Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-02-2009, 00:45   #1
 
Extremal's Avatar
 
Reputacja: 643 Extremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemu
[Storytelling - Postapokaliptyczne] Karmazynowe Nieba (+18)

"Powiadają, że wojna nigdy nie zmienia swego strasznego oblicza. Ale czy którakolwiek z wcześniejszych wojen pochłonęła tyle istnień? Sprawiła, że ludzie przestali wierzyć w zwycięstwo i pragnęli już tylko szybkiej śmierci? Czy którykolwiek wcześniejszy, nawet najbardziej gwałtowny konflikt spowodował, że wskazówka zegara stanęła w miejscu i wyznaczyła nową... postnuklearną erę?Czy wyobrażaliście sobie, że może istnieć inny świat, niż ten w którym było Wam dane się narodzić, wychować i żyć? Oczywiście, że tak. Ale w waszych wyobrażeniach świat ten nie różni się znów tak bardzo od współczesnego, tego "prawdziwego", ze wszystkimi jego komputerowymi, czy medycznymi wspaniałościami.
Opowiem Wam jednak o innym świecie, który przydarzyć się może, jeżeli ludzkość zrobi jeden, tylko jeden nieuważny krok.
Opowiem Wam o świecie w którym wymiernikiem władzy jest żywność, woda, prąd - rzeczy które przypominają o dawnej potędze człowieka; które pozwalają na względnie normalne życie. Opowiem Wam o świecie w którym człowiek goni człowieka po śladach stóp na piasku bezkresnych pustyń, których kresy sięgają dalej niż najbystrzejszy wzrok.

Słyszycie ciągle legendy o lepszym świecie; starym świecie sprzed wojen, który powoli ulega zapomnieniu w ludzkich, nietrwałych umysłach. Fakty zacierają się, tracą na ostrości, stają się mglistymi opowieściami; mitami. Od swoich dziadków słyszycie o czasach kiedy rośliny pokrywały Ziemię wzdłuż i wszerz, kiedy ludzie żyli spokojnie i szczęśliwie, kiedy można było oddychać nieskażonym powietrzem i z zachwytem spoglądać na błękit nieba, koloru tak niewinnego, że nawet nie potraficie go sobie wyobrazić patrząc na ponure karmazynowe chmury... Oczywiście, że nie wierzycie w te bzdury. Każdy wie, że tak jak jest teraz, było od wieków - lepiej czy gorzej, ale było właśnie tak, taka jest bowiem kolej rzeczy. Nie może Wam się na przykład pomieścić w głowach, że kiedyś na dzieci patrzyło się jak na dopust Boży. A gdyby z kolei ktoś Wam powiedział, że kiedyś upośledzonym dzieciom starano się pomagać zaśmialibyście się mu pewnie w twarz. Cóż za marnotrawstwo środków! Teraz liczyło się dla Was tylko przetrwanie - każda jednostka która opóźniała resztę powinna być pozostawiana sama sobie.
Pamiętacie ciągle te bezużyteczne dla Was fakty historyczne: kiedyś były panstwa, granice, rządy i przywódcy krajów. Z opowiadań ojców i codziennej propagandowej papki nadawanej w radiowęzłach wiecie, że kiedyś przetoczyła się przez planetę potężna wojna która zniszczyła niemal wszystko co osiągnął kiedykolwiek człowiek. Nie ma jednak dla Was najmniejszego znaczenia kto zaczął tą wojnę i dlaczego. To przecież już od dawna nie jest już Wasza wojna. Przyszło wam po prostu tutaj żyć - i musicie się przystosować najlepiej jak umiecie. Wasza przeszłość musi zostać zapomniana, teraźniejszość jest już daleko w tyle, zaś jedyna wasza nadzieja tkwi w nieznanej i chwiejnej przyszłości.

