Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-01-2014, 12:03   #1
 
Altaris's Avatar
 
Reputacja: 7 Altaris nie jest za bardzo znanyAltaris nie jest za bardzo znany
[Autorski] Kalifornijski Sen

Rekrutacja zamknięta.Rekrutacja do sesji Kalifornijski Sen - sesja autorska, na podstawie zamieszczonych w obecnym temacie Kart Postaci, opracowanych według podanego wzoru.

Akcja sesji rozgrywa się w jakże malowniczym i wspaniałym mieście Los Angeles w okolicach czasów teraźniejszych. Słoneczna Kalifornia jest wygodnym miejscem na gościnny pobyt różnorakiej maści bandytów. W sesji każdy z graczy właśnie w rolę takiego bandyty zostanie wcielony. Rodzaj bandyty jest kompletnie dowolny - można przebierać w różnorakich gangsterach, ulicznych dilerach i pomniejszych złodziejaszkach, ale także w profesjonalnych zabójcach, członkach mafii i zwykłych prawnikach w średnim wieku, znudzonych życiem i szukających rozrywki.

Głównym zamysłem sesji jest działanie w grupie - jesteście grupą znających się poniekąd ludzi, którzy postanowili połączyć siły, by wykonać robotę, która samotnie byłaby niemożliwa. Robotą nazywam dwa cele - wymogiem "zakończenia" sesji, o ile do tego dojdzie jest opcjonalnie - zdobycie sumy ogólnej 500 tysięcy dolarów, bądź popełnienie przestępstwa, o którym będą mówić media na całym świecie i które zostanie okrzyknięte jednym z najlepszych przestępstw świata - ot, tak, dla kreatywnych. Można oczywiście wykonać oba zadania.

W sesji chciałbym, aby najważniejszą rolę odgrywało planowanie i pomysłowość. Zostanie Wam oddane miasto Los Angeles - z trochę ułatwioną kwestią policji i z dużą wiedzą Waszych postaci. Wiecie mniej więcej, czy gdzieś są jakieś banki, jak mniej więcej poruszać się po mieście, znacie niektóre osoby i macie trochę kontaktów. Jeżeli postanawiacie zadzwonić po pizze, dzwonicie, nie musicie znać numeru. Jeżeli chcecie kupić nową broń - któryś z Was na pewno będzie znał kogoś, kto może ją sprzedać. Zostaniecie połączeni w drużynę z jedną osobą, którą wybiorę prywatnie, a która będzie miała dodatkową misję, o której będzie wiedziała jedynie ona.

Aby zdobyć 500tys. możecie kraść, rabować, porywać, zabijać. Wasz pomysł. Oczywiście, czym lepsze wykonanie planu, lepiej Was nagrodzę. Czym gorsze - tym większe prawdopodobieństwo problemów. Jeżeli jednak będziecie bliscy śmierci, nagnę sytuację, by przeżycie (z pomocą przykładowo lekarza) było bardziej prawdopodobne.Wzór Karty Postaci:


Cytat:
Imię i nazwisko:
Pseudonim:
Wiek:
Pochodzenie:
Wygląd:
Definicja charakteru:

Charakterystyka przestępcza:

Specjalizacja:

Ekwipunek:

Inne:

Historia:
Poniżej znajduje się wyjaśnienie i drobne dopiski.

Imię i nazwisko:
Pseudonim: -nieobowiązkowe-
Wiek:
Pochodzenie: krótko określić kraj i jego region, albo określić sam rejon świata, przykładowo kontynentalne, a także mniej więcej miejsce, w którym obecnie mieszka Wasza postać
Wygląd: zawarcie wyglądu twarzy z jakimś zarysem sylwetki i budowy ciała oraz noszony aktualnie strój
Definicja charakteru: określenie się jako ktoś opanowany, czy raczej ktoś wybuchowy, co odróżnia postać od reszty

Charakterystyka przestępcza: jakim rodzajem przestępczości postać ogółem się zajmuje, czyli jakakolwiek klasyfikacja, nawet jednym bądź dwoma słowami, przykładowo płatny morderca

Specjalizacja: umiejętność, którą wybieramy sobie na własną rękę, a w której będziemy o wiele lepsi od pozostałych. Może to być przykładowo strzelanie w pojęciu ogólnym, prowadzenie auta, wymuszanie, informatyka, czy cokolwiek innego, a co uznacie za przydatne. Uznaję, że każdy co nieco zna się na strzelaniu, umie prowadzić samochód, zawinąć bandaże czy w uniwersalny dla siebie sposób poradzić sobie z otwarciem zamkniętych drzwi.

