Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-07-2014, 22:29   #1
cb
 
cb's Avatar
 
Reputacja: 616 cb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemu
[prawie neuro] Grzechy Ojców ...Witam moje szanowne potencjalne ofiary.

Chciałbym Was zaprosić do zabawy w świecie mniej więcej neuro. Trochę nagniemy sobie historię i czas w stosunku do tego co znacie z podręcznika żeby nam lepiej do fabuły pasowało. Rzecz będzie działa się kilkanaście lat po wojnie więc każdy powyżej trzydziestki kojarzy mniej więcej przedwojenne czasy a co za tym idzie posiada wszystkie podstawowe umiejętności. Co to znaczy? Powiedzmy na przykład, że potrafi obsługiwać w podstawowym zakresie kompa, jeździć na rowerze etc. Nie koniecznie już potrafi prowadzić auto czy strzelać z broni palnej. Ot taki basic w gratisie. Do dogadania.

O czym będzie sesja – sesja będzie dotykała tematu wiary po apokalipsie. Nie wiem jak bardzo się niego zagłębimy moi drodzy bo to w dużej mierze zależy od graczy. Trochę będzie trzeba pomyśleć, pogadać, podetektywować. Walki raczej nie przewiduję zbyt wiele. Ponieważ temat będzie gdzieś tam oscylował w koło kwestii wyznaniowych i wypaczeń którym mogły one ulec po zagładzie osoby poniżej 18 z góry skreślam. Graczom bardzo wierzącym także dziękuję gdyż nie chcę niechcący urazić czyichś uczuć. Wolę robić to celowo .

Ilość graczy – Max 3 osoby.

Mechanika – opieramy się na mechanice z podręcznika do Neuroshimy 1.5 jeśli chodzi o tworzenie postaci oraz testy gracz vs gracz, kwestie związane z losowością i inne takie. Z kilkoma wyjątkami:
1. Jeśli jeden z graczy zażyczy sobie testowania np. perswazji na drugim to obiecuję solennie i przy świadkach, że dostanie 40 gambli w 9mm wypłacone na klatę. Nie ma! Chcesz przekonać drugiego BG do czegoś to to zrób a nie z kostek wyszło i wiesz w sumie to … . Będę testował tylko interakcje fizyczne pomiędzy graczami.
2. Jeżeli nie pójdzie któremuś z was test o jedno czy dwa oczka ale wrzucicie za to zaje fajny opis to rzeczywistość nagnie się na waszą korzyść. Od czasu do czasu oczywiście.
3. Logika i realizm nad mechanikę to znaczy tak .22 też może zabić.

Kary Postaci - do wydania macie około 80 punktów na umiejętności oraz 65 na cechy. Nie będziemy się sprzeczać po trzy dni o 1 czy dwa oczka szkoda waszego i mojego zdrowia. Jeśli idzie o gamble to powiem tak Wasze postacie osiągnęły już pewien status materialny więc, oczywiście w granicach rozsądku, to i owo posiadają. Do dogadania indywidualnie jednym słowem. Stan zamożności w dużej mierze zależy od tego na jaką profesję się zdecydujecie. Tu dochodzimy zaś do sedna. Macie koleżanki i koledzy do wyboru trzy postaci. Możecie wcielić się w handlarza – właściciela niewielkiej acz zyskownej karawany, jego kilkunastoletniego syna/córkę lub ochroniarza zatrudnionego w karawanie. Profesje nie podlegają dyskusji czy negocjacji. Bardziej niż do kilku oczek przy tworzeniu postaci będę przywiązywał uwagę do jej historii, osadzenia w świecie, duszy. Postać ma żyć po prostu. Ma mieć charakter. W jakiej formie mi to podacie – wasza sprawa. Może to być lista z wypunktowanymi cechami, ważnymi momentami w życiu, nawykami etc, możecie strzelić opowiadanko, wierszyk, kolaż. Nie ważne co, ważne żeby było przekonujące. Karty proszę umieścić na docku a linka poproszę na PW. Karty proszę wyposażyć w zdjęcie postaci o szerokości 200 pixeli.

