Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-03-2012, 15:23   #1
 
Sierak's Avatar
 
Reputacja: 421 Sierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetny
[FR 3.5] Za Koronę!


"To lśniące miasto jest prawdziwym klejnotem koronnym półwyspu oraz jednym z najbardziej uderzających pięknem miast w całym Faerunie."

Cóż, muzyki na wstępie nie będzie. Dlaczego zapytacie? Ano, bard nie do końca rozumiał jak zabawiać publiczność puszczając swoje utwory z youtube i pomysł umarł w powijakach. Wstępu, opowiadania fabularnego na początek też nie będzie. Po raz drugi - dlaczego? A dlatego, że po pierwsze jest mi to nie po myśli, a po drugie że w sesji fabułę i jej wątki chcę dawkować bardzo ostrożnie, tak więc też dawanie zbyt wielu informacji na początek nie do końca mi pasuje. Trochę się jednak zapędziłem, bo póki co chyba wszystkich zniechęcam. No to jeszcze raz...

- Za Koronę!

I to mam nadzieję, będzie okrzyk przynajmniej większości Waszych przyszłych postaci. Przyznam szczerze, że nigdy nie byłem zwolennikiem starannego rozpisywania sesji i zawsze jakoś się od tego wymigiwałem, co też później kończyło się owej sesji upadkiem, bo w pewnej chwili wena mi się zwyczajnie wyczerpywała. Tym razem poszedłem po rozum do głowy i udało mi się przygotować (moim skromnym zdaniem) epicką, pełną zwrotów akcji i rozterek moralnych kampanię rozgrywającą się w miastach wschodu. Co jednak ten MG może mieć na myśli pisząc o miastach wschodu? Przede wszystkim Aglarond, a raczej jego stolica - Velprintalar i jego okolice, nie ukrywam że pozwiedzacie także Thay, a w późniejszych dziejach nawet będziecie uwięzieni... To jest tego, zwiedzicie oczywiście, inne plany. Zacznę może od poczatku, czyli gdzie i kim?

Na początek gdzie? Velprintalar, domena Simbul i blisko 65 tysięcy innej hałastry nazywanej dalej społeczeństwem. Miasto jak miasto, piękna stolica Aglarondu o długiej i barwnej historii zawierającej w sobie nawet spalenie przez czerwonego smoka pałacu królewskiego do gołej deski. Oczywiście jak zwykle zaczyna się od kłopotów. Jakich? Tego szybko się nie dowiecie, tak samo jak i lwia część mieszkańców miasta, takich starań przynajmniej dotrzymuje każda osoba mająca cokolwiek wspólnego z rządzeniem. Oczywiście pokój z Thay zawarty kilka lat temu był kiepskim spektaklem dla publiczności i od dawna wiadomo było, że tak samo jak Aglarond szpieguje Czerwonych Czarodziejów, tak i oni wysyłają swoich agentów na ziemie Simbul. Tym razem jednak stało się coś, co prawie na pewno przerodzi się w konflikt i odbije się głęboką czkawką po najdalszych nawet zakątkach Faerunu. Generalnie rzecz biorąc przygoda Waszej grupy najemników mając swe niewinne początki pomocy władzom w pewnym niewygodnym przedsięwzięciu, zakończyć się może nawet zatrzymaniem wojny z Thay i ratowaniem samej królowej Aglarondu. Ale tak naprawdę kto daje Wam gwarancję, że punkt zapalny konfliktu nie miał już miejsca, a politycy po prostu dawkują informacje według swoich interesów? Oh, niestety nikt. To, co chciałbym osiągnąć w tej sesji i całej kampanii to klasyczne Dungeons & Dragons z łażeniem po ruinach, zabijaniem smoków i ściganiem dopplerów porywających księżniczki. Gdybym chciał jednak na tym poprzestać, sama perspektywa łażenia po lochach może komuś nie odpowiadać, tak więc nie braknie Wam tutaj wyborów moralnych, decyzji mogących wpłynąć na losy polityki całych regionów, a także spotkań z legendami Zapomnianych Krain. Zadowoleni? Mam nadzieję, że nie bo zadowoleni macie być dopiero wpisując się poniżej jako zainteresowani graniem.
Kwestia druga, czyli kim? Może jestem staroświecki, ale nie lubię koncepcji zebrania kilku ludzi z ulicy, zapłacenia im kilkuset sztuk złota i zabijajcie państwo smoka, bo u nas we wsi nikogo ni mo, co sobie poradzi. Liczę więc na to, że każda ze zgłoszonych postaci będzie po pierwsze pochodziła z Velprintalaru lub jego okolic, po drugie sama będzie miastu z jakiś powodów oddana, a po trzecie jej pozycja będzie na tyle wysoka, żeby to miasto samo się do niej zgłosiło, a nie odwrotnie. Tak więc też (co do mnie niepodobne, bo zazwyczaj preferuję postaci złe) zapewne najlepiej będzie zebrać zespół postaci neutralnych i dobrych. Samo miasto zapewnia rozwój niemal każdej klasy zaczynając od tych bitnych (gwardia rycerska, gryfi jeźdźcy, mnisi kościoła Chauntei), przez leczące (wspomniana wcześniej świątynia Chauntei i kościół Selune), aż po łotrowo-czarujące (łotrzyków wszędzie jest pełno, a czarodziejów w domenie Simbul wręcz powinno być zatrzęsienie). To teraz kilka konkretów mechaniczno-postaciotwórczych.

