Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-02-2017, 00:42   #1
 
MrKroffin's Avatar
 
[Mass Effect] Akta: Agana Temi - rekrutacja uzupełniającaWitajcie ,

chciałbym zaprosić was do uczestnictwa w mojej sesji w uniwersum ME. Ostatnimi czasy opuścił nas kapitan, pojawiło się miejsce wolne, toteż otwieram rekrutację. Większość informacji, które powinny zaciekawić potencjalnych kandydatów znajdziecie w pierwszej rekrutce (polecam też przejrzeć odpowiedzi na pytania, bo na ogół się powtarzają przy dodatkowych rekrutacjach), natomiast tutaj krótko opowiem o rzeczach, które są specyficzne dla rekrutacji dodatkowych i które pojawiły się w trakcie gry.

Kogo poszukuję?

Poszukuję osoby, która zechce przejąć dowództwo nad bitną grupką najemników o niepokornych charakterkach . Wiąże się z tym pewne ograniczenie fabularne: wasza postać musi znać turiańskiego radnego - Sparatusa. Znać i być w dość dobrych relacjach, aczkolwiek niekoniecznie formalnych. Trik fabularny będzie taki, że po śmierci poprzedniego dowódcy Sparatus będzie chciał kontynuować misje bez zbędnego formalizmu ze zmianą dowodzącego. Tak więc spróbuje zrekrutować swojego znajomego/zaufanego żołnierza/agenta Hierarchii etc. Opcji jest multum. Oczywiście nie oznacza to, że można grać tylko turianami - wszystkie dostępne rasy są opisane w rekrutacji pierwszej, do której link znajdzie się na dole.

Jaki mamy skład drużyny?

Jahleed Von - volus, szturmowiec. Typowy voluski żigolo, człowiek interesu i licznych kontaktów z półświatkiem. Postać mocno humorystyczna grana przez Goela.

Lirithea D'riais - asari, adept. Pewna siebie, bezpośrednia, temperamentna. Typ Arii . Bardzo nie lubi postaci typu Rambo (z przymrużeniem oka w kierunku dawnego kapitana ). Grana przez Pana Elfa.

Quinterax "Quin" Kerana - turianin, szpieg. Tutaj pozwolę sobie oszczędzić życiorysu, bo gracz postanowił wprowadzić w nim daleko idące zmiany. Jak tylko je przejrzę i zaakceptuję, uzupełnię to miejsce. Grany przez Azraela1022.

Fajnie, jakby nowa postać jakoś komponowała się z resztą, np. rasą lub klasą, ale to niekoniecznie. To raczej moje osobiste spostrzeżenie, zwyczajnie lubię różnorodność.

Jak wyglądała dotychczasowa fabuła?

Polecam zapoznać się z tymi kilkoma stronami sesji, ale na zachętę rzucę syntetyczne streszczenie.

Drużyna została zebrana do specjalnego zadania zleconego przez Radę Cytadeli, jakim jest odnalezienie zaginionej WiDMO - Agany Temi. Pierwszy trop prowadził na Omegę, gdzie bohaterowie przeprowadzili wstępny rekonesans, korzystając z dawnych znajomości, popularnych miejsc i innych środków. Dostali wtedy nowy trop - musieli odnaleźć Archanioła, który ukrywał się gdzieś w niezaludnionej, zrujnowanej części Omegi. Po odnalezieniu zostali napadnięci przez nieznanych agresorów, a potem pojmani przez ludzi Archanioła. Aktualnie jesteśmy w chwili, gdy Archanioł zgodził się warunkowo ich uwolnić, pod warunkiem przewiezienia do szpitala jednego z jego ludzi, a także wymienić informacjami, jeśli ich współpraca pójdzie dobrze. W tym momencie jesteśmy, ale nowy gracz dołączy dopiero, gdy drużyna zamelduje na swoim statku o śmierci nowego dowódcy i Sparatus ogłosi, że wysyła swojego człowieka.

Nie wiem, ile czasu zajmie nam dobrnięcie do tego momentu, ale postaram się, aby było to jak najszybciej. Jeśliby się przedłużyło, postaram się urozmaicić oczekiwanie nowemu graczowi i rozegramy z nim jakiś prolog. I tak w mniej czy bardziej bogatej formie to nastąpi, więc myślę, że czasowo to się złoży.

W jakim etapie znajduje się fabuła?

Omegę zaplanowałem jako jeden z dłuższych, ale wciąż pierwszy "epizod" przygody, nie licząc prologu. Tak więc, nie wliczając finału, nowy gracz dołączy na ponad trzy epizody. Gramy od pół roku, nieco nam się przedłużyła gra, ale wracamy do dobrej kondycji i już ostatnie posty są ze znacznie zwiększoną częstotliwością.