Przyszło Wam żyć w postapokaliptycznej Polsce - zakątku piekła przez który przetoczyły się dwa wielkie fronty - Wschodnio-Europejski i islamski Front Dżihadu.
Morza Bałtyckiego już nie ma - wyschnęło i pozostały po nim wielkie leje po bombach. Na dnie czasem widać skorodowane, radioaktywne resztki okrętów wojennych, transportowców i innych statków które zostały rozkradzione przez brygady sępów. Cała północ to mniej lub bardziej skażona nuklearnie pustynia - bez roślin, zwierząt, wody pitnej. Warszawa to tylko wspomnienie - miasto widmo, w które uderzyła bomba wodorowa, zabijając w ciągu kilku sekund wszystkich jej mieszkańców, lecz jak na ironię pozostawiając wszystkie budynki, drogi, pomniki... Stolica została potem rozkradziona, i teraz stanowi jedno z najbardziej posępnych, a zarazem najbardziej niebezpiecznych miejsc. Odwiedzający muszą się bowiem liczyć z możliwością bycia ofiarą napadu - utracić można bowiem wszystkie dobra, łącznie ze swoimi... organami wewnętrznymi.

Teraz jednak, pięćdziesiąt lat po rozpoczęciu wojny, nie ma już państw, a więc nie ma i stolic - zginęły one w ogniu wybuchów atomowych. Pozostają resztki państwowości w rodzaju miejscowych watażków próbujących walczyć ze sobą nawzajem o ochłapy władzy.

Czy chcesz zmierzyć się z realiami postapokaliptycznej Polski? Przekonać się, czy podołałbyś twardej egzystencji w napromieniowanym świecie, mierząc się z jego bandami, gangami, całą jego chorą, skarłowaciałą moralnością? Zetknąć się z prowincjonalnymi dyktatorami uznającymi tylko zasadę brutalnej siły, bezwzględnie karzącymi za nawet najdrobniejsze przewinienia?
Odpowiedz sobie na pytanie: jak zachował/a byś się podczas ekstremalnych sytuacji, w których na szalę rzuca się jednocześnie moralność i instynktowną chęć przetrwania; w świecie w którym nie ma wyboru pomiędzy dobrem a złem.
Odpowiedz sobie na pytanie jak zachowałbyś się w świecie w którym w ogóle nie ma już dobra ani zła...

Chcesz się przekonać? Jeśli szukasz lekkiej, przyjemnej rozrywki to nie jest to sesja dla Ciebie. Oferuję Ci pesymistyczną, złowrogą wizję przyszłości - ale też, jak sądzę, dającą do myślenia. Wprowadzę Cię w głęboką zadumę, zmuszę do przemyśleń, choćby to miało byc dla Ciebie bolesnym przeżyciem."

...

Witam, mam przyjemność zrobienia sesji w klimatach postapokaliptycznej Polski. Bez zbędnej mechaniki, bo ja uznaję tylko system autorski Uruchamiam tą rekrutę już po raz drugi, ostatnim razem nie udało się zebrać odpowiedniej liczby dobrych graczy, mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej Sesję mam zamiar poprowadzić z moim wieloletnim przyjacielem, kompanem od szabli i od szklanki Chrapkiem.

Poszukuję około czterech doświadczonych w grze na forum osób, mających przy tym talent storytellera, piszących szczegółowe, poprawne gramatycznie i klimatyczne posty; osób dokładnie wczuwających się w swoje postacie. Sesja nie będzie należeć do tzw. "łatwych i różowych sesji z happy endem" (chociaż end może być i happy - to zależy akurat od graczy). Jeśli dostanę większą ilość dobrych Kart Postaci, to też się znajdzie dla nich miejsce.

Proszę o oryginalne historie, by każdy czytający naszą sesję miał możliwość utożsamienia się z wykreowaną przez was postacią!

Oś fabularną sesji, rozpoczynacie w jednej mieścinie, dumnie nazwanej Mazogród. Możecie być najemnikami pracującymi u Burmistrza tego małego, acz spokojnego miasteczka, misjonarzami, obywatelami, czy kim się wam jeszcze zamarzy

KP wysyłajcie na PW.

Kontakt GG - 5455550 - Nie czekajcie aż będę dostępny, zostawiajcie w razie czego wiadomość, na pewno odpiszę.

