Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-02-2009, 01:18   #1
 
DrHyde's Avatar
 
Reputacja: 366 DrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetny
[Autorski] "Opowieści z Karaibów: Złoto z Isla De la Muerta"

Opowieści z Karaibów: Złoto z Isla De Muerta[media]http://www.youtube.com/watch?v=ttQjm-8OITE&feature=related[/media]


Tawerna „Bukanerska dola” zamarła prze chwilę. Drzwi – o ile można je tak nazwać – z hukiem uderzyły o ściankę. W progu stanął Kapitan Lee. Któż nie znał szalonego Jacka Lee Hugginsa! Uderzył twardo swoim drewnianym kulasem o podłogę i posłał wszystkim swój niezbyt sympatyczny wzrok. Ruszył na z góry upatrzona pozycję. Wystarczyło poczekać i …

- Lee? – Zapytał jeden z odważnych przy stoliku. Kapitan nie spojrzał na niego. – Podobno szukasz załogi?

- Co cię to do diaska obchodzi?! – Jack wbił nóż w blat stołu. Trafił bez spojrzenia idealnie między palce marynarza.

- Każdy wie czego poszukujesz. Jesteś szalony…

To były jego ostatnie słowa przed śmiercią. Lee szybkim ruchem wyciągnął zza pasa pistolet i wpakował kulę prosto w łeb zuchwałego łachmyty. W powietrzu unosił się zapach prochu i lekki dym z wystrzału.

- Ktoś jeszcze uważa, że jestem niespełna rozumu?! – Ruszył chwiejnie do jednego ze stolików, który zarastał brudem odkąd Tortuga była Tortugą. Ściągnął kapitański kapelusz i położył obok wypalonej świecy. Wyciągnął mapę i zaczął myśleć przewracając monetę w dłoni. Monetę, która była kluczem do skarbu Edwarda The Black. Wszystko wskazywało na Isle De Muerta. Problem jedynie w tym, że tak wiele wysp z czasem nazywało się Wyspą Śmierci, iż ciężko było trafić na tę właściwą. Lee posiadał jednak coś więcej niż monetę ze skarbu Edwarda The Black.


* * *


Witamy amatorów mocnych wrażeń w iście pirackich klimatach!


Mamy lato 1678 roku. Oczywiście miejscem, w którym wiedziecie swój nędzny żywot jest owiana piracką sławą Tortuga na Karaibach. Jest to okres największej aktywności piratów na tych wodach. Królewska Flota wzięła sobie do serca działania piratów, do których pałają tak wielką miłością. W ten sposób Tortuga stała się ostoją piractwa i ostatnią przystanią przed szubienicą w Port Royal, która zaczęła uginać się pod ciężarem ciał.

Jednak piraci nie wiele robią sobie z królewskich ataków i dzielnie szukają rozrywki, rumu i skarbów. Co do skarbów… Właśnie w ostatnim czasie z dalekiej podróży wrócił Kapitan Lee, którego okręt niemalże przestał istnieć przez atak Floty. Załoga została zdziesiątkowana. Szybko w tawernach zaczęto mówić o wyprawie jaką szykuje Kapitan. O skarbie, który stał się legendą pełną sprzeczności i niedomówień. O skarbie i śmierci… Przede wszystkim o skarbie.

To tyle słowem wstępu mili państwo. Teraz bardziej formalne sprawy. Sesja będzie prowadzona przez dwóch Mg - będę to Ja oraz merill. Czas trwania rekrutacji to dwa tygodnie. Oczywiście jest to storytelling w filmowym stylu. Ma się tu dziać i jeszcze raz dziać. Trochę wymagań dla was co do postaci:

  • Mają być barwne i z charakterem. Chodzące specjały świata piratów.
  • Mogą pochodzić z różnych stron świata. Im dziwniejsze i ciekawsze losy postaci tym większa szansa na członkostwo w załodze. Liczy się też wygląd i ewentualne ciekawostki, które będziemy mogli wykorzystać.
  • Macie możliwość wpisania sobie umiejętności dla postaci: 1 na poziomie bardzo dobrym, 2 na poziomie dobrym i 3 na przeciętnym. To będzie mniej więcej odzwierciedlać w czym jesteście dobrzy. Pomysłowość też jest ważna (za wzór z powodzeniem można wziąć umiejętności z systemu 7th Sea). W razie braku pomysłów w tej kwestii prosimy o kontakt.
  • Stan społeczny, wyznanie i tym podobne rzeczy mile widziane. Wszystko co urozmaica postać się nam przyda, więc myślcie intensywnie.
  • Grafika/Avatar postaci mile widziany.
  • Co do ekwipunku zdajemy się na wasze pomysły i rozsądek. Wiecie jeśli ktoś napisze w KP, że jest samozwańczym Królem jakieś wyspy i ma ją w posiadaniu, to pewnie tak jest, ale tylko dla niego.
  • Oczywiście robicie postacie piratów – inne zgłoszenia tez przyjmujemy, ale piraci mają pierwszeństwo.