Szukam sześciu osób na startowym poziomie 8. (gdzie pod koniec kampanii powinniście osiągnąć poziom ~20) do stworzenia zespołu, na którym miasto faktycznie może polegać (nie chodzi mi tutaj o biorę kasę, ktoś da więcej to uciekam). Oczywiście wybór postaci zależeć będzie od ich klas, bo z racji dość szerokiego zakresu zadań do wykonania przyda się i osoba waleczna, taka co potrafi otwierać zamki i rozbrajać pułapki, a i ktoś od zdolności socjalnych może wiele ułatwić. Tak jak pisałem powyżej, miasto samo w sobie daje naprawdę spore pole do rozwoju różnych klas (o czym dowiedzieć się możecie z podręcznika Unapproachable East). W kwestii podręczników to przyjmę wszystko, co nie będzie "tabelką na stronie x magazynu Dragon z 1997 roku", o ile będzie najpierw skonsultowane ze mną na PM/GG. Co jeszcze? Region postaci raczej Aglarond, no i raczej rasy ludzkie. Jakiś szablon się przyjmie, ale pamiętajcie że jednak w tym Velprintalarze musicie być jakoś szanowani. Nie przyjmę świętego ducha półsmoka z szablonem feral, bo ktoś musi sobie w sesji leczyć kompleksy małych klejnotów i być najsilniejszym. Co jeszcze? Ah, PB 32 oczywiście i kasa jak na 8. poziom postaci wg. DMG, karta postaci w PCProfiler i historia w Wordzie (bardziej wolałbym zamiast historii od myślników krótkie opowiadanko przedstawiające klimat postaci), co do kart to zdecydujcie się - albo cała po angielsku, albo cała po polsku.

Całość ślecie na maila sieraks@gmail.com - moje GG zaś to 2816648.

Tak na zakończenie, polecam naprawdę przeczytać ten krótki artykulik o Velprintalarze z Unapproachable East, no i przede wszystkim zależy mi na graczach systematycznych. Wolę kogoś, kto pisze trochę słabiej i wytrzyma mi do końca (bo o dziwo mam zamiar tę sesję do końca doprowadzić), niż kogoś kto po dwóch stronach uzna, że on gra przecież w pięciu innych i jednak nie da rady. Wstępnie tempo postowania dałbym na komplet/tydzień, chociaż jeżeli o mnie chodzi to i częstsze bez problemu ogarnę.

Pewnie o czymś zapomniałem i będę dopisywał w dalszych postach, ale mam nadzieję że zgłosi się kilka dobrych osób i się fajnie pobawimy .

PS1: Aha, płeć piękna jak najbardziej mile widziana - jak każdy facet mam słabość do kobiet i znając życie wobec nich będę bardziej skory do ustępstw .
PS2: Aha po raz drugi, wiedziałem że zapomniałem czegoś ważnego! Termin rekrutacji do 23 marca, trzy tygodnie na odpicowanie kart to chyba wystarczająco dużo?
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 02-03-2012, 15:59   #2
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 809 Ulli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwuUlli jest godny podziwu
Zaczynamy z poziomem 8 a kończymy z 20, to ile lat masz zamiar przeznaczyć na rozegranie przygody?

Jakie będzie podejście do mechaniki? Walki będą rozgrywane storyterlingowo czy mechanicznie?

Google doc będzie stale w użyciu, czy może opieramy się tylko na forum?
 
__________________
Zawsze zgadzać się z Clutterbane!
Ulli jest offline  
Stary 02-03-2012, 16:16   #3
 
Sierak's Avatar
 
Reputacja: 421 Sierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetny
To tak szybko, .doc to podstawa. Większość dialogów prowadzę na google docs. Walki mechanicznie oczywiście, nie po to siedziałem nad rozpisywaniem tego wszystkiego mechanicznie, żeby sobie na to popatrzeć jak ładnie wygląda .

Co do długości, to raczej pytanie do graczy nie do mnie. Nie ukrywam, że trochę tych notatek tam się zebrało, kampania dzieli się na trzy rozdziały i prolog. Z jednej strony tempo dyktują gracze, z drugiej awanse też oczywiście będą w... Mam nadzieję rozsądnych odstępach czasowych (zazwyczaj po wykonaniu jakiegoś większego zadania). To jest tak, że z jednej strony nie jestem zwolennikiem awansu o poziom po przekopaniu połowy Faerunu i stu stronach rozgrywki, z drugiej też nie za szybko. Tak jak mówię, ciężko odnieść mi się do tego w tym momencie, bo nie mam przełożenia swoich notatek na ilość postów.
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 02-03-2012, 18:25   #4
 
Chester90's Avatar
 
Reputacja: 51 Chester90 jest na bardzo dobrej drodzeChester90 jest na bardzo dobrej drodzeChester90 jest na bardzo dobrej drodzeChester90 jest na bardzo dobrej drodzeChester90 jest na bardzo dobrej drodzeChester90 jest na bardzo dobrej drodzeChester90 jest na bardzo dobrej drodzeChester90 jest na bardzo dobrej drodzeChester90 jest na bardzo dobrej drodzeChester90 jest na bardzo dobrej drodzeChester90 jest na bardzo dobrej drodze
Wstępnie się zgłaszam. Z mojej strony postać łotrzyka lub czegoś na jego kształt. W razie pytań to jak się jakieś pojawią nie omieszkam się zgłosić.
 
