Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-07-2013, 11:24   #1
 
Tadeus's Avatar
 
[Vortex - SF] Jednolinijkowiec I


- Pocisk na ekranie! Jeden, drugi, trzy kontakty! Czujniki meldują uzbrojone głowice nuklearne!
- Alarm czerwony! Sześć sekund do uderzenia! -
zaryczał gorączkowo pierwszy oficer. Potężny kadłub "Niezwyciężonego" wszedł w ostry manewr wymijający. Pancerne ceramstalowe płyty poszycia zaryczały z przeciążania niczym konające zwierzę.
- Cele namierzone! Działa przechwytujące jeden do trzy, ognia!
- Cztery do sześć og...

Za późno. Dwie z trzech rakiet zdążyły ominąć spóźnioną obronę. Głowice rozbłysły miniaturowymi słońcami topiąc poszycie niczym...

- Jimmy, kurwa... daj ty już wreszcie spokój - jeden z bywalców portowego baru najwyraźniej nie wytrzymał, przerywając opowieść miejscowego weterana. - Pieprzysz te farmazony już cały dzień, a myśmy nie obwoźni mnisi z Królestwa, by nam kit wciskać!. Od biedy zdzierżę, żeście byli jak zwykle otoczeni, liczebność trzy do jednego - brodaty astro-górnik przewrócił oczami -... Ale, że komuchy za wojny do waszego gwiezdnego pyrkacza z atomówek walili? - parsknął. - Toż wy w zaopatrzeniu byliście i mieliście tam może ze dwa działka, po dupie ich co najwyżej mogliście połechtać...
Podstarzały już grubiutki opowiadacz obruszył się nie na żarty.
- Waść w dupie byłeś i gówno widziałeś! - zadarł oburzonym gestem brodę, dopijając jednym łykiem postawiony mu przez słuchaczy syntkohol i wycofując się dumnym krokiem ku drzwiom. W kantynie stacji górniczej "Nadzieja" wchodzącej w skład instalacji Pasa Tomassa znów zapanowała względna cisza.

Durastalowe wentylatory mozolnie cięły ciężkie od dymu powietrze. Jednostajny szum mieszał się z przytłumionym brzmieniem starego wojskowego radia, przerobionego metodą chałupniczą na odtwarzacz cyfrowy. Po sali leniwie rozlewała się jakaś pół-zapomniana ziemska melodia.


Gdy wkroczyli na przyciemnioną salę, wzrok dopiero po chwili pozwolił przebić im obfite nikotynowe opary i dojrzeć w rogu czekającego na nich mężczyznę. Chudy, ale zadbany starszy człowiek w urzędniczym uniformie kurczowo trzymał kubek z miejscowym lurowatym odpowiednikiem kawy. Starał się nie dać tego po sobie poznać, ale był mocno poddenerwowany, jego oczy płochliwie latały po całej sali. Nie był to zbyt dobry znak, ale w końcu nie miało być łatwo, nie? Jeszcze raz przypomnieli sobie treść tajemniczej wiadomości, którą znaleźli zakopaną w lokalnej górniczej Sieci.

Cytat:
Człowiek w potrzebie szuka sprawnych jednostek do misji najwyższej humanitarnej wagi. Wymagana praworządność, odwaga i wysoki stopień zaradności życiowej. Hojne wynagrodzenie.
Hojne wynagrodzenie i zaradność? To brzmiało dobrze, a resztę można było skutecznie udawać, nie?

***

Zapraszam wszystkich do sesji w moim autorskim systemie light-SF Vortex. Tu są wszystkie materiały:

https://sites.google.com/site/vortexpbf/home

Sesja należeć będzie do gatunku jednolinjkowców, choć wymagane będą raczej co najmniej dwie albo trzy linijki

Ostatnio prowadziłem i brałem udział w paru sesjach Pathfindera, które w trybie jednolinijkowym/z pełną mechaniką działały naprawdę kapitalnie zapewniając dynamikę i emocje niemal jak przy sesji na żywo. Trwało by to pewnie i dłużej, gdyby nie ogromny nakład czasu, który potrzeby był do ogarnięcia na bieżąco mechaniki Pathfindera/DD. Tu tego problemu być nie powinno, bo mechanika Vortexa jest prosta i szybka. Czym się ten styl gry będzie charakteryzował?

