Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > O forum > Organizacyjne > Informacje
Zarejestruj się Użytkownicy


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-01-2020, 11:25   #1
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 1 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Nowy regulamin forum

Nadchodzą zmiany, a zatem proszę się zapoznać z projektem nowego regulaminu naszego forum.
Konstruktywna krytyka mile widziana.


REGULAMIN FORUM

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Decyzja o korzystaniu z Forum traktowana jest jako wyrażenie zgody na przetwarzanie plików "cookie" w zakresie w jakim pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki internetowej (patrz: Nowa polityka prywatności i plików cookie).
2. Rejestrując się na Forum udzielasz zgody na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail, login).
3. Administratorem danych osobowych jest administrator Forum (Piotr Ostrowski, obsluga.li@gmail.com). Dane są magazynowane i przetwarzane w celu możliwości obsługi Forum (logowanie, wysyłanie powiadomień e-mail). Dane osobowe nie są przekazywane innym podmiotom krajowym i zagranicznym (za wyjątkiem sytuacji wymaganych prawem). Dane osobowe są przechowywane przez cały okres użytkowania Forum przez zarejestrowanego użytkownika. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych można w każdej chwili cofnąć. Wiąże się to z usunięciem konta w serwisie. Dane osobowe nie są poddawane przetwarzaniu i profilowaniu przez żadne algorytmy.
4. Decyzja o korzystaniu z Forum traktowana jest jako wyrażenie zgody na bezwarunkowe przestrzeganie Regulaminu.
5. W przypadku aktualizacji Regulaminu i braku akceptacji nowej wersji ze strony Użytkownika, Użytkownikowi przysługuje możliwość usunięcia konta.

§ 2 PRZEPISY PORZĄDKOWE

1. Lastinn.info jest polskim Forum, dlatego w swoich wypowiedziach użytkownicy są zobowiązani do przestrzegania podstawowych zasad gramatyki i ortografii języka polskiego. Zamieszczane posty powinny być czytelne i zrozumiałe. Przed publikacją postów zalecane jest sprawdzenie ich przy pomocy funkcji “sprawdzania pisowni”, dostępnych zarówno w edytorach tekstów jak i w przeglądarkach internetowych.
Najważniejsze zasady:
a. Zdania rozpoczynamy wielką literą.
b. Używamy polskich znaków diakrytycznych (potocznie: polskich liter).
c. Na końcu zdania stawiamy jeden znak przestankowy.
2. Na Forum obowiązują zasady netykiety (Netykieta), a w szczególności:
a. Całkowity zakaz używania przekleństw i wulgaryzmów w jakimkolwiek formacie (z wyjątkiem postów sesyjnych i zamieszczanych, autorskich opowiadań). Fragmenty czy słowa wykropkowane (***) traktowane będą jako pełna forma przekleństwa. Zakaz ten nie ogranicza się do języka polskiego.
b. Nadużywanie BBCode, kodów HTML, znaków typu << >> -- : oraz kilku !!, ??, pisanie wyłącznie wielkimi literami lub pisanie innym kolorem bez wyraźnego powodu jest niedozwolone.
c. Wyróżniamy pewne części a nie cały tekst.
d. Zakaz obrażania lub ośmieszania innych użytkowników Forum. Dotyczy to całej przestrzeni Forum (również PW, Krzykacz).
e. Podziękowania, wykrzykniki (np. "No to super!", "I ja też!"), sprawy typu "wyślij też do mnie na mail@xy.pl" itp. powinny być zamieszczane we wcześniejszym poście (przycisk "Edytuj") lub przesyłane za pomocą PW. Wyjątkiem są zgłoszenia do sesji w dziale "Rekrutacje".
f. Zabrania się pisania postów jeden po drugim w czasie krótszym niż 24 godziny. Zasada ta obowiązuje we wszystkich tematach na Forum. Przed upływem 24 godzin, należy korzystać z opcji “Edytuj”. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ilość znaków danego odpisu w sesji przekracza maksymalną ilość znaków mieszczących się w jednym poście.
3. Czerwony kolor czcionki zarezerwowany jest wyłącznie dla Obsługi Forum.
4. Na Forum nie toleruje się żadnych przejawów działań niezgodnych z prawem, np. szeroko rozumianej pornografii, mowy nienawiści, piractwa, nawoływania do faszyzmu i rasizmu. Niedopuszczalne są również przejawy prześladowań i szykanowania.
5. Niedopuszczalne jest działanie na niekorzyść Lastinn.info i jej społeczności, w tym: szkalowanie, namawianie do rezygnacji z Forum/przeniesienia się na inne, uporczywe i złośliwe przeszkadzanie w zabawie/pracy, zarówno w sieci jak i w życiu codziennym.
6. Zakaz umieszczania tematów dotyczących religii i polityki, o ile odnoszą się do rzeczywistości. Dyskusje takie można prowadzić wyłącznie w odniesieniu do konkretnego świata przedstawionego (np. "Sytuacja polityczna na terenach Rzeczpospolitej w XVII w. (Dzikie Pola)"; "Panteon bogów w Warhammerze" itp.).
7. Na Forum nie można zamieszczać reklam innych for oraz witryn konkurencyjnych, służy do tego dział Spis stron RPG. Dozwolone jest natomiast umieszczanie linków informacyjnych (przykładem może być odnośnik do materiałów potrzebnych do sesji / rekrutacji, artykuł czy news z sieci).