Rekrutację uważam za otwartą, a zamknięcie rekrutacji przewiduję na początku marca.
W razie wszelkich wątpliwości, pytań, skarg, zażaleń, poinformowania o chęci wzięcia udziału w sesji, albo kilku słów sympatyzujących z zamiarem powstania tej sesji proszę umieszczać w tym wątku
 
__________________
Jednogłośną decyzją prof. biskupa Fiodora Aleksandrowicza Jelcyna, dyrektora Instytutu Badań Nad Czarami i Magią w Sankt Petersburgu nie stwierdzono w naszych sesjach błędów logicznych.
"Dwóch pancernych i Kotecek"

Ostatnio edytowane przez Extremal : 20-02-2009 o 22:32.
Extremal jest offline  
Stary 18-02-2009, 13:12   #2
 
Mono's Avatar
 
Reputacja: 105 Mono wkrótce będzie znanyMono wkrótce będzie znanyMono wkrótce będzie znanyMono wkrótce będzie znanyMono wkrótce będzie znanyMono wkrótce będzie znanyMono wkrótce będzie znanyMono wkrótce będzie znanyMono wkrótce będzie znanyMono wkrótce będzie znanyMono wkrótce będzie znany
Jestem zainteresowany... ale nie wiem czy jestem godzien... tyle tych wymagań, ale postaram się wymyślić coś barwnego. Zobaczymy, co z tego będzie. Wstępnie się zgłaszam, ale jak nie dostaniesz karty, to oznacza, że uznałem, iż nie jestem dość dobry…

Pozdrawiam
 
Mono jest offline  
Stary 18-02-2009, 19:19   #3
 
rudaad's Avatar
 
Reputacja: 194 rudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie cośrudaad ma w sobie coś
Patrzę na tę rekrutę i patrzę... No i nie mogę się nadziwić, że są jeszcze tacy fanatycy jak ja. Heh, ostatnio odrobinę się zakopałam z ciężkim klimatem przez projekt MORu i szukałam czegoś lekkiego i odstresowującego typu NS, CP... Jednak nic nie przykuło na tyle długo mojej uwagi, żeby startować w rekrutacji. Z tą jest inna sprawa, że to mój świat i ulubiona wizja. Powiem szczerze, że się zastanowię i to dobrze zastanowię.
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."
rudaad jest offline  
Stary 18-02-2009, 21:45   #4
 
Chrapek's Avatar
 
Reputacja: 1165 Chrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumny
Ponieważ pojawiają się jakieś wątpliwości wśród chętnych, jako vice-mg oświadczam w naszym imieniu (moim i Extremala):

--- Sesja jest 100% na serio! ---
Nie, nie jest to kolejne wcielenie "Pancernych i Kotecka"

Zachęcam do udziału w sesji.

W razie czego pytania można zadawać również na moje gg (3853413).

BTW, to jest storytelling więc nie przewidujemy użycia jakiegokolwiek systemu (nawet nie wiem, czy się pofatygujemy z "kostkami").
Ja osobiście lubię dać graczom maksimum swobody przy wyborze decyzji (vide 'Battlestar Athena'), myślę, że Extremal poprowadzi sesję tak samo, więc nie musicie się obawiać, że fabuła będzie liniowa .
 
__________________
There was a time when I liked a good riot. Put on some heavy old street clothes that could stand a bit of sidewalk-scraping, infect myself with something good and contageous, then go out and stamp on some cops. It was great, being nine years old.

Ostatnio edytowane przez Chrapek : 18-02-2009 o 21:50.
Chrapek jest offline  
Stary 20-02-2009, 19:36   #5
 
Extremal's Avatar
 
Reputacja: 643 Extremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemu
Jak Papa Chrapek, dobrze prawi, storytelling to storytelling, limitowana fabuła to najgorsze co może być.

Z cyklu odpowiadamy na pytania czytelników;
1) Czy w realiach powojennej Polski są zasoby paliwa?
- Paliwo zostało zużyte na potrzeby armii podczas długoletnich działań wojennych. Coś na pewno się uchowało, a nawet jeśli to zwykły śmiertelnik wymieniłby kanister benzyny, na kilka litrów czystej, nie skażonej wody Albo kupić płodną żonę na rozród

2) Czy istnieją jakieś zwierzęta?
-Jeśli jakieś przetrwały i miały odpowiednio siły by się obronić, nie dać się zjeść przez większych, a i same coś upolowały. To owszem są Pies stróż, zawsze był i będzie przy nodze swojego właściciela.

Dostałem już jedną KP i postanowiłem, że ciut skrócę czas rekrutacji do końca miesiąca - 28.02 Mam nadzieję, że nikogo skrócony termin nie zniechęci do przesłania KP.
 