- Posty najczęściej od paru do parunastu linijek - za to najlepiej raz na dwa dni, albo częściej, gdy nas porwie wartka akcja, albo wy będziecie ze sobą gadać
- Osoby, które się nie wyrobią, nie odczują żadnych negatywnych konsekwencji, akcja idzie dalej, a ja ich postacie prowadzę w neutralny, nie-wredny sposób.
- Po dwóch-trzech dniach akcja idzie do przodu niezależnie od tego, czy wszyscy się załapią, czy nie - i znowu jest to naturalny bieg tego typu sesji, nikt nie będzie za to karany, najwyżej przegapi jakąś okazję.
- Ja rzucam i zamieszczam mechanikę w postach. Przy pechu można zginąć w męczarniach.

W praktyce osobom, które mogą odpisywać trochę rzadziej gra się w to jak normalną sesję (w której MG i tak pcha akcje do przodu w obrębie jednego, rzadszego postu), a osobom, które odpisywać mogą częściej daje szansę na lepszą interakcję ze światem - brzmi może egzotycznie, ale ostatnio się super sprawdzało.

Czego mi trzeba?
- czterech graczy
- karty mechanicznej (postać początkująca - 50 punktów)
- z pół strony fabularnego opisu postaci spisanego w miarę po polsku (jak najbardziej mile widziane jest światotworzenie, w materiałach do systemu opisana jest tylko główna planeta danego układu, a jest tam pełno innych, pomniejszych, które możecie sobie wydumać w duchu systemu :>).
- chęci do gry w science fiction

Co do ekwipunku - macie do wyboru:
1) 300 kredytów
2) 100 kredytów plus broń dwuręczna (biała z monotipem albo konwencjonalna strzelnicza)
3) 100 kredytów plus broń przyboczna i kamizelka z elastynu

Kartę postaci poproszę na PW, do najbliższego poniedziałku

Zapraszam do zabawy i zachęcam do ewentualnych pytań w tym temacie.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 29-07-2013 o 13:50.
Tadeus jest offline  
Stary 25-07-2013, 12:02   #2
 
Spaiker's Avatar
 
Interesujące, chętnie bym w coś takiego zagrał. Pytanie do kiedy rekrutacja bo to w moim przypadku jest kluczowe. Tak w ogóle to kojarzy mi się Cowboy Bebop nie wiadomo czemu
 
__________________
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
On a long enough time line, the survival rate for everyone drops to zero.

Ostatnio edytowane przez Spaiker : 25-07-2013 o 12:18.
Spaiker jest offline  
Stary 25-07-2013, 15:14   #3
 
Tadeus's Avatar
 
Tam pod koniec posta zedytowałem, że karty do poniedziałku. No chyba, że nie zbiorą się odpowiednie, wtedy może trochę się przeciągnie.

A co do Bebopa, cóż, powiedzmy po prostu, że autorski nie znaczy oryginalny, wszystko już gdzieś było i wszystko co mi się kiedyś podobało w gatunku gdzieś tam się przebija
 
Tadeus jest offline  
Stary 25-07-2013, 21:01   #4
 
Anonim's Avatar
 
Pewnie, że się zgłaszam. Zaraz będzie karta. Mam nadzieję, że nie będzie przeszkadzać jak stworzę typa pochodzenia Unii Ludowej, który przeszedł do Królestwa Niebieskiego.
 
