Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-09-2012, 16:30   #1
 
Horus's Avatar
 
Thumbs up [WH40k] Hiob
Imperialny krążownik Sovereign od kilku godzin przebywał na orbicie planety Malakin III, będącej światem-poligonem dla wojsk 31 Malakinskiej, a także była ośrodkiem dla potężnego kompleksu badawczego. Gdzie indziej niż na tak potężnie zmilitaryzowanych światach ludzie mieli prowadzić badania nad nowymi rodzajami uzbrojenia, czy chociażby nad skuteczniejszym sposobem eksterminacji obcych, takich jak orki. Plotki głosiły także, że w celach dla obiektów badawczych siedzieli także tak zwani Tau. Członkowie młodej rasy, która jednak była ta zawansowana technologicznie, że dorównywała najstarszej ze znanych ras- Eldarom, a może nawet ich w tym przewyższali. Przez ostatnie trzy lata światy należące do Imperium były najeżdżane i okupowane. Nie dość tego czasem nawet całe systemy gwiezdne były wyrywane armiom Gwardii Imperialnej, a nawet zakonom Marinsów. O dowódcy inwazji krążyły już legendy. Jeńcy, jeśli jakimś cudem imperialnym udało się wygrać potyczkę, mówili że jakieś większe dobro zatryumfuje, zaś Shas’O Tau Veirdan będzie jego narzędziem, strzałą, która bezbłędnie trafia w wyznaczony cel. Z tego powodu żołnierze 31 przyzwyczaili się, że prawie codziennie przybywały po nich krążowniki, niszczyciele, czy inne mniejsze statki aby zabrać ich najczęściej w drogę bez powrotu. Właśnie w tym celu Sovereign przybył na Malakin III. W tym celu ale i nie w tym.
Na korytarzu przed mostkiem dowodzenia krążownika stało dwóch strażników, standard we flocie imperialnej. Pomieszczenie niezbyt wysokie, bez okien na przestrzeń kosmiczną z dwoma drzwiami po obu stronach korytarza. Jedne prowadziły na mostek, drugie do dalszej części statku. Te drugie drzwi się otworzyły i wtedy strażnicy stanęli na boczność krzycząc:
-Ku chwale Imperium- oficer wysoki stopniem, major zimnym, stalowym spojrzeniu nic nie odpowiedział, tylko poszedł w stronę następnych drzwi. Jeden z żołnierzy powiedział do nadajnika:
-Major Helion Rogan już przybył- coś chyba mu odpowiedziało, gdyż żołnierz wstukał kod na konsoli i drzwi się otworzyły.
-Proszę wejść- odezwał się głos z środka.
Oficer wszedł do obszernego pomieszczenia z potężnymi oknami ze specjalnego szkła, takiego, które mogło by wytrzymać nawet intensywny ostrzał z dział okrętowych średniego kalibru, w przypadku większej broni aktywowane były osłony energetyczne, lub pancerne zasłony chroniące mostek. Sam środek był pełen ekranów, komputerów pokładowych, przekaźników i przeróżnych systemów. To miejsce było najważniejszym punktem całego okrętu. To tutaj najczęściej przebywał dowódca jednostki, to tutaj wydawano wszystkie rozkazy, to wreszcie tutaj planowano kurs i sterowano statkiem. Zawsze Znajdowało się tu około setki ludzi, jednak w tym momencie byli tylko major Helion Rogan i drugi człowiek w ubraniu wysokiego rangą oficera Ordo Xenos, specjalnej jednostki zajmującej się badaniem obcych, takich jak Tau i Eldarzy. Dzięki ich badaniom nad zachowaniem, taktyką i sposobami eksterminacji obcych, Gwardia Imperialna i zakony Astartes poznawały swojego przeciwnika. Wszystko jednak miało swoją cenę, nie raz porównywalnie wielką jak korzyści czerpane z tej wiedzy.
-Major Rogan- odezwał się pułkownik z Ordo Xenos, gdy imperialny oficer stanął przed nim na baczność. Był dość chudy i pomarszczony. W tych czasach medycyna poszła daleko na przód, więc średnia długość życia się niewyobrażalnie wydłużyła, więc ten osobnik musiał być nad wyraz wiekowy. Pewnie nikt mu tego nie wypominał, gdyż po spojrzeniu w jego stalowe oczy nie widziało się iskry życia ale spryt, chytrość, hardość i niezmierzony gniew.