__________________
Jednogłośną decyzją prof. biskupa Fiodora Aleksandrowicza Jelcyna, dyrektora Instytutu Badań Nad Czarami i Magią w Sankt Petersburgu nie stwierdzono w naszych sesjach błędów logicznych.
"Dwóch pancernych i Kotecek"
Extremal jest offline  
Stary 20-02-2009, 20:45   #6
 
Suryiel's Avatar
 
Reputacja: 13 Suryiel nie jest za bardzo znanySuryiel nie jest za bardzo znanySuryiel nie jest za bardzo znany
Super fajnie, tylko czemu Polska...? Nie wiem czemu ale dla mnie to takie... nie-postapokaliptyczne...
 
Suryiel jest offline  
Stary 20-02-2009, 21:34   #7
 
Extremal's Avatar
 
Reputacja: 643 Extremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemuExtremal to imię znane każdemu
Bardziej odpowiednie byłyby Czechy, albo Rumunia? Post-apokalipsa może być tylko w cudownej Ameryce? No cóż, polecam odpalić Fallouta w takim razie
 
__________________
Jednogłośną decyzją prof. biskupa Fiodora Aleksandrowicza Jelcyna, dyrektora Instytutu Badań Nad Czarami i Magią w Sankt Petersburgu nie stwierdzono w naszych sesjach błędów logicznych.
"Dwóch pancernych i Kotecek"
Extremal jest offline  
Stary 21-02-2009, 14:55   #8
 
Suryiel's Avatar
 
Reputacja: 13 Suryiel nie jest za bardzo znanySuryiel nie jest za bardzo znanySuryiel nie jest za bardzo znany
No może nie koniecznie w Ameryce (chociaż nie wiem co masz do Fallouta, jedna z najlepszych gier w tym klimacie), ale Polska... Raczej chodzi o to, że Polska nawet by nie dotrwała do tych czasów :P Po prostu, jakoś... Mężny Zdziś przemierzający radioaktywne pustkowia w towarzystwie swego wiernego Puszka rasy owczarek niemiecki... nie, jednak nie :> Aczkolwiek sam pomysł ze storytellingiem w tym klimacie mnie wybitnie ciągnie ech...

Bo dziewczynki lubią mutanty ;(
 
Suryiel jest offline  
Stary 21-02-2009, 16:14   #9
 
Chrapek's Avatar
 
Reputacja: 1165 Chrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumnyChrapek ma z czego być dumny
Nie mamy nic do Fallouta - obaj zresztą jesteśmy jego fanami. Chodzi nam po prostu o to, że utarł się pewien schemat - jak coś związanego z postapokalipsą, to koniecznie musi się dziać albo w miejscu tego co pozostało z USA (czyli między innymi Fallout właśnie), albo, rzadziej, w Australii (klony Mad Maxów ). Natomiast rzadko kiedy pojawia się postapokalipsa w klimatach europejskich, a przecież, jeżeli komuś coś odbije i będzie wojna, to po jej zakończeniu Europa (raczej) nie wyparuje, prawda? Coś, lepiej czy gorzej, ale w dalszym ciągu będzie tutaj żyło.

Co rozumiesz przez "wątpienie czy Polska dotrwa do tych czasów" ? Napisaliśmy, że państw jako takich już nie ma więc poniekąd masz rację - Polska nie dotrwała do czasów post-apokalipsy. Ale są ludzie, którzy kiedyś byli Polakami, są pozostałości dawnej polskiej cywilizacji (jak to brzmi!) i kultury. Uważasz, że to mało ?

A jeśli dalej sądzisz, że temat post-apokalipsy w Polsce jest śmieszny, to przeczytaj sobie "Apokalipsę według Pana Jana" Roberta Szmidta, lub "Zapach Szkła" Andrzeja Ziemiańskiego, i wtedy pogadamy, ok ?

Pozdrawiam!
 
__________________
There was a time when I liked a good riot. Put on some heavy old street clothes that could stand a bit of sidewalk-scraping, infect myself with something good and contageous, then go out and stamp on some cops. It was great, being nine years old.
Chrapek jest offline  
Stary 21-02-2009, 17:33   #10
 
Suryiel's Avatar
 
Reputacja: 13 Suryiel nie jest za bardzo znanySuryiel nie jest za bardzo znanySuryiel nie jest za bardzo znany
Ale ja nie mówię, że jest śmieszny, nie chciałam nikogo obrażać =)

Poza tym, mieszkam w Łodzi i nie trudno mi wyobrazić sobie klimat postapo w Polsce, jak przejeżdżam codziennie obok wielu opuszczonych fabryk
 
Suryiel jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:48.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166