Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-07-2012, 12:23   #1
 
Imoshi's Avatar
 
[Horror, Autorski, Zombie] Co jest po końcu?

Wlokłem się smętnie za jakimiś dwoma facetami. Zupełnie nie wiem dlaczego, ale wyglądali na podenerwowanych. Na długim korytarzu słychać było tylko ich nerwowe kroki i sapanie. Ściskali w dłoniach jakieś kawałki drewna, chyba bejzbole, kurczowo jakby dodawały im odwagi. Jedna z broni była nawet wzmocniona metalowymi gwoździami. Kiedyś z własnej dobrej woli zaproponowałem mu, żeby odstawił to coś. Odpowiedział, żebym stulił pysk. Trochę nalegałem, w końcu nie chciałem żeby się biedak skaleczył, tym bardzej że pewnie kazałby mi to naprawiać. Zamiast nagrody za to, że chciałem mu pomóc, przywalił mi z całej siły pięścią. A teraz, choć minęło zaledwie kilka godzin, przestali zwracać na mnie uwagę i tylko rozglądali się po ciemnym korytarzu. W ich oczach widziałem przerażenie. Nie mogę zrozumieć. Czego oni się bali? Przecież wokół nie było żadnej wrogiej im rzeczy, a nawet jeśliby była to lepiej chyba zwiewać przed zagrożeniem niż z nim walczyć, prawda..?
Może chodziło im o to, że było ciemno. Elektryczność wysiadła już wieczorem, a dochodziła siódma. Chyba spowodowali to Oni. Wraz z ich przybyciem dużo się zmieniło. Nie muszę już tkwić na tej głupiej sali i operować ludzi. Mogę się szwendać, zwiedzać miasto, nie powinienem tylko pokazywać się Im na oczy. Nie lubią mojego widoku, już dwa razy musiałem zniknąć z ich pola widzenia. Potem jednak chyba mnie ignorowali, zresztą, nic Im nie zrobiłem więc nie mają prawa mnie ruszyć. Tak jest zbudowany świat. Brakowało mi tylko niektórych moich rzeczy, które musiałem zostawić w domu, bo Oni tam przyszli. Najbardziej smucił mnie brak pluszowego misia, którego dostałem kiedyś od córki. Był bardzo ładny. Liczył z 20 centymetrów wzrostu, jego futerko było w kolorze jasnego brązu. Na głowie miał granatową czapeczkę absolwenta, zrobioną z bardzo miłego dla dotyku materiału. Bardzo go kochałem, głównie za to, że zawsze był w dobrym nastroju. Kiedyś żona rzuciła nim o podłogę, ale on nadal się uśmiechał. Pamiętam, jak wiele czasu spędziliśmy ze sobą na rozmowach. Głównie ja mówiłem, widocznie misiek był typem słuchacza. Nie lubił ludzkiego jedzenia, mimo że często dawałem mu coś smacznego. Nie chciał jeść. Nie wiem czemu.
Moje przemyślenia o misiu przerwał pewien dziwny dźwięk. Z przodu usłyszałem jakieś głuche stęknięcie. Faceci stanęli od razu. Jeden nawet cofnął się krok. Jednak jego towarzysz mruknął coś pod nosem na temat tchórzów i tego, co mu urwie jak nie pójdzie dalej. Zanim do nich doszedłem, znów ruszyli. Schody były coraz bliżej. W końcu ten wyższy pociągnął za klamkę. Ledwo drzwi się uchyliły, a wyskoczył zza nich On. W podartych łachach, jednak emanował czymś w rodzaju dostojeństwa. Od dłuższego czasu słyszałem jakieś mamrotanie, znaczy, Ich język, jednak słyszę go wciąż w tym szpitalu.
Dalej stało się to, co stać się powinno. Ofiara została uczyniona. Wyższy z krzykiem padł na plecy, przygnieciony ciężarem Jego. On wbił się w jego szyję, pochłaniał coraz to większe ilości mięsa i krwi..patrzyłem na to, zafascynowany widokiem i nieco zamyślony, póki drugi się nie otrząsnął z szoku. Machnął bejzbolem. Poczułem oślepiający ból, przeszywający moją czaszkę. Musiałem stać w złym miejscu, w nieodpowiednim czasie. Mężczyzna nigdy mnie nie lubił, ale pewnie zrobiłem coś nie tak i tym czynem przelałem czarę goryczy. Gęsta krew momentalnie zalała mi oczy, coś wpadło na mnie od tyłu i przewróciło. Zacząłem spadać, chyba po schodach, kompletnie nic nie widziałem..coś szamotało się raz na moich plecach, raz na moim brzuchu, poczułem ostre zęby na nodze. W końcu, wyrżnąłem z impetem w ścianę. Nie miałem siły nawet się ruszyć, nie czułem kończyn. Jednak Oni zdecydowali mnie oszczędzić. Słyszałem jakieś wrzaski, tupot butów, znowu głośniejsze wrzaski..
Po paru minutach wstałem. Ciekawiło mnie, co się stało z tamtymi. W sumie, chyba powinienem być Im wdzięczny, gdyby nie Oni, nie wiadomo co by się ze mną stało. W ustach czułem smak krwi. Nie miałem nawet siły iść, na szczęście w tym pomogła mi Ściana. Ściana była bardzo miła. Słyszałem nawet jej głos, nakazujący iść dalej. Czułem się zmęczony, strasznie zmęczony. Wysiłek fizyczny mi chyba nie służy, głowa pękała w szwach. Na szczęście Ściana motywowała mnie, miłymi dla ucha słowami. Przypominały mi one jakąś piosenkę, niestety nie pamiętam jaką. Tym razem droga była krótsza, kończyła się metalowymi drzwiami. Niedaleko, po prawej, była winda. W ciemności jej nie zauważyłem.
Nareszcie byłem u celu. Mnóstwo czasu szukałem tego miejsca. Pewien bardzo miły Pan kazał mi tu jakiś czas temu przyjść. Miałem kogoś obudzić. Nie pamiętam jak ich nazwał... Ekspensomenty? Ekspironmenty? Eksperymenty? Ekspresjonenty? Szarpnąłem za klamkę, osłabiony. I wszedłem do ciemnego pomieszczenia, pełnego trupów i ich wspaniałego zapachu. Wziąłem głęboki wdech, napawając się wonią martwych. Nie bałem się jednak. To nie są Oni. Ci tutaj umarli ostatecznie. Jednak w mej pamięci wyryte jest położenie tych, którzy żyją... i zacząłem przechadzać się po kostnicy i szarpać za ich wystające ramiona, nogi, głowy, mówiąc spokojnym, nieco lekceważącym tonem:
- Pora wstawać... moje ekspensomenty... -

