Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-11-2011, 18:56   #1
 
arm1tage's Avatar
 
Reputacja: 562 arm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemu
[Incepcja] Incepcja

"You have wakened not out of sleep, but into a prior dream, and that dream lies within another, and so on, to infinity, which is the number of grains of sand. The path that you are to take is endless, and you will die before you have truly awakened."
— Jorge Luis BorgesWitam Państwa w rekrutacji do mojego nowego projektu.

Setting:

Proponuję Państwu udział w Role Playing Game na motywach filmu “Incepcja” w reżyserii Christophera Nolana. (“Inception, 2010, Inception (2010) - IMDb ). Znajomość tego filmu nie jest co prawda niezbędna, ale rzecz jasna absolutnie rekomendowana dla poznania założeń i klimatu w jakim będzie rozgrywać się sesja. Założenia te w samej rekrutacji przedstawiam poniżej, ale bardzo skrótowo: jeśli ktoś nie zna tematu trzeba obejrzeć film albo chociaż poczytać na temat jego scenariusza w sieci.

Świat gry/filmu , na poziomie rzeczywistości, praktycznie nie różni się od naszych realiów 2011 roku, z naciskiem na ponury obraz wszechwładnych korporacji. Zakłada się jedynie istnienie pewnych wysoko rozwiniętych, dla większości ludzi niedostępnych, technologii. Najważniejsza z nich dla fabuły to technologia (urządzenie wielkości walizki oraz uzupełniające proces środki chemiczne) pozwalająca na ingerencję(wejście) w umysł człowieka podczas jego snu. Inwazja w sen, najczęściej wykorzystywana w szpiegostwie przemysłowym, ma na celu pozyskanie (ekstrakcję) z umysłu ofiary jakiejś ważnej chronionej informacji. Mount Everestem dla fachowców w tej dziedzinie jest natomiast Incepcja. Ma ona wszczepić w podświadomość ofiary pewną ideę, którą ta ma po przebudzeniu przyjąć jako własną. Wymaga to zejścia do najgłębszych pokładów podświadomości. Akcja taka jest ekstremalnie niebezpieczna zarówno dla intruzów, jak i ofiary. Wymaga współdziałania całej załogi fachowców z różnych dziedzin, którzy realizują misterny plan przypominający do złudzenia wielki skok, czy też przekręt.

Takiego to właśnie można spodziewać się po tej sesji gatunku. To dziwne, że gatunek zwany z angielska "heist film" nigdy nie doczekał się właściwie polskiej nazwy. Opowieść o skoku niemożliwym i grupie ludzi, którzy starają się niemożliwego z elegancją dokonać. Przed oczyma powinny stawać tytuły: Ocean’s Eleven, no i oczywiście Żądło. Wszystko to odpowiednio unowocześnione i dodatkowo podlane sosem, który lubię najbardziej - igranie z naturą rzeczywistości, świat umysłu, odyseje w krainach snu...Kwestie natury istnienia, rozumienia bytu i rzeczywistości. Poznawalność rzeczywistości i prawdy. Ontologia, szybkie samochody,metafizyka, dymiące spluwy, teoria bytu, sekundy decydujące o powodzeniu lub porażce. Czy ja śnię?

Jeśli się zdecydujesz, szykuj się na to że MG nie będzie prowadził grupy za rączkę. Już na początku to wy sami będziecie musieli ułożyć Plan, a później go zrealizować. Nie będzie BN-a który powie wam, gdzie, kiedy i co macie robić. Nawet znaczna część samego świata gry (sny) będą zależeć w dużej mierze od Was (głównie od Architekta). Tylko wasze pomysły i działanie napędzą akcję. Jeśli nastawiasz się raczej na wykonywanie poleceń i opieranie się na pomysłach innych, lepiej módl się by Gracze w Rolach Extractora i Point Mana byli cholernie dobrzy w swoim fachu.


"You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling" - cytat z filmu (Eames)

Warunki ogólne:

Wymagania: 18+
Przyśnić może się wszystko.

Wymaganie podstawowe wobec Gracza: Kreatywność..
Płec Postaci: zapraszam zarówno prawdziwe kobiety, jak i prawdziwych mężczyzn - do każdej Roli.

Częstotliwość postów:
Dwie opcje, jestem w stanie się dogadać w zależności od preferencji grupy.
1. Conajmniej jeden solidny post - rzadziej, co 1,5 - 2 tygodnie
2. Szybsze tempo, krótsze posty. - post co 1 tydzień

Tych, co znają mnie z prowadzonych już sesji mogę powiedzieć, że tym razem zakładam nieco mniejszą objętość treściową na jeden post - gatunek tej gry nakierowany jest raczej na szybszą akcję. Choć oczywiście, jeśli okaże się inaczej - jeszcze lepiej.

Ze względu na i tak dużą ilość materiału, który zamieszczam w rekrutacji, odpuściłem zwyczajowy wstęp fabularny. Jeśli ktoś chce się zaznajomić z moim stylem pisania i prowadzenia: zapraszam do przejrzenia dotychczasowych moich projektów.

Maksymalny czas rekrutacji: do 6 grudnia, więc ostateczne wyniki przyniesie Św. Mikołaj. Miesiąc.

Uwaga: zastrzegam sobie możliwośc wcześniejszego zakończenia rekrutacji, ale na następujących warunkach:
- na pewno nie wcześniej niż 20 listopada (do tego czasu masz pewnośc, że przyjmę Twoją kartę i wezmę ją pod uwagę).
- będzie skompletowana conajmniej Podstawowa Piątka.

Karty: na PW lub e-mail: armitage.pl@gmail.com

W kolejnych częściach rekrutki przedstawię Zasady przełożenia pomysłu Incepcji na sesję oraz wrzucę Wam rodzaj szybkiego przewodnika jak krok po kroku i szybko stworzyć Postac. Zaczniemy jednak od tego, kim możecie zagrac.
Jeśli napotkacie jakieś pojęcia pisane z dużej litery które są niejasne, spokojnie, wszytko będzie wyjaśnione dalej.


THE TEAM

Czyli Gracze. Od początku stanowić będą zespół indywidualności, zebrany dla przeprowadzenia akcji, klasyka gatunku. Jak w filmie, każdy będzie pełnić w Teamie określoną Rolę. Poniżej znajdziecie opis poszczególnych Ról (w “dodatkowych” jest parę, których nie było na ekranie). Składając propozycję udziału sesji w postaci Karty, wybieracie jedną z Ról w której wasz bohater chciałby wystąpić.
Absolutne minimum, bym rozpoczął sesję, to zebranie dobrej Podstawowej Piątki. W pozostałych przypadkach Rola (z dodatkowych) może zostać wykorzystana w sesji lub nie, w zależności od zgłoszeń Graczy. Wynika z tego, że przyjmę od 5 do 11 Graczy. Optymalnie byłoby więc “eleven”. No, jak w Ocean’s Eleven .

Oczywiście fakt, że ktoś zgłosi się na dane “stanowisko” nie oznacza, by inni nie mogą już składać na nie Kart. Do Pierwszej Piątki zostanie wybranym po jednym Graczu, ale dobre Karty mogą wtedy liczyć na propozycję objęcia roli Zastępcy/Ucznia w danej Roli (z katalogu Ról dodatkowych). Nie trzeba jednak koniecznie starać się o Rolę z Pierwszej Piątki (można od razu zaproponować postać z Ról dodatkowych). W uzasadnionych przypadkach dopuszczam występowanie w grupie podwójnych Ról z Ról dodatkowych (np. dwóch Rookie).

Zanim przejdziemy do Ról, założenia ogólne:

Płeć postaci: jak wyżej, dowolna do dowolnej Roli.

