Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31-08-2014, 15:50   #1
 
abishai's Avatar
 
.[D&D/Path] Ognie Erelhei-Cinlu II- Nowa Fala [+18]


Nowa fala nadchodziła.
Z powierzchni napływały ich kolejne dziesiątki. Gorsza rasa niczym szarańcza pochłaniała miasto.
Ludzie.

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=CjGHaRghikU[/MEDIA]

Wpierw przybyli jako niewolnicy, zdolniejsi, zwinniejsi i ładniejsi niż orki. Potem byli kupcy. Przynoszący towary i gwarantujący rozwój gospodarczy. I tak powstała enklawa, która przynosiła bogactwo Erelhei-Cinlu i była jednym z czynników stabilizujących sytuację na linii Icehammer -Drowy.
Enklawa rosła cicho niczym rak… niezauważana przez nikogo poza Godeep. Ale kogo obchodziło sarkanie Domu Monet?
Wszyscy się bogacili i niektórzy nawet snuli plany podboju powierzchni wykorzystując Thay jako przyczółek i łysych magów jako głupców wydających swój rodzaj na zagładę.
Ale ostatecznie to drowy okazały się głupcami. To ich miasto podbijała rasa ludzka, coraz liczniejsza i coraz ważniejsza. Podczas ostatniej wojny Thay zrzuciło maskę usłużnego kupca. Stało się siłą znaczącą i wpływową. Stało się Domem który należało respektować. Kolonizacja się nasiliła.


A to otworzyło oczy części drowów. To sprawiło, że inaczej spojrzeli na sytuację swego miasta. To nie ilithidzi, ni duergary stanowiły wrogów Erelhei-Cinlu. To ludzie w czerwonych szatach. Bardziej podstępni niż mackogłowi drapieżcy. W końcu przejmowali miasto nie wywołując wojny. Rak narastał i oni to wiedzieli.
Dlatego zebrali się tutaj by przeciwstawić nowej fali. By zebrać niezadowolonych i uczynić z nich siłę ukrytą i utajoną. Kieł pająka który wbije się Dom Thay i swym jadem zatruje samo imperium.
Nadszedł czas sekretnej wojny.

Sześć postaci, każda z innym insygnium, każda z innego Domu. Ci którzy zrozumieli pełzającą Nową Falę. Ci którzy postanowili odrzucić niesnaski i niechęci, by przeciwstawić się zagrożeniu. Ci którzy utworzyli Kieł Pająka.
Pośrodku nich puginał wbity w pieniek. Magiczny przedmiot mający ich chronić w tym miejscu.


Otoczyli go dookoła recytując przysięgę, którą złożyli pierwszy raz niecały miesiąc temu.
-Odrzucę me ambicje, dla ambicji mej Pani.
Odrzucę me niechęci, by spełnić wolę Lolth.
Będę wiernie służył sprawie, która nas połączyła.
Będę dążył do powstrzymania ludzkiej plagi w Erelhei-Cinlu.
Nie zdradzę tożsamości mych braci i sióstr.
Nie zawiodę i nie dam się wziąć żywcem.
Będę potajemnie lub otwarcie przeszkadzał Domowi Thay.
Będę potajemnie lub otwarcie sabotował tych, którzy z nimi kolaborują.
Będę jadem kła pająka, który zatruje spiski i intrygi ludzkiego imperium.
Zrobię wszystko by zatrzymać Nową Falę.-


Nie wiedzieli jeszcze, że Nowa Fala nie nadchodzi tylko z powierzchni, ale także z Podmroku. Krok za krokiem nowa fala wygnańców i osadników pochodzących z Che'el-d'Velkyn zbliżała się do miasta pod wodzą charyzmatycznej Matrony, by podbić miasto i stworzyć dla siebie przestrzeń do życia.
Ale czy okażą się kolejnym zagrożeniem, czy też promieniem nadziei dla Erelhei-Cinlu?
A i starzy wrogowie przecież nie zostali zniszczeni, gdzieś tam w czeluściach wymiarów, żyjący statek czcicieli Thoona szykował się do powrotu, a jego właściciele wylizawszy się z ran, znów zaczęli trącać sznurki swej sieci.

Drowy wracają… poprzednia sesja zakończyła się dużymi zmianami w strukturze politycznej E-C. I zgonem/zniknięciem paru BG. Rozpoczyna się nowa rozgrywka do której może dołączyć od 1-3 (góra 4-ch graczy)