§ 3 KONTO UŻYTKOWNIKA

1. Zakaz używania nicków zbliżonych do już istniejących na Forum (zdrobnienia, dostawianie kropki itp.). W przypadku wątpliwości czy skarg ostateczną decyzję o tym, czy nick będzie dopuszczony, podejmuje Administrator.
2. Sygnatura może zawierać do 4 linijek i nie można w niej używać żadnej grafiki ani odnośników do innych stron, można natomiast dodawać linki wewnętrzne Lastinn.info.
3. Zakaz posiadania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę. W razie problemów technicznych z kontem należy skontaktować się z Administracją i wyjaśnić sytuację.

§ 4 DZIAŁANIA OBSŁUGI FORUM

1. Obsługa Forum wykonuje czynności porządkowe, pilnuje i egzekwuje przestrzeganie regulaminu przez Użytkowników. Te same czynności względem Obsługi wykonuje Administracja.
2. Obsługa pełni powierzone funkcje za pomocą pisemnych upomnień przez PW i edycję bądź usunięcie posta niezgodnego z Regulaminem. Wystawia także ostrzeżenia i bany w konsekwencji łamania Regulaminu. Obsługa może również zamknąć (tymczasowo bądź permanentnie) tematy ,w których dochodzi do łamania Regulaminu celem ich uporządkowania.
3. Niedozwolone jest usuwanie ze zmodyfikowanych postów adnotacji Obsługi.
4. Członkowie Obsługi są zobowiązani do informowania Użytkownika o powodach modyfikacji/usunięcia posta lub wystawienia ostrzeżenia/bana. Informacja o wystawionych banach jest ogólnodostępna [link].
5. W przypadku gdy decyzja Obsługi w jakiejś kwestii wydaje się niesłuszna (np. przyznanie ostrzeżenia, usunięcie posta itd.), Użytkownik ma prawo odwołać się do Administracji.
6. Sprawy wyjątkowe, nie objęte Regulaminem, będą rozpatrywane przez większość Obsługi, a o ich wynikach Użytkownicy będą - w razie konieczności - na bieżąco informowani.

