Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-02-2014, 00:38   #1
 
Tadeus's Avatar
 
[Warhammer Jednolinijkowy] Strażnicy DrógStrażnicy Dróg

***

- A bodajby wam wszystkim zaraza chwosty strawiła, psie syny!!! - Rudolf Holzkopf, oficer milicji hrabiego Edmunda von Bluchera z wrzaskiem odrzucił czytany właśnie list na stertę papierzysk zalegającą na jego stole.
- Pies wam mordę lizał! - rzucił jeszcze w gniewie ku pomiętej korespondencji. Powstał z impetem z krzesła, podchodząc energicznym krokiem do okna. Pod strażnicą zebrał się mały tłumek. Mdliło go na sam widok tłoczącej się tam bandy tępych gęb.

Nienawidził tej posady i było coraz gorzej. Odkąd ta zaszczana wojna przetoczyła się przez Imperium, gówno w jakim musiał się babrać przyjmowało iście legendarne proporcje. Wpierw sam Książę Elektor, pieprzona miłościwie im panująca ikona praworządności, wybrał się na wesołą wojaczkę, zabierając z prowincji książęcym dekretem większość przysposobionych do żelaza mężczyzn, a potem jeszcze zewsząd do Ostermarku wlała się jęcząca, głodna i pokaleczona hołota z połowy północnych prowincji. I ci Kislevczycy! Syny leciwej sabaki!

Splunął siarczyście przez okno, po czym uniósł wzrok, spoglądając niechętnie na rozciągającą się w oddali, okrytą półmrokiem krainę. Lody puszczały, śnieg ustępował. Nadchodziła wiosna. Tylko kwestią dni było, aż wiele nieprzejezdnych od miesięcy traktów wyłoni się znowu spod hałd białej zmarzliny. I wtedy się zacznie. Jak co roku dojdą go raporty o wyludnionych w dziwnych okolicznościach wsiach, morderstwach, gwałtach, herezjach i wszelkich bezeceństwach, które to lęgły się długimi tygodniami w odciętych od cywilizacji enklawach ciemnoty, zawiści i chłopskiej tępoty. Oto i duma Imperium! Szlachetni Obywatele!

I do tego ten cały poroniony pomysł tego sodomity von Bluechera! Oficer zmełł w ustach plugawe przekleństwo. Nadal nie pojmował jaka forma obłędu - wynikającego niechybnie z powszechnych aktów kazirodztwa występującego obficie w rodzinie włodarza okolicznych ziem - doprowadziła go do decyzji, że miast dofinansować obecną jeszcze, choć nieliczną milicję, bądź zatrudnić zaprawionych najemników z południa, on powierzy bezpieczeństwo tutejszych szlaków i wsi swoim szlachetnym obywatelom!

Powoli nabrał powietrza w płuca i wyprostował się na baczność. Ciężko było stwierdzić, czy po to, by dodać sobie przy tym wszystkim otuchy, czy nagle zrozumiał, że ktoś z tych na dole mógł zobaczyć go słabego i zgarbionego w oknie.

Urzędnicza posada nie pozbawiła go jeszcze do końca żołnierskiej aparycji. Nadal był wyjątkowo rosłym i szerokim w barach mężczyzna. Gdyby tylko nie ta pogłębiająca się pionowa w szpara w wydatnym niegdyś szlachetnym podbródku, który to z postępowaniem szparowego fenomenu coraz bardziej przypominał miniaturową dupę na twarzy... No i ten łój brzuszny rozlewający się obficie po zakamarkach znoszonego munduru setnika...

Wzdrygnął się, gdy do pokoju z hukiem wpadł jeden z jego ludzi. Chłopak miał zabandażowane pół gęby, pamiątkę po ostatniej próbie aresztowania bandy pijanych w sztok kozaków...
- łłyysty... łłaanie łłetniku - wydukał z wyraźnym bólem poszczerbionej żuchwy, wskazując przyniesiony ze sobą plik dodatkowej korespondencji.
- Huknij drzwiami jeszcze raz, a każe ci i resztę tej napuchniętej gęby oćwiczyć! - wyrwany z myśli oficer warknął wściekle, zamierzając się na zlęknionego młodzieńca kałamarzem. Na samą myśl o dalszej lekturze listów polecających, wniosków i żądań momentalnie rozbolała go głowa.