-Major Helion Rogan. Mogę się spytać dlaczego inni oficerowie i żołnierze mówią na pana Hero?
-To zapewne od dwóch pierwszych liter imienia i nazwiska- odpowiedział pytany nie patrząc na rozmówcę lecz w dal za okno mostka na dziób statku wojennego, który stąd był idealnie widoczny.
-Niech pan nie będzie śmieszny! Mam wgląd na pańskie akta majorze Hero…
Pułkownik wyjął przenośną konsolę i zaczął czytać:
-Order Rady Terry II klasy za osłonę ewakuacji 732 Dywizji Zmechanizowanej z planety Batan. Krzyż Zasługi za obronę posterunku na Juko II. Order Rady Terry I klasy za zwycięstwo pańskiego pułku nad Tau na planecie Treskin V i wreszcie Krzyż Malachiański…. Za co? W aktach tego nie ma i ja też nie chcę wiedzieć.
-Zostałem wezwany na statek żeby słuchać o moich osiągnięciach?
-Ale gdzież te wspaniałe ordery, odznaczenia?- zignorował pytanie pułkownik uśmiechając się chytrze- Aha, przecież pozbawiono ich pana, zastanawiano się nawet czy wykluczyć pana z Gwardii ale no cóż… Tak utalentowanych oficerów Gwardia, chociaż ma ich wielu, nie ma zbyt dużo.
-To moja spra…
-Proszę nie przerywać kiedy mówię!- podniósł głos badacz obcych.
-Nie obchodzi mnie za co pana pozbawili możliwości awansu. Osobiście wybrałem pana do pewnej misji, ponieważ wierzę w pańskie możliwości. Generał Mobius odradzał mi kandydaturę majora, lecz uważam że tylko pan zdoła wypełnić zadanie
-Jakie zadanie?
Pułkownik ruchem ręki nakazał zbliżyć się do jednego z ekranów, na którym była ukazana pewna planeta.
-Kapitan statku ma za zadanie zabrać stąd pełną dywizję żołnierzy na planetę Hiob, na której Gwardia Imperialna wraz z siłami kilku zakonów toczą zacięte boje z Tau. Tuż przed inwazją obcych moi koledzy z Ordo Xenos odkryli ruiny, o tu właśnie na biegunie północnym planety. Zgłosili to, jednak już więcej nie dostaliśmy od nich żadnego sygnału. Wczoraj dowiedzieliśmy się od pobliskiego posterunku Gwardii, że dotarły do nich niedobitki z pobitych wojsk imperialnych i sił kilku zakonów Astartes, które walczyły jakieś 50 kilometrów na południowy wschód od obiektu. Podejrzewamy, że zwiadowcy obcych odnaleźli naszych naukowców i wybili ich lub wzięli do niewoli. Musisz udać się tam, ocenić zagrożenie, wyeliminować przeszkody, zbadać obiekt i go zniszczyć. To stracona planeta i nie chcemy żeby nic cennego wpadło w łapy wroga!
-Gdzie wylądujemy?
Na pytanie pułkownik wskazał na mapie punkt.
-Mały garnizon 121 Regimentu z Hiob 120 kilometrów od celu. Dostali rozkaz aby utrzymać punkt do waszego przybycia, potem go wysadzą i pójdą z wami. Pewnie domyślacie się że nie mogliśmy was posadzić bliżej?
-Wszędzie siły wroga… Ilu ludzi dostanę?
-Dwa plutony z 14 Dywizji Grenadierów Pancernych z 31 Armii Pancernej Malakinskiej. Słyszałem że 14 jest najlepszy. Dołączą też do was wszyscy z posterunku, niestety nie znam aktualnego składu osobowego.
-Broń i amunicja?
-Co tylko chcecie i uniesiecie.
-Maszyny?
-Dostniecie cztery transportowce Chimera i jednego Helhounda.
-Dobrze…- zamyślił się major- zamierzacie uzbroić nas po zęby, gdyż chcecie żebyśmy zdobyli dla was informacje, przekazali, zabili tylu wrogów ilu się da i zginęli śmiercią bohaterów.
-Pan już jest bohaterem majorze HERO- odpowiedział dosadnie pułkownik- Po zakończeniu misji przygotujecie prowizoryczne lądowisko i postaramy się przysłać po was Valkirie.
-Postaracie się, o ile flota już nie czmychnie.
-Odmeldować się!

