Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-04-2016, 10:51   #1
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
[Neuroshima] Łowcy

Niezbyt pokaźnych rozmiarów człowiek czy nawet człowieczek drobiąc krótkimi nożkami przeszedł przez drzwi. Jego powierzchowność była równie nijaka jak i rozmiar. Już więcej wrażenie facet idący równie spokojnie za nim. O ile drobniejszy mężczyzna miał na sobie brązową, twedową marynarkę i wyglądał jakby próbował nawiązać stylem ubioru do przedwojennego kanonu z biur i urzędów to ten większy czy raczej po prostu w pełni dosłych rozmiaru facet miałby jakieś kombo bluz, mundurów jakiegoś surwiwalowca czy myśliwego. Niemniej jednak od razu było widać, że to ten kurdupel był ważniejszy. To on był posłańcem Kapitolu i on trzymał w łapie zestaw kartek z nowymi obwieszczeniami. Co tym razem w nich było?

Czujne i bystre oczy śledziły ową dwójkę okazując zniecierpliwienie innym oczom lub na odwrót, starając się je ukryć. W końcu różne rzeczy mogły być na tych kartkach. Ktoś kogoś szukał bo zaginiony albo szukał bo do roboty. Lub roboty szukał. Ktoś miał coś na wymianę albo jakieś info. Albo ktoś zbiegł i trzeba było go szukać no albo jeszcze coś innego. W każdym razie tablica ogłoszeniowa w przedwojennym ratuszu miasta którego wszyscy nazywali Kapitolem z powodu jego podobieństwa do waszyngtońskiego odpowiednika była bardzo dobrym źródłem informacji o tym co sie dzieje w okolicy. Zwłaszcza jeśli szukało się roboty innej niż pomocnik barmana czy wykidajło w burdelu. Z tego powodu cotygodniowy wymiany jednych kartek na nowe zawsze zbierały sporo ciekawskich nowych wieści. Te niosły za sobą nowe opcje i szanse.

W końcu kurdupel a właściwie bardziej ten pomocnikoochroniarz uporali się z wymianą kartek i zaczęli odchodzić. Zebrani ludzie jak na niewidzialny sygnał do nieoficjalnego wyścigu ruszyli by dopchać się do nowych wieści. Zapewne większość z pchajacych umiała czytać choć pobieżnie chyba, że robiła głównie za łokcie do rozpychania dla takich oczytanych cwaniaczków.

Co bardziej cwane oczka wypatrzyły wśród różnych ogłoszeń kilka ciekawych opcji. Tam szukano kogoś do ochrony karawany ale to właściwie wystarczyłby byle palant ze spluwą. Tam zaginął jakiś myśliwy i była nagroda za odnalezienie go. Tu ktoś otwierał skup uszkodzonej broni i oferował ponoć rewelacyjne ceny w jej naprawie. Tak było trochę ciekawych opcji. Ale szmer rozmów i podniecenia wywoływała jedna kartka. Pan Sanata oferował nagrodę za schwytanie "nocnego potwora". Nocnym potworem nazwano coś. Coś bo nikt dokładnie tego czegoś nie widział a i pozostawione slady nie pozwalały jednoznacznie ustalić co to właściwie jest. Więc zaczęły się spekulacje. Jedni mówili, że to niedźwiedź co zszedł z pobliskich gór a któremu odbiło. Inni, że to jakaś alamacha. Jeszcze inni, że megamutant pokroju Borgo czy nawet maszyna Bestii. Czyli tak naprawdę nikt zapewne nie wiedział z czym mają doczynienia.

Nocny potwór był taki nocny bo atakował w nocy. Tak przynajmniej mówiła większość plotek i chyba to był jedyny pewny fakt w tej sprawie. Atakował od paru tygodni albo miesięcy. Zależy jak liczyć. Ostatnio bowiem wszelkie bijatyki czy morderstwa w nocy zaczynano przypisywać właśnie jemu. Choć najczęsciej atakował bydło u farmerów zamieszkałych najczęściej na obrzeżach tej przedwojennej aglomeracji. Ta była przed wojną zdolna pomieścić pewnie parę milionów ludzi więc i spokojnie mogła ukryć jednego potwora choćby najstraszniejszego. Pobliskie góry z lasami i strumieniami też mogły stanowić swietną kryjówkę dla niego.

