Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-08-2014, 09:25   #1
 
Cedryk's Avatar
 
Warsztaty D&D ed. 3.5. Pierwsze kroki. Alienthe


Żar lał się z nieba, jedynie od czasu do czasu łagodzony był lekkim wietrzykiem, niosącym bardziej rześkie powietrze od strony rzeki czy gór. Mimo wszystko życie toczyło się do przodu, momentami w szaleńczym tempie. Miasto dosłownie rosło w oczach, dla stałych mieszkańców nie było to nic nowego, przyzwyczaili się już do ilości magii, jaka była używana do bardzo przyziemnych celów. Otyughi używane zamiast systemów ściekowych, tańczące światła i magiczne pajęczyny pokrywające mury zamku, zwierzęta naznaczone mocą ziemi, tysiące corrolaksów co chwila rozbłyskających wybuchami tęczowych barw. Kocioł magii i ludzi, różniący się od reszty Halruaa głównie tym, że wszyscy byli bardziej zbici w jednym miejscu. Wysokie mury również były nietypowym akcentem w krainie, gdzie nawet stolica była ich pozbawiona. Z lotu ptaka, wyglądało to jak kolonia mrówek, które rozpełzały się po okolicy.

W przyjemnym chłodzie izby wspólnej Cichego Strumienia, orzeźwienia szukali nie tylko przejezdni, ale i miejscowi. Ciężko było jednak dosłyszeć jakieś podniecone rozmowy, mimo że większość była w dobrych nastrojach i co chwila można było usłyszeć wybuch śmiechu.

- Cisza i spokój? Dobre sobie, Ciągłe patrole wojska, piraci rzeczni, którzy na szczęście postanowili sobie zawisnąć na murach, nie dalej jak dwa miesiące temu dwa czerwone smoki tuż za miastem, a jakby było ci za spokojnie, to jest jeszcze ta horda dzieciaków, która zaczęła ostatnio biegać po całej okolicy. Szkoła ogólna, bardicum, akademia magiczna, jakby tego było mało, pojawiła się jeszcze akademia wojskowa, a niedawno przypałętał się jakiś mnich, chcący stworzyć zakon tu na miejscu. – Parsknął starszy mężczyzna słysząc krótką uwagę jednego z kupców.
- Pojawiła? Jak, przyszła, czy z nieba spadła? Zbudowanie takiej zajmuje nieco czasu, z tego co widziałem, to to spore gmaszysko. – Z lekkim zdziwieniem zapytał Sembijczyk.
- Dwa tygodnie temu było tam pastwisko, witamy w Halruaa. – Rzuciła cicho służebna dziewka, wymieniając - dzban na stole na pełny. -Zanim przybyła w te okolice z Dolin, takie stwierdzenia też były dla niej niezrozumiałe, ale od czasu zamieszkania w Aelienthe, - gdzie miasta powstawały dosłownie za machnięciem czarodziejskiej różdżki, jeśli rada stwierdziła że była taka potrzeba, były codziennością. Wzrokiem uciekła nawet do rzeźby na ścianie, która pomagała w opanowaniu pijanych klientów, bez potrzeby wołania straży miejskiej. Ci ostatni zwykle mieli inne rzeczy do roboty, od niesfornych uczniaków trenujących sztuczki, po prawdziwe zagrożenia. Na co dzień się ich nie czuło, ale w końcu żyli dość blisko granicy zarówno Bandyckich Ziem jak i Danbrath.


Ożywioną dyskusję, odbiegającą nieco od rozleniwionego trybu tutejszych spraw, przerwało drżenie kufli i dzbanów na stołach. Spojrzenia kilku kupców zrobiły się nieco przerażone, ktoś nawet wstał, jakby szykując się do ucieczki.

- Spokojnie, to tylko Asvid, ćwiczą dzisiaj manewry przeciwko dużym przeciwnikom, zgodził się zajrzeć i pomóc. - Odezwała się z kąta głos mężczyzny wciśniętego w zbroję z żywego żelaza. Ryngraf ze strzałą na tle kiści winogron, wskazywał na to, że był to jeden z łuczników margrabiego.
- Ktoś może mnie oświecić? - Spytał nie przekonany kupiec, ciągle wpatrujący się w lekko drgające kufle.
- Sztormowy gigant, po ostatnim ataku smoków, stwierdzili, że przydałoby się nad tym popracować, więc dogadali się z gigantem, że od czasu do czasu zajrzy na ćwiczenia do akademii wojskowej. Nie zdziwię się jak zacznie padać. - Zbrojny wzruszył jedynie ramionami i wrócił do gry w kości, znad której uniósł wcześniej głowę.
Witamy w warsztatach.