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++

Witam w mojej pierwszej sesji na tym forum. Postanowiłem że będzie się rozgrywać w mrocznym 41 milenium. Skoro Przeczytaliście, zapewne Domyślacie się, że gracze będą uczestnikami ekspedycji majora Heliona „Hero’’ Rogana na biegunie północnym planety Hiob.
Kto może umrzeć za Imperratora i Imperium spytacie? Odpowiedź jest taka: KAŻDY! Możecie wcielić się w członka 14 Dywizji Grenadierów Pancernych z Malakin III. Każdy się przyda, czy to będzie kierowca Chimery, Helhounda, sanitariusz, zwiadowca strzelec wyborowy, nawet zwykły gwardzista! Wyruszycie wtedy wraz z majorem Hero na pokładzie Sovereigna w kierunku planety Hiob na jakże to ważną misję. Jeśli ktoś się boi latać (albo po prostu mu się nie chce) może zacząć grę już na posterunku na biegunie jako członek 121 Regimentu. Myślicie że jesteście lepsi od zwykłych ludzi? Że ktoś z Was pasuje na miano nadczłowieka? Może zatem Jesteście członkami któregoś zakonu Adeptus Astartes? Kto wie, kto wie. W takim razie musicie przełknąć gorycz porażki w bitwie i czekać na majora wraz z gwardzistami na posterunku. Członkowie Ordo Ksenos, zajmujący się badaniem szeroko pojętych obcych też są mile widziani, tak jak kapłan maszyny i oczywiście komisaż polityczny. Czymże bez nich byłaby Gwardia?
Kiedy już uzupełnicie swoje dane personalne udajcie się do zbrojowni, gdzie miły pan wyda wam wyposażenie, wszystko co wam tylko potrzeba, jeśli nie liczyć broni eksperymentalnej.

Wzór karty postaci:
1. Imię (ksywka ewentualnie)
2. Wiek
3. Stopień (od szeregowca do porucznika, chociaż takiego przyjmę tylko jednego)
4. Specjalizacja (np. kierowca, strzelec, strzelec pokładowy itd.)
5. Wyposażenie
6. Zakon (jeśli gra się Kosmicznym Marines)
7. Opis wyglądu
8. 5 umiejętności w których jesteście dobrzy, 3 w których jesteście świetni i 2 z którymi nie radzicie sobie na codzień.
9. Historia postaci

Na karty czekam aż otrzymam co najmniej 5 zgłoszeń. Jeśli dostanę więcej przyjmę 7 wybranych graczy.
Powodzenia i czekam na pytania!
 

Ostatnio edytowane przez Horus : 09-09-2012 o 18:27.
Horus jest offline  
Stary 11-09-2012, 17:04   #2
 
Fielus's Avatar
 
Mogę spróbować zagrać, ale uprzedzam lojalnie, że moje doświadczenie z 40k jest niewielkie i ogranicza się do paru gier na PC.
Zaklepuję kierowcę Chimery. : )
 
__________________
" - Elfy! Do mnie elfy! Do mnie bracia! Genasi mają kłopoty! Do mnie, wy psy bez krzty osobowości! Na wroga!"
~Sulfelg, elfi czarodziej. "Powołanie Strażnika".
Fielus jest offline  
Stary 11-09-2012, 17:59   #3
 