__________________
Mogę kameleona barwami prześcignąć,
kształty stosownie zmieniać jak Proteusz,
Machiavela, łotra, uczyć w szkole.
Chester90 jest offline  
Stary 04-03-2012, 23:38   #5
 
Sierak's Avatar
 
Reputacja: 421 Sierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetny
Temacie, ożyw się !

Z serii ogłoszeń parafialnych, po pierwsze jestem w stanie przeredagowywania notatek i poziom wyjdzie jednak niżej (około 16), tak jak pisałem wszystko wyjdzie w praniu, bo nie mam przełożenia moich bazgrołów na długość sesji.

Po drugie, dzisiaj oficjalnie zakończyłem sesję egzaminacyjną więc zrobiło mi się więcej czasu. Jeżeli ktoś ma pytania albo chciałby zagrać czymś niestandardowym (czego nie ma dostosowania poziomu i trzeba obliczyć) to walcie na GG, pomogę chętnie.

No i po ostatnie, wbrew znikomemu doświadczeniu na LI ja naprawdę trochę się już w to bawię, nie bójcie się . Jeżeli coś to komuś mówi, to przygodę z sesjami zaczynałem jeszcze na dnd.pl, a potem przeniosłem się na poltera po fuzji obu serwisów, więc co do umiejętności pisania i prowadzenia sesji mam nadzieję, że będzie legit.
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 05-03-2012, 00:08   #6
 
andramil's Avatar
 
Reputacja: 885 andramil jest godny podziwuandramil jest godny podziwuandramil jest godny podziwuandramil jest godny podziwuandramil jest godny podziwuandramil jest godny podziwuandramil jest godny podziwuandramil jest godny podziwuandramil jest godny podziwuandramil jest godny podziwuandramil jest godny podziwu
Piszę się - krasnoludzki czołg parowy w przygotowaniu czyli ściślej krasnolud walczący w bliskim zwarciu.
 
__________________
Why so serious, Son?
andramil jest offline  
Stary 08-03-2012, 09:21   #7
 
Sierak's Avatar
 
Reputacja: 421 Sierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetny
No dobra, widzę że jednak bez wstępu i większej ilości szczegółów nie da rady, koło weekendu postaram się coś wrzucić, co mam nadzieję zwiększy frekwencję .
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 08-03-2012, 13:09   #8
 
Arcturus's Avatar
 
Reputacja: 0 Arcturus nie jest za bardzo znany
Czy wymagane jest jakieś doświadczenie w graniu? Bo szukam czegoś, od czego mógłbym zacząć, więc wolę się spytać.
 
Arcturus jest offline  
Stary 08-03-2012, 15:32   #9
 
Sierak's Avatar
 
Reputacja: 421 Sierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetnySierak jest po prostu świetny
Wszystko da się wyrobić, nie szukam koniecznie ludzi praktycznie żyjących z PBF. Bardziej chodzi mi o to, żebyś upewnił się że taka forma rozgrywki faktycznie Ci pasuje na zasadzie, żebyś po dwóch stronach nie uznał, że PBF to jednak nie to i rezygnujesz bo mam nadzieję na zgraną drużynę w miarę możliwości .

Same pierdoły jak pisać dialogi i inne bzdety się nauczysz, wystarczy że będzie Ci się chciało pisać, a ja chętnie w razie problemów siądę z Tobą na Gadu i wyjaśnię podstawowe kwestie. Pozostaje bardziej kwestia mechaniczna, dobrze by było żebyś jednak wiedział jak zrobić postać tak, żeby grała bo jednak to jest już ósmy poziom i trzeba mieć pomysł jak dobrać rasę, klasę i ewentualne prestiżówki.

Z czym, że jest jak napisałem - jak masz jakiś problem to wal jak w dym. W godzinach 8-16 jestem na GG prawie zawsze (praca) i zawsze też postaram się znaleźć moment na odpisanie. W popołudniowych różnie, bo mam dużo 'zajęć pozalekcyjnych' w postaci różnych siłowni, squashów i tak dalej, więc najczęściej jestem w pełni dostępny tak koło 21-22.
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 08-03-2012, 19:51   #10
 
Arcturus's Avatar
 
Reputacja: 0 Arcturus nie jest za bardzo znany
Ok, w takim razie na razie mnie do tej rozgrywki nie licz. Znalazłem sesję chyba odpowiedniejszą dla debiutanta.
 
Arcturus jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169