Prowadzone będą przez dwóch mistrzów gry Plomiennoluski'ego oraz moją skromną osobę.

Cel.
Gra przeznaczona dla nowych w świecie gier fabularnych via PBF.
Ma zapoznać grami fabularnymi.
Ma przygotować do dobrego tworzenia historii postaci.
Ma zapoznać z zasadami D&D i światem Zapomnianych Krain

Rekrutacja.

Przede wszystkim nowi gracze będą przyjmowani, doświadczeni gracze mile widziani lecz oni najmniej na warsztatach skorzystają.
Czyli nie znający całkiem zasad gier fabularnych lub nie znający zasad rządzących się sesjami PBF lub nie znający mechaniki D&D ed. 3.5.
Przyjmowani będą wszyscy którzy spełniają powyższe kryteria.

W tym temacie tylko zgłoszenia chętnych wszelkie pytania dyskusje w komentarzach.

http://lastinn.info/komentarze-do-se...tml#post512714

Rekrutacja trwa do 30 września.
Warsztaty rozpoczyna się jednak już teraz w komentarzach.
Tak długi okres zbierania chętnych ma dwa powody:
- wakacje,
- przeprowadzenie graczy przez procedurę tworzenia historii i karty postaci.

 Ważne


Rekrutacyjne mają szanse przejść osoby, które brały udział w warsztatach.
Przyjmujemy każdego niezależnie od doświadczenia, lecz jak podkreślam najwięcej mogą wynieść osoby, które mają małe doświadczenie.
Ostateczny termin umieszczenia historii postaci w komentarzach do Warsztatów to 25 września. Po tym terminie osoby przedkładające historie muszą udowodnić swoje zaangażowanie.
Jednym z wymogów dla takich osób jest zapoznanie się z całością wątków.
http://lastinn.info/komentarze-do-se...eczy-nath.html
http://lastinn.info/sesje-rpg-dnd/13...tml#post512633 ((D&D 3.5 FR) Lśniące Południe. Tajemnice Przełęczy Nath.)
Będzie to sprawdzane.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 29-08-2014 o 16:21.
Cedryk jest offline  
Stary 10-08-2014, 09:58   #2
 
archiwumX's Avatar
 
Po roku wałkowania Młotka chętnie zapoznam się z DnD.
Chciałbym zagrać jakąś profesją magiczną albo łotrowską.

PS. Rekrutacja ma jakiś limit ilościowy?
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 10-08-2014, 10:40   #3
 
Cedryk's Avatar
 
Więcej informacji znajdziecie tutaj.
http://lastinn.info/komentarze-do-se...tml#post512714

Brak limitu ilościowego.
Rekrutacja przede wszystkim dla początkujących, lecz bardziej doświadczonych też zapraszamy, lecz mniej na warsztatach skorzystają.

Ze względu na specyfikę terenu na którym toczyć się będzie akcja, nie zezwalamy na grę łotrzykami.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 10-08-2014 o 15:53.
Cedryk jest offline  
Stary 10-08-2014, 22:12   #4
 
Plomiennoluski's Avatar
 
Wypadałoby również się przywitać, jako drugi winny w tych warsztatach. Tak więc witam.

Jak już było wspomniane, warsztaty są otwarte głównie dla mało obeznanych, ale otwarte dla wszystkich.

Kilka kwestii, które zapewne się pojawi przy mnogości materiałów dostępnych w sieci i wydanych. Otóż opieramy się głównie o podręcznik gracza lub TEJ STRONKI, która niestety jest po angielsku. Ograniczenia co do ras i klas, takie jak w początkowym poście Cedryka. Post ten zapewne będzie modyfikowany, więc polecam zaglądanie do niego co jakiś czas i faktycznie do komentarzy do sesji.

Znajomość świata nie jest całkiem konieczna, chociaż niewątpliwie przyda się, jeśli ktoś będzie miał chociaż minimalną fabularną orientację odnośnie świata. Pomoże mu to znaleźć punkt zaczepienia dla historii postaci, samego jej konceptu, lub chociażby żeby nieco poczuć klimat. Akcja jednak będzie działa się w Halruaa, jak już wspominano. Właśnie stąd jest zawężona lista ras. Nie zapominajcie jednak, że człowiek się od człowieka różni, a potomek kogoś z Dolin, będzie się mocno różnił od kogoś z Impiltur, czy samego Halruaa.