Wszystkie Postacie Graczy (ew. oprócz The Mark) to ważni gracze w świecie szpiegostwa przemysłowego (możliwe że nie tylko przemysłowego). To ludzie z klasą, nie byle obszczymury. Okupują wysoką półkę zawodowych złodziei, cwaniaków, oszustów lub po prostu profesjonalistów w danym fachu niezbędnym przy “Robocie”(The Job). Większość społeczeństwa określiłaby ich kryminalistami, w końcu to co robią nie jest legalne. Dla innych, są właściwie artystami. Oprócz tego założenia, większość kreacji bohatera pozostaje w rękach Gracza.

Narodowość postaci: może być różna, ale warunkiem jest płynna znajomość angielskiego. Akcja sesji może dziać się w zasadzie w każdym zakątku kuli ziemskiej (a nawet, w przypadku świata snów, poza nią). Domyślne ustawienie: Amerykanin.

ROLE:

Rola specjalna:

The Mark - Figurant, Obiekt, Cel
(nazwy podawane mogą byc zamiennie używane przez Postaci w grze jako zawodowy slang)

Cel akcji. Ktoś prawdopodobnie o sporej pozycji i wpływach. Na pewno ktoś, kto posiada w głowie ważną informację. W przypadku incepcji ktoś, w kogo umyśle ma byc zaszczepiona bez jego świadomości pożądana przez zleceniodawcę Roboty idea.
Uwaga: Prawdopodobnie będzie obsadzony przez BN-a. Nie wykluczam jednak w tej roli Gracza - można się więc zgłaszać, ale grając trzeba będzie być maksymalnie fair co do metagamingu i grać bezwzględnie tak, że postać nie jest świadoma swej roli (oczywiście nieaktualne jeśli na sesji zajdą zdarzenia które postać uświadomią).
Zagranie The Mark’a przez Gracza byłoby świetną opcją, ale będzie tak pod warunkiem że zgłosi się tu ktoś naprawdę godny absolutnego zaufania.


Pierwsza Piątka: (Podstawowy skład).

Najbardziej wymagająca opcja. Spodziewaj się największych wymagań ze strony MG, dużego wpływu na kreowanie świata gry, podejmowania najważniejszych decyzji. Spodziewaj się, że progres sesji i sukces grupy w znacznej części będą zależał właśnie od Ciebie. Spodziewaj się solidnego wyzwania dla twojej inwencji i szarych komórek. Pamiętaj, że jeśli zawiedziesz, cały plan może się zawalić. To dotyczy także samej sesji.

The Extractor - Ekstraktor

Mastermind. Złodziej idei. Najlepsi w tym fachu są w stanie dokonac nawet zaszczepienia nowej idei w czyimś umyśle (incepcji).

Człowiek od myślenia. Ostateczny głos decyzyjny przy ważnych decyzjach. Lider. Wizja, pomysły, kreatywność i plany. Con man z poczuciem winy, często skonfliktowany z samym sobą z powodu trudnych decyzji jakie musi podejmować. Znajomość psychologii. Silna potrzeba kontroli nad wszystkim i wszystkimi. Ma głębokie zrozumienie/wiedzę na temat otaczających go osób. Często powodowany emocjami, czasem bardziej żyjący przeszłością niż teraźniejszością.

The Point Man

Action-man i logistyk w jednej osobie. A do tego jeszcze to on odpowiada za wywiad, zebranie informacji np. o Figurancie. Dopracowuje plan działań i akcji w najmniejszych szczegółach.

Zawsze nakierunkowany na osiągnięcie określonego celu. Działa dla wspólnego sukcesu, jest aktywny, dotrzymuje zobowiązań. Myślenie strategiczne ponad emocjami. Stawia ludzi i projekty na których mu zależy wyżej niż dobro własne. Lojalność wobec przyjaciół: broni ich nawet gdy się z nimi nie zgadza. Dobra sprawność fizyczna i umiejętności obronne.
W razie, gdy coś stanie się z Extractorem, to Point Man zostaje formalnym liderem z prawem decyzyjnym.


The Architect - Architekt

Twórca struktury Snu. Jedyny, który może kształtowac główną scenerię, plan i warunki Snu. Fizykę Snu. To jak bardzo, czy też wcale, Sen przypomina realnośc. Innymi słowy, świat Snu. Także to, w którym miejscu Snu “respawn” -ują intruzi i Figurant.

NIezwykła kreatywność. Inteligencja i niezależność. Przy wysokim poziomie ciekawości, często poszukuje nowych doświadczeń nawet nie rozumiejąc ich do końca. Doskonała pamięć i umiejętność dostrzegania szczegółów powoduje, że inni zwracają się często do niego po rozwiązanie.

The forger - Fałszerz

Jedyny, który potrafi kształtowac swoją własną formę w przestrzeni Snu.

Cwaniak. Oportunista. Znakomity “bajerant”. Ze świetną znajomością ludzi - co stwarza wielkie możliwości manipulowania nimi i oszukiwania ich. Dla osiągnięcia celu używa głównie sprytu. Znajomość ograniczeń i przewidywanie problemów często sprawia, że jest głosem rozsądku w grupie.
uwaga: Jako jedyny posiada umiejętność przyjmowania we Śnie wizerunku znajomej Śniącemu postaci (np. członka rodziny), podszywając się pod nią (której świadomość Śniącego nie rozpoznaje jako “obcej”.

- The Chemist - Chemik

Jedyny, który potrafi spreparowac chemikalia ( w połączeniu z użyciem Urządzenia) potrzebne do wprowadzenia wszystkich w Sen. A kiedy oberwiesz...Może nie jest chirurgiem, ale każdy z nich zazwyczaj przynajmniej potrafi zaszyc ranę. Czasem zna się i na kompach.

Uosobienie perfekcjonizmu i pasji w swym fachu. Zna potrzeby innych i dostarcza najwyższej jakości usługę dla wymagających klientów. Godny zaufania, szczery, również wobec samego siebie. Prawdziwa ciekawość świata i żądza wiedzy.


Role dodatkowe:

The Sixth Man - Rezerwa.

Człowiek od wszystkiego, czasami więc od brudnej roboty - a przynajmniej takiej od której odwracasz głowę. Jego atuty? Wszechstronność, elastyczność, otwartość, w jakimś ograniczonym stopniu potrafi zastąpic prawie każdego. Bywa, że to tylko łatanie planu, zwykła prowizorka. Ale jak to mówią, prowizorki są najtrwalsze.

Dobry Sixth Man uratował już niejedną akcję. Nie każdy ma przecież swojego Wingmana, a kiedy przy robocie nagle okazuje się, że nikt nie umie zrobic czegoś, co jest akurat cholernie potrzebne...Cóż, duża szansa że Rezerwa liznął trochę tego tematu.

Są różni. Czasem zimni profesjonaliści, czasem skromni i cisi. Ale najczęściej cholernie ambitni. Każdy w końcu chce kiedyś wejśc do Pierwszej Piątki.

The Tourist (Overseer) - Turysta

Gośc, który jest na akcji bo w jakiś sposób załoga została zmuszona by to zaakceptowac. Nie zawsze powód dla którego ma wziąc udział jest jasny, nie zawsze w ogóle taki powód jest podany. Niektórzy turyści odkrywają karty, inni nie. Zdarzały się też rzadkie przypadki, że załogi przyjmowały na akcję “prawdziwego” turystę - tzn facet płacił kupę forsy dla samej adrenaliny, taki sport ekstremalny. Najpewniej jednak to przedstawiciel zleceniodawcy chcącego dopilnowac roboty (choć nie wykluczam innych uzasadnionych dobrze powodów przyjęcia obecności turysty przez grupę).

