Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Rozmowy przy kawce > Lastinn'owy hydepark
Zarejestruj się Użytkownicy

Lastinn'owy hydepark Wejdź i rozluźnij się... Rozmowy o wszystkim. To tutaj mogą mieć miejsce wszelkie dyskusje „off-topic”.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-12-2017, 16:30   #1
 
MrKroffin's Avatar
 
Reputacja: 5564 MrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputację
Elitaryzm na LI

Cześć wszystkim,

po kolejnej nieudanej dla mnie rekrutacji dochodzę do kilku wniosków. I bynajmniej nie są one kreowane pod wpływem chwili. Ciekaw jestem natomiast, czy macie chociaż podobne odczucia. Z góry przepraszam, jeśli temat się powtarza, ale ta szukaczka na LI jeszcze nigdy nic mi nie wyszukała.

Gdy przeglądam sesję, w których brałem udział jako gracz, zauważam pewną prawidłowość. Albo dostałem się do tych sesji, gdzie dostali się wszyscy, albo do tych, które prowadzili MG spoza „śmietanki forumowej”. Co więcej – tak się składa, że w rekrutacjach drugiego rodzaju udawało mi się dostawać do sesji, nawet mimo konkurencji, nawet jeśli ta była spora. Tymczasem od dłuższego czasu próbuję gdzieś dostać się do gry prowadzonej przez kogoś ze „śmietanki” na LI i sukcesywnie mi się nie udaje. W pierwszej kolejności zwaliłbym to ma marną jakość swoich pomysłów, ale wszelkie moje doświadczenia i jako gracza, i jako rekrutera mówią mi, że tu jednak działa coś innego.

Prowadziłem już kilka rekrutacji i stwierdzam, że dobrych KP dostaje się na ogół jakieś 20%. Mam dosyć wyśrubowane wymagania, nie przeczę. Z tego też powodu staram się maksymalnie dopieścić swoje karty, tworzyć bohaterów przekonujących, a gdy z jakości karty jestem niezadowolony – nie wysyłam. I tu dochodzę do clou.

Są tacy gracze na LI, którzy gdziekolwiek nie aplikują, mają miejsce z automatu. Nic dziwnego bym powiedział, na ogół na forach tworzy się taka grupa dobrych znajomych, którzy lubią ze sobą przebywać/grać i mają do tego prawo. Nadto każdy MG ma prawo wybierać, kogo chce. Szkoda tylko, że przybiera to tak radykalną formę.

Dwie ostatnie rekruty, w których brałem udział jakoś to potwierdzają. Raz dostałem na PW od MG słowa, cytuję: „mam nadzieję, że się dogadamy, bo karta jest naprawdę fajna”, dogadaliśmy się, a przy wynikach łup, nie udało się. W innej rekrutacji MG napisał do mnie dopiero, jak forumowe pewniaki zawiodły i opuściły sesję.

Nie wydaje mi się też, żeby moje pomysły były bardzo złe czy nieatrakcyjne, bo gdy zakładam rekrutację i szukam graczy jako MG, dostaję odzew i to całkiem zadowalający. Reputki też jakoś lecą, a że udzielam się tylko w tematach sesyjnych, uznaję że to nie są puste punkty. Zresztą, gdy gram też lecą. Tylko przy rekrutacji jakoś nie znajduję uznania.

Dobra, konkludując, bo wyszło trochę za długo. Czy tylko ja mam takie spostrzeżenia tudzież takiego pecha? Gram tutaj z przerwami lat sześciu i od samego początku to samo przekonanie mam z tyłu głowy. Że gdy pojawią się w rekrutacji użytkownicy X, Y i Z, to z sześciu dostępnych miejsc robią się trzy. I to niezależnie od tego, co stworzą. A że grupa takich graczy jest dosyć liczna, na ogół reszcie zostaje bój o jedno, max dwa miejsca. I to w tych rekrutacjach, gdzie miejsc jest stosunkowo dużo. A że użytkownicy X, Y i Z na ogół grają w wielu sesjach, możliwości dostania się do gry topnieją w zastraszającym tempie.

I tu wcale nie chodzi o to, że komuś zazdroszczę miejsca w sesji. Tylko o to, że to działa demobilizująco. A jeżeli inni mają choćby podobne odczucia, to już się robi problem ogólnoforumowy i chcę sprawdzić, czy tak w istocie jest – być może po prostu mam pecha. Przyznam, że powoli odechciewa mi się tak grania, jak i tworzenia postaci. Bo jeśli ja z góry nie mam szansy „przeskoczyć” przy rekrutacji graczy X, Y i Z, choćbym cuda na kiju wymyślał, to nie widzę sensu w aplikowaniu do sesji. A niestety większość rekrutacji zakładają osoby z wymienionego tutaj grona znajomych.