Mechanika: Z mechaniką pomożemy jeśli będzie trzeba, ale to będzie kwestia na koniec. Można Zrobić najpierw cyferki a potem na ich podstawie postać... ale po co? Chcecie grać postaciami, które wam chodzą po głowie. Nie czymś, do czego nagnie was sztywne ułożenie cyferek na samym początku.

To chyba tyle w kwestiach początkowych, oczywiście jeśli będą pytania, postaram się służyć pomocą.


Edycja:

Dzięki uprzejmości Woltrona, polecam zajrzeć do tego tematu (Krótki kurs tworzenia bohatera w systemie D&D 3.5), jeśli chodzi o tworzenie postaci od strony mechanicznej. Część linków może nie działać, ale spróbuję wersję SRD po polsku odkopać i ją gdzieś udostępnić, wtedy dokleję również link do niej.
 
__________________
Wzory światła i ciemności pośród pajęczyny z kości...

Ostatnio edytowane przez Plomiennoluski : 12-08-2014 o 20:41.
Plomiennoluski jest offline  
Stary 12-08-2014, 14:24   #5
 
Cedryk's Avatar
 
Ze względu na sugestię Googolplex'a do listy klas dojdzie klasa autorska Terier dopasowana do świata mająca wypełnić lukę wynikłą z braku łotrzyka.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 12-08-2014, 16:15   #6
 
archiwumX's Avatar
 
Cytat:
Napisał Cedryk Zobacz post
W tym temacie tylko zgłoszenia chętnych wszelkie pytania dyskusje w komentarzach.
No to ja zgłaszam Garena: Neutralnego człowieka płci męskiej, który jest niewyszkolonym czarodziejem.

Korzystając z warsztatów udało mi się sklecić o to taką historię:
Garen urodził się w rodzinie biednych kupców, którzy jeżdzili ze swoimi towarami po Halruaa.


Pewnego dnia, jak karawana podróżowała niedaleko podnóża północnych Ścian Halruaa, dziesięcioletni Garen został osierocony w napadzie goblinów. Gdy Garen po zakończeniu masakry szukał swoich rodziców znalazł dziwny amulet, który przyciągał do siebie. Gdy Garen go dotknął poczuł ukłucie bólu, a póżniej przepływ z amuletu do jego ciała fali ciepła. Ten fakt go na tyle wystraszył, że rzucił go precz i uciekł jak najdalej.


Od tego wydarzenia Garen zaczął zarabiać dorywczymi pracami i błąkać się po różnych miastach. I właśnie w jednym z nich w wieku 15 lat spotkał pewnego czarodzieja, który wykpił jego niedorozwinięte zdolności magiczne. Choć to było nieprzyjemne wyjaśniała incydent z amuletem i to, że Garen dziwnie czuł się w miejscach nasyconych magią. Co zmuszało go szybkiego opuszczania takich miejsc.


Od tego momentu przez ostatnie dwa lata Garen szuka sposobu, aby móc podjąć się nauki u jakiegoś czarodzieja w celu opanowania swega daru.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 12-08-2014, 16:34   #7
 
Cedryk's Avatar
 
Same historie proszę umieszczać już w komentarzach do warsztatów. Czyli tutaj.
http://lastinn.info/komentarze-do-se...tml#post512714

W tym temacie zgłaszajcie tylko sam fakt przystąpienia do warsztatów.
Historię pozwoliłem sobie skopiować do komentarzy.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 12-08-2014, 18:38   #8
 
Raven_91's Avatar
 
Zgłaszam chęć przystąpienia, nad postacią jeszcze się zastanawiam.
 
Raven_91 jest offline  
Stary 13-08-2014, 20:22   #9
 
ImperatorK's Avatar
 
Szkoda że takie ograniczenia. Mam ochotę spróbować wkońcu czarodzieja i popracować nad pisaniem, bom wyszedł całkiem z wprawy po dłuższej przerwie (a i przed nią nie zachwycał mój kunszt literacki), ale koncept który mi wpadł do głowy niestety nie spełnia wymagań, zarówno mechanicznych jak i fabularnych, a taki już jestem że trudno mi poniechać pierwszej myśli. No nic, życzę powodzenia i mam nadzieję że jak się uda to może kiedy indziej będzie powtórka z większą swobodą dla graczy.
 
ImperatorK jest offline  
Stary 13-08-2014, 21:18   #10
 
Baird's Avatar
 
Ja się zgoszę gdyż mimo bycia weteranem PBF to jednak nie mam pojęcia jak tworzyć postać w DnD. Przyda mi się taki warsztat.
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:16.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172