Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-03-2015, 12:00   #1
 
Piter1939's Avatar
 
[Wojenno-historyczna] Czas honoru


Largo House, Szkocja- 2 kwietnia 1943 roku

Tego pięknego poranka uczestnicy kursu spadochronowego jak zwykle zaczęli dzień od porządnej rozgrzewki.Niewielu z nich zauważyło dwóch dżentelmenów przechadzających się na terenie ośrodka szkoleniowego. Jeden z nich był wysokim nieco siwym już, ale postawnym mężczyzną po czterdziestce, w cywilnym ubraniu. Drugi był młodszym, potężnie zbudowanym brunetem.Nosił mundur majora z naszywką „Poland” na rękawie .

-Piękny dzień majorze Zawadowski nieprawdaż?- zapytał starszy
-Tak zaiste pułkowniku Green-odpowiedział mu brunet
Pod krótkiej przerwie znowu odezwał się „cywil”
-Pewnie nie może się pan doczekać, żeby zreferować mi wasz najnowszy pomysł, więc nie będę was trzymał dłużej w napięciu, mówcie majorze, tylko proszę byśmy rozmawiali tutaj, świeże powietrze mi służy
-Jak pan sobie życzy pułkowniku-odpowiedział mu major. Mamy nową koncepcje użycia naszych „skoczków”. Jak dotąd działali głównie w rozproszeniu. Teraz zamierzamy utworzyć małą grupę do zadań bojowych, będącą do dyspozycji pionu dywersyjnego AK. Będą przerzucani, w miarę możliwości oczywiście, z miejsca na miejsce w celu wykonywania zadań szczególnie istotnych. Ich świetnie wyszkolenie, będzie najlepszą gwarancją, by wykonywane misje kończyły się pełnym sukcesem. Wybierzemy najlepszych. Pierwsza grupa będzie gotowa już pod koniec miesiąca. Jeżeli
wszystko pójdzie zgodnie z planem, utworzymy kolejne oddziały.

-Sensowny pomysł, myślę, że nie będzie problemów z jego akceptacją. Sowieci teraz na nas naciskają, inwazji w tym roku na pewno nie będzie ale zawsze będziemy mogli powiedzieć że nasze samoloty ,nasi ludzie skutecznie walczą z Nazistami na wielu frontach.
Major chwile się zamyślił, po czym odpowiedział:
-Może zechce pan pułkownik zobaczyć wytypowanych przez nas wstępnie ludzi na ćwiczeniach? Potem w biurze pokaże panu ich „dossier”.
-Oczywiście, dobry pomysł chodźmy więc.
Lotnisko w Newmarket, Wielka Brytania- 29 kwietnia 1943

Spadochroniarze przybyli na lotnisko rankiem. Pogoda była fatalna mało prawdopodobne by dziś wystartowali… a jednak. Komunikaty meteo na wieczór i noc były bardzo optymistyczne. Wreszcie tak długo oczekiwania decyzja…Tak! Dziś polecą! Mieli mieć nawet polską załogę. Kiedy wchodzili już do samolotu, niektórym z nich pobrzmiewały jeszcze w uszach słowa przysięgi:

W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Marii Panny, jako żołnierz powołany do służby specjalnej przysięgam, że poświęconego mi sprzętu, poczty i pieniędzy strzec będę nie tylko jako dobra państwowego, ale i jako środków i pieniędzy przeznaczonych dla odzyskania wolności Ojczyzny, a tajemnicy służby specjalnej dochowam, nawet wobec moich przełożonych i kolegów w konspiracji i nie zdradzę jej nikomu, aż do końca wojny. Tak mi Panie Boże dopomóż.


Witam serdecznie wszystkich czytających

I)Sprawy techniczne:

Będzie to gra w konwencji „storytelling” z odrobinką mechaniki. Gracze wcielą się albo w cichociemnych albo w partyzantów działających już na miejscu. Absolutne minimum to trzech graczy,maksimum to 5. Początkowo, gracze będą współpracowali z /znajdą się w jednym z leśnych oddziałów, następnie zostaną przerzuceni do Warszawy. Nie są wykluczone zadania w jeszcze innym miejscu. Misje typowe dla partyzantów w tym czasie czyli: eliminacja co bardziej prominętnych nazistów ( w skali terenu oczywiście, zabójstwo takiego Himlera czy Goebelsa raczej odpada), napady na transporty niemieckie, czy też walka z mniejszymi oddziałami. Zadania mogę też wymyślać na podstawie karty postaci. W pierwszej fazie za dowódcę oddziału będą odpowiadał ja, tak naprawdę jednak, wbrew realiom będziecie mogli przeforsować swoje własne pomysły na akcje bez problemu ( te rozsądne). Na późniejszym etapie, jest możliwe, że któryś z graczy obejmie dowodzenie. Post co 7 dni, nie wymagam długich. Nie wyobrażam sobie takiej sesji bez Google doca. Przyszli gracze powinni tam zaglądać przynajmniej raz dziennie/ co dwa dni ujdzie.

Link do sondy dla zainteresowanych:
http://lastinn.info/sondy-rekrutacyj...-ws-akcja.html (Pomysły na sesje [II WŚ/Akcja])

II) Konstrukcja Karty postaci
-Imię, nazwisko ,pseudonim(koniecznie!)
-Wiek
-stopień wojskowy- podporucznik
-Historia postaci (nie za długa na za krótka tzn. od 1A4 do 3A4). Pamiętajcie że może być dla mnie ona źródłem inspiracji dlatego postarajcie się! Proszę uwzględniać realia historyczne.

Umiejętności:

a)Wojskowe:

Strzelanie z broni krótkiej- dobry
Strzelanie z karabinów –dobry
Pistolety maszynowe-dobry
Broń wsparcia piechoty ( ckm, ppanc.)- średni
Walka wręcz-dobry

b)Pozostałe:

Tutaj macie już wybór. 4 dowolne umiejętności, także te związane z walką ( np. posługiwanie się nożem) lub 3 takie umiejętności, przy założeniu, że jedną z wojskowych umiejętności przenosimy na poziom bardzo dobry. W pierwszym wypadku, mamy dwie umiejętności na poziomie dobrym i dwie na poziomie średnim. W drugim wypadku, dwie na poziomie dobrym i jedna na poziomie średnim. Istnieje też wariant, że mamy 3 umiejętności, jedną na poziomie bdb, a dwie na dobrym. Przykład wszystkich wariantów:

1)Walka nożem-dobry, język niemiecki-dobry, kierowanie pojazdami-średni, „zdolności aktorskie”-średni
2)Strzelanie z broni krótkiej-bardzo dobry, język niemiecki dobry, kierowanie pojazdem-dobry, walka nożem-średni
3)Język niemiecki bardzo dobry, walka nożem dobry, kierowanie pojazdami-dobry.

Poziom umiejętności można zmienić także za pomocą wady lub zalety. W ten sam sposób można mieć jeszcze dowolną umiejętność.

Tutaj są procentowe szanse.
Słaby-50%
Średni-61%
Dobry-71%
Bardzo dobry-81%


Ekwipunek: Razem z wami polecą zasobniki z potrzebnymi rzeczami(w tym z bronią).Można sobie wybrać dowolne uzbrojenie wedle schematu:

-broń krótka (dowolna z tego okresu ale jeśli jakaś egzotyczna musi być to uzasadnione w historii postaci)/ partyzanci miejscowi mają do dyspozycji broń używaną przez Niemców albo z września 39
-broń długa (dowolna z tego okresu używana przez Aliantów zachodnich)/ partyzanci miejscowi jw.

-Opis wyglądu postaci plus awatar

Uwagi do KP.- Jesteście naprawdę świetnymi żołnierzami, ale żebyście pamiętali, że jesteście tylko ludźmi, musicie wybrać sobie co najmniej jedną wadę . Każdej wadzie odpowiada zaleta. Maksymalnie dwie pary wad i zalet np. silny-mało charyzmatyczny. Nie mogą to być wady, które wykluczają was ze służby. Wada i odpowiadająca zaleta muszą mieć porównywalną „wagę”
Panie grają paniami, panowie panami.

Karty proszę wysyłać na adres: piterdom@interia.pl. Pytania na PW lub komentarzach.Bywam na forum dość regularnie, także nie powinno być problemu z odpowiedziami. Termin rekrutacji: dwa tygodnie, czyli karty muszą być u mnie przed 26 marca. Nie wykluczam wcześniejszego startu, jeżeli zbierze się co najmniej 5 kart postaci.
 