Czy używamy GDoca?

Nie, nie używamy. Ta zmiana zaszła w trakcie gry na prośbę graczy. Gramy krótkimi postami, a walkę pod kątem mechanicznym rozgrywamy w komentarzach. I póki co ten jestem działa w naszym przypadku o niebo lepiej.

Czy nową postać tworzymy na 1. poziomie doświadczenia?

Tak, ale level up się zbliża nieubłaganie .

Ile potrwa rekrutacja?


Standardowo w moich rekrutacjach przyjmuję 7 dni z opcją na 3 dni dla kandydatów. Innymi słowy, jeśli komuś zabraknie czasu, niech napisze, a przedłużę rekrutację o te trzy dni. W razie braku zainteresowanie również ją przedłużę.

Aktualnie wiążący termin to 14.03.2017.

Podsumowanie

Więcej pytań nie przychodzi mi teraz do głowy, zachęcam do zadawania. I zapraszam do gry, ekipa jest bardzo fajna, dobrze się z nią gra, brakuje nam tylko kapitana, który by stanowił formalnie mózg misji. Formalnie, zaznaczam . Także zachęcam do zabawy, a poniżej wszystkie sesyjne linki podrzucam.

Do zobaczenia w grze .

Linki:
http://lastinn.info/archiwum-rekruta...gana-temi.html ([Mass Effect] Akta: Agana Temi) - pierwsza rekrutacja
http://lastinn.info/sesje-rpg-scienc...gana-temi.html - sesja
http://lastinn.info/komentarze-do-se...gana-temi.html - materiały do sesji
 

Ostatnio edytowane przez MrKroffin : 11-03-2017 o 14:31.
MrKroffin jest offline  
Stary 28-02-2017, 02:37   #2
 
Polarniak's Avatar
 
Jak można wprowadzać takie obostrzenie? Przecież to całkowicie zabija przyjemność z szukania avatara.


Kilka moich pytań:

- czy dobrze rozumiem, że obecnie nikt z zespołu nie ma statusu widma i że nowy gracz, niejako wymuszenie, powinien grać widmem?
- odpisy są według pierwotnych ustaleń tj. jedna tura to 3-7 dni?
- jest wymagana jakaś niesamowita znajomość świata? namiętnie grałem we wszystkie części i dodatki, interesowałem się całą otoczką fabularną, ale jednak trochę czasu minęło od wydania ostatniej części i człowiek przestał się tym tak zajmować
- będą lewiatany?
 

Ostatnio edytowane przez Polarniak : 28-02-2017 o 09:48.
Polarniak jest offline  
Stary 28-02-2017, 04:31   #3
 
MatrixTheGreat's Avatar
 
W następnych dniach zapoznam się z sesją i spróbuję coś nabazgrać
Rozumiem, że planujesz przyjąć tylko jedną osobę?

Cytat:
Napisał Polarniak Zobacz post
- czy dobrze rozumiem, że obecnie nikt z zespołu nie ma statusu widma i że nowy gracz, niejako wymuszenie, powinien grać widmem?
Podłączam się do pytania, bo miałem pomysł na krogana
 
MatrixTheGreat jest offline  
Stary 28-02-2017, 06:39   #4
 
kinkubus's Avatar
 
Już same materiały zachęcają do wzięcia udziału w sesji
Dbałe, czytelne. Jeszcze nie ma doka, omatkokochana. Biere.

No, najpierw się przyznam. Nigdy nie grałam w Mass Effect. Chcesz nowego dowódcę... Może to głupie pytanie, ale czy to jest przeszkoda nie do przejścia?
Widzę sci-fi, jest inżynier, jakaś mała załoga specjalistów, chcem!

Na razie nie czytałam sesji, bo jakbym miała nie grać, to mi się nie bardo chce :<
 
kinkubus jest offline  
Stary 28-02-2017, 09:24   #5
 
Morri's Avatar
 
Robimy tydzień urlopu na Andromedę? :P
Ale ale, mówiłam, jak zaczynaliście, że chcę, to zrobię postać teraz! Tylko te zwroty po polsku... Muszę wczytać się w sesję ;3
 
__________________
"First in, last out."
Bridgeburners
Morri jest offline  
Stary 28-02-2017, 10:11   #6
 
Goel's Avatar
 
Cześć, tu voluski żigolo Trochę wyręczę naszego zagonionego MG.