Turysta to zagadka dla Teamu. Nigdy do końca nie wiadomo kto to i po co. A do tego zawsze może coś spieprzyc. Niektorzy mowia, ze sprowadza pecha. Z tego powodu najczęściej nie cieszy się sympatią Teamu, zwłaszcza Forgera (który nie cierpi niewiadomych).

The Solo - Solo

Człowiek, który przyda się w razie konfrontacji. Nieprzeciętna sprawność fizyczna i specjalizacje w broni palnej, ręcznej i walce bez użycia broni. Najprawdopodobniej były (lub nie były) żołnierz/antyterrorysta/agent/bandyta/ochroniarz. Raczej najemnik, choć nie wykluczam innych motywacji do udziału.
Najlepszych stac nawet na technologiczne usprawnienia ciała. Gruba inwestycja, ale w końcu to życie na pierwszej linii frontu. Ponuracy mówią, że raczej spacer po linie. Prędzej czy później i tak noga ci się powinie.

W sumie wszyscy lubią Solo. Gdy do ciebie strzelają jak do kaczki, to w końcu on nastawia za ciebie klatę. Miło miec kogoś takiego, zwłaszcza gdy nikt inny nie lubi brudzic sobie rąk. Byc Solo też jest fajnie, robisz wrażenie w towarzystwie. Do czasu, aż którymś razem po prostu się nie uda.

Jako osobowości bywają naprawdę różni. Łączy ich jedno: nie pękają.

The Rookie - Żółtodziób, Świeżak, Greenhorn

To jego pierwsza Robota. Ale ma talent. Wrodzony talent. Obiecujący, ambitny. Duża inicjatywa, kreatywność, nieszablonowość. Świeżość spojrzenia. Spore już umiejętności w przynajmniej jednym temacie, ale wymagające sprawdzenia w prawdziwej akcji. Ma sporo do udowodnienia, ale na razie niewiele do stracenia. No, może oprócz życia.
Prawdopodobnie z jakiegoś względu polecony/ związany z jednym z Teamu.


The Wingman. -
Skrzydłowy, Uczeń, Praktykant, Zastępca, Partner

Wybierając Wingmana, wybierasz jedną z Ról z Piątki (oprócz Extractora) - pełniącą dla ciebie funkcję mentora. Postac Wingmana jest wobec tej postaci...najbliżej powiedziec “uczniem.”. Trochę praktykantem. Ale też partnerem, wypróbowanym już kompanem. Coś jak Robin dla Batmana. Bez przyciasnych wdzianek. I bez skojarzeń.

Oczywiście, jeśli ktoś z Pierwszej Piątki wypada z akcji, to Wingman przejmuje jego zadania.
Uwaga: nie można być zastępcą Extractora (jest nim Point Man).

Wybierając Wingmana jakiejś Roli, zyskujesz też wyjątkowe dla niej umiejętności , choć jej poziom będzie niższy niż u mentora (np. Wingman Forgera może też kszłtałtować własną formę we Śnie).

Mentor zazwyczaj może na nim polegać. Zazwyczaj, bo zdradzić potrafi czasem i najlepszy przyjaciel. Ambicja, forsa, szantaż. A bywa, że po prostu Wingman dochodzi do wniosku, że przerósł swojego mistrza. Czasem nawet ma rację.

Opcja: Zgłoszenie się do pary - Mentor/Wingman - to dobry pomysł dla dwóch Graczy którzy znają się i chcieliby zagrac razem, postaciami które są ze sobą już powiązane i sobie znajome już od początku sesji. Można oczywiście wybierać Wingmana “normalnie” - do Roli którą nie wiadomo kto ostatecznie obejmie. Wtedy MG wszystko dopasuje fabularnie, w uzgodnieniu z wybranym odtwórcą Roli. Aha, Gracz grający Rolę do której znajdzie się Wingman - dostanie bonusowo 7 pkt do wydania na zdolności.

Tabula Rasa - jestem otwarty na propozycje nowej Roli, jeśli Gracz będzie w stanie mnie przekonać co do jej zasadności i miodności - przyjmę.

Wybrałeś Rolę? No, to: jeśli chcesz wiedzieć, jak to ma w ogóle działać przejdź do sekcji: Zasady. Jeśli chcesz zostawić to na później, albo po prostu jesteś już gotowy, czas na napisanie Karty.
 
__________________
MG: "Widzisz swoją rodzinną wioskę potwornie zniszczoną, chaty spalone, swoich
znajomych, przyjaciół z dzieciństwa leżących we własnej krwi na uliczkach."
Gracz: "Przeszukuję. "

Ostatnio edytowane przez arm1tage : 07-11-2011 o 08:07.
arm1tage jest offline  
Stary 06-11-2011, 19:04   #2
 
arm1tage's Avatar
 
Reputacja: 562 arm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemu
CZĘŚĆ DRUGA: Zasady


Nie musisz czytac, jeśli grasz Figurantem - nawet ciekawe byłoby jakbyś nie czytał. Albo jesli masz mało Wiedzy (ekstrakcje).ZASADY:

Poniżej przedstawiam, w jaki sposób przełożyłem pomysł Pana Nolana na możliwości, jakie daje RPG. Jako, że po szybkich badaniach w Sieci okazało się, że parę osób na świecie próbowało już tworzyć coś takiego - nie ukrywam, że posiłkowałem się również paroma znalezionymi tam rozwiązaniami i regułami (głównie “Lucid” Chad Wattler). Całość tworzy zbiór zasad, który może być wykorzystywany do wielokrotnych sesji (za każdym razem można Grać innymi bohaterami, mieć obrany inny Cel, poruszać się w całkiem innych Snach). Z założeń filmu zostaje zawsze: pomysł, skład teamu i rodzaj akcji (ekstrakcja/incepcja). Cała reszta za każdym razem powinna wyjść inaczej.

Dane w Zasadach odpowiadają potem mniej więcej Wiedzy (ekstrakcja). Ile z tego, co przeczytacie, będzie wiedziała Wasza Postać - określimy przed sesją znając poziom Waszej cechy. Ci, którzy będą ją mieli szczególnie wysoką, dowiedzą się jeszcze więcej w miarę postępów sesji.

Nie jestem betonem i dopuszczam możliwośc negocjacji niektórych zasad lub skorygowania nieścisłości/błędów których mogłem się nie ustrzec projektując rzecz całą.

Sny (Poziomy Snów)

Setting zakłada, że za pomocą wspomnianego urządzenia i chemikaliów wiele osób może razem wejść do jednego Snu danej osoby. Osobę która śni, nazwijmy Śniącym. Mimo to i tak każdy Sen projektuje Architekt.

Architekt ma odpowiednie zdolności i jest odpowiedzialny za stworzenie architektury Snu (każdego jego Poziomu) - przed wejściem do Snu. Dlatego to Gracz grający nim będzie miał największy wpływ na tło (świat) dziejących się na danym Poziomie wydarzeń, np. od niego zależeć będzie czy akcja sesji będzie toczyć się w danym momencie w mieście, czy dziczy, a może na Marsie czy w fantasmagorycznym krajobrazie. To, co stworzy, zależy od jego zdobytej wcześniej wiedzy w danej dziedzinie (np. jeśli chce odtworzyć jakiś znane uczestnikom wnętrze czy ulicę - musi je poznać w rzeczywistości z detalami) , a za sukces w postaci stabilnego i “dokładnego” Snu odpowiada Cecha: Wyobraźnia.