Ekwipunek: nie musicie wpisywać tutaj ubrania zamieszczonego w wyglądzie. Wpisujecie tutaj między innymi następujące przedmioty - telefon komórkowy, klucze do magazynu, poza tym uznaję, że macie ubrania i klucze do swoich mieszkań. Wybór, co macie przy sobie, należy do Was - możecie mieć zegarki, kluczyki samochodów, specjalne narzędzia, co tam zechcecie w granicach rozsądku. No i, oczywiście, wpisujecie swoją broń - możecie wybierać spośród broni krótkiej, broni białej. Jeżeli będziecie chcieli coś więcej, przykładowo pistolety maszynowe, bądź strzelby (karabiny snajperskie i automatyczne raczej z początku nie będą dostępne) będzie to możliwe, ale kosztem innych gabarytów, jak np. mieszkania czy samochodu.

Inne: znajdą się tutaj ewentualne pojazdy oraz przedmioty, które będziecie posiadać w swoich mieszkaniach. Znajdziecie tam na pewno coś do jedzenia, picia, jakieś potrzebne przyrządy będące w większości domów.

Historia: krótka, symboliczna, opowiadająca przeszłość przestępczą postaci i jego wtajemniczenie w świat pełen zbrodni.


Karty Postaci proszę wklejać w tym temacie. Po odpowiednich przeróbkach zostaną zatwierdzone. W razie nieścisłości, pytań, propozycji czy moich przeoczeń proszę kontaktować się tutaj, drogą gadu-gadu (2047632), bądź prywatną wiadomością.

I pewien szkopuł - pieniądze, które dostaniecie za sprzedaż Waszych obecnych mieszkań i samochodów nie zostaną zaliczone do puli 500tysięcy.
 

Ostatnio edytowane przez Altaris : 13-01-2014 o 19:42.
Altaris jest offline  
Stary 13-01-2014, 12:41   #2
 
pppp's Avatar
 
Reputacja: 339 pppp jest jak klejnot wśród skałpppp jest jak klejnot wśród skałpppp jest jak klejnot wśród skałpppp jest jak klejnot wśród skałpppp jest jak klejnot wśród skałpppp jest jak klejnot wśród skałpppp jest jak klejnot wśród skałpppp jest jak klejnot wśród skałpppp jest jak klejnot wśród skałpppp jest jak klejnot wśród skałpppp jest jak klejnot wśród skał
Cytat:
Robotą nazywam dwa cele - wymogiem "zakończenia" sesji, o ile do tego dojdzie jest opcjonalnie - zdobycie sumy ogólnej 500 tysięcy dolarów, bądź popełnienie przestępstwa, o którym będą mówić media na całym świecie i które zostanie okrzyknięte jednym z najlepszych przestępstw świata - ot, tak, dla kreatywnych.
Czy koniecznie musimy być przestępcami?

Bo jeśli nie, to zgłaszam się. Ernest Wiaderny, były górnik z Polski, który próbuje odnaleźć się w Stanach razem z rodziną. Plan mojej postaci to otworzyć mały biznes. Mam całkiem fajny biznesplan na małą, klimatyczną knajpkę z polskimi pierogami, to w USA idzie jak woda, ZOBACZ. Proponuję, żeby inne osoby w grupie pomagały mi w organizacji biznesu. Moja postać może się zajmować podawaniem jedzenia i obsługą klientów, ale na pewno potrzebowalibyśmy kogoś na dowóz i do kuchni. Księgowego zawsze można wynająć, ale dobrze by było gdyby któraś z postaci by też się na tym znała.

Plan jest prosty i przyjemny, co ważniejsze - nie sądzę, aby gliniarze szybko nabrali podejrzeń. A przecież "Tisze jedziesz, dalsze budiesz".
 
pppp jest offline  
Stary 13-01-2014, 13:03   #3
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 26126 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
W sumie to nie taki głupi pomysł

Dołączył bym, jako azjatycki kucharz, ale z polskimi korzeniami. I piękną kolekcją nierdzewnych noży do filetowania Oprócz serwowania sushi ze wszystkiego co się da robi po mistrzowsku pierogi.