Sesja jest oczywiście kontynuacją
http://lastinn.info/archiwum-sesji-z...inlu-18-a.html ([D&D/Path]Ognie Erelhei-Cinlu 18+)
I kolejna sesja pewnie będzie taka sama jak poprzednia. W dużej mierze oparta o postacie, ich ambicje/pragnienia/ sympatie/ antypatie i plany.
Ogólnie omówię jednak punkty które pewnie są ważne w tej sesji:
Google.doc.- nie ma się co łudzić. To sesja w dużym stopniu oparta na dialogach i interakcji. Google.doc jest integralną częścią. Jeśli nie lubisz tego narzędzia, to resztę tekstu sobie odpuść. Ta sesja nie jest dla ciebie.
Dialogi.- jak wspomniałem wyżej, stanowią rdzeń rozgrywki. Knucie i intrygi to wszak opierają się na językowej gimnastyce właśnie.
Mechanika.- niewiele rzeczy będzie rozgrywane czysto mechanicznie. Owszem wasz opis mechaniczny postaci będzie brany pod uwagę i będzie miał znaczenie, ale nie liczcie na rozliczanie każdej rundy i na to że stworzycie potężną postać której nikt nie podskoczy. Zasada “Nec hercules contra plures” obowiązuje w całej rozciągłości i dobrze wyszkolony garnizon wojskowy wdepcze w ziemię nawet potężnego maga <choć ze znacznymi stratami>.
Erotyka- będzie na pewno, jeśli nie w warstwie interakcji to w warstwie estetycznej. Wynika to zarówno z hedonistycznej natury samych drowów jak i dekadenckiej kultury Thay i Erelhei-Cinlu. Gracze nie będą jednak zazwyczaj zmuszani do eksploatacji tego tematu.
Przemoc i krew.- To też będzie. Drowy są złe. Thay jest złe. Podmrok to złe miejsce. A sami gracze nie grają aniołkami.
Walka, bitwa.- Stosunkowo rzadko. Jedną z cech kultury drowów jest subtelność i zakulisowe zagrywki. Szantaż, trucizna i sztylet są bardziej poważane niż miecz. Otwarta agresja to domena prostaków takich jak orki.
SIMkingdom.- Tego nie będzie w sesji. Z kilku powodów. Zabawa w ekonomię i zarządzanie na dłuższą metę może być nudna. Owszem wasze postacie będą miały pod sobą podwładnych, nad sobą zwierzchnika i obowiązki, ale nie będziemy robić sprawozdań rocznych, planować budowy każdego wychodka i co więcej... SIMkingdom jest nierealistyczne. Owe wybudowane wychodki nie przynoszą wszak dekadniowych dochodów +10 oboli dziennie, tylko różną w zależności od tygodnia. Poza tym istnieje konkurencja < i wolna amerykanka w postaci sabotaży, porwań,morderstw> oraz coś takiego jak… nietrafione inwestycje.
-Uberpostacie.- brak. owszem wasi BG będą silni, ale będą silny wśród silnych i nie będą najsilniejsi. Jeśli chcecie szybko zakończyć grę, nie kozaczcie.

OK...

Teraz coś o tworzeniu postaci. Jako że mechanika będzie pełniła rolę poboczną i pomocniczą, dopuszczam zarówno materiały d&d 3.5 jak i pathfindera. Tyle że mocniejsze z reguły postacie pathfinderowe tracą dwa poziomy w ramach wyrównywania szans.
Do tego dochodzi system * opisany w materiałach propagandowych.

lastinn - rpg - sesje rpg (Ognie Erelhei-Cinlu [materiały "propagandowe"])

Tempo gry wynosi mniej więcej raz na tydzień. Każda postać będzie miała własny tajny doc do knowań przeciw innym postaciom. Oraz jeden wspólny doc konferencyjny. A także być może będą i inne tajne doci w zależności od działań graczy .

a)Graczy potrzebnych: minimum 1 , optymalnie 3, maksymalnie 4
b) Poziom startowy postaci: 12 d&d 3.5 / 10 pathfinder /Co do wartości atrybutów to należy użyć metody punktowej . Na to jest pula 28 punktów.
Oto generator atrybutów pathfindera
a to do d&d 3.5
c) System tworzenia postaci: word (*.doc), arkusz excel (*.xls), pcp (na pewno nie mythweaver)
Jeśli ktoś sobie nie radzi z mechaniką, a napisze dobrą historię to MG jest skłonny stworzyć postać dla gracza na podstawie jego wizji na temat tego jaka ma być.
d) system gwiazdkowy
http://lastinn.info/400295-post7.html (Ognie Erelhei-Cinlu [materiały "propagandowe"])
proszę wstawiać tutaj. W przypadku sięgania po różne rasy,klasy i inne sprawy mogące być uznane za ekstrawaganckie należy się dopytywać o dopuszczenie przez MG. Zważywszy ile się ich narobiło… warto się upewnić czy dopuszczę.
e) Historia postaci: Podstawa, może być długa, może być treściwa, byle była porządna.
f) awatar postaci… należy przesłać, ale nie należy się przywiązywać. Przez sesję przesunęła się niezła galeria NPCów, więc może trzeba będzie zmienić awatar na inny
g) gotowe postacie słać na mail abishai@o2.pl
h) Rekrutacja trwa do 30 IX

KIM GRAĆ?