Czas odpisu i długość sesji – hmm długość to z założenia to parę kolejek. Nie wiem jak szybko poradzicie sobie z fabułą. Z doświadczenia zaś wiem, że gracz to takie podłe stworzenie co to MG zawsze pod górkę robi więc ile wyjdzie tyle gramy. Zastrzegam jedno: GRAMY DO KOŃCA. Wykruszenie się jednej postaci może położyć sesję więc jeśli się zgłaszacie to bądźcie zdecydowani. Ja wiem real, żona, sesja i te wszystkie codzienne klimaty. Dodatkowo można rękę na nartach złamać albo co. W takim wypadku poczekamy z resztą tempo nie będzie zabójcze. Myśłałem o 7 dniach dla was i 4 dla mnie. Jak większość z powyższych to także jest do dogadania.

GG DOC i długość odpisów – ja tam osobiście gg docka lubię i chciałbym z niego korzystać tym bardziej, że sesja będzie opierała się w dużej mierze na interakcjach. Co do długości odpisu to na pewno nie jednolinijkowiec. Powiedzmy, że strona A4 to minimum. Lubię posty barwne, z opisami, detalami, retrospekcjami etc. Takich też oczekuję.

Czas rekrutacji - wstępnie to miesiąc od dziś. Wszystko zależy od KP, jeżeli dostanę kilka musisz mieć zajebistości to zamknę rekrutę wcześniej, jeżeli zaś nie dostanę KP które kupię to rekrutkę przedłużę.

Na pewno nie wspomniałem o wielu rzeczach więc pytajcie śmiało.
 
__________________
Pierwsza zasada przetrwania, nie daj się zabić.
Druga zasada przetrwania: To że masz paranoję nie znaczy, że oni nie chcą cię dopaść.
cb jest offline  
Stary 20-07-2014, 02:05   #2
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 2995 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
To ja zareklamuję sesję. Miałem okazję w nią zagrać na żywo (dlatego teraz się nie zgłaszam) i wspominam miło. Jeżeli ktoś lubi interakcje, śledztwo i NPC pokręconych jak korkociąg to z pewnością się odnajdzie.
Mój BG (handlarz) sesje przeżył ale łatwo nie było. MG też nie najgorszy, szczególnie w sesjach w klimatach nastawionych na śledztwo, gadkę i klimacenie.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline  
Stary 21-07-2014, 09:43   #3
 
Lechu's Avatar
 
Reputacja: 24234 Lechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputację
Aby nie było ja też zareklamuję, ale nie samą sesję, a MG. Piotr jako gracz jest świetny właśnie w odgrywaniu dlatego podejrzewam, że przedstawieni przez niego NPC i świat będą niezwykle ciekawe. Mimo iż ostatnio (z żalem serca) musiałem zrezygnować z udziału w rekrutacji jednego z moich ulubionych MG i argumentowałem to brakiem czasu to... Zgłaszam się!

Długość kolejki jest taka, że nawet mając dużo mniej czasu niż planowałem mieć na LI bez problemu powinienem być w stanie odpisywać i "nie zamulać" sesji. Poza tym ja naprawdę uwielbiam śledztwa i takie tam - poczytajcie sesję "Imperium na peryfieriach" w uniwersum Młotka, a każdy się przekona na własne oczęta. Obecnie zgłaszając się możecie nie tylko fajnie zagrać, ale też konkurować z KP mojego autorstwa.