Stąd właśnie pojawiły się u zebranych emocje. Pierwszą nagrodę bowiem ufundowali najbardziej poszkodowani farmerzy. I płacili za "zlikwidowanie zagrożenia". Płacili jak to farmerzy czyli w żywności, bimbrze i oleju rzepakowym na którym nawet chodziły niektóre bryki. Zaś pan Sanaka, miejscowy ważniak który miał interes nad wszelako pojętą rozrywką albo bezwzględnie do tego dążył będąc właścicielem lub współwłaścicielem większości lokali nastawionych na rozrywkę w Denver płacił w prochach i zniżkach na użytkowanie swoich lokali. No i wiadomo, zrobić dobrze jednemu z najpotężniejszych ludzi w okolicy na pewno nie byłoby źle. Ale pan Sanaka płacił za schwytanie żywego stwora. Chciał mieć toto elegancko związane, zapakowane w klatkę i pewnie jeszcze przewiązane różową wstążeczką z dostawą do domu. Teraz więc zaczęły się głosy i dyskusje co zrobią farmerzy. Będą się licytować z tym ważniakiem czy nie? Dość jasne było, że rozwalić coś jest zdecydowanie łatwiej niż przytargać to coś w stanie z grubsza nienaruszonym. Zwłaszcza jak na serio to miałoby być coś w stylu niedźwiedzia czy alamachy. No ale i nagrody były odpowiednio zróżnicowane.

A na mieście chodziły jeszcze różne ploty. Zależało gdzie przyłożyć ucho. Chętnych na złapanie, zabicie czy pozbycie się "problemu" mogło być całkiem sporo. I to zarówno do zajęcia się tym problemem jak i do wyasygnowania jakiejś nagrody czy środków na nie. Potwór bowiem może i zacznał od zażynania bydła ale ostatnio zdaje się przerzucił się na ludzi więc sprawa nagle stała się dla nich dużo bardziej "osobista". W mieście przebywali żołnierze na przepustkach, ochroniarze karawan, grupy najemników, podrużni którzy zatrzymywali się w drodze przed podróżą na zachód przez góry albo właście z nich wrócili, uchodźcy z wojny toczonej na północy, szukajacy sławy i chwały maniacy, grupki sekciarzy z St.Lake i wszystko to się ścierało, kotłowało i żyło własnym życiem. Spora część z nich mogła się przyłączyć lub podziałać w inny sposób na przyłączenie się do tego polowania.

Właściciele oczu napatrzyli się już na kartki i nasłuchali pierwszej wzajemnej reakcji. Byli tu. Łowcy. Łowcy wszelakiego sortu. Łowcy głów, nagród, bestii, robotów, trofeuw, informacji, rzadkich technologii czy po prostu gambli. Byli tu wszyscy. Wszyscy czytali ten tekst z kartek, znali pogłoski o nocnym potworze i czas było zdecydować kto z nich sięgnie po tą nagrodę. Kto okaże się najlepszy i najprzebieglejszy. Kto wyłapie najwięcej tropów, odnajdzie potwora i zrobi z nim taki czy inny porządek. Czas było opracować plan działania i spróbować go zrealizować.---Siemka


Witam wszystkich zainteresowanych sesją w klimatach postapo. A dokładniej w świecie Neuroshimy. Tak więc otwieram rekrutację na sesję w tych klimatach.


A teraz trochę detali:

- Jak wynikło to z ankiety i sondy wygląda na to, że na tapetę pójdą “Łowcy”. Przekleję więc może co tam popisałem bo to się raczej nie zmienia. Łowcy Mutantów czy Zabójcy Maszyn są całkiem popularni jak widzę po sesjach w które gram albo prowadzę. I w sumie tak bym widział sesję pod kątem podręcznika do tych profesji. A tam jest całkiem nieźle podkreślone rola główkowana za każdym razem i dostosowania się do danego przeciwnika i sytuacji. Bo jak się liczy na staty, sprzet i kulanie można się nieźle przejechać. Tu bym widział jako kilkuosobową grupkę tak powiedzmy obsadę jakiegoś pojazdu. Raczej zgrana paczka czy choćby mająca za sobą jakieś wspólne akszyny niż ludzie co się przypadkiem pierwszy raz spotykają na queście. Więc pewnie wymagałoby jakis wspólnych uzgodnień i dogadania się już na etapie rekruty. Kilkuosobowy team ładnie pozwala na zrobienie zgranego zespołu ze specem na większość okazji więc można "poświęcić" się swojej specjalności licząc, że inne specostwo zapełni inny członek Drużyny. A przy takiej profesji to potrzebny i ranger, i łowca, i medyk, i technik, i kierowca i w ogóle całkiem sporo osób i sprzętu. Więc myślę, że znalazłoby sę całkiem sporo miejsca na róznorodne postacie i każda by była potrzebna na jakąś tam okazję. W sumie zależy jeszcze od wielu rzeczy ale taka ekipa mi się wydaje odpowiednia do wrzucenia w bardzo różnorodne klimaty od jakiś cawniackich rozgywek mafinych z Vegas po jakieś zaginione miasta w dżungli z Indiany Jones'a aż po jakieś frontowe walki z jakiś filmów wojennych.

