Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-04-2018, 16:55   #1
 
MatrixTheGreat's Avatar
 
[D&D 5 ed. one-shot] Dłoń Szulera

Witam wszystkich i zapraszam do mojej pierwszej sesji D&D prowadzonej na forum. Od jakiegoś już czasu nosiłem się z zamiarem mistrzowania, rozpocząłem nawet pracę nad ambitnym battle royale, ale ze względu na kampanię “stołową”, którą prowadzę, zdecydowałem się jednak na coś innego. Przed sobą macie bardzo krótki wstępniak, lecz jeśli wolicie w pierwszej kolejności zapoznać się z kwestiami organizacyjnymi, “scroll’nijcie” niżej. Jeżeli chodzi o formę, będzie to “jednostrzałówka”, raczej bez planów na kontynuację. Mamy przed sobą niewielki, ale myślę, że interesujący dungeon o dość wysokim poziomie trudności. Także będzie krwawo, będzie brutalnie, choć… nie do końca na poważnie. Zapraszam do lektury.

Dłoń Szulera

Lewus, największy zabijaka w tej zapomnianej przez bogów wylęgarni splugawionego robactwa, wreszcie wrócił z zaplecza. Zaciągnął tam przed godziną jakiegoś nieszczęśnika, który przegrał wszystko w karty i nie miał mu czym zapłacić. Lewus nie był co prawda właścicielem przybytku, lecz stał wysoko w hierarchii gildii przestępczej. No i był przy kasie, a kto miał złoto, ten miał posłuch w szulerni, a gospodarze Kociej Łapy zawsze witali go z otwartymi ramionami.

Nie było najmniejszej szansy, by dłużnik wciąż oddychał, wszyscy wiedzieli, że Lewus ma krew na rękach. Pobrzękując wesoło na lutni, wrócił do stolika, jakby nigdy nic się nie stało.

- To co, Lewus? - odezwał się gruby jegomość, którego zęby nienaturalnie lśniły nawet przy blasku świec - Gotowy przegrać w karty resztę swojego dobytku?

- Uważaj do kogo uderzasz Kled - kruczoczarne włosy Lewusa opadały na prawe oko, prawie całkowicie je zakrywając - Za niedługo będzie mnie stać na wykupienie tej rudery, na która mówisz Neverwinter.

- Akurat! - gruby zaśmiał się głośno i pociągnął łyk z kufla.

- Śmiej się, śmiej - lewa ręka szulera powędrowała pod kaftan, a następnie przesunęła po blacie wyciągniętym z kieszeni przedmiotem. Był to niewielki futerał na karty z czarnej skóry, zdobiony metalowymi elementami. Nikt z obecnych przy stole nigdy wcześniej nie widział, by Lewus miał taką talię - Proponuję dziś podnieść stawkę pięciokrotnie.

Rozmowy przy najbliższych stołach ucichły, ktoś z obecnych głośno przełknął ślinę.

- Co jest, strach was obleciał? Dajcie spokój, co takiego może się stać? Trzeba od czasu do czasu zaryzykować!

Ponad dwieście lat później

Z niejednego pieca jadaliście już chleb, ale nawet dla was było to niecodzienne zadanie. Wyruszyliście kilka tygodni temu z Wrót Baldura, kierując się na północ starą, mocno zarośniętą w niektórych miejscach drogą, celowo rezygnując ze zdecydowanie bezpieczniejszego, szlaku handlowego. Przemierzaliście Równiny Poległych, przezornie przestrzegając ludowej mądrości, by nie rozpalać w tej okolicy ognisk na szczytach wzgórz. Sforsowaliście nurt Krętej Rzeki, a nawet oczyściliście i zabezpieczyliście dawno zapomniany wąwóz w Trollowych Wzgórzach. Oddział, który wam do tej pory pomagał, zostawiliście właśnie tam i od teraz byliście skazani tylko na siebie.

Gdy wkraczaliście w Las Trollbark, towarzyszyły wam już zdecydowanie pogodniejsze nastroje, w końcu już połowa drogi za wami, choć nadal musieliście się mieć na baczności. Gangi goblinów dawały wam o sobie znać, lecz im głębiej zapuszczaliście się w las, tym potyczki stawały się mniej zaciekłe. Zaniepokoiło was, że w końcu przestaliście widywać gobliny, choć największe zdziwienie czekało was wtedy, gdy las nagle ustąpił miejsca piaszczystej pustyni. Wyglądało na to, że trafiliście w dobre miejsce…No to od czego by tu…

Z czym się to je?
Klimat tak jak wspomniałem na początku, będzie raczej brutalny i krwawy, śmierć postaci jak najbardziej będzie możliwa (z reguły jestem dość “łagodnym” DMem ), ale jednocześnie chcę zostawić dużo miejsca na elementy humorystyczne. Także jeśli macie pomysł na postać z “jajem”, to rzućcie konceptem, a zobaczymy co da się zrobić.
PS Gramy oczywiście w Zapomnianych Krainach.