Podstawa to dostojnicy z nowego domu Orb'vlos opisanego już w materiałach.
http://lastinn.info/511071-post32.html (Ognie Erelhei-Cinlu [materiały "propagandowe"])
Jeśli ktoś chce zaczynać postacią o dość silnej pozycji to tylko tam ma okazję.
Pozostali mogą skusić się na:
- Członkowie Domu Thay. Enklawa ludzi właśnie się rozrosła i stała się poważną siłą. Oprócz łysych czerwonych czarowników, dostępni są dostojnicy kultów popularnych na Thay i inne ważne persony powiązane z tym królestwem.
-Wygnańcy Domów pochodzący z ambasady w Icehammer. Ostatnia wojna przerzedziła szeregi Domów toteż wysłane na tą placówkę polityczną drowy wracają z wygnania. Acz… te drowy to trudna rola. Ich pozycja wynosi maks *** i wymaga od gracza znania dość dobrze poprzedniej sesji, by orientować się w sytuacji i NPCach. W historii takiego drowa, wymagane są odniesienia do wydarzeń z pierwszych ogni.

A i… nikt nie może grać postacią należącą do Kła Pająka.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 01-09-2014 o 20:54.
abishai jest offline  
Stary 31-08-2014, 16:35   #2
Edgelord WoDu i Horroru
 
Zell's Avatar
 
<reklama bezpłatna>Gorąco polecam wspaniałą sesję i wspaniałego MG. </reklama bezpłatna>

Zapraszam do naszej gromadki. Zazwyczaj nie gryziemy... chyba że akurat to będzie w naszym interesie.
 
__________________
How the birds can sing a tuneless song?
How can they stay in the sky?
Maybe they’re just screaming
Maybe it’s not music and it’s all a lie
Zell jest teraz online  
Stary 31-08-2014, 18:12   #3
 
Autumm's Avatar
 
O wow. Abi, ja Cię uwielbiam - ZAWSZE chciałam zagrać Czerownym Magiem (a raczej maginią) :3 Więc jak jest taka możliwość to biorę się za doczytywanie materiałów i walkę z mechaniką
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 01-09-2014, 00:10   #4
 
Googolplex's Avatar
 
Nu, to ja delikatnie mówiąc się doczekałem. O ile się Abishai nie zadławi moim pomysłem.
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died
Googolplex jest offline  
Stary 01-09-2014, 01:39   #5
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
A więc wykrakałem... jeszcze kilka dni temu mówiłem Proxy'emu, że brakuje mi jakiejś ambitniejszej sesji D&D, w którą moglibyśmy pograć razem jako gracze.
Masz mój... hmm... moją księgę czarów!

Zagram drowem arkanistą (klasa dostępna w najnowszym dodatku do PF'a, czyli Advanced Class Guide - str. 8).
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline  
Stary 01-09-2014, 08:08   #6
 
Cedryk's Avatar
 
Ma pytanie co do mechaniki. Czy dobrze rozumiem.
Warlock gra drowem arkanistą czyli jego postać będzie miał 8 poziom klasowy?
Dwa za rasę i ilość punktów doświadczeni pozwalająca na wejście na 10 poziom czyli 8 poziom klasy arkanisty.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 01-09-2014, 11:09   #7
 
ImperatorK's Avatar
 
Cytat:
Napisał Cedryk Zobacz post
Ma pytanie co do mechaniki. Czy dobrze rozumiem.
Warlock gra drowem arkanistą czyli jego postać będzie miał 8 poziom klasowy?
Dwa za rasę i ilość punktów doświadczeni pozwalająca na wejście na 10 poziom czyli 8 poziom klasy arkanisty.
A dokładniej, co masz Abishai'u na myśli pisząc "Tyle że mocniejsze z reguły postacie pathfinderowe tracą dwa poziomy w ramach wyrównywania szans". Chodzi ci o rasy czy klasy z PFa? A może oba?
 
ImperatorK jest offline  
Stary 01-09-2014, 11:12   #8
 
Googolplex's Avatar
 
Cedryku z tego co rozumiem system gwiazdek, będzie miał poziom od 10 do 13. Choć nie wykluczam, że będzie chciał zacząć na niższym.

Moje pytanie brzmi natomiast tak:
Czy dopuszczony do użycia jest atut Leadership?

Edit:
Ech ludzie przeczytajcie rekrutkę uważnie razem z linkami podanymi w niej.
Cytat:
Napisał abishai Zobacz post
b) Poziom startowy postaci: 12 d&d 3.5 / 10 pathfinder /Co do wartości atrybutów to należy użyć metody punktowej . Na to jest pula 28 punktów.
Oto generator atrybutów pathfindera
a to do d&d 3.5
Co w tym fragmencie jest niezrozumiałego?
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 01-09-2014 o 11:21.
Googolplex jest offline  
Stary 01-09-2014, 11:22   #9
 
ImperatorK's Avatar
 
Nic. Czytałem rekrutację i linki. Nie zauważyłem i tyle.
 
ImperatorK jest offline  
Stary 01-09-2014, 11:43   #10
 
Ferr-kon's Avatar
 
Drow jest w pathfinderze, to raz i w PF nie ma LA, jak w D&D.
Dwa - gdyby był leadership, to nie byłoby potrzeby wrzucać podwładnych do tego systemu gwiazdek... Chyba. Ale nie jestem MG, więc w sumie nie będę się trzymał zbyt silnie tego zdania D:

Aaanyway, ja się być może zgłaszam, jak przemyślę wszystko
 
Ferr-kon jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:06.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168