------------------------------------------------------------------------------

Hej!

Wita Was Wasz ulubiony (Znienawidzony?) Imoshi w najnowszej rekrutce, oczywiście znowu o zombie (No bo jakżeby inaczej?). Tym razem jednak nie sam, albowiem w zadaniu prowadzenia fabuły graczom dołączył do mnie Louis. Tym razem, nie bez powodu, będzie horrorem. Czyli będzie strasznie, niekoniecznie realistycznie.
Ilu szukamy graczy? Cóż... sesja rozpocznie się przy minimum 3, maksymalna liczba jest nieokreślona (Zawsze można zrobić rzeź... ). Rekrutacja trwa 3 tygodnie, czyli równo do 23 lipca, aczkolwiek jeśli odzew będzie spory, zastrzegamy sobie prawo do jej skrócenia.

Czas akcji: Grudzień 2012r

Miejsce akcji: Brazylia.

Bohaterowie: Gracze wcielają się w "Ekspensomenty" () o których nieco więcej wyżej. Nie zmienia to faktu, że są ludźmi. Tylko ludźmi. Ja od razu powiem, że nie zabraniamy nikomu robić żołnierzy, czy komandosów, ale uczciwie odradzamy. Bo wiecie, tacy ludzie ściągają na siebie nieszczęścia, a zombie szczególnie lubią ich mięsko.

Mechanika: Tak, autorska, zrobiona przeze mnie. Więcej niżej.

Fabuła: Będzie, mamy zaplanowany wątek fabularny, ale nic na siłę. Jeśli graczom na początku się nie spodoba, jesteśmy gotowi zamienić go na czysty survival.

Termin na odpisywanie i długość posta: I tu pojawia się to, na co każdy potencjalny gracz musi odpowiedzieć. Mianowicie:
1. Czy wolicie tydzień na odpis, doca, itepe, czy też szybsze posty z większą dynamiką co 1-3 dni?
2. Czy w razie wybrania drugiego wariantu, też zagralibyście?

A teraz to, co wszyscy lubią najbardziej, czyli... Karty Postaci. A składają się one z takich różnych straszności, jak...