Wpływ na Sen

Wszyscy świadomi Snu członkowie Grupy będą mieli kontrolę nad Snem (Architekt - największą (pogoda, temperatura, całe miasto itp), inni członkowie Teamu - na poziomie możliwości wyśnienia tylko przedmiotów i innych elementów, choć nawet do rozmiaru samolotu przy wysokich współczynnikach i stopniu trudności). Moc w tym zakresie zależy od Cechy: Wyobraźnia. Oczywiście, wyśnienie jakiejś rzeczy to jedno, a to by działała: to drugie - np. wyśnienie fiolki z działającą trucizną wymaga wiedzy(chemia), w przeciwnym razie będzie to tylko ładnie wyglądająca fiolka.

Dodatkowo, na scenerię Snu ma wpływ (kontrwpływ podświadomość Śniącego - jego obawy, pasje itd.). Im gorzej idzie Architektowi, tym więcej w świecie Snu wpływów kogoś innego. Mówimy o scenerii. Co innego - istoty zaludniające Sen. Zależą one jedynie od osoby na celowniku: The Mark (niezależnie od tego, czy jest świadoma tego że śni). Oprócz intruzów (Graczy - którzy mogą występować, za wyjątkiem Forgera, we Śnie tylko w “swoim” ciele/ze swoim wyglądem) - Sen zaludniają Projekcje.

Normalne Projekcje - istoty będące częścią podświadomości Obiektu, w pewnym sensie wyobrażenia danych osób (zarówno bliskich jak i np. nieznajomych przechodniów) zbudowane w umyśle Obiektu. Gracze mogą wchodzić z nimi w interakcję by dowiedzieć się więcej o Obiekcie, jego osobowości, wspomnieniach itp...
Projekcje takie stają się coraz bardziej agresywne w stosunku do Graczy w miarę jak Sen traci stabilność lub występuje agresja w stosunku do Obiektu. Każde zabicie Projekcji powoduje określone zmniejszenie Stabilności Snu.

Agenci - “przeciwciała” . Ich obecność, liczebność i potencjał zależna jest do tego, jak dużą Cechę Wiedzy(ekstrakcji) ma The Mark (czy przechodził szkolenia obronne). We Śnie przybierają postać najczęściej militarną, jako siły porządkowe lub wojskowe pragnące pozbyć się intruzów. Na początku Snu Agenci nie są świadomi wejścia Graczy, działają też niezależnie od woli i świadomości Obiektu (zwłaszcza jeśli ten nie wie że śni). Wchodzą do akcji gdy rośnie poczucie zagrożenia Obiektu lub ten zaczyna podejrzewać że Sen w którym jest wcale nie jest jego Snem. Zabicie Agentów destabilizuje Sen w daleko mniejszym stopniu niż zabicie zwykłych Projekcji.

Shades -(jak Mal w filmie). - pewna niewiadoma, Projekcja która w pewien niebezpieczny sposób zdaje się przekraczać granicę Snu i jawy, albo inaczej: wydaje się zachowywać nawet jak istota obdarzona zewnętrzną wolą. Zwykle personifikacja jakiegoś lęku, kompleksu, elementu podświadomości, nośnik traumatycznych doświadczeń np. zmarła tragicznie Żona. Według teorii niektórych ekstraktorów: nawet demon. Wpływ i możliwości Shade’ów są niezwykle trudne do oszacowania, także przypuszczalny efekt ich “śmierci”.

Stabilność Snu.

Stabilność Snu będzie opisywać wartość liczbowa, dostępna tylko dla Mistrza Gry. Początkowa stabilność Snu zależy od tego, jak dobrą robotę zrobi Architekt. Potem różne czynniki mogą destabilizować Sen, obniżając Stabilność. Najważniejsze z nich to:
- zabijanie Projekcji
- wyśnienie dodatkowego elementu już w trakcie Snu (którego nie było w projekcie Architekta)
- inne zmiany Snu, zwłaszcza dokonywane na oczach Projekcji: im bardziej dokonane zmiany nie pasują do “realiów” Snu (np. giwery we śnie dziejącym się średniowieczu) tym większa destabilizacja Snu.

Tracący stabilność Sen zaczyna się sypać. Obniżanie Stabilności Snu, oprócz efektów entropii w scenerii, można obserwować poprzez nastroje Projekcji - (im mniej stabilnie, tym większa agresja wobec intruzów). Coraz więcej problemów sprawia podświadomość Obiektu. Gdy Sen się sypie, rzeczy zaczynają iść źle. Rzuty zaczynają nie wychodzić.

Każdy moment, w którym jakiś rzut idzie źle i następuje większe lub mniejsze posypanie się kawałka Snu - to dodatkowy rzut na to, czy Sen się całkiem nie rozpada. Im mniejsza Stabilność, tym niebezpieczeństwo takiego zdarzenia większe.

Gdy Sen ulega całkowitemu rozpadowi, wszyscy zostają “wywaleni” poziom wyżej (budzą się). Z 1 poziomu do rzeczywistości, z 2 poziomu na 1 poziom. Już na trzecim poziomie Snu, istnieje niebezpieczeństwo że rozpad Snu nie oznacza obudzenia się, ale one-way-ticket w Limbo i zamianę w warzywo na poziomie rzeczywistym.

Każdy poziom Snu posiada swoją własną Stabilność. Dlatego, gdy Stabilność danego poziomu jest już bardzo niska (niebezpieczna) - może warto pomyśleć o zejściu poziom niżej z czystym kontem Stabilności nowego Snu.


Poziomy Snu:

Pierwsza faza akcji to doprowadzenie do wprowadzenia Teamu (razem z Figurantem) w Sen - za pomocą Urządzenia - czyli zejście z poziomu rzeczywistości do Pierwszego Poziomu Snu. Figurant nie powinien być świadomy w ogóle tego, że śni i najprawdopodobniej przynajmniej na początku tak jest. Nawet jeśli zacznie sobie zdawac sprawę, że śni - priorytetem Teamu jest nie dopuszczenie do tego, by zrozumiał iż nie znajduje się w swoim własnym śnie.

“Akcja” Snu dzieje się więc w scenerii zbudowanej przez Architekta, a Sen jest “narzucony” umysłowi/podświadomości Figuranta: dlatego to właśnie scenerię tę zaludniają Projekcje z podświadomości Figuranta właśnie. Interakcja z tymi Projekcjami stanowi podstawową metodę Teamu na wydobycie potrzebnych informacji z umysłu Figuranta (rzeczy których w rzeczywistości sam nigdy by nie ujawnił).

Sen śni “Śniący”, czyli jeden z Teamu, choć najczęściej bywa nim Architekt (zawsze projektujący Sen). Świat Snu może przybierać pewne cechy osobowości Śniącego, zwłaszcza gdy ten ma mocne Ego. Na Sen ma też wpływ to, co dzieje się na poziomie wyżej - np. oblanie Śniącego wodą może powodować ulewę we Śnie itp...

Zwykle w standardowej robocie dotyczące ekstrakcji jakiejś ważnej informacji, jako element Snu Architekt projektuje jakieś “bezpieczne” miejsce: sejf, bunkier, skrzynia itp. Podświadomośc Obiektu, przyjmująca swiat Snu kogoś innego jako własny umieszcza tam tę najważniejszą informację, ale niekoniecznie automatycznie - by tak się stało najpierw należy przekonać Figuranta że to najlepsze miejsce. Samodzielne otworzenie przez Team takiego miejsca ma jednak bardzo wysoki stopień trudności (choc możliwe przy bardzo dużych umiejetnosciach i solidnych rzutach) - więc najpewniejszą choc trudną metodą jest przekonanie we Śnie Figuranta by otworzył ją sam w obecności Teamu (albo nawet otworzył i powierzył im tę informację).