Imię i nazwisko:
Chan Wayne
Pseudonim:
Wiek: 23
Pochodzenie: Hong Kong
Wygląd: nie wysoki i szczupły chińczyk, przystojny w miarę. Znaków szczególnych niema, ubiera tez się normalnie, koszulka i jeansy. W zasadzie nie ma o czym pisać. Przystojny... to ciężko zdefiniować bo nikt nie zna kryteriów na jakich opierają się kobiety
Definicja charakteru: pekińczyk na wiadrze kawy - Wyobraź sobie niskiego jak na Azjatę kolesia, który jednocześnie szatkuje marchew, nie patrząc na ręce (ostrze rozmywa się od wielkiej prędkości) do tego gada z kimś przez telefon, ogląda telewizję i jednocześnie przyjmuje zamówienie od kelnera. Gdy je przyjmie zamówienie rzuca to co robił i zaczyna obierać warzywa, zamiesza w innym garnku. Przełączy kanał, zbluzga kelnera za kaleczenie polskiej nazwy pierogów, a na koniec poda mu poprzednie zamówienie, nie mówiąc dla kogo to. Bo uważa, że kelner pamięta i wie co podaje. Nakręcony i narwany - w skrócie

Charakterystyka przestępcza: ja na razie to fałszowanie recept, bo jest dopiero studentem medycyny, ale podwędził promotorowi bloczek z receptami i je podstemplował.

Specjalizacja: noże

Ekwipunek:
komplet nierdzewnych noży, komóra, kilka książek o medycynie alternatywnej i kuchni, kluczyki do samochodu, laptop.

Inne: Małe mieszkanko w China Town u babci Shan, nie jest to jego prawdziwa babcia, ale wszyscy ją tak nazywają. Często pożycza od niej Forda Focusa, w niezłym stanie. Babcia Shan twierdzi że to jej wnuka, ale podejrzewam, że po prostu ktoś porzucił skradzioną furę a ona ją sobie wzięła. Choć czasem pojawiają się u niej wytatuowani chińscy młodzieńcy.
Babcia popala czasem trawę, ale twierdzi że to pomaga jej na artretyzm. Jako przyszły lekarz mogę to potwierdzić, zresztą ma towar pierwsza klasa.

Historia: Urodzony w Hong Kongu, przniósł się żeby studiować w Polsce, ale dostał stypendium i wyjechał na wymianę studencka do stanów. Zaczepił się w knajpie Wiadernego jako kucharz.
 

Ostatnio edytowane przez Mike : 13-01-2014 o 17:03.
Mike jest offline  
Stary 13-01-2014, 13:06   #4
 
Altaris's Avatar
 
Reputacja: 7 Altaris nie jest za bardzo znanyAltaris nie jest za bardzo znany
pppp - Jest to sesja o przestępcach, więc teoretycznie powinno się być przestępcą. Możesz w ostateczności być członkiem grupy nie wykonującym żadnych misji i przestępstw. Kimś w rodzaju gospodarza grupowego domu, o ile reszta graczy takowego chcieć będzie chciała. Pewnie, możesz mieć bar, ale i tak czy inaczej, chcąc nie chcąc, jesteś uznawany za członka grupy przestępczej.

O tym właśnie jest sesja. To nie jest sesja "Mistrz Kucharz" gdzie gracze zamiast rabować bank będą podwozić Ci kapustę ze sklepu. Chyba, że za kapustą ukryta byłaby broń tomowa.

A co do tego przysłowia - nie mam pojęcia jak interpretować te czasowniki. Jeżeli zmienisz zdanie i w sesji przestępczej postanowisz grać przestępcą, sporządź Kartę Postaci, zapraszam.


Mike - Zmień definicję charakteru. Pekińczyk na wiadrze kawy może oznaczać właściwie wszystko i nic zarazem. Dopisz sobie w ekwipunku także klucze do magazynu. W wyglądzie mógłbyś napisać, jak chodzisz ubrany, czy masz jakieś znaki szczególne, nie wiem, pieprzyk, cokolwiek. Przystojny dałoby się trochę rozwinąć. Dodatkowo, zamiast specjalizacja w "Noży" proponowałbym specjalizację przykładowo z czymś związanym z medycyną.
 

Ostatnio edytowane przez Altaris : 13-01-2014 o 13:10.
Altaris jest offline  
Stary 13-01-2014, 13:09   #5
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 26126 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
W sumie w GTA 4 Nico przyjeżdża do kuzyna i razem prowadzą biznes taksówkarski, a co dzieje się potem? Nie skreślaj od razu tego pomysłu, pomyśl o tym ok?
 