Piotrze chciałem zapytać odnośnie samej karawany: Czy gracz odgrywający kupca będzie miał przy sobie swoich ludzi (poza ochroniarzem i synem), którzy np. razem z nim się gdzieś zatrzymają? Odgrywanie całej grupy (jedynie w części) mogłoby być ciekawe chociaż w sumie w sesji detektywistycznej średnio mi to pasuje. Nad rolą cały czas się zastanawiam, bo jako, że syn i ochroniarz dają (na mój gust) więcej swobody w wyborze profesji itd. to handlarz wydaje się mistrzem pod taką właśnie przygodę.
 
__________________
[Samouczek] Szarpanie krawędzi obrazów by Lechu...
[Samouczek] Przezroczystość by Lechu...

---> Zapraszam do "Kuferka Skarbów"
Lechu jest offline  
Stary 21-07-2014, 10:26   #4
cb
 
cb's Avatar
 
Reputacja: 616 cb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemu
Leszku bardzo mnie cieszy twoje zgłoszenie. Graczem jesteś naprawdę fajnym. Ślij KP czasu masz sporo i wierzę, że jak zawsze będzie ona na wysokim poziomie.
Tobie, i każdemu chętnemu do roli handlarza mogę zaproponować zabawę w tworzenie karawany. Opiszcie jak ją widzicie a nie wykluczam, że w sesji znajdzie się jakiś epizod z nią związany.
Jeżeli chodzi o tworzenie postaci to dodam tylko, że nie widzę przeciwskazań by mechanikę potraktować nieco hmmm kreatywnie i np. by ochroniarz był byłym policjantem z NY czy też handlarz był zbudowany profesyjnie na oszuście z Vegas. Pytajcie, ślijcie moi drodzy.
 
__________________
Pierwsza zasada przetrwania, nie daj się zabić.
Druga zasada przetrwania: To że masz paranoję nie znaczy, że oni nie chcą cię dopaść.
cb jest offline  
Stary 23-07-2014, 22:49   #5
 
Lechu's Avatar
 
Reputacja: 24234 Lechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputację
Co tu dużo mówić: Biorę handlarza! Jak ktoś będzie tworzył postać miło by było jakby się ze mną skonsultował. Skoro to ma być karawana mojego BG koniecznie musi on znać własnego syna oraz ochroniarza. Myślę, że oba koncepty są ciekawe i dają olbrzymi wachlarz możliwości dlatego nie ma co narzekać. Jak widać macie sporą dowolność profesji, ale pochodzenie syna handlarza chciałbym dogadać z ewentualnym śmiałkiem. W końcu ojciec musi wiedzieć gdzie syn został spłodzony i gdzie się urodził. Trzeba też uzgodnić sprawę matki i tego co się z nią stało (czy podróżuje z grupą czy gdzieś została z kimś innym czy może nie żyje czy...).
 
__________________
[Samouczek] Szarpanie krawędzi obrazów by Lechu...
[Samouczek] Przezroczystość by Lechu...

---> Zapraszam do "Kuferka Skarbów"
Lechu jest offline  
Stary 24-07-2014, 20:59   #6
 
Nightcrawler's Avatar
 
Reputacja: 423 Nightcrawler jest po prostu świetnyNightcrawler jest po prostu świetnyNightcrawler jest po prostu świetnyNightcrawler jest po prostu świetnyNightcrawler jest po prostu świetnyNightcrawler jest po prostu świetnyNightcrawler jest po prostu świetnyNightcrawler jest po prostu świetnyNightcrawler jest po prostu świetnyNightcrawler jest po prostu świetnyNightcrawler jest po prostu świetny
Co by trochę zmazać plamę z Arki - zgłaszam się- chętnie dowiem się jak cb prowadzi, a i niedosyt shimowy mam wielki
Chętnie obstawił bym Ochroniarze - uff Lechu dobrze że wziąłeś handlarza
Kp i koncept prześle myślę do końca weekendu obu szanownym Panom.
Wstępnie mam plan zbudować postać na żołnierzu albo ochroniarzu z Salt Lake - skoro wiarą się bawić będziem.
 