Jednak, im głębiej w poziomy Snu, tym łatwiej to zrobić. Po pierwsze, stabilność tych poziomów maleje. Po drugie, często załogi zdobywają zaufanie Figuranta, oraz ważne informacje na wyższych poziomach Snu, by wykorzystać te informacje “głębiej” i tam wykonac zadanie. Ekstrakcje udają się na drugim, rzadko pierwszym Poziomie. Incepcja to konieczność zejścia głębiej.

W świecie Snu (na Poziomie Pierwszym) grupa mając odpowiedni wyśniony sprzęt i chemikalia, może dokonać analogicznej akcji uśpienia zbierając wszystkich łącznie z Figurantem razem by zejść do Poziomu Snu o jeden niższego. Sen na każdym Poziomie projektuje Architekt, ale Śniącym sen za każdym razem może/nie musi byc kto inny z Teamu - pozostaje tylko podswiadomość umysłu Figuranta jako teren operacji. Im niżej, tym łatwość rozchwiana stabilności Snu większa. Im głębszy poziom, tym też więcej rzeczy przedostaje się z podświadomości Obiektu do Snu i tym samym coraz trudniej jest Architektowi zachować na Snem kontrolę. Każdy nowy Sen posiada jednak nową Stabilnosć.


Najlepszym wiadomo o trzech Poziomach Snu. Rzadko kto bywa tak szalony czy zdesperowany by sprawdzać, czy istnieją dalsze Poziomy (prawie mityczny Czwarty), czy też tak jak głosi większość ekstraktorów pod Trzecim jest już tylko i wyłącznie Limbo.

Limbo - na pewno wiadomo tylko że nikt nie chciałby tu trafic. Czym jest? Na pewno drogą bez powrotu. Być może samą nieuformowaną, surową materią wszystkich Snów. Byc może podświadomością Obiektu, czy Śniącego. Możliwe, że twoją własną podświadomością - zapętloną i stającą się twoim więzieniem na zawsze. Szaleństwem absolutnym? Tak jak w jego przypadku, tylko Ci którzy są po drugiej stronie byliby w stanie powiedzieć czym jest. Ale stamtąd nikt nie wraca.

Śmierć - śmierć Postaci we Śnie powoduje “wywalenie” Postaci poziom wyżej, przynajmniej na wyższych Poziomach Snu. Z 1 poziomu - do rzeczywistości. Śmierć w rzeczywistości...No cóż, chyba nie trzeba tłumaczyć.
Postać obudzona ze Snu może zostać wprowadzona ponownie w ten sam Sen, jeśli jest jeszcze czas i w pobliżu ktoś kto umie to zrobic. Jeśli obudzi się Figurant, to oznacza poważne kłopoty, a najczęściej koniec Roboty.

Ból - to, że we Śnie ciało nie doznaje śmierci ostatecznej, nie znaczy to że Postac może się wyluzować. Ból jest realny dla umysłu, a rany psychiczne pozostają prawdziwe też w rzeczywistości. Słyszano o przypadkach, gdy pochwyceni we śnie ektraktorzy byli przetrzymywany tam przez siepaczy rozwścieczonego Figuranta i torturowani bezlitośnie przez wiele dni. Paru z nich, gdy już we Śnie zdecydowano się ich zabic, po przebudzeniu się - na zawsze pozostali pustą skorupą człowieka.

Czas: czas dla każdego Poziomu biegnie inaczej. Im głębiej, tym czas przyspiesza.

Kick - ma miejsce wtedy, gdy śpiący zostaje fizycznie obudzony, sztucznie “wykopany” ze Snu. Robi go ktoś, kto pozostał na warcie poziom wyżej. Zwykle ten ktoś ustawia słuchawki na głowie śpiącego Architekta puszczając umówiony sygnał (np. piosenkę). We Śnie Architekt słyszy sygnał i wie, że od tego momentu ma określony czas do Kicka (Team musi się streszczać).


Totem - każdy profesjonalista ma swój własny. Za jego pomocą sprawdza się, czy jest się we śnie, czy na jawie. To zwykle niewielki obiekt, znajomy tylko właścicielowi. Detale jego działania, ukryte detale i w ogóle jego istnienie powinno byc tajemnicą właściciela. Dlaczego? Gdyby ktoś chciał wkręcić cię w nie twój Sen, musiałby odwzorować dokładnie twój totem i to jak działa, byś używając go nabrał fałszywego przekonania. Jasne? Szkolony Figurant też może mieć swój Totem.
Mechanika w grze: Gracz deklaruje/opisuje użycie Totemu. MG robi test i daje odpowiedź: sen czy jawa. Prawdopodobieństwo że odpowiedź MG jest prawdziwa wynosi 95%. Cecha: “Zdrowie psychiczne” od 5 w dół obniża tę wartość o 10% co kropkę (5 - 85% itd).
No chyba że dałeś sobie skopiować swój Totem, frajerze. Wtedy na 100% otrzymasz odpowiedź taką, jaką chce Architekt Snu. 
__________________
MG: "Widzisz swoją rodzinną wioskę potwornie zniszczoną, chaty spalone, swoich
znajomych, przyjaciół z dzieciństwa leżących we własnej krwi na uliczkach."
Gracz: "Przeszukuję. "

Ostatnio edytowane przez arm1tage : 07-11-2011 o 14:30.
arm1tage jest offline  
Stary 06-11-2011, 19:06   #3
 
arm1tage's Avatar
 
Reputacja: 562 arm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemu
CZĘŚĆ TRZECIA: KARTA


KARTA: (i przy okazji MECHANIKA).

Wypełniony kwestionariusz (zamiast historii Postaci) i cyferki statystyk. Razem dają kompletną Kartę. Brak któregoś elementu to karta niekompletna. Brak odpowiedzi na wszystkie pytania w kwestionariuszu to karta niekompletna. Kart niekompletnych nie oceniam. Jeśli zostaną uzupełnione, będą wzięte pod uwagę.

Przy okazji robienia Postaci, wyjaśniana będzie Mechanika.


Spis ogólny cyferek (wyjaśnienie i przewodnik krok po kroku poniżej zestawienia):

Cechy:

Wyobraźnia
Wiedza: (ekstrakcje):
Ego:
Inicjatywa:
Pozycja:
Zdrowie psychiczne:

Atrybuty:
Atrybuty Fizyczne: (Siła, Zręczność, Wytrzymałość)
Atrybuty Społeczne: (Charyzma , Oddziaływanie/Perswazja , Wygląd)
Atrybuty Mentalne : (Percepcja, Intelekt, Spryt)

Zdolności:
Talenty, Umiejętności, Wiedza.

Wady/ ułomności/zaszłości.

Poziom zdrowia.

MECHANIKA

Mechanika do szczęścia potrzebna jest głównie MG. Gracze opisują zamierzenia. Wszystkie rzuty (jeśli będą potrzebne) wykonuję za zasłoną ja i opisuję efekty. Część rzeczy być może będę rozstrzygał “storytellingowo”, ale z perspektywy Gracza nie będzie się to niczym różniło. Dlatego też potrzebna będzie zabawa cyferkami głównie tylko na etapie tworzenia Kart, byśmy i Wy i ja na podstawie Kart lepiej znali możliwości Postaci.
Opisuję jednak mechanikę, byście mogli rzecz jasna lepiej rozplanować rozdawanie kropek i dopasować statystyki do swojego wyobrażenia Waszego bohatera.

Zastosowana mechanika opiera się głównie na mechanice World of Darkness, czyli k10, z pewnymi dokonanymi przeze mnie zmianami.

Przewodnik poniżej pomoże Ci krok po kroku uporać się z tymi cyferkami, których nie lubimy (lubimy - niepotrzebne skreślić). No to zaczynamy.

