Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-12-2010, 01:04   #1
 
Avaron's Avatar
 
Reputacja: 399 Avaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetny
[Savage Hyboria] Okowy Xaltotuna

Okowy Xaltotuna


[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=5ZY2mRG5mzg[/MEDIA]


O epoce znanej nemedyjskim kronikarzom jako Era Przed Kataklizmem niewiele wiadomo prócz jej ostatniego okresu, a i ten owiany jest mgłą legend...
Robert E. Howard "Era Hyboryjska"


Białoskrzydła galera śmiało pruła ciemnobłękitne fale Zachodniego Oceanu. Ledwo co opuściła bezpieczne schronienie stygijskiego portu, by ruszyć szparko ku skrytemu daleko za północnym widnokręgiem Argos. Gdzieś w tyle została szara, pustynna kraina wężowego ludu. Umilkł już wszechogarniający szum wielkich targowisk i pełnego różnorakich okrętów portu. Jedynie huk fal i nawoływania mew zakłócały spokój bezkresnego oceanu. Równo rozcinały morską toń wiosła a delikatny, południowy wiatr wypełniał trójkątne żagle. Morska Wiedźma, bo tak zwał się ten okręt, rozpoczęła swą kolejną podróż.
Okręt prowadzony był pewną ręką kapitana. Stał on przy sterze, czujnie wpatrując się w morską dal. Ciemna skóra, ostre, iście orle rysy i smoliście czarna, kręcona broda świadczyły o jego semickim rodowodzie. Lecz spoglądał na świat oczyma stalowoszarymi, niczym niebo w pochmurne dni. Znaczyłoby to, że ma w sobie domieszkę hyborejskiej krwi. I tak było w istocie. Bowiem kapitanem tego okrętu był nikt inny, jak słynny na całym zachodnim wybrzeżu Yosuaf - półsemicki bękart, jakiegoś aquilońskiego barona czy księcia. Człek to był znany ze swego wielkiego kunsztu w marynarskim rzemiośle i niezwykłego kupieckiego talentu, lecz również z bezwzględności i strasznego okrucieństwa. Na pokładzie swego okrętu był władcą absolutnym i nie znającym sprzeciwu, gotów zabić marynarza za najdrobniejsze nawet uchybienie swym rozkazom. Był też powszechnie znanym - tak na północy jak i południu, handlarzem niewolników. Na tym właśnie towarze Yosuaf zbił majątek i nigdy nie zaprzestał tego procederu.
I tego dnia w przepastnych, cuchnących śmiercią ładowniach Morskiej Wiedźmy pełno było spiętych łańcuchami brańców. Yosuaf skupował ich na stygijskich targowiskach, gdzie docierały niewolnicze karawany z głębi Czarnych Królestw i sprzedawał z wielkim zyskiem na północy. Już teraz na wąskich ustach kapitana gościł przebiegły uśmieszek, gdy przeliczał w myślach zysk jaki przyniesie mu ta wyprawa. Już widział złote krążki monet, skryte bezpiecznie w okutych skrzyniach swego skarbca, podziwiał blask kupionych dzięki tej wyprawie klejnotów i rozmyślał nad niewolnicami o alabastrowej skórze, jakie będzie mógł sprowadzić do swego haremu, gdy tylko sprzeda towar w Argos. O tak, uśmiech Yosuafa, stawał się co raz szerszy.
Pod pokładem Morskiej Wiedźmy było gorąco niczym w najgłębszych otchłaniach piekieł. Powietrze było tak gęste i cuchnące tak, że każdy oddech stawał się katorgą nie do zniesienia. A jednak trwali, desperacko trzymając się swych marnych żywotów. Było cicho, nikt nie marnował wątłych sił na jęki czy prośby, bo żadna nie skruszyłaby kamiennych serc nadzorców. Co jakiś czas tylko wśród poskrzypującego wnętrza okrętu dał się słyszeć przeraźliwy trzask bata i przeszywający wrzask smagniętego nim raba. Tak oto nadzorcy karali za wszelkie przewiny, nawet te najmniejsze. Nie raz bywało, że któryś z niewolnych ginął od ciosów nazbyt zapalczywego strażnika. Ciała takich nieszczęśników wyrzucano po kilku dniach, gdy ich fetor stawał się nie do wytrzymania.