- Tu podaje link do wspomnianej sondy. Można sobie zobaczyć jak to wyglądało. http://lastinn.info/sondy-rekrutacyj...oczytania.html (Sesjodumania do poczytania :))

- A tu podaję link do ściągi jak ja się zapatruję na tworzenie postaci do moich sesji. http://lastinn.info/systemy-postapok...e-postaci.html (Pipboyshima - Tworzenie postaci)
Ogólne:Czasoprzestrzeń Graczy:

Zawsze zakładam, że gram z ludźmi serio traktujący sesję do której się zgłaszają tak jak ja ją traktuję. Jeśli więc ktoś myśli o zgłoszeniu się tutaj niech spojrzy na swój grafik w realu czy ma czas. Bo jeśli wystartuje to zakładam, że ma miejsce w tym grafiku na tą sesję. I rozumiem różne zdarzenia losowe, ale jak ktoś je ma non stop czy znika z sesji bez słowa, to jakoś nie bardzo może liczyć na przychylne spojrzenie z mojej strony. Prowadzę raczej pernamentnie i na cały etat. Więc jak ktoś ma w perspektywie jedynie okienko paru tygodni wolnego albo nie dysponuje swobodnym dostępem do netu i pisania w sesji raczej to nie jest sesja dla niego.


Graj i daj grać innym:

No właśnie. Graj i daj grać innym. Cenię sobie spokój i rozwiązywanie problemów w cywilizowany sposób pomiędzy uczestnikami gry. Nie ma w tej sesji najważniejszego BG i jego pomocników tylko każdy jest jednakowo ważny.


Akcja > Reakcja > Konsekwencja

Dokładnie tak. Wasi hirołsi na serio mają wpływ na ten sesyjny świat. Czy sobie ktoś nagrabi czy zaskarbi sam pisze swój los i zbiera tego konsekwencje. I na sesji nawet na stal i ołów w trzewiach to trzeba sobie zasłużyć.


Słabosilni

Nie ma lepszych czy gorszych, lub słabszych czy silniejszych typów postaci. Zwłaszcza, że wszyscy startują z tej samej puli punktów. Można więc mieć słabszą czy silniejszą postać w danym aspekcie i sytuacji, a nie generalnie słabszą.


Mgła wojny

Tak to się czasem w różnych strategiach nazywa. Jak komp pokazuje tylko te jednostki które są widoczne dla jednostek Gracza. Robię to samo. Opisuję scenę zgodnie z tym co moim zdaniem wie w danej chwili BG.


Metagra

Czyli jak dla mnie wówczas gdy Gracz wpycha pod różniastymi powodami wiedzę swoją czy z gry której BG mieć nie powinien. Jak się podaję dokładną granice Molocha bo się widziało w podręczniku, lub gdy brutalny Hegemoniec bez żadnej specwiedzy w KP zapodaje wykład o udzielaniu pierwszej pomocy, albo kiedy patrząc na post w grze jedzie się po deklaracji innego BG, choć postacie nie mają ze sobą kontaktu w czasoprzestrzeni sesji. Również gdy się przesłuchuje nowego BN'a, a BG nie bo to BG i takie tam. Nom. Nie lubię. I nie trafiają do mnie argumenty w stylu "No przecież to oczywiste!" czy "No przecież mój hiroł nie jest głupi!". To czemu nie ma tego na KP i w bio? Za metagrę uważam również bazowaniu na sąsiednich postach czy scenkach innego BG jeśli są w kompletnie odmiennych scenkach czy nawet lokacjach.


Realizm

Raczej "na serio" i ze sporym poczuciem realizmu. Tak orientacyjnie powiem, że w skali od 0 (manga, komiks) do 10 (real) preferowałbym jakoś tak 6 - 8. Jednym słowem nie bawiłbym się w real tylko w razie "kłopotliwych momentów i pytań". No jak ktoś się zabiera za zabawę materiałami wybuchowymi jak się w ogóle na tym nie zna i nie ma żadnej podstawki ani w KP ani bio no to może i wszystko będzie dobrze no ale jak nie to niech się nie dziwi. Uskuteczniam jak takie widziwiania jak liczenie obciażenia, zużywalność bandaży czy niszczenie się ubrań w trakcie walk. Więc zdumiewająca wielosć rzeczy okazuje się przydatna a nie tylko broń i ammo.


Konwencja

Lubię walki, wojny, wojo, rozbudowę bazy, zbieranie sojuszników i pogodę. W takich klimatach czuję się najswobodniej. W tej sesji główny nacisk planuję położyć na główkowanie pomiędzy doborem środków i metody do osiągnięcia celów.


