Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-09-2016, 01:09   #1
 
E.N.D.'s Avatar
 
[Naruto Shippuuden] Pokój jest złudzeniem (100 lat po M&A)


Stuk, stuk, stuk… krople deszczu opadały na wszystkie okna w Konoha-gakure od dwóch dni. Już dawno nikt z tutejszych mieszkańców nie doświadczył takie ulewy. Wszyscy pozaszywali się w swoich czterech ścianach i tylko nieliczni ambitni ninja trenowali swoje umiejętności podczas ulewy. Było to jednak rzadkim widokiem, ponieważ czasy pokoju trwały już od ponad 100 lat. Tak jest…. od dnia w którym Uzumaki Naruto został Hokage minęło już sto lat. W tym czasie na kamiennej ścianie pojawiła się już siódma wyrzeźbiona twarz, która należy do panującego od 5 lat kage - Uchiha Toushiro. Wszystkich na pewno zadziwia ten fakt, dlatego postaram się to wszystko wyjaśnić. Nie wiadomo dlaczego, ale Naruto oraz Sasuke zostali obdarzeni długoletnim życiem i mogli dbać o wioskę liścia przez bardzo długie lata (obecnie oboje nie żyją). Ten drugi bardzo starał się odbudować swój upadły klan. Jego dzieci, a następnie wnuczkowie zostali prekursorami nowej linii użytkowników sharingana i to właśnie jeden z nich dzięki temu, że jako jedyny w czasie pokoju obudził swoje zdolności wzrokowe, został dostrzeżony przez Sasuke i przez niego trenowany. Kolejne lata jego rozwoju spowodowały, że gdy Naruto zaczął podupadać na zdrowiu zdecydował, że tym razem tytuł kage powinien powędrować do członka rodu Uchiha. Wybrał tak, ponieważ wiedział że od samego początku. mimo trzymania się w cieniu, klan ten otaczał wioskę opieką i starał się ją chronić. Uzumaki wiedział, że Toushiro jest jedyną osobą, która mimo 100-letniego pokoju rozumie, że niebezpieczeństwo może nadejść w każdej chwili…
Czyżby jego przeczucia były słuszne?
Kage wszystkich wiosek, którzy pamiętali ostatnią wielką wojnę shinobi już nie żyją. Czasy pokoju nie wszystkim odpowiadały, ponieważ cała słuszność istnienia shinobich powoli stawała pod znakiem zapytania. Właśnie z tego powodu w Kumo-gakure oraz Kiri-gakure doszło do zamachu stanu, a na miejsce panujących kage wstąpiło dwóch urodzonych wojowników, którzy mimo braku wrogości odstąpili od wcześniej ustalonego sojuszu. Postanowili postawić na wcześniejszy system i odizolowali swoje wioski tworząc nowe reformy w ich strukturach. Jedynie Konoha i Suna pamiętając dawne czasy, sojusze oraz posiadając kage pochodzących od rodów, które brały udział w ostatniej wielkiej wojnie pozostały w bardzo dobrych stosunkach. Co do Iwa-gakure nikt nic nie wie. Wioska po śmierci starego już kage odizolowała się od reszty świata i nikt nie wie co dzieje się na jej terenach. Nikt również nie wie kto obecnie rządzi wioską, ponieważ sojusz zabronił jakiegokolwiek szpiegostwa… Ale czy na pewno? Należy zauważyć, że już od prawie 50 lat nie udało się zorganizować spotkania 5 kage, chociażby aby pomówić o przyszłości gospodarki wiosek.
Co przyniesie przyszłość? Czy sojusz może przetrwać aż 100 lat? Czy społeczeństwo świata zrobiło się aż tak dobre, że w żadnym umyśle nie istnieje już zło? Może to jednak pozory… Może zło czai się uśpione i czeka, aby uderzyć.
Czas na nowy rozdział w świecie Naruto… Czas na nowych bohaterów, nowe przygody i na świat któremu znudził się długotrwały spokój. Może to ty zostaniesz kolejnym wielkim shinobim?


1. Kilka słów…
Witam wszystkich czytelników oraz potencjalnych przyszłych shinobich. Sesją tą postanowiłem rozpocząć swoją przygodę na lastinn (mimo że jestem zarejestrowany już rok), a jednocześnie uczcić nadchodzący koniec anime pt. Naruto Shippuuden. Przez te miesiące starałem się czytać sesje, rekrutacje, doszlifowywać swój język i umiejętności pisania (prowadziłem już sesje na innych forach, również w świecie Naruto). Niestety czas nie pozwalał mi założyć swojej własną sesji, ani w żadnej zagrać, ponieważ nie chciałem być potem zmuszony wszystkiego przerywać. Teraz jednak wszystko jest poukładane i mogę oddać się najcudowniejszej rozgrywce na świecie, w której jedyną granicą jest wyobraźnia, a wiadomo że żadna gra komputerowa na to nie pozwala. ZAPRASZAM!