Darth's Avatar
 
Hmm. Nie mam zielonego pojęcia co sądzić o tej rekrutacji.
Z jednej strony człek z chęcią pomordował by Tau, których nie cierpię.
Z drugiej... Nie wiem. Wygląda na to że sesja będzie skupiała się głównie na walkach, a jednocześnie będą w niej uczestniczyć Astartes. I tu pojawia się pierwszy problem. Fluffowo jeden Astartes jest najpotężniejszą siłą bojową Universum. Nie ma prawie niczego zdolnego go pokonać w walce jeden na jeden. Skąd Tau mieliby wziąć siły do pokonania oddziałów z kilku zakonów?
Oprócz tego drobne błędy które zwracają moją uwagę. Jak na ten przykład pułkownik Ordo Xenos. Czemu jedno z Ordo Inkwizycji ma pułkowników? Nie wiem, nie wiem. Sesje WH40k nastawione na akcje są trudne do zrobienia w sposób ciekawy, a to co widziałem do tej pory jest... średnio zachęcające. Więcej informacji o tym które zakony marines są dostępne? I czemu nie ma ciężkiego sprzętu, skoro mamy do dyspozycji Astartes?
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 12-09-2012, 11:19   #4
 
Horus's Avatar
 
Ok mamy już kierowcę transportera opancerzonego Chimera.
Sesja nie będzie się skupiała tylko na walkach, będą zagadki, tajemnice i wszystko co potrzebne do rozkręcenia dobrej przygody! Co do Astartes, to kto mówił że Tau walczyli z nimi jeden na jednego? Tau przecież nie ćwiczą walki wręcz, od tego mają szeroko pojętych "sojuszników'', wojownicy z kasty ognia wolą polegać na podstępach, zasadzkach i przede wszystkim na swojej niezwykle zaawansowanej technologii. Po co mają więc walczyć honorowo, jeden na jednego?
Co do pułkownika to znalazłem na jednym forum warhammerowy tekst członka Ordo Xenos badającego rasę orków, gdzie zwracał się ze swoimi postrzerzeniami do generała fabrykatora Ordo Xenos, żeby poinstruował oficerów Gwardii Imperialnej o nowych sposobach eksterminacji tych obcych.
Szczegółowe informacje po polsku o głównych zakonach Astartes: Zakony - Herezjarchia, zaś tutaj spis innych zakonów bez szczegółowych opisów: Index Astartes - Herezjarchia.
P.S.
Broń eksperymentalna, o której napisałem że jest niedostępna, to nie jest wyłącznie broń ciężka. Zezwalam na posiadanie np. ciężkiego boltera, jeśli postać ma specjalicję w broni ciężkiej i jest w tym przeszkolona.
 

Ostatnio edytowane przez Horus : 12-09-2012 o 11:55.
Horus jest offline  
Stary 12-09-2012, 12:15   #5
 
Darth's Avatar
 
Informacje o zakonach Astartes walczących "honorowo" i "fair" są nieprawdziwe. Oni również korzystają z zasadzek, nieuczciwych taktyk i tego typu rzeczy. Ich nie da się zabić tak łatwo. Trzeba to wytłumaczyć lepiej niż "Tau polegają na technologii i zasadzkach, w wyniku czego są w stanie pokonać siły kilku zakonów Astartes". Jeśli zaś chodzi o moje pytanie to chodziło mi o to jakie zakony są na powierzchni planety. Czy jest wśród nich obecny Deathwatch? I nie chodziło mi o sprzęt w rodzaju ostrza energetycznego Sollex-Aegis. W jaki sposób gwardia ma wsparcie Astartes, a nie może wysłać zwykłego Leman Russa? Na tak ważną misję, wspieraną przez inkwizycję, spodziewałbym się co najmniej jednego z superciężkich czołgów. Baneblade'a na ten przykład.
P.S.
Generał Fabrykator jest tytułem Mechanicus, nie zaś Ordo Xenos. W wyszukiwaniu materiałów zgodnych z kanonem polecam Lexicanum
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 15-09-2012, 20:51   #6
 
Potwór's Avatar
 
Mniej więcej jak częste planowane są odpisy? Jestem zainteresowany ale przez najbliższe 4-5 tygodni raczej nie podołam z pisaniem częściej niż raz w tygodniu.
 
__________________
Blood angels are red,
Ultramarines are Blue,
In the Grim Darkness of the 41st millenium,
The Emperor protects you.
Potwór jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:13.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168