Setting

Ogólnie klasyczne neuro. Stalowe piekło na północy, zielone na południu, demokracja ludowa w NY i feudalizm w Appallachach. No i z tym całym chrzęszczącym szkłem pod starymi butami, wrakami wzdłuż dróg, wypalonymi i pustostanami, ciszą przerywaną wiatrem i niepewnością przy zasypianiu przy ognisku na Pustkowiach.

Znajomości świata nie wymagam, choć jest oczywiście pomocna. Przecież nie będę robił klasówek z wiedzy o neuro no nie? Ponadto sesja raczej będzie się toczyć w jakiejś tam ograniczonej scenerii. Głównie liczyć się dla mnie będzie pomysłowość, zdrowy rozsądek i śmiałość. Do tego wystarczy złapać ogólnie klimat postapo a nie znać każdy podręcznik na wylot. Ja z reguły opisuję w poście podstawowe info jakie moim zdaniem powinien wiedzieć dany hiroł w tym momencie a jakby co to ja tu jestem cały czas to pytać śmiało. Mówię to jakby swych sił chciał spróbować ktoś ze słabą lub żadną znajomością systemu.


Światotworzenie

Generalnie myślę, że raczej na ogół podaję to co jest istotne dla BG. Kwestia wyczucia i doświadczenia ale raczej jak ja zostawiam gdzieś jakieś dziury w opisie można je opisać po swojemu. W razie wątpliwości pytać.


Samowystarczalność Graczy i BG

Jakoś tak się dziwnie układało na poprzedniej sesji, że BG się rozdzielali w tych czy innych powodów i potem dość ciężko bywało spędzić ich z powrotem razem. Przez większość sesji większość BG operowała na solo lub góra w 2 - 3 osobowych grupkach. Generalnie więc lepiej być przygotowanym na powtórkę tego schematu. Nie chcę potem słyszeć na sesji, że ktośtam inny miał gadać czy robić cośtam i dany BG nie chce, nie umie, i w ogóle strajk zakłada na takie okoliczności. Nie ma takich. Chcę mieć na sesji samodzielnie operujących Graczy i ich BG zdolnych do samodzielnego egzystowania w przestrzeni gry przez długie okresy sesji czy nawet ich większość.


PD-ki

Na koniec tury raczej daję garść PD-ków. Najczęściej przynajmniej 5 - 10 za samo wrzucenie posta w terminie. Do tego za udzielanie się czy "fajność" plus za jakieś ekstra rozwiązania i generalnie wysiłek włożony w sesję. Daję PD-ki za wkład w sesję i pokonanie trudności. Nie daję zabijanie przeciwników czy otwieranie zamków. Najczęściej na koniec tury da się zebrać coś jak 5 - 20 PD-ków ale i więcej.

Mecha

Suwak. Umiejętności są fajne ale w oryginale są właściwie dodatkiem do Współczynników. Dlatego Suwak działa co 3 poziomy umsów. Co więcej Suwak działa w walce. Uprzedzam, że to z miejsca bardzo specjalizuje poszczególne umsy nawet bazujące na tym samym Współczynniku.

Ołów. Będziemy grać bazując na ołowiowych zasadach w wersji soft czyli nadal z tymi Ranami a nie Punktami Krwi ale np. ze standardowym bieganiem 6 m/seg. Uważam, że pi x oko sprawdziła mi się ta kombinacja w poprzednich sesjach.

PT. Czyli Progi Trudności. Znane z podstawki neuro. Po doświadczeniach w prowadzeniu sesji postanowiłem pozmieniać ich wartość. Nazwy i kolejność zostaje ta sama ale każdy jeden próg ma skok o 3. Czyli PT Problematyczny to -3 a nie -2 a PT Trudny to -6 a nie -5. Mniej więcej oddaje to skalę w porównaniu do oryginalnej ale ułatwia wszelkie zliczanie bajerów bo w takim rozrachunku modyfikator “o 1 PT” jest zawsze z równoważny z modyfikatorem o 3 na Współczynnikach.

Znajomość oczywiście nie zaszkodzi ale że to PBF więc nie ma się nią co za bardzo przejmować. Służy głównie do stworzenia BG i określenia w czym jest dobry a czego mu lepiej unikać. Wszelkie rzuty i tak ja będę wykonywał i raczej nie będę podawał wyników tych rzutów a ich efekt. Graczowi pozostawałoby doprecyzowanie deklaracji (jak zna mechę może dopisać mechowe detale np. to ja strzelam z shotguna, używam Umiejętności - Karabiny i mam na to jeszcze Sztuczkę). A ja porzucam i odpiszę co z tego wynikło.

Stężenie tur i czasu jest masakratyczne. Podam Wam określony czas na daną scenę i chciałbym wiedzieć co Wasi hirołsi przez ten czas usiłują zrobić. Najczęściej w walce jest to ok tuzina tur. Generalnie chciałbym coś na kształt algorytmu działań BG a nie deklarację na 2 seg do przodu.