Tło fabularne. Trakt handlowy z Wrót Baldura do Waterdeep wiedzie okrężną drogą na północny wschód. Dla karawany oznacza to około dwa miesiące podróży między tymi dwoma miastami. Ktoś w końcu wpadł na pomysł, by spróbować wyznaczyć szlak idący bezpośrednio na północ. Do tego zadania zatrudnione zostały postacie graczy, choć nie byli oni pierwsi. Wcześniejsza wyprawa zakończyła się jednak totalnym niepowodzeniem, a do Wrót Baldura powróciło tylko kilku jej członków. Ci którzy nie wrócili obłąkani, nie chcieli mówić o tym co znaleźli, wspomnieli tylko o pustyni w środku Lasu Trollbark i o kryjówce, w której schronili się przed burzą piaskową.

Choć słyszano już pogłoski, iż anomalia w postaci pustyni pojawiła się w tamtym regionie, nikt nie dawał temu wiary. Wasi pracodawcy próbowali dowiedzieć się jak najwięcej, zajrzeli pod każdy kamień. Jedyną wskazówką jaką znaleźli, było istnienie szulerni znanej jako Kocia Łapa w opisywanej przez nieszczęśników z pierwszej wyprawy okolicy. Kocia Łapa miała podobno być kiedyś placówką gildii przestępczej, jednak od paruset lat już nie funkcjonowała. Uczestnicy pierwszej wyprawy potwierdzili, że to właśnie tam się ukryli.

Teraz postacie graczy zostały wysłane z doborowym oddziałem najemników, który pomógł im w oczyszczeniu drogi aż do Trollowych Wzgórz, gdzie najemnicy oraz eskortowani budowlańcy już zostali i zaczęli organizowanie placówki - czas nagli, pracodawcy nie akceptują opóźnień, a Sojusz Lordów już zaczął przygotowania do stawiania umocowań na szlaku. Sukces oznaczał skrócenie czasu podróży karawan o prawie miesiąc, a wy mieliście tylko uporać się z tym, co zatrzymało pierwszą ekspedycję.

Gracze i poziom. Przyjmę 4-6 graczy. Postacie tworzycie na trzecim poziomie, natomiast jeśli wystartujemy w mniej niż sześć osób, to jeszcze przed rozpoczęciem sesji dostaniecie awans na czwarty poziom.

Karty. Proszę przesyłać na PW lub w tym wątku, będę je też podpinał do pierwszego postu. Tworzycie je na stronie myth-weavers, w dokumentach google lub wypełniacie bezpośrednio pliki pdf. Linki prowadzą do szablonów.

Jak gramy. Walki i decyzje w komentarzach, ja rzucam kośćmi. Poza walką gramy w dokumentach google i później wspólną twórczość jedna osoba przenosi na forum. W trakcie walki odpisy krótki i treściwe (“to ja go tne”), odgrywka w doc’u - jak czujecie. Nie będziemy umawiali się na wspólne siedzenie na dokumencie (bo ja też na to nie mam czasu), każdy pisze kiedy i ile może. Macie jeden lub dwa dni na decyzję, a ja będę starał się w takim samym tempie posuwać akcję do przodu.

Materiały i podręczniki. Dozwolone wszystkie oficjalne podręczniki. Jeśli chodzi o materiały dostępne w Unearthed Arcana, to będziemy rozpatrywać pojedyncze przypadki.

Tworzenie postaci. No to lecimy po kolei:
  • Atrybuty według tego kalkulatora, 27 punktów do wydania.
  • Rasy: tak jak wyżej, wszystkie oficjalne są dozwolone, każdy przypadek z UA będę rozpatrywał osobno.
  • Klasy: wszystkie z Player’s Handbook, oprócz rangera. Zamiast niego używamy revised rangera z Unearthed Arcana.
  • Background: wszystkie z oficjalnych podręczników, ale nie tylko (jako przykład podam ciekawy background inkwizytora). Można modyfikować lub nawet tworzyć nowe. Nie zapomnijcie też o wybraniu co najmniej dwóch personality traits i po jednym ideal, bond oraz flaw. Nie wymagam też bardzo skomplikowanej historii postaci - to jednak jest one-shot. Wystarczy opisać z czego postać jest znana, a co sprawiło, że to właśnie ją wynajęto do tej misji.
  • Ekwipunek: na start dostajecie ekwipunek klasowy oraz z backgroundu. Oprócz tego macie też do wydania 300 sztuk złota. Ceny podręcznikowe. Ceny magicznych przedmiotów na etapie tworzenia postaci bierzemy stąd.