Mike jest offline  
Stary 13-01-2014, 13:12   #6
 
Altaris's Avatar
 
Reputacja: 7 Altaris nie jest za bardzo znanyAltaris nie jest za bardzo znany
Pomyślę, gdy zobaczę inne Karty Postaci, dobrze? Na chwilę obecną Twoja Karta Postaci z drobnymi poprawkami przejdzie, Mike. Aczkolwiek mówię - nie będziecie cały czas siedzieć w kuchni, a jak będziecie, to potem jednak nie będziecie, bo kuchni nie będzie.
 
Altaris jest offline  
Stary 13-01-2014, 13:16   #7
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 7319 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Hej chłopaki. Fajnie, fajnie, śmiesznie i dowcipnie, ale ta sesja jest pod moim specjalnym nadzorem Za trolling polecą warny, więc trzymajcie się tematu, okej?

@Mistrzu - jak często z odpisami, dockiem i ogólnie "technikaliami" prowadzenia?

Oraz do kiedy rekrutka, ile osób przyjmiesz i jakie są kryteria wyboru? (konkurs kart, kto pierwszy ten lepszy, czy zupełnie coś innego?)

A.
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 13-01-2014, 13:27   #8
 
Altaris's Avatar
 
Reputacja: 7 Altaris nie jest za bardzo znanyAltaris nie jest za bardzo znany
Co do odpisów, powinny pojawiać się w przeciągu 12-24h od wypowiedzi każdego z Graczy (będzie musiał odpowiedzieć każdy, chyba, że nie odpowie przez 48h, wtedy zostanie pominięty i wtłoczony w niekorzystną sytuację). Rekrutację prowadzić będę zapewne do weekendu, bądź przedłużę ją, gdy nie będzie wystarczająco osób.

Przyjmuję maksymalnie sześć osób, chociaż najbardziej dogodną liczbą byłoby cztery bądź pięć. Jeżeli Kart Postaci będzie więcej, wybiorę te, które zostały wykonane z największą starannością i jak najbardziej zbliżone są do tematu sesji. Przykładowo, kucharze byliby raczej kiepskimi kandydatami.

Doc'a używać nie będę. Wszystkie posty w temacie sesji, a dodatkowa korespondencja drogą prywatną.
 

Ostatnio edytowane przez Altaris : 13-01-2014 o 14:13.
Altaris jest offline  
Stary 13-01-2014, 13:29   #9
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 26126 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Hey, Autumm

Nigdzie w rekrucie nie jest napisane, że to ma być całkiem poważna sesja. Obrazek z GTA pokazuje, że jakieś nawiązanie do serii jest. Przynajmniej duchem, a tam jak wiadomo czasem odchodziły niezłe numery. PPPP poddał pomysł ja się podłączyłem. Mg zdecyduje czy mu to pasuje. Gdzie tu odejście od tematu?

Po za tym MG wstępnie zaakceptował moją kartę, co do PPPP się okaże jak wklei swoją.

Domyślam się, że nie da się cały czas siedzieć w kuchni, ale nie znaczy to że postać musi być zakapiorem. Ot, zwykły kolo, który myśli że miał fart, studiuje w stanach, ma robotę. A tu niespodzianka. Goście z klamkami o radiowej urodzie stają mu na drodze.
Może reszta ekipy upodoba sobie knajpę a może któryś na warunkowym znajdzie tu robotę? A może jakiś kreatywny księgowy pomoże rozwinąć biznes? Zresztą może to być też w przyszłości pralnia kasy. Kupa pomysłów na rozwój sytuacji.

i tak z ciekawości:
Cytat:
ta sesja jest pod moim specjalnym nadzorem
co to oznacza?
 
Mike jest offline  
Stary 13-01-2014, 13:33   #10
 
Altaris's Avatar
 
Reputacja: 7 Altaris nie jest za bardzo znanyAltaris nie jest za bardzo znany
Z takim opisem rozwoju Twojej postaci chętniej przyjmę Cię do sesji, gdyż w ostateczności takie rozwiązanie bym przyjął. Nie oznacza to jednak, że nie mógłbyś wykonać lepszej Karty. A z pewnością mógłbyś się o to postarać.
 
Altaris jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:17.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167