§ 5 KARY

1. Użytkownik ponosi całkowitą odpowiedzialność za łamanie regulaminu przez umieszczone treści (w tym również odnośniki do innych stron, memy, obrazki, wideo itd.).
2. Użytkownik może zostać ukarany upomnieniem, otrzymaniem ostrzeżenia lub bana (tymczasowego i stałego).
3. Ban stały musi być zatwierdzony przez większość Obsługi.
4. Działanie systemu ostrzeżeń: Użytkownik po uzbieraniu 5 ostrzeżeń zostaje ukarany banem tymczasowym. Długość bana zależy od ilości oraz rodzaju popełnionych względem Regulaminu wykroczeń.
5. W konsekwencji pojedynczego przypadku złamania Regulaminu Użytkownik zostanie upomniany a niezgodna z Regulaminem treść zmodyfikowana lub usunięta z przestrzeni Forum.
6. W przypadku świadomego, nieincydentalnego łamania regulaminu Użytkownik otrzyma ostrzeżenie za każde złamanie punktu regulaminu.
7. Brak porozumienia z Obsługą lub Administracją oraz zakładanie nowych kont po okresie nieobecności na Forum lub w czasie odbywania kary w postaci bana tymczasowego jest przesłanką do otrzymania kary w postaci bana stałego.
 
Kerm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2020, 14:24   #2
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 1 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Kerm Zobacz post
e. Podziękowania, wykrzykniki (np. "No to super!", "I ja też!"), sprawy typu "wyślij też do mnie na mail@xy.pl" itp. powinny być zamieszczane we wcześniejszym poście (przycisk "Edytuj") lub przesyłane za pomocą PW. Wyjątkiem są zgłoszenia do sesji w dziale "Rekrutacje".
f. Zabrania się pisania postów jeden po drugim w czasie krótszym niż 24 godziny. Zasada ta obowiązuje we wszystkich tematach na Forum. Przed upływem 24 godzin, należy korzystać z opcji “Edytuj”. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ilość znaków danego odpisu w sesji przekracza maksymalną ilość znaków mieszczących się w jednym poście.
Podpunkt e) jest dla mnie niejasny, i pod względem treści, i przeznaczenia. Jaki wcześniejszy post ma edytować użytkownik, żeby napisać "Super!"? I dlaczego na pytania typu "Kto chce ten pdf?" odpowiedzi "Ja!" należy udzielać przez PW?

Podpunkt f) jest i będzie lekko kłopotliwy dla MG. Jak da w komentarzach do sesji informację dla graczy, i o czymś zapomni albo po paru godzinach zaistnieje potrzeba przekazania kolejnej wiadomości pilnej, to jest problem, bo edycja posta nie generuje powiadomienia dla śledzących dany temat. Może usuńcie ten zapis dla tematów sesyjnych/komentarzy, albo całkiem go wywalcie. Forum nie jest chyba aż tak zaśmiecane, żeby trzeba było stosować taki zapis.
 
__________________
Bajarz - Warhammerophil.
Phil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2020, 15:24   #3
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Phil Zobacz post
Podpunkt e) jest dla mnie niejasny, i pod względem treści, i przeznaczenia. Jaki wcześniejszy post ma edytować użytkownik, żeby napisać "Super!"? I dlaczego na pytania typu "Kto chce ten pdf?" odpowiedzi "Ja!" należy udzielać przez PW?

Podpunkt f) jest i będzie lekko kłopotliwy dla MG. Jak da w komentarzach do sesji informację dla graczy, i o czymś zapomni albo po paru godzinach zaistnieje potrzeba przekazania kolejnej wiadomości pilnej, to jest problem, bo edycja posta nie generuje powiadomienia dla śledzących dany temat. Może usuńcie ten zapis dla tematów sesyjnych/komentarzy, albo całkiem go wywalcie. Forum nie jest chyba aż tak zaśmiecane, żeby trzeba było stosować taki zapis.

Podpinam się. Szczególnie w tematach z materiałami MG lubią zarezerwować dwa posty do edycji, ze względu na ograniczenie ilości znaków właśnie, a pod nimi gracze wrzucają opisy postaci. Sytuacja gdyby MG nie mógł tego zrobić i musiał wstawiać kolejny post pod graczami lub czekać dobę aby ułożyć temat z materiałami jak chce jest kuriozalna.
I tak, wiem, mało kto na forum jest gestapo i bany raczej nie grożą to jednak warto uściślić to w regulaminie.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2020, 18:17   #4
INNA
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 1 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Cytat:
4. Członkowie Obsługi są zobowiązani do informowania Użytkownika o powodach modyfikacji/usunięcia posta lub wystawienia ostrzeżenia/bana. Informacja o wystawionych banach jest ogólnodostępna [link].
Brakuje linka.