Byli tu ludzie wszelkich ras i kultur. Zdecydowanie najwięcej było ciemnoskórych kushytów i pozostałych mieszkańców południa, lecz innych również nie brakowało. Na wielkich stygijskich targowiskach sprzedawano i kupowano ludzi ze wszystkich stron świata. W tej oto ładowni niewolniczego okrętu można było usłyszeć wszelką ludzką mowę znaną uczonym a obok rosłego Aesira siedział żółtoskóry Kitajczyk. Łańcuch zrównywał każdego...

Witam serdecznie!

Moi Drodzy, chciałbym Was zaprosić do wzięcia udziału w przygodzie, jaką mam zamiar poprowadzić w świecie ery hyborejskiej. Świat ten znany jest nam z prozy pana Roberta E. Howarda, który właśnie tu umiejscowił przygody swego najbardziej znanego bohatera - Conana z Cymerii. Do tego świata, mrocznej, brutalnej przeszłości chciałbym żebyście wraz ze mną wkroczyli. Wyruszcie przed siebie z okrwawionymi mieczami w dłoniach, okryci biodrowymi przepaskami i niech Wasze twarze wykrzywia wściekłość i nienawiść do wrogów! To świat, gdzie silni mężowie i przebiegłe kobiety mogą schwycić wodze losu swego i całego świata, by podążyć ku bogactwie i sławie. A może nawet wśród gwiazd zapisana jest Wam korona i tron? Któż wie? Bodaj sami bogowie.

BOHATEROWIE

Kim będziecie? Przygoda rozpoczyna się dla Was na niewolniczym okręcie zwanym Morską Wiedźmą. Cóż Was zagnało na pokład tego statku? Może jesteście członkami okrutnej załogi? A może zły los sprawił, że staliście się częścią wiezionego w ładowni towaru? Pewnie chciwy Yosuaf zgodziłby się przewieźć jednego lub dwóch pasażerów. Lecz cóż zmusiło Was do tak dalekiej i niebezpiecznej podróży?

Tu właśnie zaczyna się Wasze zadanie. Chcę od Was usłyszeć historię rodem ze świata Conana. Ma być porywająca i zaskakująca, ma zaciekawić i sprawić, że serce zabije szybciej w zimową noc. Opiszcie jak trafiliście na pokład okrętu! Historia nie musi być długa, ani też zbytnio skomplikowana, ale niech jak najlepiej wyraża ducha Waszej postaci. Niech będzie w niej wszystko to, co tak lubimy w prozie Howarda - barwny język, niesamowite postacie, niezwykłe przygody. Zadziwcie mnie!

MECHANIKA

Hyboria to kraina niezwykle niebezpieczna. Ciągła walka o przetrwanie jest niezmiennie wpisana w każdą opowieść, jaka się tu toczy. Nie obejdzie się zatem bez mechaniki. Choć obiecuję, że będę ją stosować jak najrzadziej. Nie zmienia to jednak faktu, że chciałbym, byście przygotowali Wasze karty postaci w oparciu o mechanikę Savage Worlds. SW jest genialnym, niezwykle uniwersalnym i prostym systemem, wprost idealnie pasującym do realiów w jakich będziemy grać. Nie zrażajcie się jeśli nie macie dostępu do podręcznika. Tutaj możecie się zapoznać z tzw. "Jazdą próbną", która w zupełności wystarczy do stworzenia herosów na potrzeby tej rozgrywki. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszam do zadawania pytań w tym temacie, albo przez PW.

MAGIA

Świat ery hyborejskiej jest pełen magii. Lecz jest to magia bardzo specyficzna, nijak nie podobna tej z Zapomnianych Krain. Magia hyborejska choć równie potężna, jest do szczętu zła. Jest siłą, która wypacza świat i dusze tych, którzy się nią zajmują. Magia to igranie z najciemniejszymi siłami spoza granic świata, które tylko czekają, by wyciągnąć szponiaste łapska po nierozważnych głupców, którzy rzucają im wyzwanie. Cóż to znaczy? Magia nie jest dla graczy. Nie chciałbym, aby Wasi bohaterowie podążali tą ścieżką.