Drużyna

Sesję planuję dla zespołu Łowców którzy się znają już jakiś czas. Oznacza to, że jakoś tam się tolerują nawzajem. Oznacza też, że muszą ci BG jakoś umieć współpracować ze sobą i to wiecej niż ztolerowanie się na siłę na jedną robótkę bo złoto, skarby i gamble. Nie. Kogoś kogo się nie toleruje nie zabiera się na wyprawę na koniec świata czy wyprawę w głąb leża besti albo jaskini kanibali. Zdecydowanie nie. BG nawzajem też się znają i mają zbliżony w swojej wiedzy poziom umiejętności. Bez sensu jest wiec jakieś chorobliwe domaganie się szacunku i respektu dla swojej osoby i umiejetności czy zasług bo kumpel czy kumpela obok może się zrewanżować właściwie tym samym i też będzie to prawda. Wiec umiejętnosć współpracy i wzajemjego szacnku i jakiejś tam koegzystencji w dłższych i zapewnie niezbyt spokojnych czasach i miejscach dla mnie wybijają sie na pierwszy plan. O wiele bardziej niż jakiś zestaw umsów, bajeranckie bio czy wypaśne megastaty. To jest sesja nastawiona na zespół i wsópłracę a nie na gwiazdeczkowanie indywidualistów.

Jako by jakoś ta Drużyna miała jako taki start zapewne dostanie ode mnie ze startu jakiś pojazd. Pewnie jakiejś średniej wielkości w stylu furgonetki, pikupa czy suva. Jeszcze się okaże w detalach jak dostanę wiecej konkretów i coś będzie wiecej na temat uczestniczacych w grze BG wiadomo. Miejsce jednak na uwadze gdyby się okazło, że jest bryka a nie ma kto jej prowadzić czy naprawiać

Dlatego w związku z powyższym Drużynę będę składał inaczej niż w poprzednich sesjach. A mianowicie są w grze 4 Specjalności (Cwaniak, Ranger, Technik i Wojownik). I dla każdej w zespole o takim profilu znajdzie się miejsce. Do sesji wezmę po 2 postacie z każdej specjalności. Czyli jest miejsce dla 8 BG. Specjalizacje nada zostawiają masę miejsca na zaprojektowanie postaci w wybrany dla siebie sposób. Jeżeli będzie tłok do jakiejś specjalizacji wówczas no dostaną się te dwie które najbardziej mi odpowiadają. Jeśli zaś byłby niedobór no to zrobi się trochę luzu dla reszty składu. No chyba, że ktoś zaprojektuje postać która mnie powali na kolana no to wówczas pomyślę pewnie jak ją wrzucić w grę nawet poza zespół Łowców.

KP prosiłbym dosyłać zrobione w google doc z opcją edytowania dla mnie byśmy w razie potrzeby mogli na miejscu a nie gdzieś po opłotkach pw czy mialach obgadywać co trzeba. Link do takich KP proszę mi wysyłać na pw.


Odpisy

Jak kto może. Ale ja lubię swoje posty pisać w weekendy. Osoba zawalająca terminy siłą rzeczy spycha swojego hiroła na boczny tor i budzi moją irytację. Myślę, że jakby się udało kopsnąć turę raz na tydz byłoby całkiem nieźle. Zazwyczaj przez zdecydowaną większość sesji udało się utrzymać nam ten rytm więc uważam to za realne i możliwe do wykonania. Czyli zapewne będzie 5 + 2 gdzie ja skitram dla siebie weekend a dla Was będzie reszta tygodnia.

Jak ktoś z jakiś powodów by nie mógł to bym prosił zawiadomić wcześniej w komentarzach, że coś mu się kroi. W razie dłuższej nieobecności o pozostawienie mi jakiś wytycznych co niby BG miał w planie w takiej sytuacji. Gdyby nie było czegoś takiego dany nieobecny BG po prostu robi to co inni. Przy dłuższych nieobecnościach no cóż... Może być różnie...
Co do długości postów nie mam jakiś nakazów ale ładnie by było by dość precyzyjnie określał co dany hiroł robi, jak, czym, gdzie i do kogo/czego. Nie jestem fanem jedno czy dwulinijkowców a właściwie to nie lubię. Pi x oko “na awatar” to raczej takie minimum.
To PBF. W przeciwieństwie do sesji stołowych rozdzielanie się ludzi jest dużo mniejszym problemem niż tam.