CECHY

Zestaw najważniejszych, różnych co do rodzaju cech określających Postać, istotnych w tej sesji. Mogą przeze mnie podlegać testowaniu, a przybierają wartość od 0 do 10. Nazwa “cechy” jest umowna, jak się zaraz okaże dotyczą one bardzo odległych od siebie, ale ważnych spraw.

Opisy Cech

(1-10)
Wyobraźnia: współczynnik głównie do testów kształtowania struktury snów, w przypadku większości Ról do testowania sukcesu powoływania do Snu nowych przedmiotów, w przypadku Architekta znaczenie większe (kształtowanie całego Snu, np. tło, pogoda, itp.0. Niepowodzenia testów Wyobraźni mogą oznaczać osłabienie Stabilności Snu.
- poziom 3 mniej więcej daje już szanse na wyśnienie sobie przedmiotu wielkości pistoletu

Wiedza: (ekstrakcje): poziom świadomości osoby na temat technologii ekstrakcji, snów (poziomów snów), niebezpieczeństw/możliwości z nią związanych, zasad działania mechanizmów obronnych itd.
Im wyżej tym bardziej osoba jest świadoma, a na wyższych wartościach szkolona w zakresie możliwych intruzji do jej umysłu. uwaga: The Mark również posiada taki współczynnik.

Wiedza (ekstrakcje) może być testowana dla określenia, czy ktoś zaczyna zauważać metody działania charakterystyczne dla intruzów. W przypadku intruzów, udany test może zagwarantować podpowiedź MG/ pomóc zauważyć pewne fakty w akcji ekstrakcji/incepcji.

(0-nie ma pojęcia o takiej technologii, 1 - słyszał o tej technologii, 2 - zna główne założenia ….5 - podstawowa wiedza “operacyjna” na temat ekstrakcji/ metod obronnych....8, 9 - specjalista 10 - guru)


Ego: mniej więcej odpowiednik siły woli. Do testów różnego rodzaju m.in. przy wpływach na umysł, manipulacji itp. Dodatkowo - im mniej, tym łatwiej osuwasz się w paszczę szaleństwa przy trudnych przeżyciach (nieudany test obniża zdrowie psychiczne)

uwaga: testy przeciwstawne Wyobraźni (kształtujący Sen) i Ego (Śniący) - będą stosowane gdy kreacje intruzów walczyć będą o lepsze z wpływem podświadomości Śniącego o tło.Zdrowie psychiczne: to właśnie ta paszcza szaleństwa. Im niżej, tym więcej dziwnych wrzutów możesz się spodziewać od MG i tym mniej możesz być pewny tego, co widzisz. (0- MG przejmuje kontrolę nad Postacią, 1 - ciężki przypadek, 5 - człowiek po przejściach, nigdy nie wiadomo, od 7 w górę całkowita stabilność psychiczna).
uwaga: obniżony współczynnik Zdrowia Psychicznego będzie wpływać na obniżenie pewności wyniku działania Totemu.

Inicjatywa:
klasyka: do ustalania kolejność reakcji Postaci. Wypadkowa sprawności ciała i refleksu połączona w jedną cechę.
(0 - eee...o co chodzi...?... od 8 w górę to już postać dopalona najnowszymi technologiami (nieludzkie osiągi).)


Pozycja (zasoby): “potęga” osoby w świecie rzeczywistym (nie tylko w świecie złodziei) i związany z nią dostęp do różnych zasobów (pieniądze, ludzie, kontakty itd).
(0- dno - bohater jest obecnie na dnie, wyciągnięty do roboty jak Nuta w Vabanqu, 1 - niewiele lepiej, 2 - płotka ...5 - nie byle kto np. szef grupy , 6 - lokalny boss (np. szef oddziału banku), 8 - bardzo zamożny, wpływy obejmujące nawet parę miast, 9 - krezus np. arystokrata, prezes konkretnej korporacji 10 - gracz o rozmachu światowym (np. znaczny polityk międzynarodowy)


Dobra. Teraz przypomnij sobie jaką chcesz pełnić Rolę. Wpisz na Kartę poziom startowy punktów Cech dla danej Roli.


The Extractor - 5 Wiedza(ekstrakcje), 1 wyobraźnia
The Point Man - 3 Inicjatywa, 1 wyobraźnia, 1 ego, 1 Wiedza(ekstrakcje)
The Architect - 5 Wyobraźnia, 1 Wiedza(ekstrakcje)
The Forger - 2 ego, 2 inicjatywa, 1 wyobraźnia, 1 Wiedza(ekstrakcje)
The Chemist - 2 ego, 2 pozycja, 2 Wiedza(ekstrakcje)
The Sixth Man - po 1 punkcie w każdej Cesze
The Tourist - 3 pozycja, 1 ego, 2 do rozdysponowania dowolnie
The Rookie - 2 inicjatywa, 2 wyobraźnia, 1 ego, 1 do do rozdysponowania dowolnie
The Wingman - 2 Wiedza(ektrakcje), 1 ego, 1 wyobraźnia, 2 inicjatywa
The Solo - 5 Inicjatywa, 1 ego
The Mark - 3 Pozycja, 3 do do rozdysponowania dowolnie

Wszyscy: 5 w zdrowiu psychicznym (uwaga: można zabrać sobie ze zdrowia psychicznego, by przenieść do punktów wolnych. Ile chcesz.)

Gotowe? Więc masz już na Karcie z marszu pewną wartość Cech (na razie bez wydawania punktów), a za punkty możesz ją zwiększyć. Potrzebujesz...

Punktów wolnych.

Masz ich 18, plus ewentualnie to co zabrałeś sobie ze Zdrowia Psychicznego (nie każdy musi być przecież normalny, prawda?). OK, teraz rozdysponuj dowolnie wszystkie te punkty na wybrane Cechy. Poszalej sobie, ale miej na uwadze poniższe ograniczenia:

The Extractor - max. 7 w Ego
The Rookie - max. 4 w Wiedza(ekstrakcje)
The Wingman - max. 6 w Wiedza(ekstrakcje)

Cechy już mamy. Pora na Atrybuty. Tutaj prawie dokładnie kopia mechaniki WoD. Z pewnymi wyjątkami.

1. Atrybuty:
Skala Atrybutów to od 1 do 5. Gdzie jeden to dno. 2 - przeciętność. 5 to granice możliwości człowieka

Grupy atrybutów:
Atrybuty Fizyczne: (Siła, Zręczność, Wytrzymałość)
Atrybuty Społeczne: (Charyzma , Oddziaływanie/Perswazja , Wygląd)
Atrybuty Mentalne : (Percepcja, Intelekt, Spryt)

Bazowa wartość na którą nie musisz nic wydawać to 1 w każdym atrybucie. A teraz wybierz pierwszorzędną, drugorzędną, trzeciorzędną grupę. W pierwszorzędnej rozdaj 7 kropek, w drugorzędnej 5 kropek, w trzeciorzędnej 3 kropki.

Ograniczenia: The Forger musi mieć jako pierwszorzędną grupę Społeczne, The Architect - Mentalne, The Solo - Fizyczne
The Extractor i The Chemist nie może mieć jako pierwszorzędną grupę Fizyczne. The Rookie nie może mieć jako pierwszorzędną grupę Społeczne.
The forger nie może mieć mniej niż 2 pkt w Wyglądzie.
Dla Wingmena odpowiedniej roli stosuje się odpowiednie ograniczenia.

2. Zdolności

W odróżnieniu od Atrybutów może występować tu 0. Wartości oscylują pomiędzy 0-5, gdzie 2 jest wartością przeciętną.
np. jazda samochodem: 0- nie umiesz 1- kierowca niedzielny 2 - przeciętny uczestnik dróg 5 - Mistrz Kierownicy (wybija się nawet wśród zawodowców)
Grupy: Talenty (w których każdy może próbować swych sił. Nieważne czy ma czy nie ma, choć jednej kropki w tej cesze), Umiejętności (wyuczone), Wiedza (0 oznacza tu kompletną niewiedzę).