Finis. Dodam, że nie chcę spowodować żadnego shitstormu, chciałbym poznać Wasze zdanie.
 
MrKroffin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2017, 17:21   #2
 
Pan Elf's Avatar
 
Reputacja: 17069 Pan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputację
Masz rację. Przynajmniej z mojego punktu widzenia. Nie ma co zaprzeczać. Jednak jak dla mnie sam odpowiedziałeś sobie na pytanie.

Cytat:
Nic dziwnego bym powiedział, na ogół na forach tworzy się taka grupa dobrych znajomych, którzy lubią ze sobą przebywać/grać i mają do tego prawo.
Najczęściej jest to spowodowane tym, że jakaś grupa użytkowników już ze sobą kiedyś grała i znają swoje możliwości, wiedzą, że ci konkretni nie porzucą sesji w połowie, że mogą liczyć na jakość ich postów itd.

Ja sam wiem, że dla niektórych jestem takim "uprzywilejowanym" graczem i przyznaję, że jest to dla mnie bardzo wygodne. Też mam takich MG, u których wiem, że będę się świetnie bawił i jeśli jedno z drugim się połączy, no to ja osobiście mam sytuację win-win.

Anyways, mam wrażenie, że akurat pechowo trafiłeś tak, że zgłosiłeś się do dwóch sesji, gdzie mistrz miał już jakąś grupę ulubionych graczy i oni akurat również się zgłosili do tej sesji. Nie sądzę, by dało się na to coś poradzić, bo to po prostu indywidualna kwestia każdej osoby będącej MG kogo sobie wybierze do gry.

Gdybym był MG, stworzyłbym rekrutację i miał do wyboru:
1. super wypasioną kartę od gracza z nieznaną/wątpliwą historią (opuszczanie sesji, długie nieobecności, kiepski styl pisania) albo po prostu takiego, którego osobiście nie znam/nie lubię
2. średnią kartę od gracza, z którym już grałem wiele razy i wiem, że świetnie odgrywa postaci, pióro również ma całkiem niezłe i ogólnie wiem, że się z nim dogadam
To na pewno wybrałbym numer 2.
 
Pan Elf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2017, 18:03   #3
Ryo
 
Ryo's Avatar
 
Reputacja: 11211 Ryo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputację
Jeśli jest rozchwytywany MG i zgłoszą się ulubieni gracze tegoż MG do tej sesji, to najlepiej zrezygnować z grania w tej grze, bo po co wtedy tworzyć KP, jak i tak się nie dostanie. Nawet jeśli się dostaniesz, to i tak Twoja postać zostanie potraktowana po macoszemu. Tak to wygląda w wielu przypadkach.
Dlatego od dłuższego czasu nie mam motywacji (teraz to i czasu, ale to swoją drogą) do zgłaszania się do sesji, które są prowadzone przez znanych MG.

Wniosek: możesz się spokojnie zgłosić do sesji znanego MG, jeśli jesteś jego ziomkiem. W przeciwnym razie jesteś graczem gorszego sortu i nie ma tam miejsca dla Ciebie, chyba że jakimś cudem dostaniesz miejsce. Jeśli MG Cię polubi, to trafiłeś w totka. Jak nie, to wróć na początek poprzedniego zdania. Może są wyjątki, ale to są wyjątki.

@PanElf: Czyli potwierdzasz to, że liczą się znajomości, a nie umiejętność grania i tworzenia kp. W takim razie te warsztaty tworzenia postaci, warsztaty literackie to pic na wodę.
 
__________________
Every time you abuse Schroedinger cat thought's experiment, God kills a kitten. And doesn't.

Nieaktywna w grach - do odwołania.
Ryo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2017, 18:52   #4
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 29870 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Nie będę ukrywać. Mam swoją grupę ulubionych graczy, choć nie jest ona zbyt liczna - na pewno nie na tyle, by pokryć pełne zapotrzebowanie w moich rekrutacjach. Zawsze jest to jedna, maksymalnie trzy osoby, a miejsc w moich sesjach na ogół jest co najmniej osiem. Zawsze staram się przyjąć osoby spoza grona ludzi, z którymi już grałem, dać im szanse... W ten sposób poznałem kilka wybitnych talentów (Pan Elf, Krieger, Marek Rewik, Hen_Cerbin... To tylko garść osób z dość szerokiego grona, którzy okazali się być wybitnymi graczami). Mając też kilka sprawdzonych osób mogę śmiało podjąć to ryzyko, bo wiem, że w razie czego oni będą mogli "złapać za stery". W swoich sesjach, także tych jednostrzałowych, stawiam duży nacisk na rozwój bohaterów, a to wymaga kooperacji i chęci także ze strony graczy. Nawet w najbardziej liniowym scenariuszu jest u mnie na to miejsce...