1. Część opisowa
a) Godność:
b) Wiek:
c) Zawód: (Każdy zawód dostaje bonus do jakiejś dziedziny. Standardowo w wysokości 120PR, jednak ta cyfra może ulec zmianie, w zależności od postaci: Żołnierze, komandosi, najlepsi na świecie mistrzowie sztuk walki, itepe, otrzymają ich mniej, a postacie ciekawsze otrzymają większy bonus.)
d) Wygląd: (Avatar, opis mile widziany, aczkolwiek niekonieczny.)
e) Charakter:
f) Historia: (Kończyć się ma na miesiąc przed rozpoczęciem właściwej akcji, czyli w listopadzie 2012r, w dowolnym miejscu na Ziemi.)
2. Część mechaniczna: Do rozdzielenia macie 600 Punktów Rozwoju (PR)

a) Atrybuty: Wszystkie minimalnie na 1, maksymalnie na 10
Budowa: Odpowiada za siłę postaci, a także jej Punkty Wytrzymałości.
Inteligencja: Odpowiada za inteligencję, wiedzę i "zdrowy rozsądek" postaci.
Psychika: Odpowiada za ilość Punktów Poczytalności.
1 punkt atrybutu kosztuje 20 Punktów Rozwoju - czyli, mówiąc prościej, chcąc mieć wszystko na 10, wydajecie wszystkie Punkty jakie posiadacie.

b) Umiejętności: Wszystkie minimalnie na 0, maksymalnie na 100.
Broń Palna: (Na ogół 0)
Broń Biała: (Na ogół 10)
Walka wręcz: (Na ogół 10)
Rzucanie: (Na ogół 10)
Leczenie: (Na ogół 5)
Skradanie się: (Na ogół 5)
Otwieranie zamków: (Na ogół 0)
Kradzież: (Na ogół 0)
Perswazja: (Na ogół 10)
Hazard: (Na ogół 10)
Sztuka przetrwania: (Na ogół 0)
Naprawa: (Na ogół 5)
Pływanie: (Na ogół 20)
Wzrok: (Na ogół 30)
Słuch: (Na ogół 20)
Inne: Tutaj można wymyślać. Wiadomo, że wszystkich umiejętności świata tutaj bym nie rozpisał, więc liczę na inwencję graczy. Najlepiej przed wpisaniem i wysłaniem swoich pomysłów na KP zapytać któregoś z MG o to, czy "to się nadaje" na umiejętność.
1 Punkt Umiejętności kosztuje 1 Punkt Rozwoju

c) Atuty i Wady: Chyba każdy wie o co chodzi. Atuty mogą nam bardzo często uratować tyłek, podczas gdy wady bardzo często wpakować nas w kłopoty. Za to pierwsze traci się PR, za drugie odzyskuje, w taki oto sposób:
Doskonały atut: -50PR
Dobry atut: -30PR
Średni atut: -10PR


Potworna wada: +50PR
Zła wada: +30PR
Średnia wada: +10PR

Po "wycenę" wad i atutów, prosimy się kierować do któregoś z MG.

Wszelkie pytania (A także deklaracje co do preferowanej długości postów i ich częstotliwości) można zgłaszać tu, na PW Mistrzów, lub na gg.
 
Imoshi jest offline  
Stary 03-07-2012, 23:22   #2
 
Fiath's Avatar
 
Cytat:
Perswazja:
Czy ta umiejętność jest konieczna na liście? Osobiście uważam, że każda sesja z mechaniką perswazji staje się uboższa i zwyczajnie idiotyczna. Po co mam myśleć nad argumentami? walne wszystko w perswazje i pozamiatane.

Cytat:
Wzrok
Słuch
Jak te atuty wpływają na przebieg rozgrywki?

Cytat:
Inteligencja
Co powoduje ta statystyka względem postaci? jak konkretnie wpływa na wiedzę?
 

Ostatnio edytowane przez Fiath : 03-07-2012 o 23:22. Powód: literówka
Fiath jest offline  
Stary 04-07-2012, 14:57   #3
 
Imoshi's Avatar
 
Cytat:
Napisał Fiath Zobacz post
Perswazja:
Czy ta umiejętność jest konieczna na liście? Osobiście uważam, że każda sesja z mechaniką perswazji staje się uboższa i zwyczajnie idiotyczna. Po co mam myśleć nad argumentami? walne wszystko w perswazje i pozamiatane.
Niekoniecznie. Dla mnie perswazja, to coś na kształt "zdrowego rozsądku". Nie wszyscy są obdarzeni... cóż, zdolnościami przekonywania innych, więc ja zawsze chcę iść w tym z pomocą. Ale nie zmienia to faktu, że wszystko tak czy owak zależy od rzutów - nawet z setką perswazji, żeby otrzymać podpowiedź w sensie dosłownym ("Masz powiedzieć TO: xxxx") trzeba mieć w miarę dobry rzut.