Tu znowu wybierz główną grupę, średnią i najsłabszą. Kolejno przydziel 13, 9 i 5 kropek miedzy nie. Uwaga: na razie zdolności nie mogą mieć wartości powyżej 3.

Talenty:
Autorytet, Czujność, Ekspresja, Empatia, Intuicja/Instynkt, Przebiegłość (intrygi), Zastraszanie, Blef (umiejętność ściemy bez zmrużenia oka).

Umiejętności - wyuczone, choć można próbować działać i z 0, pytanie tylko o efekty.

Zbieranie informacji, Etykieta, Krycie się, Przebieranie się, Muzyka, Postępowanie ze zwierzątami, Jeździectwo, Rzemiosło (rodzaj), Broń palna, Broń biała, Walka wręcz, Wysportowanie, Sztuka przetrwania, Pływanie, Kieszonka, Otwieranie zamków(sejfów), Kierowanie pojazdami, Akrobatyka, Sztuka kochania, Jazda konna

Wiedza,
Informatyka, Wykształcenie (ogólnie i kultura), Lingwistyka - (ilość kropek: ilość znanych płynnie języków - podać jakie), Medycyna, Nauki Ścisłe (dziedzina) - np. nauka(chemia), nauka (biologia), nauka (historia) - oddzielne punkty do każdej dziedziny, Okultyzm, Zarządzanie (instytucje, finanse, struktury, zasoby ludzkie), księgowość, Polityka, Prawo, Śledztwo, Technika (ogólnie pojęte - wiedza techniczna, np. urządzenia)

Czegoś brakuje? Jestem tu elastyczny: jeśli chcesz coś dodać, po prostu dopisz do Karty swoją propozycję talentu/umiejętności/wiedzy i wpisz tam kropki.

3. Bonusy z Roli

Dopisz sobie odpowiednie kropki w Atrybutach.

The Extractor - +1 Charyzma lub +1 Intelekt
The Point Man - +1 Spryt lub +1 Wytrzymałość lub +1 Percepcja
The Architect - +1 Percepcja lub +1 Intelekt
The Forger - +1 Oddziaływanie lub +1 Spryt
The Chemist - +1 Intelekt lub +1 Wytrzymałość
The Sixth Man - + 1 w dowolnym wybranym Atrybucie
The Tourist - +1 w dowolnym wybranym Atrybucie
The Rookie - +1 Percepcja lub +1 Spryt
The Wingman - jak w przypadku odpowiedniej Roli
The Solo - +1 w dowolnym atrybucie Fizycznym
The Mark - +1 w dowolnym atrybucie Społecznym

Dopisz sobie odpowiednie kropki w Zdolnościach.

The Extractor - +2 Otwieranie zamków(sejfów), +2 Autorytet, +2 Czujność, +2 Intuicja, +2 Śledztwo, +2 nauka (dziedzina do wyboru), +2 blef, +2 Zarządzanie
The Point Man - +2 Wysportowanie, +2 Walka wręcz, +3 Zbieranie informacji, wiedza - 4 kropki do dowolnego rozdysponowania w wiedzy, kierowanie pojazdami +4, broń palna +1
The Architect - +4 wiedza (architektura), +2 Empatia, +3 autorytet, wiedza - 3 kropki do dowolnego rozdysponowania w wiedzy (poza architekturą)
The Forger - +4 blef, +2 Czujność, +2 Przebiegłość, +2 Przebieranie, +2 Krycie się, Kieszonka +2, Otwieranie sejfów +1, Empatia +2
The Chemist - +4 wiedza (chemia), medycyna +2, wykształcenie +2, technika +2, informatyka +1, śledztwo +1,, wiedza: 4 kropki do dowolnego rozdysponowania w wiedzy (poza chemią)
The Sixth Man - kierowanie pojazdami +2, +20 do rozdysponowania na dowolne zdolności
The Tourist - zbieranie informacji +2, broń palna +2, czujność +2, +14 do rozdysponowanie na dowolne zdolności
The Rookie - Intuicja +2, krycie się +2, informatyka +2, przebiegłość +2, +12 do rozdysponowanie na dowolne zdolności
The Wingman - jak w przypadku odpowiedniej Roli, ale wszystkie dodatki obniżone o -1, oprócz tego +7 do rozdysponowania na dowolne zdolności, oraz przebiegłość +1
The Solo - +3 broń palna, +3 walka wręcz, +3 broń biała, +3 wysportowanie, +3 sztuka przetrwania
The Mark - +3 autorytet, +2 polityka, +4 dowolnego rozdysponowania w wiedzy, +10 do rozdysponowania na dowolne zdolności (również na wiedzę)4. Punkty wolne

Mało? Przypakuj jeszcze bohatera. Do wydania na Zdolności masz dodatkowo 10 punktów. Do wydania na któryś z Atrybutów masz jeszcze 1 punkt.

7. Wady/ ułomności/zaszłości.

Wiem, jesteś idealny. Ale gdybyś się jednak zdecydował do czegoś przyznać...Opisz w Karcie od 1 do maksymalnie Trzech wad/ciągnących się historii z przeszłości Twojego bohatera (ułomności fizyczne/psychiczne lub co tam chcesz, lub np. ciąży na tobie wyrok śmierci). Za każdą, wg mojej oceny, “płacę” od 1 do 5 punktów wolnych. Do wydania na Zdolności, lub za 6 pkt: podniesienie o 1 dowolnego Atrybutu. 4/5 pkt to poważne utrudnienie w życiu. Można nie wybierać żadnych wad.

6. Zdrowie: Stopnie zdrowia, Jest 7 stopni zdrowia. Zdrowy-Draśnięty-Lekko Ranny- Ranny - - Ciężko Ranny - Zmasakrowany - DEAD. Otrzymanie więc 8 stopni obrażeń to śmierć - w rzeczywistości (lub w większości przypadków wewnątrz Snu - z “wyrzuceniem” Postaci o poziom wyżej - patrz: Poziomy Snu).
Poziom zdrowia oczywiście definiuje też możliwości postaci, np. możliwości ruchu, postrzegania, koncentracji itd...

Cyferek więcej nie potrzebuję.

Mechanika rzutów u MG w większości oparta na WoD.

No, to został Kwestionariusz.
 
__________________
MG: "Widzisz swoją rodzinną wioskę potwornie zniszczoną, chaty spalone, swoich
znajomych, przyjaciół z dzieciństwa leżących we własnej krwi na uliczkach."
Gracz: "Przeszukuję. "

Ostatnio edytowane przez arm1tage : 08-11-2011 o 15:18.
arm1tage jest offline  
Stary 06-11-2011, 19:07   #4
 
arm1tage's Avatar
 
Reputacja: 562 arm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemuarm1tage to imię znane każdemu
Pytanie wstępne: preferowana częstotliwość postów?

a. 1,5-2 tygodnie
b. 1 tydzień
c. obie opcje wchodzą w rachubę


Kwestionariusz. Odpowiedź na wszystkie pytania obowiązkowa (chyba ze wskazano inaczej dla danej Roli).