__________________
Sanguinius, clad me in rightful mind,
strengthen me against the desires of flesh.
By the Blood am I made... By the Blood am I armoured...
By the Blood... I will endure.
Nightcrawler jest offline  
Stary 24-07-2014, 21:20   #7
cb
 
cb's Avatar
 
Reputacja: 616 cb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemu
Czołem Night

Czekam z niecierpliwością na owoce twojej pracy.
 
__________________
Pierwsza zasada przetrwania, nie daj się zabić.
Druga zasada przetrwania: To że masz paranoję nie znaczy, że oni nie chcą cię dopaść.
cb jest offline  
Stary 24-07-2014, 23:37   #8
 
Vireless's Avatar
 
Reputacja: 32 Vireless jest na bardzo dobrej drodzeVireless jest na bardzo dobrej drodzeVireless jest na bardzo dobrej drodzeVireless jest na bardzo dobrej drodzeVireless jest na bardzo dobrej drodzeVireless jest na bardzo dobrej drodzeVireless jest na bardzo dobrej drodzeVireless jest na bardzo dobrej drodzeVireless jest na bardzo dobrej drodzeVireless jest na bardzo dobrej drodzeVireless jest na bardzo dobrej drodze
Witam, namówiłeś mnie tym podejściem do sesji. Akurat tak z czasem wydaje mi się że będę mógł dysponować.

Powiedz proszę coś więcej o tej trzeciej postaci. W mym przypadku to będzie postać Syna. Acha jakie mamy tu ograniczenia co do profesji myślałem o złodzieju? W końcu tata nie musi wiedzieć wszystkiego...

Czy już odpaliłeś jakiegoś doca do tej sesji/rekrutacji?
 
__________________
[o Vimesie]
- Pije tylko w depresji - wyjaśnił Marchewa.
- A dlaczego wpada w depresję?
- Czasami dlatego że nie może się napić.
Vireless jest offline  
Stary 24-07-2014, 23:45   #9
cb
 
cb's Avatar
 
Reputacja: 616 cb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemucb to imię znane każdemu
No proszę Vire a jednak .
Załóż kartę na docku i mi ją udostępnij. Tam ponegocjujemy bo nie każdy musi wszystko wiedzieć poza mną oczywiście. Jak będę miał kompletne karty utworzę docka z częścią wspólną dla graczy.

26-07-2014

Wczoraj jeden z użytkowników podsunął mi pewien pomysł mogący dodać nieco pikanterii rozgrywce . Szarlej zasugerował by przyjąć do sesji drugiego handlarza i podzielić graczy na dwie pary. Moim zdaniem może wyjść całkiem fajna interakcja pomiędzy dwoma właścicielami karawan targującymi się o deal życia. NPC też mogliby dołożyć swoje trzy grosze. Więc czy jest chętny/chętna do roli kolejnego kupca?

Ponieważ pierwotne warunki rekrutacji były inne gracze którzy zgłosili się dotychczas mają jak najbardziej prawo do zmiany zdania, wypowiedzi wszelkiej maści a nawet protestów.
Możecie dać temu wyraz na dokach, pw, w komentarzach a także za pomocą gołębi pocztowych.
 
__________________
Pierwsza zasada przetrwania, nie daj się zabić.
Druga zasada przetrwania: To że masz paranoję nie znaczy, że oni nie chcą cię dopaść.

Ostatnio edytowane przez cb : 26-07-2014 o 14:47.
cb jest offline  
Stary 31-07-2014, 16:15   #10
 
Wert's Avatar
 
Reputacja: 0 Wert nie jest za bardzo znany
Witam.
Zglaszam sie do sesji. Moge zagrac tym drugim handlarzem tudziez jego wspolnikiem/ pracownikiem, jesli gracze ktorzy zglosili sie wczesniej chca grac drugim handlarzem.
Daj mi znac co Wam pasuje.
 
Wert jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:35.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168