Trudno uniknąć elitaryzmu podczas gry przez forum. Tutaj wszyscy jesteśmy sobie mniej lub bardziej obcy i rezygnowanie z sesji na ogół łatwo przychodzi (łatwiej niż jakbyśmy grali przy stole). Gracze, których cenię, nie piszą słabych kart postaci. Moja narzeczona pojawia się w każdej mojej sesji, ale nawet gdyby nią nie była, to wciąż by się zawsze dostawała, tak ciekawe postacie tworzy i mam na tym polu wielkie do niej zaufanie. Cóż by tu więcej powiedzieć... Najwyraźniej miałeś pecha, tak jak ktoś już przede mną wspomniał. Jeśli umiesz zainteresować MG swoją postacią, to nie widzę powodu, aby miał z Ciebie rezygnować. A co do elitarnych klik, to jeśli widzisz taką rekrutację, która w dodatku nie obfituje w wiele wolnych miejsc, to szkoda Twojego czasu - zgłaszać się nie warto. Niektórzy nie wiem czemu zakładają rekrutację, skoro z góry mają już wybranych wszystkich graczy... A reputacją nie kieruję się nigdy - już dawno zatraciła swój sens, jeśli kiedykolwiek miała.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2017, 19:17   #5
 
Dhratlach's Avatar
 
Reputacja: 22266 Dhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputację
Elitaryzm? Nie, nie nazwałbym tego w ten sposób. Bardziej czysty pragmatyzm sesyjny, ale nie będę się rozwodził nad tym co już jest napisane, bo nie ma co tu ponad to pisać, parafrazować, czy kalkować.

Czy warto zgłaszać się do sesji nawet jeśli szanse są nikłe? Zdecydowanie tak. Zawsze to okazja do podszlifowania warsztatu tworzenia postaci. No, i zawsze jest szansa, że da radę się jednak dostać. Opcjonalnie (choć sam nigdy nie sprawdzałem) można zapytać MG na PW o to, co zdyskwalifikowało, a co się podobało w karcie. Oczywiście argumentując tym, że po prostu chcemy być lepsi w tworzeniu postaci. Kto nie pyta nie zyskuje, nie?
 
__________________
"Ciało jest słabe... ale Maszyna... Maszyna jest silna!"
Dhratlach jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2017, 19:23   #6
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 5679 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Elita? A jakieś legitymacje ma się w niej, czy chociaż hasło?
Kiedyś była Loża Szyderców, równie enigmatyczna organizacja
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2017, 19:43   #7
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 7319 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Nazwiska/nicki byś podał (i MG'ów którzy są niesprawiedliwi, i tych uprzywilejowanych graczy), a nie tak operujesz ogólnikami, oskarżając właściwie wszystkich i nikogo.
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 09-12-2017 o 19:46.
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2017, 19:46   #8
radiacja
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 20897 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Cytat:
@PanElf: Czyli potwierdzasz to, że liczą się znajomości, a nie umiejętność grania i tworzenia kp. W takim razie te warsztaty tworzenia postaci, warsztaty literackie to pic na wodę.
Nie, warsztaty powstały po dłuższych dyskusjach jako narzędzie mające poprawić sytuacje na rynku graczy. I w dalszym ciągu uważam że ma ono potencjał.

Nie możemy jednak narzucić nic zakładającym rekrutacje, zresztą mam przeczucie ze gdyby wprowadzić rekrutację polegającą na konkursie anonimowych KP sesja miałaby dwie strony sesji, 20 komentarzy i ostatecznie zakończyłaby sie zamknięciem przez OPa i ostrzeżeniami, przyjmując graczy trzeba też przewidywać "chemie" jaka będzie na sesji, co też jest kolejnym argumentem za trzymaniem się "sprawdzonej paczki"

Choć jak piszę Warlock, w niektórych przypadkach MG mogliby sobie albo odpuścić rekrutacje albo np. zaznaczyć na wstępie że zostały im 2 z 8 miejsc ( i że jak na liście przebojów wszechczasów Trójki tak naprawde walka toczy się o miejsce za Bohemian Rhapsody i Brothers in Arms) żeby nikt sobie nie robił większych nadziei bo inaczej to to faktycznie wygląda jak przetarg na prezesa spółki skarbu państwa.

Kolejną sprawą jest coś podobnego do powiedzenia "nie ważne dobrze czy źle ważne żeby nie pomylili nazwiska". Na forum w wielu przypadkach nie liczy się jakość tylko ilość i ktoś kto jest przeciętnym graczem w 10 sesjach ma większą rozpoznawalność od kogoś kto genialnie gra w jednej, więc o ile ktoś nie wyrobi sobie etykietki gracza "niezawodnie zawodnego" to większa ilość sesji w historii wzbudzi większe zaufanie

Nie będę też ukrywał że czasem to co potencjalny gracz pisze w rekrutacji ma znacznie większe znaczenie niż najlepsza karta.