To tyle co do Kart Postaci. Planujemy zatrudnić na pokład około ośmiu osób, ale zobaczymy jak będzie ze zgłoszeniami i w ogóle. O przyjęciu decyduje jakość i ciekawa zawartość KP, a nie szybkość zgłoszenia. Karty Postaci na maila: marcin.wilk@o2.pl

Pozostaje życzyć powodzenia przy tworzeniu postaci. Czekamy z merillem na zgłoszenia i ewentualne pytania, jeśli coś jest niejasne.
 

Ostatnio edytowane przez DrHyde : 22-02-2009 o 11:39.
DrHyde jest offline  
Stary 22-02-2009, 08:47   #2
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 3169 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Doktorek jak widzę świetnie przełożył naszą wizję na tekst rekrutacji, za co mu bardzo dziękuję. Co do założeń samej sesji, muzyczka w jej wstępie nie jest tam bez powodu. Nie zamierzamy zrzynać cokolwiek z trylogii filmowej, ale jedna cecha będzie wspólna: szybka i pełna niespodziewanych zwrotów akcja i wyraziste, konkretne postacie. Z góry uprzedzamy, że nie przyjmujemy żadnych klonów Jacka Sparrowa, i jak ktoś da zdjęcie jako avatar to nas krew zaleje --> w przenośni oczywiście.

To chyba tyle z mojej strony, bo Hyde resztę wyjaśnił bardzo jasno.

Kp wysyłajcie zarówno na maila Doktorka jak i mój: 19arek85@wp.pl, najlepiej będzie jeśli będziecie wysyłać obu Mg jednocześnie.

Pozdrawiam i czekamy na zgłoszenia.
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 22-02-2009, 09:45   #3
 
enneid's Avatar
 
Reputacja: 44 enneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodze
ech czekałem, czekałem i się doczekałem
takie standardowe pytanie: Jaka będzie częstość postów?
 
__________________
the answer to life the universe and everything = 42

Chcesz usłyszeć historię przedziwną? Przyjrzyj się dokładnie. Zapraszam do sesji: "Baśń"- Z chęcią przyjmę kolejnych graczy!
enneid jest offline  
Stary 22-02-2009, 10:41   #4
 
miralas's Avatar
 
Reputacja: 0 miralas nie jest za bardzo znany
ja się wstępnie zgłaszam do tej sesji. kp nie będę raczej się spieszył,ale przed ostatecznym terminem powinna się pojawić.
 
miralas jest offline  
Stary 22-02-2009, 10:42   #5
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1041 Milly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumny
Łaaaa! Rekrut fajowy i niemal od razu pojawił się w mojej głowie koncept na postać. Ale parę rzeczy mnie przeraża, dlatego nie traktujcie tego wpisu jak zgłoszenie do sesji. Jeszcze się muszę zastanowić Przede wszystkim coś czuję, że zgłoszeń będziecie mieli multum, z czego przynajmniej połowa będzie świetna. A to oznacza, że ciężko będzie się przebić przez taką konkurencję. Do tego limit graczy, czyli osiem osób plus ewentualnie więcej - uch, to straszne! Bardzo nie lubię grać w tłumie, nie ma wtedy szans na interakcję ze wszystkimi, trzeba pisać bardzo ogólnikowo o innych postaciach, niekiedy się człowiek gubi, no i trzeba czytać taką masę postów To mnie trochę zniechęca, ale zobaczymy. Najpierw muszę zadać dwa kulminacyjne pytania, bo bez odpowiedzi na nie nawet nie mam się co zastanawiać:

1) czy wychodzicie z założenia, że kobieta na pokładzie przynosi pecha i żeńskie postacie będą miały większą trudność z dostaniem się do sesji?

2) czy istnieje możliwość grania... dzieckiem?

No i dodatkowe pytanie, które już zadał enneid, a które również jest dla mnie niezwykle kluczowe:

3) jaka będzie częstotliwość wrzucania postów?


Pozdrawiam serdecznie - kawał dobrej rekrutacji, moi drodzy!
-M-
 
Milly jest offline  
Stary 22-02-2009, 10:59   #6
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 3169 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Co do terminu odpisywania to raczej post na tydzień.

Dzieckiem raczej nie bardzo, bo niby w jakim charakterze?

Postacie kobiece dopuszczalne na równi z męskimi, w końcu było kilku sławnych kapitanów - kobiet? Zasłynęły większą okrutnością niż mężczyźni.

Pozdrawiam merill

PS. Jeśli macie już jakieś gotowe koncepty postaci to możecie je wrzucać tutaj, a jeśli wolicie na PW to prosiłbym by wysyłać w 2 egzemplarzach po jednym dla każdego z MG.