Rzecz jasna istnieją wyjątki. Jeśli ktoś z Was stworzy postać, której historia po prostu mnie olśni a magia będzie nieodłącznym jej elementem... cóż, po prostu zmienię zdanie. Ale od takiej historii będę wymagał dużo więcej niż od innych, począwszy od stylu, na znajomości świata skończywszy. Magia jest dla doświadczonych.

Wszystkim innym pozostają ścieżki uczonych i kapłanów. Ludzi światłych i obeznanych z historią świata, lecz pozbawionych nadprzyrodzonych zdolności.PODSUMOWANIE

*Przyjmę do przygody nie mniej niż trzech bohaterów i nie więcej niż pięciu.
*Rekrutację zakończę 07.01.2011.
*Wymagam spisanej historii i karty postaci opartej na mechanice Savage Worlds (mile widziany awatar).
*Wskazana jest choćby pobieżna znajomość prozy Howarda.
*Piszemy raz w tygodniu.
*Gotów jestem pomóc w kwestiach związanych z mechaniką SW oraz ze światem Ery Hyborejskiej.


Hyboria czeka na Waszych Bohaterów!


 

Ostatnio edytowane przez Avaron : 22-12-2010 o 20:45.
Avaron jest offline  
Stary 22-12-2010, 09:52   #2
 
Tom Atos's Avatar
 
Reputacja: 4582 Tom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Avaron Zobacz post
Wyruszcie przed siebie z okrwawionymi mieczami w dłoniach, okryci biodrowymi przepaskami i niech Wasze twarze wykrzywia wściekłością i nienawiść do wrogów!
Ty Kusicielu, Ty.

Tu małe co nie co o świecie, gdyby ktoś chciał:

Nations of the Hyborian Age

W ogóle ciekawa stronka, ino po angielsku.

Na chętnych nie będziesz narzekał. Barbarzyńca drzemie w każdym z nas.

Mięso! Mięso! Wrrrrr ...
 
Tom Atos jest offline  
Stary 22-12-2010, 10:35   #3
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 60397 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Tutaj można znaleźć nowszą wersję "Jazdy Próbnej" i edytowalne karty postaci.
 
Kerm jest offline  
Stary 22-12-2010, 14:53   #4
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 7028 Kelly ma wyłączoną reputację
Chyba bym się skusił na coś takiego
 
Kelly jest offline  
Stary 22-12-2010, 15:07   #5
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 2791 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Ja też, ale prawdopodobnie tego nie zrobię, bo nie mam pojęcia co może Avarona zadziwić. Opowieści o kapłańskiej biurokracji ze Stygii? O wiosce pełnej miłych ludzi, którzy udają, że nie są kanibalami z okolic zamieszkiwanych przez Kozaków? O lochach szalonego, chińskiego czarodzieja ukrytych pod stepami Hyrkanii? A może o zagładzie ostatniego plemienia nie-ludzi, którą spowodowała niewielka drużyna Asgardów? Czy chociażby o grupie Słowian, którzy szpiegują prymitywne kultury Hyborii, Hyrkanii, Kitaj, Stygii czy Asgardów i którzy wolą umrzeć niż ujawnić skąd przyszli.

Prawdopodobnie cokolwiek napiszę i tak zostanie odrzucone, więc nie będę nawet próbował.

No chyba, że Avaron napisze co go zadziwi to ja tak napiszę i będę miał większe szanse niż znikome, że się dostanę.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 22-12-2010 o 15:12.
Anonim jest offline  
Stary 22-12-2010, 19:09   #6
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 3595 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Jeśli chodzi i Hyborię, to zapraszam na blog naszego forumowego liska:

Lisia nora

Dużo tam w ostatnich wpisach materiałów do świata Howarda. Chyba się na mnie nie obrazi za polecenie.

Ekhem, to ja też bym się zgłosił.