Google Doc

Zastanowię się. Jak każda opcja niesie ze sobą zalety i wady. Do wad zalicza się przenoszenie sesji w doc oraz angażowanie zdecydowanie większej ilości czasu zwłaszcza ze strony MG. Bo jak co drugi Gracz odpisze coś na pół strony to z 4 Graczy daje to powiedzmy średnio 2 strony do odpisu dla MG. Codziennie. Przynajmniej tak najczęsciej wygląda to w sesjach gdzie prowadzę. Nie wiem czy dysponuję aż taką ilością wolnej czasoprzestrzeni na drugą taką sesję. Więc serio się licze z tym, że GD nie będzie obecny na sesji.


Fabuła

Akcję planuje w okolicach Denver. Przynajmniej tam zacząć. BG wcielają się w grupkę zespołu łowców. Co łowią to już mniej istotne. Mogą być łowcy nagród, głów, mutantów, maszyn, zaginionych technologii czy informacji. Potrzebni są więc rangerzy, stalkerzy, różni naprawiacze, zszywacze czy gadacze no i fajterzy. Tym razem drogi czy los przywiódł ową grupkę właśnie do Denver. Mogą być nawet z tych okolic. Jest środek upalnego lata u podnóża Gór Skalistych więc jest raczej gorąco i sucho.


Sceneria

Sceneria Denver niezbyt odbiega standardem od większości metropoli ZSA. Czyli przede wszystkim to może Ruin usianych zamieszkałymi enklawami i osadami w niej pobudowanymi. Denver wraz pobliskimi miastami przed wojną tworzyło jedną metropolię. Dziś niezbyt ma sens szukania granicy pomiędzy jednym miastem a drugim. W praktyce jest to właśnie jedno wielkie morze Ruin.

Z miasta, nawet z poziomu ulicy o ile jest widok na zachodnią stronę to widać góry, nawet ośnieżone góry. To są Góry Skaliste. W ciągu godziny czy dwóch jazdy samochodem w tą stronę (na przedwojenny standard) można się znaleźć w kompletnie innym klimacie. W prawdziwych górach z licznymi strumieniami i jezioramie gdzie na szczytach najwyższych gór śnieg nie topnieje nawet w lecie.

Poza zachodnią stroną z jej górami miasto z pozostałych otacza teren raczej płaski. Dominującym krajobrazem są tu wysychające prerie i półpustynie.

Miasto leży na dalekim zapleczu Frontu. W najkrótszej linii jest to ok 400 - 500 km więc dość daleko. Niemniej na tyle blisko, że Front i maszyny nie jest jakąś mityczną mrzonką a w mieście można spotkać żołnierzy na przepustkach, szpitale, punkty werbunkowe czy usługowe nastawione na żołnierzy których można się spodziewać po dalekiej od frontu bazie. Niemniej nie jest uznawane czy traktowane jako miasto frontowe czy opanowane przez mundurowych. Nadal są tam zauważalną ale jednak mniejszością.

Jest rok ok. 2050 czyli mniej więcej 30 lat po rozpoczęciu wojny (2020). Jest więc to zbliżone do większości czasoprzestrzeni z większości oficjalnych podręczników. Konkretna data nie jest jakoś szczególnie ważna, ważne jest dla ogólnej orientacji, że znany nam świat skończył się trzy dekady temu.


Postać
Koncept

Czyli co to ma być? Kim jest wasz BG. Wystarczy jedno dość krótkie ale konkretne zdanie które da szkielet reszcie tworzenia postaci np. "Bo to ma być spec od skradania i zwarcia". I tego się potem trzymać. Co to za spec do skradania jak ma 3 / 4 skillów władowane w walkę?


Biografia

Co do długości i formy zostawiam dowolność. Ale chciałbym z niej dowiedzieć się jak postać uchowała się w miarę w jednym kawałku do tej pory, dlaczego i po co lezie na tą wyspę i jakie ma plany z tym związane. Resztę zostawiam Wam. Ale jakby mi się fajny i zgrabny tekst trafił to myślę, że skapnęło by coś do startu. Jakby ktoś do tego potrzebował jakichś detali ze świata albo chciał się o czymś upewnić czy coś spytać to słać śmiało, postaram się pomóc wyjaśnić sprawę. Lubię żywe postacie a nie woskowe figury do robienia questów i przesuwania po planszy z rzucaniem kostką w roli głównej. Ale , że w KP i bio można popisać cuda - niewidy to jednak zasadniczą część charakteru i historii BG tworzy się w ogniu sesji.

No a tu podaję parę pytań które chyba powinny pomóc nakreślic co najważniejsze w bio postaci. Możecie potraktować te pytania jako alternatywę llub dodatek do Formularza.

- Skąd pochodzi BG, jakie miejsce uważa za swój dom?

- Kim jest rodzina BG, z jakiego środowiska postać pochodzi?

- Co postać robiła kilkanaście miesięcy temu?

- Kim jest postać, czym się zajmuje, z czego żyje?

- Z kim lubi a kim nie lubi się trzymać, przyjaźnić czy zadawać?