A pomyśleć, że miał jedynie wybrać z pozostałego w okolicy tatałajstwa i parchatego chudopacholstwa parę grupek w miarę zaradnych i niezbyt chciwych chojraków, którzy za nie-taki-znowu-marny grosz z kiesy hrabiego mieliby wspierać jego ludzi z milicji w patrolowaniu okolicznych ziem. Z pewnością po zimie niejeden chciałby uzupełnić nadwyrężoną kiesę... Ale tego się nie spodziewał. Gdy tylko ogłoszono dekret i związany z nim nabór, wybuchł prawdziwy obłęd. A to jakiś godny pożałowania zaściankowy szlachciura chciał upchnąć w nowych oddziałach swoich synów i powoływał się na dawne zasługi, a to odezwała się lokalna świątynia, nalegając na przyjęcie pragnących odkupić winy grzeszników. W pewnym momencie nawet wydawało mu się, że w tłumie na dole widział przebraną za chłopa niewiastę, grupę pijanych żaków i syna starego młynarza Ralfa, co to, jak powszechnie wiadomo, lewej od prawej odróżnić nie potrafił i niespodziewanie robił pod siebie, gdy tylko coś go dostatecznie rozbawiło. Chciało mu się wyć. A do tej pory nie otworzył nawet pisma z dziwną pieczęcią, która niepokojąco kojarzyła mu się z czarownikami z Altdorfu...

***

Cytat:
Ogłasza się co następuje! Mocą niniejszego prawnego dekretu i za łaską i przyzwoleniem pana tych ziem, Miłościwie Panującego nam hrabiego Edmunda von Bluechera, księcia Nagenhof i Weiler, Członka Elektorskiej Rady Szlacheckiej, Mecenasa Sztuk Pięknych, Obrońcy Poddanych, Sprzymierzeńca Khazadów et cetera... et cetera...

... wyznaczam zebrane tu osoby na członków nowo powstałej obywatelskiej formacji Strażników Dróg! Niechaj zgodnie z przysięgą i wedle prawa i zwyczaju chronią poddanych Jego Miłości Hrabiego przed orężem wroga, złą wolą bliźniego i wszelkim niebezpieczeństwem, z którym proste pospólstwo nieprzywykłe do oręża i złożonego pomyślunku radzić sobie nie zdoła...

... dodatkowo niechaj będzie ogłoszonym, że owi Strażnicy Dróg, przedstawicielami władz będąc, obdarzani zostają władzą sądowniczą drugiego stopnia, co oznaczać ma, iż wyroki wszelkie poza karą najwyższą wykonywać mogą, jednakowoż zważać przy tym winni na sprawiedliwość osądu i zapewnienie zwyczajowej ilości wiarygodnych świadków...

... w przypadku zaaresztowania przestępcy oskarżonego o zbrodnię, za którą wyznaczona jest kara najwyższa, przewieźć go mają bezpiecznie do najbliższej siedziby urzędującego przedstawiciela lokalnych władz, coby tam wyroku sprawiedliwego z upoważnionej ręki mógł doczekać...

...za wierną służbę Jego Miłości Hrabiemu, jego sługom i szlachetnym przedstawicielom, ku chwale imperialnych bóstw i pokrzepieniu bliźnich serc, przysługiwać im będzie godziwy żołd opłacany ze stołecznego skarbca.


***

Zapraszam wszystkich do sesji w Warhammera z pełną mechaniką. Tyle że uproszczoną pod potrzeby gry na forum. Tu są wszystkie materiały potrzebne do stworzenia postaci (nie powinno to zająć więcej niż 15 minut):

https://sites.google.com/site/pbfwarhammer/home

Sesja należeć będzie do gatunku jednolinjkowców, choć wymagane będą raczej co najmniej dwie albo trzy linijki

Ostatnio prowadziłem i brałem udział w paru sesjach, które w trybie jednolinijkowym/z pełną mechaniką działały naprawdę kapitalnie, zapewniając dynamikę i emocje niemal jak przy sesji na żywo. Czym się ten styl gry będzie charakteryzował?