Cytat:
Napisał Fiath Zobacz post
Jak te atuty [Wzrok, słuch] wpływają na przebieg rozgrywki?
1. To umiejętności. :P
2. Odpowiadają one za spostrzegawczość i nasłuchiwanie w większości. Postać o lepszym współczynniku zauważy więcej szczegółów u tajemniczego jegomościa w ciemnościach, usłyszy o co chodzi w cichych szeptach za drzwiami, a nawet chociażby kroki za sobą.

Cytat:
Napisał Fiath Zobacz post
Co powoduje ta statystyka [Inteligencja] względem postaci? Jak konkretnie wpływa na wiedzę?
Jest to, najogólniej mówiąc, wiedza ogólna (). Jeśli, przykładowo, chcecie uruchomić komputer, na którym pojawiają się jakieś błędy, a nikt nie ma umiejętności "Informatyka", to jest wykonywany test inteligencji. Jeśli na podłodze leży jakaś dziwna substancja, a nikt nie zna się na niczym, co mogłoby pomóc w jej identyfikacji, to wykonywany jest test inteligencji. Oczywiście atrybut na 10 nie dorasta nawet do pięt atrybutowi na 100...
 
Imoshi jest offline  
Stary 14-07-2012, 21:33   #4
 
Anonim's Avatar
 
To nie wygląda źle, czemu tak mały odzew?
 
Anonim jest offline  
Stary 14-07-2012, 22:31   #5
 
Arvelus's Avatar
 
Ja bym się pisał.
Ostatnio znów mam ochotę zagrać moim Jerychem, a da się go wpleść w tą fabułę : ]

Pytanie:
Dla mojego półPolaka istnieją dwie bardzo ważne postacie (jego kobieta, oraz jej brat, cała trójka jest dla siebie jak rodzina) i bez nich Jerycho traci 3/4 swojej głębi i historii (wszelka jego motywacja ma fundamenty w Sarze). Znajdzie się miejsce dla nich? : p

Od razu mówię, że chciał bym mieć na nimi kontrolę (przynajmniej przez jakiś czas, póki mistrzowie nie poznają tych postaci).
 
Arvelus jest offline  
Stary 15-07-2012, 11:58   #6
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
To nie wygląda źle, czemu tak mały odzew?
Horror zombi znowu.
 
__________________
Zawsze zgadzać się z Clutterbane!
Ulli jest offline  
Stary 15-07-2012, 18:52   #7
 
Garagos's Avatar
 
Ja bardzo chętnie się na to piszę. Zabieram się za wysyłanie karty na PW. Co do postów - wolałbym by były dynamiczne, to jest dużo lepsza opcja niż ciągłe sprawdzanie czy MG odpisał.
 
Garagos jest offline  
Stary 16-07-2012, 23:03   #8
 
Imoshi's Avatar
 
@Anonim
Nie wiem, może fakt, że moje poprzednie sesje nieco nie wypaliły ma z tym coś wspólnego. Może nie odpowiada im konwencja horroru. Albo po prostu nikt mnie nie chce jako MG. :<

@Arvelus
Cóż... musiałbym dostać KP, żeby wiedzieć czy dałoby się wciągnąć jakichś NPC. Jeśli byś ich w miarę dobrze odgrywał, to pomyślałbym nad tym (Od razu mówię, że za akcję typu 'tchórzliwa kobieta rzuca się na bandę zombie, żeby ich przytrzymać, żeby reszta mogła zwiać' raczej odbiorę możliwość kontrolowania ich )

@Ulli
Powiem, że obserwowałem ostatnio "Najchętniej zagrałbym w", i całkiem niemało osób chciało zagrać w realiach zombie. Szkoda, że tak mały odzew. :<
 
Imoshi jest offline  
Stary 16-07-2012, 23:57   #9
 
Radomir's Avatar
 
Ja się również piszę. Jutro wysyłam KP.
 
Radomir jest offline  
Stary 19-07-2012, 16:38   #10
 
Arvelus's Avatar
 
nie mogę ci nic wysłać bo forum szwankuje, a ty masz skrzynkę pełną : P
 
Arvelus jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:03.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168