- Kim postać chce zostać, co osiągnąć za rok czy dwa?


Zlecenie

- Na ostanim punkcie bio chciałby zobaczyć plan szkic planu danej postaci na te pierwsze zlecenie w początkowej scence. Tak jakby to już był mój post i dany BG miał się do niego zabrać. Więc jakieś plany, dumania, przemyślenia, rozkminy bardzo chętnie zobaczę i poczytam bo właśnie na tego typu zabawach ma bazować sesja. Jest to dla mnie dość istotny punkt kazdego złoszenia.


Kroki:

1 - Pochodzenie - bez zmian.

2 - Profesja - bez zmian.

3 - Współczynniki - pula 65 pkt. Bazowo i sumarycznie ma być 65 pkt.

4 - Specjalizacje - bez zmian.

5 - Umiejętności - pula 80 pkt. Rozdajcie jak chcecie (bez patrzenia na Specj). Jak ktoś chce może władować w coś tam więcej niż te pierwotne 5 pkt. No i przypominam, że Suwak jest co 3 i działa w walce.

6 - Sztuczki - można wziąć 2 za darmola o ile się spełnia wymagania. Jak komuś mało to niech se dokupi na normalnych zasadach.

7 - Choroby - bez zmian.

8 - Reputacja - bez zmian.

9 - Formularz - obowiązkowy nie jest. Ale przychylniej paczam na KP z Formularzem

10 - Sprzęt - macie 250 gambli. (zakładam, że BG są choć trochę przygotowani do wyprawy)

11 - Znajomości - macie 100 gambli.

- Blizny - w podręcznikach Gladiatorze i Łowcy mutasów i maszynek jest takie coś jak Blizny. Uszkadzają nieco postać w zamian dają ok 30 - 40 g na sprzęt i ciut Reputacji. Postanowiłem, że jak ktoś chce może sobie wziąć je bez względu na obraną Profesję. Ale tylko jedną.


Sprzęt startowy

Każdy ma po kilka ubrań, coś na niepogodę, coś do spania, rozpalania ognia, coś do żarcia i jego oporządzenia i jakiś pojemnik by to wszystko zapakować. Jest to przeciętny, używany sprzęt za garść gambli. Nie podlega wymianie na starcie na coś innego.

Bez przegięć jak jakieś cuda-wianki za 100 gambli Normalny, przeciętny sprzęt który nie wyróżnia się zużytym standardem na Pustkowiach. W grze w razie wymiany bez względu na opis i "staty" dany przedmiot jest wart jedynie gambel czy kilka. Generalnie to są rzeczy do mienia a nie wymiany. Pi x oko waży ok 15 kg jeśli ktoś by się upierać latać i z tym i z dokupionym sprzętem po miejscu akcji. Przeciętnie na masę wychodzi najczęściej po ok 20 - 30 kg w komplecie więc jest co dźwigać.

- Każda broń albo podobny sprzęt jest sprawna i załadowana, z kaburą, pasem itd.
- Przy tworzeniu postaci ceny ammo oznaczają cenę za 10 szt. Ale tylko na starcie.
- Każdy pojazd ma SPR = 10, powyżej można wykupić normalnie za gamble.
- Jako Drużyna dostaniecie jakiś średni pojazd w prezencie (bazowo jakaś furgonetka).


Inne

Przewiduję ok 6 - 9 miejsc. Ale to raczej dość elastyczne i podaje orientacyjnie. Jedno czy dwa miejsca w tę czy tamtą nie robi aż takiej różnicy.

Rekrutacja potrwa 2 tyg czyli do sb 23.04. Myślę, że 2 tyg to odpowiednia ilość czasu na przemyślenie sprawy i sprokurowanie postaci. Potem co dalej. Jakbym o czymś zapomniał, coś było niejasne albo ktoś chciał coś wiedzieć jeszcze to niech mówi, postaram się obadać sprawę i zerknąć jak mogę pomóc.


---

Edyta 21.IV

- Przedłużam termin rekruty do sb. 30.IV. Od 1.V w nd chciałbym już dumac nad otrzymanymi, kompletnymi zgłoszeniami pod kątem sesji.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 21-04-2016 o 23:41.
Pipboy79 jest offline  
Stary 11-04-2016, 11:17   #2
 
Reinhard's Avatar
 
Czyta się smakowicie Jestem zainteresowany.
 
Reinhard jest offline  
Stary 11-04-2016, 11:37   #3
 
AdiVeB's Avatar
 
Ja również. Już kleję postać.
 
AdiVeB jest offline  
Stary 11-04-2016, 11:46   #4
 
merill's Avatar
 
Ja też. Do końca tygodnia będzie koncepcja albo i całe KP. Może skoro mamy robić team, to niech się chętni zgłoszą? Jakoś to ogarniemy profesyjnie? Może nawet koncept ekipy się wyklaruje?