- Posty najczęściej od paru do parunastu linijek - za to najlepiej raz na dwa dni, albo częściej, gdy nas porwie wartka akcja, albo wy będziecie ze sobą gadać
- Osoby, które się nie wyrobią, nie odczują żadnych negatywnych konsekwencji, akcja idzie dalej, a ja ich postacie prowadzę w neutralny, nie-wredny sposób.
- Po dwóch-trzech dniach akcja idzie do przodu niezależnie od tego, czy wszyscy się załapią, czy nie - i znowu jest to naturalny bieg tego typu sesji, nikt nie będzie za to karany, najwyżej przegapi jakąś okazję.
- Ja rzucam i zamieszczam mechanikę w postach. Przy pechu można zginąć w męczarniach.

W praktyce osobom, które mogą odpisywać trochę rzadziej gra się w to jak normalną sesję (w której MG i tak pcha akcje do przodu w obrębie jednego, rzadszego postu), a osobom, które odpisywać mogą częściej daje szansę na lepszą interakcję ze światem - brzmi może egzotycznie, ale ostatnio się super sprawdzało.

Czego mi trzeba?
- czterech graczy
- karty mechanicznej (postać początkująca - 50 punktów, dostępne rasy: człowiek, krasnolud, niziołek).
- z pół strony fabularnego opisu postaci spisanego w miarę po polsku

Każdy na początku dostaje 20zk na zakup wyposażenia (cennik jest na stronce, w przypadku rzeczy, których tam nie ma proszę o kontakt - prawdopodobnie cena będzie taka jak w standardowym cenniku gry). Jeden kołczan amunicji do zakupionej broni jest za darmo.

Na tym etapie wspomnę o dość istotnej rzeczy. Wbrew temu co było kiedyś, ostatnio jakoś nie udaje mi się pociągnąć sesji dłużej niż 2-3 miesiące. Dlatego też obecnie nie obiecuję jakichś super długich kampanii. Sesja zaplanowana jest na zgrabną i zwięzłą, choć nie wykluczam też przedłużenia jej, gdyby nas wszystkich natchnęło. Ostrzegam po prostu, że słabo mi już wychodzą tasiemce. No ale w zamian i wy nie musicie się specjalnie namęczyć przy tworzeniu postaci

Kartę postaci poproszę na PW, do najbliższego poniedziałku.

Zapraszam do zabawy i zachęcam do ewentualnych pytań w tym temacie.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 11-02-2014 o 00:56.
Tadeus jest offline  
Stary 11-02-2014, 08:56   #2
 
Reinhard's Avatar
 
Pomysł bardzo mi się podoba. KP w trakcie tworzenia.
 
Reinhard jest offline  
Stary 11-02-2014, 09:34   #3
 
Narib's Avatar
 
Ołkej, coś próbuję zmontować.
 
Narib jest offline  
Stary 11-02-2014, 09:47   #4
 
Tom Atos's Avatar
 
Szybka sesja, łatwo można zginąć. Coś dla mnie.

A ten Nagenhof i Weiler to kaj?

Już wiem. Ostermark.
 

Ostatnio edytowane przez Tom Atos : 11-02-2014 o 09:55.
Tom Atos jest offline  
Stary 11-02-2014, 11:46   #5
 
Dziadek Zielarz's Avatar
 
Chetnie sprobuje swoich sil Karte postaci podesle dzis wieczorem, jak dobrze pojdzie.
 
Dziadek Zielarz jest offline  
Stary 11-02-2014, 13:39   #6
 
Dhratlach's Avatar
 
Młotek jest, zgłosić by się zdało.
 
Dhratlach jest offline  
Stary 11-02-2014, 19:31   #7
 
Tadeus's Avatar
 
Dziękuję za nadesłane pierwszych kart. Nie miałem jeszcze czasu dokładnie się wczytać, ale na szybko rzucę trochę luźnych myśli, które przy tym wyszły:

1. Myślę, że już starczy myśliwych albo niby-myśliwych, dużo ich dostałem, więc jak ktoś jeszcze tworzy to niech wymyśli coś innego

2. Widzę to, co poprzednio przy tworzeniu postaci z tą mechaniką. Sporo osób rezygnuje zupełnie z punktów w przekonywaniu. Poprzednio w czasie sesji takie osoby tego dość mocno żałowały, bo nie zawsze łazi się wszędzie w grupie, by wypchnąć przed siebie drużynowego dyplomatę

Dodatkowo proszę pamiętać o dopasowaniu mechaniki do założeń fabularnych postaci. Jak ktoś jest towarzyski, otwarty i wygadany to raczej powinien coś w tym przekonywaniu mieć. Postać na zerowym to raczej taki mruk albo koleś który sobie gada, ale wszyscy go olewają.