Koniec rekrutacji.
Orientacyjnie daję czas do 28.04 lecz zastrzegam sobie prawo do skrócenia lub wydłużenia tego czasu w zależności od ilości nadesłanych kart.

Data zakończenia rekrutacji: 02.05.2018

Także to chyba tyle. Pytania proszę kierować tutaj, do wątku.


Nadesłane karty:

Stary Ellingwood - human fighter (battlemaster) [Clutterbane]

Panazifer "Sroka" Gearbit - gnom wizard [Asmodian]

Bran Lackman - half-elf sorcerer (draconic bloodline) [Kerm]

Beerear Beareater - dwarf barbarian (path of the totem warrior) [Krieger]

Idaris Darksbane - half-elf fighter (eldritch knight) [Rowan]

Rilyvia - tiefling rogue (assassin) [BloodyMarry]
 

Ostatnio edytowane przez MatrixTheGreat : 02-05-2018 o 21:11.
MatrixTheGreat jest offline  
Stary 18-04-2018, 17:10   #2
 
Krieger's Avatar
 
Ekstra, spróbuję swoich sił Więcej 5e na forum! Jeszcze nie mam 100% konceptu, może jakiś fajny kapłan? Warlock też od dawna za mną chodzi.
 
__________________
Originally Posted by The Giant
Fantasy literature is ONLY worthwhile for what it can tell us about the real world; everything else is petty escapism.
Krieger jest offline  
Stary 18-04-2018, 17:18   #3
 
Lord Melkor's Avatar
 
Mam już dużo sesji, ale chętnie bym wziął udział - zastanowię się!
 
Lord Melkor jest offline  
Stary 18-04-2018, 17:23   #4
 
BloodyMarry's Avatar
 
No ja 100 procent na to idę, chociaż nie wiem jeszcze czym bym grała
 
BloodyMarry jest offline  
Stary 18-04-2018, 17:46   #5
 
Krieger's Avatar
 
Kurcze, w piątce całkiem fajnie wygląda też bard! Masz jakieś wymagania odnośnie party composition i nie powtarzania ról ( jak C-bane ), czy wolna amerykanka? Pewnie jakbyś miał to byś o tym już wspomniał, ale wolę się upewnić
 
__________________
Originally Posted by The Giant
Fantasy literature is ONLY worthwhile for what it can tell us about the real world; everything else is petty escapism.
Krieger jest offline  
Stary 18-04-2018, 18:04   #6
 
Cattus's Avatar
 
Kurde. Ciągle to 5ed kusi z co drugiej rekrutki. Postaram się poskładać barbariana. Mechaniczni nowicjusze są mile widziani w tych stronach?
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline  
Stary 18-04-2018, 18:23   #7
 
MatrixTheGreat's Avatar
 
Cytat:
Napisał Krieger Zobacz post
Kurcze, w piątce całkiem fajnie wygląda też bard! Masz jakieś wymagania odnośnie party composition i nie powtarzania ról ( jak C-bane ), czy wolna amerykanka? Pewnie jakbyś miał to byś o tym już wspomniał, ale wolę się upewnić
Wolna amerykanka

Cytat:
Napisał Cattus Zobacz post
Kurde. Ciągle to 5ed kusi z co drugiej rekrutki. Postaram się poskładać barbariana. Mechaniczni nowicjusze są mile widziani w tych stronach?
Jak najbardziej, jeśli będziesz potrzebował pomocy z kartą, to służę pomocą.

Zapomniałem jeszcze też o jednej rzeczy wspomnieć, dodałem już do pierwszego posta:

Cytat:
Nie wymagam też bardzo skomplikowanej historii postaci - to jednak jest one-shot. Wystarczy opisać z czego postać jest znana, a co sprawiło, że to właśnie ją wynajęto do tej misji.
 
MatrixTheGreat jest offline  
Stary 18-04-2018, 18:47   #8
Konto usunięte
 
Clutterbane's Avatar
 
Kapłan ode mnie będzie.
 
__________________
[B]Prowadzę:[/B]
- [D&D 5E] Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage (kampania przez Roll20)
[B]Gram:[/B]
- [Stars Without Number] WARHAMMER 29K (kampania przez Roll20)
Clutterbane jest offline  
Stary 18-04-2018, 18:50   #9
 
Asmodian's Avatar
 
Że tak nieśmiało.....mag?
 
Asmodian jest offline  
Stary 18-04-2018, 18:52   #10
 
Cattus's Avatar
 
Mag to czeka na deszcz...
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:22.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168