Jak deklaruję specjalizację wojownika
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451

Ostatnio edytowane przez merill : 11-04-2016 o 11:54.
merill jest offline  
Stary 11-04-2016, 12:00   #5
 
AdiVeB's Avatar
 
No to w takim razie ja również kleje wojownika jakby co. Chociaż zastanawiam się nad rangerem również.
 
AdiVeB jest offline  
Stary 11-04-2016, 12:23   #6
 
Maciekafc's Avatar
 
Bardzo chętnie wezmę udział w sesji, jednak nie bardzo znam się na tworzeniu postaci w oparciu o podręczniki Neuro. Mógłbym liczyć na jakąś pomoc, linki do podręczników, panie MG?
 
__________________
Przechodniu, nie płacz nad moją śmiercią. Gdybym żył, ty byłbyś martwy.
Maciekafc jest offline  
Stary 11-04-2016, 13:38   #7
 
archiwumX's Avatar
 
@Pipboy
A ja mam pytanie czy tolerujesz niekonwencjonalne dodatki takie jak Feminoshima? Podsunął mi on pomysł na ciekawą babkę.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 11-04-2016, 13:47   #8
Konto usunięte
 
no_to_ten's Avatar
 
Czy edenowskie faux pas w postaci nagłego odejścia przeszkodzi mi w rekrutacji na sesję łowców? Bo czytało się ciekawie i rysuje mi się koncepcja czerwonoskórej rangerki.
 
__________________
[I]Stars shining bright above you
night breezes seem to whisper "I love you"
birds singing in the sycamore trees
dream a little dream of me[/I]
no_to_ten jest offline  
Stary 11-04-2016, 14:14   #9
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Cytat:
Ja też. Do końca tygodnia będzie koncepcja albo i całe KP. Może skoro mamy robić team, to niech się chętni zgłoszą? Jakoś to ogarniemy profesyjnie? Może nawet koncept ekipy się wyklaruje?
- W sumie to wolałbym by się tutaj chętni dookreslili kto i z kim chciałby przyjść byśmy wszyscy mieli jakieś rozeznanie rynku.

- Ekipę dobiorę sobię ja Na podstawie skompletowanych zgłoszeń i schematu 4x2 na koniec terminu rekruty. Jak będzie wiadomo kto się i z kim dostał myślę, że wówczas będzie odpowiedni moment na ustalenie jakiegoś tam profilu i wyglądu Drużyny. Bo sobie umyślimy pwoiedzmy oddział najemników czy gangerów a na końcu się okaże, że żadnego takiego nie ma w ostatecznym składzie i trzeba będzie coś wydumać na taką okazję.Cytat:
Bardzo chętnie wezmę udział w sesji, jednak nie bardzo znam się na tworzeniu postaci w oparciu o podręczniki Neuro. Mógłbym liczyć na jakąś pomoc, linki do podręczników, panie MG?
- No ja linków do podręczników nie mam jako takich. Myślę, że przynajmniej podstawka powinna być w miarę osiągalna gdzieś w sieci. Z papierem czy pdf przed oczami obydwu dyskutantów znacznie lepiej się idzie porozumieć Ale jakby co spoko mogę pomóc nakreślić postać. Co do tworzenia postaci polecam zerknąć chociaż pobieżnie na ten art co mua parę dni temu nabazgrał o tworzeniu postaci właśnie.Cytat:
A ja mam pytanie czy tolerujesz niekonwencjonalne dodatki takie jak Feminoshima? Podsunął mi on pomysł na ciekawą babkę.
- Z fanbooków dopuszczam "Ołów" i "Łowców". Te dwa + oficjalne podręczniki. Na moje oko to starcza aż nadto na zmajstrowanie postaci na potrzeby tej sesji.Cytat:
Czy edenowskie faux pas w postaci nagłego odejścia przeszkodzi mi w rekrutacji na sesję łowców? Bo czytało się ciekawie i rysuje mi się koncepcja czerwonoskórej rangerki.
- Real to real a forum to forum. Jak chcesz wziać udział, poczytaj rekrutę, podumaj i sprokuruj postać a potem wyslij
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami
Pipboy79 jest offline  
Stary 11-04-2016, 20:20   #10
 
Stalowy's Avatar
 
Zgłaszam się.

Szczerze mówiąc myślałem na początku o Czarnym Łowcy, który przez bycie czarnym jest prawie niewidzialny w ciemnościach, ale teraz mi się zrodził pomysł na mechanika który do wszelkiej roboty podchodzi w tradycyjny sposób.

Panowie... pomóżcie swoją opinią... Wolicie mieć do czynienia z niewidzialnym murzynem czy z marudnym monterem?
 
Stalowy jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:08.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170