bardzo zgrabnie to wychodzi.
 
__________________
Cogito ergo argh...!

Ostatnio edytowane przez Someirhle : 27-05-2016 o 16:26.
Someirhle jest offline  
Stary 27-05-2016, 16:29   #6
 
Clutterbane's Avatar
 
Reputacja: 5250 Clutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Someirhle Zobacz post
Panie, gdzie wrzesień, gdzie październik? Do tego czasu to sam zapomnisz, że miała być sesja :P
Zapewniam, że nie. Nawet stronę na Obsidian Portal sobie założyłem i ładuję materiały w wolnym czasie.
 
Clutterbane jest offline  
Stary 27-05-2016, 16:39   #7
 
Lord Melkor's Avatar
 
Reputacja: 16006 Lord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputacjęLord Melkor ma wspaniałą reputację
Ja się wstępnie zgłaszam.

Czy można wykorzystać postać że Strażnicy na Pograniczu?
 
Lord Melkor jest offline  
Stary 27-05-2016, 16:45   #8
 
Clutterbane's Avatar
 
Reputacja: 5250 Clutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
Ja się wstępnie zgłaszam.

Czy można wykorzystać postać że Strażnicy na Pograniczu?
Raczej tak, bo na przekór Out of the Abyss nie planuję grać po 1357 DR. Tylko ekwipunek będzie trzeba wtedy dostosować. Ale o tym pomyśli się już we wrześniu lub październiku.
 
Clutterbane jest offline  
Stary 27-05-2016, 17:42   #9
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 13659 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
Nie lubię DD, ale się chyba skuszę. Wstępnie się w ankiecie zgłosiłem, ale zobaczymy jak tam będzie z ilością czasu, jak się na rynku pracy pojawię i zostanę niewolnikiem podatku dochodowego.
 
__________________

Ardel jest offline  
Stary 27-05-2016, 18:12   #10
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 28250 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Jego przybytek był pułapką, w którą awanturnicy wpadali jak króliki, aby trafić do niewoli najniebezpieczniejszej z najniebezpieczniejszych ras - drowów, władców krainy bezimiennych koszmarów zwanej Podmrokiem...
Czy wszyscy muszą mi ten sam pomysł podkradać (niechcący)?

Najpierw Lomir, teraz Clutterbane, a ja od ponad trzech lat jeszcze nie zdążyłem go wprowadzić w życie, choć wciąż czaję się na odpowiednią okazję do tego.

Szkoda, że piątka, ale może wezmę udział w rekrutacji, gdy już wystartuje.
 
Warlock jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:40.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166