Ponieważ Administracja nie może narzucić kwot graczy ani zastosować innych form regulacji zjawiska to nie da się tego problemu odgórnie rozwiązać.

Jedyne co pozostaje to odpuszczać sobie MG co do których wiadomo że mają swoich graczy, znaleźć swoją paczkę i "wytworzyć własną frakcje w śmietance" a z drugiej strony zwiększyć rozpoznawalność na forum poza sesjami, napisać coś ciekawego w dyskusjach, wrzucić parę kwiatków ze swoich sesji bądź w inny sposób się rozreklamować
 
__________________
A God Damn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2017, 19:56   #9
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 7319 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
A ja to widzę raczej jako ubrany w ładne słowa osobisty żal OP'a. Sam napisał że nie dostał się do dwóch sesji, a sporo pracy wkłada w swoje KP - i uważa się za dobrego gracza. Tak więc teraz mu żal, że do gry dostał się ktoś, kto jest w jego mniemaniu słabszy, a OP jest "poszkodowany". A że nie chce szukać "winy" w sobie, to zaczyna oskarżać jakiś bliżej niesprecyzowanych "onych" o elityzm i wszystko co złe...

To takie TL;DR
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2017, 20:05   #10
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 11391 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
@Warlock
Cytat:
Niektórzy nie wiem czemu zakładają rekrutację, skoro z góry mają już wybranych wszystkich graczy...
Może nie mają, a liczą, że zgłosi się ktoś świeży, ktoś z kim się jeszcze nie grało, solidny i dobrze piszący. Może nie zgłasza się ktoś taki (na oczekiwanym wysokim poziomie 'pióra', solidności, etc.), a dopisują wyjadacze i post factum wygląda jakoby było jak piszesz Warlock.
Że skład był nim rekrutacja zawisła.
Paczając ile jest sesji bez rekrutacji, oznacza to imho jak rekruta jest, to znaczy że GM jednak dopuszcza przynajmniej na 1-2 sloty kogoś sobie szerzej nieznanego.


@MrKroffin jest raczej dokładnie tak jak pisze Pan Elf. Dobrzy GM mogą przebierać w kartach i to naturalne, że wybiorą osoby ze świetnym warsztatem i solidnością, zamiast "niewiadomych" lub po prostu graczy relatywnie słabszych. Czasem owszem, można doszukiwac się casusu "kliki", ale to też z czegoś wynika - sa osoby, którym się ze sobą dobrze gra. No to robią to, a i w takich sesjach przewijają się nowe nicki.

Z grą u dobrego mistrza gry jest trochę jak z wzięciem grubszego kredytu w banku. Jak nie masz ładnej story w BIK, jesteś w KRD, zarobki słabe... to nie dostaniesz. Pani za biurkiem poleci Ci byś budował wiarygodność kredytową braniem czegoś na raty, małymi kredytami. Zostają ci chwilówki.
Zbudujesz wiarygodność kredytową, to będą do Ciebie wydzwaniać co miesiąc-dwa proponując kredycik.

Przenieś to na sesje.
sam piszesz:
Cytat:
Gram tutaj z przerwami lat sześciu i od samego początku to samo przekonanie mam z tyłu głowy. Że gdy pojawią się w rekrutacji użytkownicy X, Y i Z, to z sześciu dostępnych miejsc robią się trzy. I to niezależnie od tego, co stworzą. A że grupa takich graczy jest dosyć liczna, na ogół reszcie zostaje bój o jedno, max dwa miejsca
Czyli 1-2 sloty, o które można się 'bić', zawsze warto próbować. Pokazuj się od jak najlepszych stron w sesjach u tych mniej obleganych GM, to większe szanse, że dostaniesz się do sesji świetnych GM. Wykorzystasz taką szansę znów świenie grając/pisząc, to sam staniesz się takim X, Y, Z. Nicków wymieniać nie będę, ale dość jest tu nicków na forum, które zrobiły w ostatnim czasie takie 'kariery'.

Ciekawostka to subforum sesji WoD
Z 15 aktywnych chyba do 4-5 były rekrutki. Pozostałe, to solowe ustawki, lub sesje pojawiające się bezrekrutacyjnie. W tych co były rekrutacje widzę przyjętych graczy o niedużym stażu sesyjnym. Subforum o najmniejszej liczbie sesji z otwarta rekrutą (poza horrorem, no ale sesje horror wgl. pojawiają sie nie tak często). Systemy w których raczej duża liczba graczy mija się z celem. Tabun naprawdę dobrych graczy preferujących WoD... i jednak miejsca dla 'niewiadomych' są.
Moim zdaniemzatem nie ma problemu jaki sygnalizujesz.
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 09-12-2017 o 20:09.
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:00.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166