1) Tak, przyjęty ma być Widmem. Obecne Widmo zrezygnowało, a reszta drużyny to najemni wynajęci jako wsparcie dla Widma. Więc nawiązują do znajomości świata (dla nieogranych ), widmem zostać może turianin, asari, salarianin lub człowiek. Domyślam się jednak, że MG ma przygotowane wyjaśnienie i dla Proteanina.
2) Co do znajomości świata - materiały są tak napisane i MG tak pomocny, że 15 min a wikipedii ME chyba wystarczy, by poczuć klimat
3) @kinkubus - o inżynierze nikt póki co nie myślał (same biotyczne kozaki i turiańskie naparzacze ); w świecie gry komp. jak najbardziej grywalna klasa (bardziej jako technik bojowy, siejący zniszczenie wyładowaniami elektrycznymi itd.) - nie wiem jak Koffin widzi tę klasę u nas
 
Goel jest offline  
Stary 28-02-2017, 10:59   #7
 
MrKroffin's Avatar
 
Korzystając z faktu, że jest wykład, nadmienię, aby poprawić drobny błąd - gra Widmem nie jest obligatoryjna, może nie zaznaczyłem tego dość wyraźnie. Nowy dowódca będzie dowódcą nieformalnym, nominowanym przez Sparatusa, nie całą Radę.

Postać ma być po prostu zaznajomiona z radnym tak, by jej powierzył tak delikatne zadanie. Może więc, ale nie musi być Widmem. Natomiast powód powierzenia misji powinien być wiarygodny.

Zmiana ta podyktowana została chęcią usunięcia formalnej zależności grupy od dowódcy. Teraz musi on sam wyrobić sobie renomę od zera. Kto wie, może faktycznie kto inny przejmie pałeczkę, jeśli nowy dowódca okaże się mało charyzmatyczny.

Resztę omówię wieczorem, bo w środę także będę niedostępny.
 
MrKroffin jest offline  
Stary 28-02-2017, 11:31   #8
 
Polarniak's Avatar
 
Korzystając z tego, że jadę na wykład Co do widma, to żigolo napisał, że widmem może być człowiek, podczas gdy w pierwszej rekrutce stoi, że tylko turianie, asari i salarianie. To jak to jest?

Jeszcze pozostając w kwestii zależności formalnej i statusu Widma. Rozumiem że dowódca jest mianowany półoficjalnie - żeby nie powiedzieć "prywatnie" - ale nie rozumiem jak miałoby wyglądać wyrabianie sobie renomy i ewentualne odbieranie Widmu dowództwa w takiej sytuacji. Przecież Widma w ME to praktycznie bossowie wszystkiego i dowództwo od takiego bossa mogłoby przejąć jedynie inne Widmo. Dużą renomę daje też przecież sam status. Czyli mimo to może niejako dojść do buntu wśród załogi lub odsunięcia gracza od dowodzenia? Chyba byłoby to troszkę dziwne, gdyby ktos o statusie nie-Widma dowodził drużyną, w której jest Widmo.

Także prosiłbym o wyklarowanie mi tej kwestii chęci usunięcia zależności formalnej w przypadku, gdy nowy dowódca miałby być Widmem.
 
Polarniak jest offline  
Stary 28-02-2017, 11:35   #9
 
Goel's Avatar
 
Faktycznie, mój błąd - nie może. (Shepard jest wyjątkowy) Mój błąd, przepraszam

Myślę, że post MG dotyczy sytuacji, która miała miejsce w trakcie sesji, tj. powtarzającej się wielokrotnie nieracjonalności, wręcz niebezpiecznej niefrasobliwości poprzedniego dowódcy. Wszyscy członkowie drużyny są związany kontraktem na duży hajs, więc zależy im na ukończeniu misji - natomiast to nie znaczy, że "nowy" z założenia ma mir u wszystkich członków Oczywiście, podlegają mu formalnie, ale nie skoczą w ogień bo on tak każe - nie po poprzednim dowódcy :P I myślę, że o to chodzi - że jeśli oczekujesz "total obedience" bo jesteś Widmem, to nie pograsz. Ale jeśli spróbujesz zaskarbić sobie zaufanie lub respekt (patrz zachowanie Sheparda, wszystkie cutscenki z good or evil), będzie super.

Nie wspominając o tym, co napisał MG - może po prostu nie ma sensu być Widmem, skoro nie dość, że masz ograniczenia rasowe, to dostęp do funduszy szerokich i tak będziesz mieć.
 

Ostatnio edytowane przez Goel : 28-02-2017 o 11:40.
Goel jest offline  
Stary 28-02-2017, 11:42   #10
 
Polarniak's Avatar
 
No niby tak, ale te kilka dodatkowych centymetrów do długości penisa zawsze fajnie mieć...
W sumie to jeszcze nie jestem pewny, czy w ogóle zrobię postać Widma ale można pytać, to pytam
 
Polarniak jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:10.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170