3. Nie wiem, czy karty nadal napływać będą w takiej ilości, ale pierwszy rzut sugeruje, że nie będziemy musieli chyba czekać aż tygodnia. Czy ktoś, kto jest zainteresowany potrzebowałbym więcej czasu, niż np. do piątku?

4. Skradanie się w lesie podchodzi pod kradzież, choć w przypadku braku tej cechy możliwy jest w pewnych okolicznościach rzut na sztukę przetrwania z modyfikatorem ujemnym. Czasem jedna cecha może częściowo zastąpić drugą, której nie mamy.

5. Nie bez powodu we wstępie jest spory fragment o listach polecających. Póki co większość otrzymanych postaci to twarde. zaprawione w boju chłopy, idealny materiał na strażnika dróg - takich by zapewne wybrał setnik, gdyby sam mógł o tym decydować. Ale musi zadowolić różne środowiska/miejscowe/instytucje/przełożonych itd. którzy wciskają tam kogo popadnie, więc postać jak najbardziej może być niemal "zupełnie od czapy". Wyzwania czekać na was będą wszelakie i nie wszystkie będzie się dało rozwiązać typowym zestawem umiejętności wojaka
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 11-02-2014 o 19:58.
Tadeus jest offline  
Stary 11-02-2014, 22:36   #8
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Skradanie się w lesie (gdy się jest na służbie) nie jest czynnością kryminalną, więc nijak nie podchodzi pod kradzież
 
Kerm jest offline  
Stary 11-02-2014, 23:19   #9
 
Tadeus's Avatar
 
Kradzież odpowiada za pozostawanie niezauważonym i wymiar etyczny tego działania niewiele tu zmienia

Generalnie, postać z wysoką kradzieżą może skradać się wszędzie.

Ale faktycznie sytuacja jest na tyle specyficzna, że nie widzę powodu, by postać bez kradzieży ale ze sztuką przetrwania również nie mogła skradać się w głuszy całkiem znośnie, tyle że trochę gorzej od zawodowego skradacza z kradzieżą

Nie ma sensu się nad tym rozwodzić, bo nie o filozofię tu chodzi, jeno o to by każda Cecha była równie wartościowym, przydatnym i pełnym "pakietem", w który opłaca się inwestować.

Warto jednak pamiętać, że już na przykład chata sołtysa i obora za jego domem to nie głusza, więc o ile ze sztuką przetrwania można zacnie podejść jelenia w leśnych ostępach, to już zwiad po pobliskiej osadzie lepiej powierzyć komuś z kradzieżą
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 11-02-2014 o 23:42.
Tadeus jest offline  
Stary 12-02-2014, 00:03   #10
Banned
 
Cytat:
Dodatkowo proszę pamiętać o dopasowaniu mechaniki do założeń fabularnych postaci. Jak ktoś jest towarzyski, otwarty i wygadany to raczej powinien coś w tym przekonywaniu mieć. Postać na zerowym to raczej taki mruk albo koleś który sobie gada, ale wszyscy go olewają.
Cechy charakteru nie powinny mieć wpływu na mechaniczny aspekt umiejętności i odwrotnie. Ktoś może być introwertykiem i mrukiem, ale równocześnie także niezgorszym erudytą. I w razie konieczności - potrafić się wysłowić. Ktoś może być towarzyski i wygadany, ale wszyscy mogą go olewać.

Cytat:
1. Myślę, że już starczy myśliwych albo niby-myśliwych, dużo ich dostałem, więc jak ktoś jeszcze tworzy to niech wymyśli coś innego
To może lepiej od razu sprecyzować, kto jest potrzebny... Było by prościej w miarę jakoś to nakreślić od razu, niż potem przebierać w kartach i wybierać pomiędzy łowcą a łowcą.


Sugerując się opisem, też bym raczej zrobił jakieś draba, który z filozofii praktycznej zna się jedynie na dłubaniu w nosie. W końcu żem jest chłop nie byle jaki, a co!
 
Bakcyl jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:20.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168