Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-01-2010, 04:42   #1
 
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r's Avatar
 
[Warhammer 2.0] Liczmistrz - rekrutacja dodatkowaGóry Środkowe, rok 2527

Heinz Weiser siedział przy ognisku polerując niedawno otrzymany miecz. Przez kilkanaście lat służby naoglądał się sporo broni jednak taki brzeszczot dane mu było widzieć po raz pierwszy. Zastanawiał się ile taka klinga może być warta. Pewnie więcej niż wszyscy ludzie z jego grupy wzięci razem dostaną za wykonanie tego zadania. To samo pytanie mógłby zadać odnośnie reszty wyposażenia, które otrzymali od swoich mocodawców. Szczególnie niepokoiły go te pierścionków, co to miały wykrywać magię. Nie wysyła się kogoś z takim sprzętem tylko po to, żeby szukał grobów w jakiejś zapomnianej przez bogów dziurze.

Kilka nocy temu, zaraz po opuszczeniu Frugelhofen, podzielił się swoimi wątpliwościami z dowódcą. Brecht tylko wzruszył ramionami i powiedział, że skoro już wzięli robotę to nie mogą się wycofać. Tym bardziej, że za nagrodę mogliby się byczyć przez następny rok bez konieczności podejmowania takich robótek jak ta, która miesiąc temu trafiła im się na północ od Middenheim. Wynajął ich jeden z lokalnych wielmożów, któremu mieli oczyścić las ze zwierzoludzi. Nie dość, że podczas roboty stracili czterech kompanów to jeszcze szlachciura, zapłacił połowę z obiecanych pieniędzy. Skrzywił się ze złości na samo wspomnienie o tym.

Weiser obrócił sarnę piekącą się na ruszcie i wrócił do polerowania miecza. Chwilę potem usłyszał dochodzący z tyłu szelest. Miał już wstać, gdy dobiegł go znajomy głos:

- Spokojnie dziadek, to tylko my.

Dwójka nowo przybyłych zasiadła przy ogniku.

- Kurwa, ile razy jeszcze mam powtarzać, że macie tak do mnie nie mówić.

Szef jego grupy poznał tych dwóch w Middenheim. Wyglądali na takich, co potrafią o siebie zadbać. I tak musieliby w najbliższym czasie kogoś zwerbować, więc zaproponował im przystanie do grupy. Od tego czasu podróżowali w szóstkę.

- Gdzie reszta?

- Szef, Fritz i Albert kończą sprawdzać grobowiec, na który dzisiaj trafiliśmy.

- Znaleźliście coś w środku?

- Gdzie tam. Ograbiony tak jak mogiła wskazana przez górników.

- Wiadomo jak dawno temu?

- No właśnie, to jest dziwne. Ślady, które Fritz znalazł w środku mają najwyżej kilka dni, ciekawe kto nas ubiegł.


- Krasnoludy można wykluczyć. Nie wyglądali mi na takich co to dorabiają sobie rabowaniem mogił. Ludzie z wioski raczej nie zapuszczają się tak daleko, może z wyjątkiem tych dwóch, jak im tam było... Bergmanowie. Według tego, co mówił wójt zdarza im się polować na północy. Jak wrócimy do Frugelhofen trzeba będzie wypytać miejscowych czy bracia nie próbowali im sprzedać czegoś oprócz skór i dziczyzny. Jest jeszcze jedna możliwość. Ktoś oprócz nas prowadzi tu poszukiwania.

- Któraś z pozostałych grup?

- Nie sądzę. Każdy zespół miał przeczesać inny teren. W życiu nie uwierzę, że po zakończeniu roboty zamiast ruszyć prosto do klasztoru po zapłatę, chciało im się jeszcze szwendać po tych lasach. Obojętnie kto za tym stoi, przez resztę poszukiwań będziemy musieli się pilnować.