Anonim jest offline  
Stary 25-07-2013, 21:05   #5
 
t0m3ek's Avatar
 
Można zrobić postać z Neutopii?
 
t0m3ek jest offline  
Stary 25-07-2013, 21:35   #6
 
Anonim's Avatar
 
Stworzyłem wojownika. Jakby coś było nie tak z kartą to daj znać to poprawię. Dodałem do świata gry areny walk, nie używałem nazw planet, ale jeżeli to jest konieczne to moja postać pochodzi z Matrioszki, potem przez 2-3 miesiące był na jednej z planet Królestwa Niebieskiego, a teraz przez rok z hakiem był na innej. Jakby coś było trzeba więcej opisać to nie ma problemu. Oczywiście zapomniałem ekwipunku, więc biorę:

100 kredytów plus broń przyboczna i kamizelka z elastynu

Choć w sumie nie znam ceny tej kamizelki, więc mam nadzieję, że to jest opłacalne. No i wynika z tego, że tekst o zarobieniu szmalu przez moją postać z historii postaci można przerobić na "zarobił szmal i go przepił, wydał na koks, dziwki, lasery, bajery"
 
Anonim jest offline  
Stary 26-07-2013, 20:42   #7
 
Tadeus's Avatar
 
Drodzy,

Pod wpływem otrzymanych już kart i moich własnych przemyśleń postanowiłem zmienić trochę cechy przy tworzeniu postaci. Nowe są już na stronie.

Obecnie wygląda to tak:

Walka wręcz
Strzelanie
Sprawność
Percepcja

Przekonywanie

Inżynieria
Pilotaż
Medycyna
Informatyka
Kradzież

Do rozdania 50 punktów.

1. Wytrzymałość > Sprawność - zmiana nazwy dla klarowności, wytrzymałość i tak zawierała w sobie sprawność i wysportowanie.
2. Naprawianie > Inżynieria - podobnie, by zakres obowiązywania cechy był szerszy i jaśniejszy.
3. Nowa cecha - Percepcja- doszedłem do wniosku, że mimo prostoty systemu nie może jej zabraknąć przy ewentualnych detektywistycznych epizodach
W związku z dodaniem nowej cechy pula zwiększyła się do 50ciu punktów.
4. Wyleciała Nauka(Inna) - nie ma sensu wydawać przydatnych punktów na wąskie "fabularne" specjalizacje. Jeśli jesteście np. biologiem, to starczy mi opis fabularny tego faktu i ja już zdecyduje jaką macie szansę o czymś wiedzieć

Osoby, które wysłały mi już karty niech nie wysyłają nowych. Gdy będziemy wiedzieli, kto się dostał jakoś to już sobie ustalimy.

Jednocześnie informuje, że lista broni, która pojawiła się na stronie jest listą roboczą, nadal jest jeszcze "ruchoma" i nie należy się na nic zbytnio nastawiać.

Wszystko co jest "ruchome" przestanie być ruchome ze startem sesji, więc nie musicie się bać, że w środku nagle zrobię przemeblowanie wszystkiego w co zainwestowaliście

@tom3k: postać tego typu, jak przedstawiłeś ją na PW jest ok, możesz rozwijać pomysł.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 26-07-2013 o 21:40.
Tadeus jest offline  
Stary 27-07-2013, 10:51   #8
 
secutor's Avatar
 
Rzucilem okiem na system, a reszte doczytam, ale juz teraz zapytam:
1 Czy mozna grac nie ludzmi?
(System tak jak by sugeruje ze mozna ale..... tajne sluzby napewno sie interesuja takim delikwetem).

2 Wstepnie mysle nad jakas pacyfistyczna wersja, czy w tej sesji, jest miejsce dla takich?
 
__________________
,,Ruchów na pozór jest wiele, ale tylko nieliczne są możliwe, a każdy kolejny zamyka drogę innym".
secutor jest offline  
Stary 27-07-2013, 11:54   #9
 
Tadeus's Avatar
 
1. Nie, gramy tylko ludźmi. Pod nie-człowieka trzeba by zrobić zupełnie inną sesję. Oni nie są nawet humanoidalni

2. Właśnie jakoś tak wyszło, że pacyfistycznych propozycji dostałem dość wiele, więc na pewno postać się nie będzie specjalnie wyróżniać.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 27-07-2013 o 13:17.
Tadeus jest offline  
Stary 29-07-2013, 01:04   #10
 
Yzurmir's Avatar
 
Ja bym bardzo chętnie zagrał, ale termin właściwie już upływa... Dałoby się rozciągnąć go jeszcze na jutro? (To znaczy na dzisiaj, ale do późniejszej godziny.)
 
Yzurmir jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:19.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168