1. Zacytuj samego siebie. Ten cytat powienien w jak najlepszy sposób Cię opisać.

przykład: “Wiem, o czym myślisz, śmieciu: „Strzelił sześć razy czy tylko pięć?”. Szczerze mówiąc, w tej całej zabawie straciłem rachubę."
Brudny Harry


2. Kim będziesz w Teamie? (Rola)

3. Jak się naprawdę nazywasz? Jaka jest twoja narodowosć?

4. Jaki masz ksywę/fałszywe nazwisko w branży (nieobowiązkowo, możesz wpisać tu po prostu swoje prawdziwe nazwisko)

5. Jak opiszesz swoją osobowość?

6. Biorąc udział w tak niebezpiecznym i ryzykownym przedsięwzięciu, musisz mieć jakąś dobrą motywację. Co Cię ostatecznie skłoniło do przyjęcia roboty? Forsa? Sława, renoma zawodowa po wykonaniu zlecenia z górnej półki? Chęć udowodnienia czegoś samemu sobie? Zakład? Dług wdzięczności? Szantaż? Może jeszcze coś innego?

7. Jaki jest twój Totem i jego warunki działania?

8. Wciąż nie osiągnąłeś tej jedynej rzeczy, na której Ci naprawdę zależy. Jaka to rzecz?

9. Każdy z nas ma tajemnicę, która nie może ujrzeć światła dziennego. Jaki jest Twój sekret?

10. Wymień trzy Bardzo Ważne osoby w Twoim życiu (mogą być żyjące lub nieżyjące): nazwisko, relacja z osobą (np. rodzina-syn), miejsce przebywania, conajmniej jednozdaniowy opis. Osobą tą może być też Gracz (podać Rolę). Dla WIngmana musi byc to mentor.

11. Kto jest Twoim największym wrogiem?
nazwisko, relacja z osobą (np. były zleceniodawca), miejsce przebywania, conajmniej jednozdaniowy opis- (może, ale nie musi być to jedna z Ważnych osób),Osobą tą może być też Gracz (podać Rolę).

12. Kto jest Twoim największym przyjacielem?
nazwisko, relacja z osobą (np. rodzina- brat), miejsce przebywania, conajmniej jednozdaniowy opis- (może, ale nie musi być to jedna z Ważnych osób). Osobą tą może być też Gracz (podać Rolę).

uwaga: za silne powiązania, czy to pozytywne, czy to negatywne pomiędzy Graczami, dorzucę nieco punktów wolnych wg swojego uznania.

13. Każdy z nas miewa koszmary. Co powtarza się w Twoich, w te noce gdy budzisz się zlany zimnym potem? Innymi słowy, co jest dla Ciebie źródłem strachu.

14. Zainteresowania pozazawodowe (pasje, hobby, wykształcenie nie związane z wykonywaną pracą):

15. Aby ktoś z branży polecił Cię do roboty, musiał Cię przynajmniej znać. Którą z postaci Graczy znasz? - wystarczy podać “rolę”: np. Architekt - (Uwaga: pytanie nieobowiązkowe dla Ekstraktora, Point-Mana, Turysty)


16. Co widzisz na przedstawionym poniżej obrazku?


17. Opisz swój sen. (jako próbka literacka).


Masz wszystko? No to składaj na PW lub armitage.pl@gmail.com. Tylko poważne oferty.
 
__________________
MG: "Widzisz swoją rodzinną wioskę potwornie zniszczoną, chaty spalone, swoich
znajomych, przyjaciół z dzieciństwa leżących we własnej krwi na uliczkach."
Gracz: "Przeszukuję. "

Ostatnio edytowane przez arm1tage : 09-11-2011 o 14:19.
arm1tage jest offline  
Stary 06-11-2011, 19:33   #5
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 202 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Wow, no to jest długi wstęp. Normalnie nie grywam w sesjach opartych na filmach itd., ale Incepcję uwielbiam i... może będzie z tego coś fajnego. Jestem zainteresowany -- jeśli po przeczytaniu tego opisu zasad uznam, że powinienem sobie poradzić, to wyślę ci kartę postaci.

EDIT: Myślę nad fałszerzem albo chemikiem.
 

Ostatnio edytowane przez Yzurmir : 06-11-2011 o 23:13.
Yzurmir jest offline  
Stary 06-11-2011, 19:49   #6
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 2791 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
W najbliższym czasie (do wtorku) stworzę i wyślę kartę na stanowisko Figuranta (The Mark). Przemawia za mną solidność (nie znikam z forum, gdy jest termin odpisu, a jakby się zdarzyło, że nie mogę odpisać to poinformuję ze sporym wyprzedzeniem), znajomość metagrania (a więc i nie-metagrania) i ogólne zainteresowanie snami. Jako gracz mój największy minus jest taki, że zazwyczaj moja postać słabo buduje więzy z innymi - jako The Mark nikt o mojej postaci nie zapomni.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 06-11-2011 o 19:52.
Anonim jest offline  
Stary 06-11-2011, 21:28   #7
 
Glyph's Avatar
 
Reputacja: 534 Glyph jest jak niezastąpione światło przewodnieGlyph jest jak niezastąpione światło przewodnieGlyph jest jak niezastąpione światło przewodnieGlyph jest jak niezastąpione światło przewodnieGlyph jest jak niezastąpione światło przewodnieGlyph jest jak niezastąpione światło przewodnieGlyph jest jak niezastąpione światło przewodnieGlyph jest jak niezastąpione światło przewodnieGlyph jest jak niezastąpione światło przewodnieGlyph jest jak niezastąpione światło przewodnieGlyph jest jak niezastąpione światło przewodnie
Również podobają mi się realia przedstawione w Incepcji. Zgłaszam się wstępnie, kartę prawdopodobnie doślę w połowie terminu rekrutacji, raczej przed 20, żeby nie przepuścić okazji.

Rola, pod którą postaram się wcielić to Architekt, dokładniej albo inżynier, specjalista od sztucznej inteligencji na jakimś uniwersytecie, albo freelancer, programista gier komputerowych/grafik (specjalizujący się w grach MMO, FPSach, także kwalifikacje do tworzenia sennego krajobrazu będzie posiadać. )
 
Glyph jest offline  
Stary 06-11-2011, 22:15   #8
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 6248 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Jestem cholernie wybredny jeśli chodzi o sesję... ale podróżowanie przez sny to zdecydowanie moje klimaty jak widać na przykładzie mojego ostatniego rekruta. Jestem zainteresowany, myślę tylko nad postacią i nad jej rolą. Coś mi chodzi po głowie Point Man, ale i Architect jest bardzo ciekawy. W każdym razie czapki z głów za ilość poświęconej pracy i rozpisanie tego wszystkiego.
 
__________________
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline  
Stary 06-11-2011, 22:39   #9
 
Vivianne's Avatar
 
Reputacja: 4672 Vivianne ma wspaniałą reputacjęVivianne ma wspaniałą reputacjęVivianne ma wspaniałą reputacjęVivianne ma wspaniałą reputacjęVivianne ma wspaniałą reputacjęVivianne ma wspaniałą reputacjęVivianne ma wspaniałą reputacjęVivianne ma wspaniałą reputacjęVivianne ma wspaniałą reputacjęVivianne ma wspaniałą reputacjęVivianne ma wspaniałą reputację
Nie przeczytałam jeszcze rekrutacji, przyznaję. Przejrzałam ją tylko baaardzo pobieżnie, ale głupio byłoby się nie zgłosić do sesji, która samym pomysłem mnie powala
 
__________________
"You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one"
Vivianne jest offline  
Stary 06-11-2011, 22:46   #10
 
Kovix's Avatar
 
Reputacja: 60 Kovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znany
I tak oto arm1tage, jeden z najambitniejszych Graczy na LI, zrobił sesję. Wow, tylko tyle powiem. I kończąc włazipupstwo zabieram się do KP - nie lubię być w pierwszej linii, więc biorę Solo.
 
__________________
Incepcja - przekraczamy granice snu...
Opowieść Starca - intryga w ogarniętej nową wojną Północy...
Samaris - wyprawa do wnętrza... samego siebie...
Kovix jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:31.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167