Nagle usłyszeli kroki dochodzące z pobliskich zarośli. Po chwili z mroku otaczającego obóz wyłoniło się sześć sylwetek. Nie było sensu uciekać. Byli otoczeni. Postacie dobyły broni i z wolna ruszyły w ich kierunku. Kiedy nieznajomi podeszli na tyle blisko by mógł ich oświetlić migotliwy płomień ogniska mężczyźni dostrzegli poranione ciała, oszpecone twarze i puste oczy, które już dawno opuściła ostatnia iskierka życia.


Walczyli zaciekle lecz ich los wydawał się przesądzony. Napastników było dwa razy więcej a ciosy mieczem nie robiły na nich większego wrażenia. Po paru minutach potyczki każdy z mężczyzn krwawił z kilku ran. Najgorzej z całej trójki trzymał się Heinz. Jego podeszły wiek dawał o sobie znać. W pewnym momencie jeden z nieumarłych wyprowadził pchnięcie, którego zwiadowca nie zdążył zbić. Ostrze z niemiłym dla ucha mlaśnięciem zagłębiło się w brzuchu mężczyzny. Po chwili atakujący wyszarpnął klingę. Strumyk ciemnoczerwonej krwi zrosił ziemię pod stopami walczących.

Weiser wyjąc z bólu padł na kolana. Upuścił miecz i sięgnął do kieszeni płaszcza. Wyjął stamtąd jeden z cylindrów, które otrzymali od zleceniodawców.

- Spieprzajcie stąd... - wychrypiał do towarzyszy.

Ci nie zważając na ciosy napastników rzucili się do ucieczki. Zanim jeden z nieumarłych zakończył żywot mężczyzny potężnym cięciem, które rozłupało jego czaszkę, ten oderwał wieczko trzymanego w ręce pojemnika.

Po kilku sekundach panującą wokoło ciszę przerwał odgłos eksplozji. Siła wybuchu powaliła uciekinierów na ziemię. Odłamki zdetonowanego ładunku ze świstem przelatywały nad ich głowami. Ostatkiem sił odwrócili się by spojrzeć czy którykolwiek z ich prześladowców ocalał. Na ziemi parę metrów za nimi leżało kilka ciał najeżonych skrawkami metalu. Jak na ironię, skórę ocalili im, ci którzy ruszyli za nimi w pogoń. Ostatnią rzeczą, jaką zapamiętali nim ogarnął ich mrok był powoli dogasający płomień ogniska.

Witam!


Tym oto wstępem chciałbym powitać wszystkich zainteresowanych w dodatkowej rekrutacji do sesji „Liczmistrz”, którą od jakiegoś czasu prowadzę na tym forum. Dodatkowy nabór spowodowany jest faktem, że planuję nieco zmodyfikować scenariusz w związku z czym obecnej drużynie przyda się pomoc. Potrzebny mi będzie jeden gracz, choć w sytuacji gdy otrzymam dwie lub więcej dobrych KP gotów jestem zwiększyć ten limit o jedno miejsce.

Zakładam, że każdy zainteresowany udziałem w sesji przeczytał ją wcześniej, odpowiada mu taki styl gry i nie przeszkadza fakt, że przygoda momentami wymaga używania szarych komórek.

Nadesłane karty mają odpowiadać wymogom sformułowanym tutaj ([Warhammer 2.0] Liczmistrz) z jednym wyjątkiem dotyczącym historii tworzonej postaci. Nie obowiązują Was wytyczne odnośnie życiorysu opisane w tamtym wątku. Zamiast tego kończycie historię Waszego bohatera w chwili jego przybycia do Middenheim. Ostatnią jej część, mówiącą o tym jak postać została wplątana w wydarzenia, o których opowiada sesja napiszemy wspólnie a konkretnie ja napiszę ją wspólnie z tym graczem (ew. graczami), który się zakwalifikuje.

Gotowe karty wysyłacie na adres contractor.mail@interia.pl. Czekam na nie do 14 lutego. Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji zadajecie tutaj lub przez pw.
 