Milly - 8 to jest max, ilu będzie to się zobaczy w zależności od KP.

Pozdrawiam merill
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 22-02-2009, 11:58   #7
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1041 Milly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumny
Koncept postaci, powiadasz?

Mathilde 'Matie' Huggins (nazwiska dobiera na potrzebę chwili), panna około lat dwunastu, księżniczka złodziei, córka największego na świecie pirata (przynajmniej wg jej własnych słów, choć wcześniej mówiła, że jej ojcem jest pewien europejski książę), nałogowa kłamczucha o bujnej wyobraźni, kleptomanka, zwinna jak kocica (jest niska i drobna, nie wygląda nawet na 12 lat), wlezie wszędzie, ukradnie wszystko, urodzona pod szczęśliwą gwiazdą (co zapewne sprawia, że żaden z jej szalonych pomysłów jej jeszcze nie zabił). Mówią o niej "Szybkie nogi, szybkie ręce, jeszcze szybszy język" (oczywiście tylko wtedy, gdy nie słyszy, ma bowiem w zwyczaju szybko wpadać w złość, a wtedy w ruch idą owe szybkie nogi, szybkie ręce i jeszcze szybsze i ostrzejsze zęby). Mimo młodego wieku zrobiło się swojego czasu o niej głośno, co zmusiło ją do szybkiej ewakuacji z jej wspaniałego królestwa (to znaczy z miasta, którym władała, przewodząc armii małoletnich bandytów). Dziwnym zbiegiem okoliczności trafiła na Tortugę i zapragnęła wyrosnąć na pirata (jak jej tatuś!), a nade wszystko, zapragnęła skarbu. Kapitan Lee nie musiał wyrażać zgody na jej zaciągnięcie się do załogi. Nie musiał nawet o tym wiedzieć. Przydomek "księżniczki złodziei" nie dostała z byle powodu - ona zawsze wchodzi tam, gdzie chce i kiedy chce. Jeden stateczek nie sprawił jej trudności. A gdy już będą na pełnym morzu.... no przecież nie wyrzucą za burtę jednej małej, słodkiej dziewczynki?!To tylko szkic, historia zapewne będzie zawierać więcej szczegółów i historii z krótkiego życia Matie. Proszę tylko, żebyście powiedzieli, czy taka postać ma szanse - dziecko, tak jak mówiłam. Jeśli nie, to nawet nie będę zaczynać pisać karty
 
Milly jest offline  
Stary 22-02-2009, 12:18   #8
 
DrHyde's Avatar
 
Reputacja: 366 DrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetnyDrHyde jest po prostu świetny
Dostałem jeden koncept na postać na pw, który zatwierdzam w porozumieniu z merillem. Co do twojego pomysłu Milly... Jestem jak najbardziej za. Czekamy w takim razie na gotowe Karty Postaci.
 
DrHyde jest offline  
Stary 22-02-2009, 12:37   #9
 
enneid's Avatar
 
Reputacja: 44 enneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodze
Koncepcja...
Roger Mark Francis Mc'Kinley Irlandczyk wcześniej midshipman z Royal Navy, trafił w piracką niewolę, gdy plynął na brygu właśnie na Karaiby. Zdołał jednak zaskarbić sobie sympatię kapitana, a że nie widział już swojej przyszłości w służbie królowi, postanowił dołączyć do piratów.
Jak mało kto, potrafi żeglować, doskonale wyczuwa specyfiki okrętów ich dzielność w żegludze, pogodę, przez co jest niezrównany przy sterze i jest wstanie wycisnąć gdy trzeba każdy węzeł z okrętu, nie mówiąc już o innych manewrach. Niemniej jest również hazardzistą Potrafi przegrać cały swój łup w jedną noc, a nawet raz udało mu się przegrać statek swojego kapitana (wtedy błyskawicznie zaciągnął się na inny statek, który wypływał przypadkiem tego ranka z portu, by uniknąć konfrontacji z samym kapitanem i niedoszłego zwycięzcą)
 
__________________
the answer to life the universe and everything = 42

Chcesz usłyszeć historię przedziwną? Przyjrzyj się dokładnie. Zapraszam do sesji: "Baśń"- Z chęcią przyjmę kolejnych graczy!
enneid jest offline  
Stary 22-02-2009, 13:09   #10
 
Faurin's Avatar
 
Reputacja: 14 Faurin nie jest za bardzo znanyFaurin nie jest za bardzo znanyFaurin nie jest za bardzo znanyFaurin nie jest za bardzo znany
No nareszcie! Tym razem się wyrobie, Doktorku;] Czekałem na to. W głowie tyle pomysłów, a każdy lepszy do poprzedniego. Czekajta na KP- będzie szybko.
 
__________________
Nobody know who I realy am...
Faurin jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:50.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166