Cytat:
f) jest i będzie lekko kłopotliwy dla MG. Jak da w komentarzach do sesji informację dla graczy, i o czymś zapomni albo po paru godzinach zaistnieje potrzeba przekazania kolejnej wiadomości pilnej, to jest problem, bo edycja posta nie generuje powiadomienia dla śledzących dany temat
Usuwasz poprzednią wiadomość i wklejasz jeszcze raz w nowym poście + dopisujesz co chciałeś. Od zawsze to funkcjonowało i miało się dobrze.
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2020, 18:51   #5
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 1 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Nami Zobacz post
Usuwasz poprzednią wiadomość i wklejasz jeszcze raz w nowym poście + dopisujesz co chciałeś. Od zawsze to funkcjonowało i miało się dobrze.
Sprytnie, ale to dalej zbędna robota. No chyba, że podwójne posty tak zaśmiecają forum i utrudniają życie użytkownikom czy administracji, że koniecznie trzeba ten zapis mieć.
 
__________________
Bajarz - Warhammerophil.
Phil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2020, 18:52   #6
INNA
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 1 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Phil Zobacz post
Sprytnie, ale to dalej zbędna robota. No chyba, że podwójne posty tak zaśmiecają forum i utrudniają życie użytkownikom czy administracji, że koniecznie trzeba ten zapis mieć.
Raczej po prostu są/bywają/zdarzają się ludzie, którzy robią/robili to notorycznie i nie chodziło o ważne ogłoszenia.
Wg mnie zapis ten jakoś mocno życia nie utrudnia. Zawsze można zaznaczyć w takim poście pod postem, że połączy się je później albo poprosić o to OP działu.
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2020, 23:05   #7
Kowal-Rebeliant
 
shewa92's Avatar
 
Reputacja: 1 shewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputację
Pewnie nic nowego, ale nie podoba mi się ten punkt.
Cytat:
5. Niedopuszczalne jest działanie na niekorzyść Lastinn.info i jej społeczności, w tym: szkalowanie, namawianie do rezygnacji z Forum/przeniesienia się na inne, uporczywe i złośliwe przeszkadzanie w zabawie/pracy, zarówno w sieci jak i w życiu codziennym
Zamiencie "w tym" na "czyli" i będzie o niebo lepiej. W regulaminach nie powinno być niedopowiedzeń, a wszelkie określenia typu "działanie na szkodę forum" powinny być tak sprecyzowane, na ile to możliwe, żeby nie dochodziło do nadużyć.
 
shewa92 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2020, 15:07   #8
 
Reinhard's Avatar
 
Reputacja: 1 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
Jeszcze co do ograniczenia czasowego postów: czy można z tego wykluczyć jednolinijkowce albo krótkie odpisy? Jak jest wena po obu stronach, są i dwa, i więcej odpisów dziennie.
 
Reinhard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2020, 15:09   #9
INNA
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 1 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Reinhard Zobacz post
Jeszcze co do ograniczenia czasowego postów: czy można z tego wykluczyć jednolinijkowce albo krótkie odpisy? Jak jest wena po obu stronach, są i dwa, i więcej odpisów dziennie.
Ale co mają do tego odpisy dzienne z nie pisania posta pod postem?
Czy odnosisz się do czegoś innego?
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2020, 15:20   #10
 
Micas's Avatar
 
Reputacja: 1 Micas ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Reinhard Zobacz post
Jeszcze co do ograniczenia czasowego postów: czy można z tego wykluczyć jednolinijkowce albo krótkie odpisy? Jak jest wena po obu stronach, są i dwa, i więcej odpisów dziennie.
Dwóch różnych Użytkowników to sobie może na przemian i sto postów jednego dnia natrzaskać. Nie o to chodzi.

Rzecz rozbija się o tzw. doubleposting/multiposting i tym samym ograniczanie spamu. Jak dla mnie jest to raczej punkt prewencyjny, "na wszelki wypadek".
 
__________________
Dorosłość to ściema dla dzieci.
Micas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:52.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172