__________________
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.

Ostatnio edytowane przez c-o-n-t-r-a-c-t-o-r : 01-02-2010 o 17:08.
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest offline  
Stary 10-02-2010, 10:22   #2
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Nagle nikt nie lubi Warhammera?
Może jednak znajdzie jakiś chętny (jakaś chętna, jacyś chętni), by pomóc w wykonaniu misji?
 
Kerm jest offline  
Stary 10-02-2010, 12:18   #3
 
Nefarius's Avatar
 
Ja mam postać, nawet podesłaną, ale niestety MG chce rozwinięcia fabularnej części gry a ja nie mam wiele czasu na to (po pracy pomagam ojcowi w pracy nad remontem) i nie mogę się pozbierać do kupy. Postaram się jednak do 14 podesłać zrobioną postać.
 
Nefarius jest offline  
Stary 10-02-2010, 12:47   #4
 
Eliasz's Avatar
 
Ja bym się chętnie dołączył ale niestety ograniczenia rekrutacji nie pozwalają na przyjęcie zahartowanego w podróżach halflinga, a jakoś na grę innymi postaciami ostatnio ochoty nie mam. Przymierzałem się do stworzenia nowej postaci do warhamera, ale wczucie w obecnie prowadzona postać przeszkadza mi wczuwać się w jakąś nową, jeszcze nie stworzoną.
Może do 14 - ego jeszcze wróci mi vena twórcza. Na razie jestem zainteresowany no ale co z tego wyniknie to sam jeszcze nie wiem
 
Eliasz jest offline  
Stary 10-02-2010, 14:04   #5
 
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r's Avatar
 
Ok widzę, że w związku z małym zainteresowaniem rekrutacją do 14 raczej nie doczekam się żadnej dopracowanej KP. Wobec powyższego przedłużam termin do 21.02. Jednocześnie informuję, że wszystkie wymogi formalne (rasa itd.), jakie ma spełniać KP pozostają w mocy.
 
__________________
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.

Ostatnio edytowane przez c-o-n-t-r-a-c-t-o-r : 10-02-2010 o 14:06. Powód: uzupełnienie posta
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest offline  
Stary 10-02-2010, 19:29   #6
 
John5's Avatar
 
Hmm dobrze wstępnie jestem zainteresowany
Planuję w najbliższym czasie wrócić na forum i w gruncie rzeczy założenia sesji mi odpowiadają. KP postaram się podesłać na dniach, możliwe nawet, że już jutro.
 
__________________
Jeśli masz zamiar wznieść miecz, upewnij się, że czynisz to w słusznej sprawie.
Armia Republiki Rzymskiej
John5 jest offline  
Stary 13-02-2010, 00:17   #7
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Wysłałem kartę. Karta tego inżyniera do dopracowania. Późno więc i chęci do pisania mniejsze.
 
Ulli jest offline  
Stary 13-02-2010, 15:05   #8
 
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r's Avatar
 
Prośba dotycząca formy, w jakiej wysyłacie karty - byłbym wdzięczny gdybyście przesyłali je w załącznikach a nie treści maila jak to się niektórym zdarzyło. Format dokumentu jest mi obojętny.

EDIT:

Cytat:
Napisał Nefarius
Ja mam postać, nawet podesłaną, ale niestety MG chce rozwinięcia fabularnej części gry a ja nie mam wiele czasu na to (po pracy pomagam ojcowi w pracy nad remontem) i nie mogę się pozbierać do kupy.
Bez urazy Nefarius ale jeżeli nie możesz znaleźć czasu na dopisanie 1 czy 2 akapitów do historii to jaką mam gwarancję, że przez najbliższe kilka miesięcy będziesz miał czas terminowo odpisywać?

EDIT2:

Ze względu na fakt, iż żadna z nadesłanych kart nie spełniła moich wymogów jakościowych (nie, żeby były one zbyt wygórowane) zmuszony jestem zakończyć rekrutację nie przyjmując nikogo. Proszę obsługę o przeniesienie tematu do archiwum.
 
__________________
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.

Ostatnio edytowane przez c-o-n-t-r-a-c-t-o-r : 23-02-2010 o 15:45. Powód: uzupełnienie posta
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:18.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168