Pozdrawiam merill
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 22-12-2010, 21:16   #7
 
Avaron's Avatar
 
Reputacja: 399 Avaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetny
Bardzo się cieszę z dużego zainteresowania

Na początek proponuje wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z materiałami zamieszczonymi o tu . Jest to konwersja SW przeznaczona właśnie do zabawy w świecie Conana. Mały feler całość jest po angielsku

@Anonimie. Bardzo się cieszę, że znasz howardowskie realia i będę więcej niż szczęśliwy widząc jak tą wiedzę przekujesz w świetną postać. Naprawdę nie rozumiem czemu miało służyć to hmmm "popisywanie się". "Zadziwienie" jest swoistą hiperbolą, a ja jestem otwarty na wszelkie kandydatury

@Merill. Doskonale znam bloga Smartfoxa. Od niego, przyznam się, ściągnąłem ideę sandboxów (którym to, w pewnym sensie będzie ta przygoda). Miałem też kilka kilka pogawędek (na niesławnym mg.pl) z Ramelem (zdradzę, że pracuje on nad barbarzyńskim settingiem SW) na temat prowadzenia w takim klimacie (ze szczególnym uwzględnieniem magii). Wszystko to było przygotowaniem pod kampanię na żywo, ale jednak moja drużyna zdecydowała się na inne klimaty. Dlatego ten pomysł trafił właśnie tutaj
 
__________________
"Co będziemy dzisiaj robić Sarumanie?"
"To co zwykle Pinki - podbijać świat..."
by Marrrt
Avaron jest offline  
Stary 22-12-2010, 21:23   #8
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 6244 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Ja się zastanowię czy dam radę zagrać w tą sesję, chociaż miałbym ochotę. Podstawkę do SW mam po polsku, plus to co wrzuciłeś ... cóż trzeba będzie trochę nad tym pomyśleć :P
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Stary 24-12-2010, 16:52   #9
 
Avaron's Avatar
 
Reputacja: 399 Avaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetny
Wszystkim z Was chciałbym życzyć wszystkiego co najlepsze z okazji Świąt!

A na poprawę humoru i dodania odrobiny inspiracji proponuję mały przerywnik filmowy między lepieniem pierogów, a rozpakowywaniem prezentów.

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=OBGOQ7SsJrw[/MEDIA]

Trzymajcie się ciepło, a po świętach nie zapomnijcie wysłać mi najwspanialszych postaci pod hyborejskim niebem

Pozdrawiam
Av
 
__________________
"Co będziemy dzisiaj robić Sarumanie?"
"To co zwykle Pinki - podbijać świat..."
by Marrrt
Avaron jest offline  
Stary 28-12-2010, 23:42   #10
 
Avaron's Avatar
 
Reputacja: 399 Avaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetny
W związku z pewnymi pytaniami jakie pojawiły się w toku rekrutacji:

Cechy rasowe z podręcznika Savage Sword of Conan są ograniczone do wartości K6. Te rasy, które otrzymały aż dwa rasowe bonusy o takich wartościach mogą liczyć na dodatkową zawadę wynikającą z rasy właśnie. Cóż musi być równowaga

Postacie zaczynają na poziomie nowicjusz.

Żeby nie utrudniać. Pomysł z językami z SSoC w formie nowych umiejętności specjalnie mi się nie podoba. Dlatego też wykorzystamy sposób wymyślony na potrzeby innego settingu. Z uwagi na bardzo kosmopolityczne społeczeństwo w świecie Conana możemy założyć, że każda postać zna na starcie ilość języków równą połowie swojego sprytu. Nowych języków uczy się w czasie rozgrywki fabularnie.

Ekwipunek. Postacie, które wywodzić się mają z załogi oraz z pasażerów okrętu mogą "zakupić" startowy ekwipunek do wartości 500 sztuk srebra (monety noszą różną nazwę w różnych krainach, sztuki srebra są umowną nazwą). Bohaterowie, którzy zaczynają jako niewolnicy nie posiadają żadnego ekwipunku.

Postacie, które startują jako "towar" otrzymują darmowe rozwinięcie Ducha lub Wigoru, co odzwierciedla ich niezwykłą wytrzymałość, która pozwoliła im przetrwać trudy życia niewolnika.

To tyle. Jeśli pojawią się kolejne pytania proszę pisać!
 
__________________
"Co będziemy dzisiaj robić Sarumanie?"
"To co zwykle Pinki - podbijać świat..."
by Marrrt
Avaron jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:31.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168