Ostatnio edytowane przez Piter1939 : 14-03-2015 o 09:54.
Piter1939 jest offline  
Stary 13-03-2015, 00:16   #2
 
Kajman's Avatar
 
Oczywiście zgłaszam się, karta będzie na dniach

Rozumiem więc Piter, że jednak głównym miejscem "dziania się" będzie Warszawa? Czy będziemy przydzieleni do różnych komórek, czy do jednej - np. egzekucyjnej?
 
__________________
May the Bounce be with You....
Kajman jest offline  
Stary 13-03-2015, 00:50   #3
 
Baird's Avatar
 
Liczyłem że wybierzesz Pacyfik, ghetto warszawskie to nie moja bajka.
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline  
Stary 13-03-2015, 10:20   #4
 
Piter1939's Avatar
 
Cytat:
Napisał Kajman Zobacz post
Oczywiście zgłaszam się, karta będzie na dniach

Rozumiem więc Piter, że jednak głównym miejscem "dziania się" będzie Warszawa? Czy będziemy przydzieleni do różnych komórek, czy do jednej - np. egzekucyjnej?
Po jakimś czasie, po prostu zostaniecie przeniesieni do Warszawy, ale z "leśnymi" też trochę powalczycie. Co do zadań to myślałem o czymś takim:

Organizacja Specjalnych Akcji Bojowych – Wikipedia, wolna encyklopedia

Póżniej był "Agat", a potem aż do Powstania Warszawskiego " Parasol". Będziecie oczywiście współpracować wszyscy razem.


Cytat:
Napisał Baird Zobacz post
Liczyłem że wybierzesz Pacyfik, ghetto warszawskie to nie moja bajka.
O gettcie ani słowa nie wspomniałem, zresztą w momencie lądowania skoczków będzie ogarnięte powstaniem. Możliwe,że zanim postacie graczy dotrą do stolicy, to powstanie zakończy się. Sesja typowo wojskowa będzie może kiedy indziej
 

Ostatnio edytowane przez Piter1939 : 13-03-2015 o 20:49.
Piter1939 jest offline  
Stary 13-03-2015, 19:27   #5
 
Bachal's Avatar
 
Jak z gDocem?
 
Bachal jest offline  
Stary 13-03-2015, 20:23   #6
 
Piter1939's Avatar
 
Zaznaczyłem w rekrutce, że nie wyobrażam sobie takiej sesji bez Google doca. Przyszli gracze powinni tam zaglądać przynajmniej raz dziennie/ co dwa dni ujdzie. Jeżeli jednak taka będzie wola większości graczy, ograniczymy jego rolę do minimum.
 
Piter1939 jest offline  
Stary 13-03-2015, 20:39   #7
 
Bachal's Avatar
 
Ech więc odpadam, a szkoda.
 
Bachal jest offline  
Stary 14-03-2015, 01:41   #8
 
Kajman's Avatar
 
Przecież Piter1939 pisze, że ewentualnie ograniczy jego rolę do minimum Ja, szczerze mówiąc, chciałbym tego. Może wystarczą komentarze do sesji?
 
__________________
May the Bounce be with You....
Kajman jest offline  
Stary 14-03-2015, 09:53   #9
 
Piter1939's Avatar
 
W wersji minium chciałem używać doca do najważniejszych dialogów. Ja stawiam zawsze na integracje między graczami. W wersji maksimum doc byłby używany do rozgrywania walk i dialogów. Nie chce żadnych dialogów w komentarzach, a co gorsza miliona postów tylko po to, by napisać jeden dialog. Nawet jeśli będziemy używali komentarzy, to i tak wymaga to pewnego zaangażowania czasu gracza. W grę wchodzi jeszcze używanie komunikatorów tekstówych, do rozgrywania jakiś wątków indywidualnych postaci.
P.s pierwsza KP dotarła do mnie
 
Piter1939 jest offline  
Stary 15-03-2015, 22:56   #10
 
Korbas's Avatar
 
Szczerze mówiąc, jesteśmy z Piotrkiem w trakcie realizacji takiego staffu i idzie nam całkiem niezgorzej, mam wrażenie.

W kwestii sesji, mam już za dużo na głowie, ale wstępnie się zainteresuję tym tematem.
 
__________________
Wyłącz się!
Ctrl+W
Korbas jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:37.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172