2. Rozgrywka
- Świat mimo 100 lat dużo się nie zmienił, jeżeli chodzi o technikę oraz jutsu (wyrzućcie z pamięci film Boruto). Pokój nie zmuszał shinobich do rozwoju i opracowywania nowych jutsu, a więc tworząc postacie możecie śmiało mieć przed oczami świat z końca A&M oraz filmu The Last.

- Będę pełnił oczywiście rolę MG oraz jednocześnie odgrywał postać sensei (jounin) prowadzącego waszą drużynę geninów. Tak jest! Będziecie rozpoczynać swoją przygodę od prawie pierwszego szczebla, ponieważ rozgrywka zostanie umiejscowiona w czasie kilka dni po zdaniu przez was akademii, a więc od poznania waszego sensei.

- Sesja w moim zamyśle trwać będzie tak długo jak tylko będzie nam się chciało. Ogólny schemat wszystkiego mam, ale jeśli i mi i wam będzie dobrze się „pisało” misję i fabułę mogę rozbudowywać nawet do czasu, aż osiągniecie poziom jounina, kage lub po prostu umrzecie na misji lub ze starości. Stworzymy nową historię bohaterów. Tak więc szukam graczy, którzy są gotowi na długą zabawę.

- Gramy postaciami w Konoha-gakure, a więc macie do wyboru wszystkie dostępne w tej wiosce klany, ale powiem od razu że mimo rozwoju klanu Uchiha nie ma on zbyt wielu członków. Dlatego właśnie jeżeli ktoś zdecyduje się tworzyć postać z Sharinganem musi się liczyć na dużą poprzeczkę w czasie sprawdzania KP, ponieważ będzie to musiała być czysta perełka. Zasadę tę wprowadzam, ponieważ jest to dla mnie dogodne fabularnie, a dodatkowo nie chciałbym dostać samych kart z tego klanu, choć wiem że są zwolennicy innych postaci i klanów, jak np. ja: Hyuuga i Inuzuka. Wasz sensei prawdopodobnie będzie pochodził z któregoś z tych dwóch klanów.

- Jeżeli chodzi o jutsu to proponuje, abyśmy korzystali z tej strony https://www.senpuu.net/naruto-shippuuden/techniki/lista dzięki czemu każde z nas będzie miało ten sam opis technik, a dodatkowo podane tam są rangi jutsu, których będziemy się trzymać.

- Ogólnie będziemy się opierać na lekkich statystykach, ponieważ ciężko ogarnąć wszystko opisowo kiedy będzie trzeba rozróżniać kto kiedy będzie mógł się jakiej techniki nauczyć lub kto w drużynie jest silniejszy z danej dziedziny.

- Stworzę ogólny zarys parametrów statystyk jaką należy posiadać dla danej rangi i rodzaju techniki, jednakże kiedy któreś z was zdecyduje się na jakąś, aby się jej nauczyć będzie musiało wysłać mi link do niej, a ja określę jej statystyki, wymogi itp…

- Najważniejsze: Technik uczymy się fabularnie. W tej rozgrywce nie będzie czegoś takiego jak dodawanie technik na oślep gdy tylko mamy punkty i tworzenie 13 latka który ma kilkadziesiąt jutsu w arsenale. Po osiągnieciu wymagania wepniemy to jakoś fabularnie, ale na pewno zajmie to troszkę czasu (jak również nauka).

- W tutejszej sesji nie daje możliwości wyboru żywiołu w karcie postaci. Zagramy tak jak daje życie, a więc w swoim czasie przejdziecie odpowiedni sprawdzian waszej natury, a więc na początek nie możecie wybierać technik natury (katon, doton itp.). Zobaczymy co wylosują wasze postaci.

3. Karta postaci
3.1 Dane osobowe
Nazwisko i imię:
Wiek: przedział 9-14 lat
Klan:
Grupa krwi:
Data urodzenia:
Opis wyglądu: (wymagany + zdjęcie)
Opis charakteru:
Historia postaci: (max 1A4 dlatego, gdyż to tylko dzieciństwo wraz z akademią, proszę umieścić w historii egzamin na genina).
Jutsu:: Kawarimi no Jutsu, Henge no Jutsu, Bunshin no Jutsu + jedna technika C dla postaci klanowych lub dwie techniki dla postaci bezklanowych (D+C)

3.2 Statystyki
PODSTAWOWE: Do rozdania 60 pkt (poziom dla genina: 14 silny, 4 słaby, 6-7 średni/przeciętny, każda musi mieć minimum 4… Max 2 na poziomie 14)

Siła
Zręczność
Szybkość
Wytrzymałość
Kondycja
Kontrola chakry
Chakra

UMIEJĘTNOŚCI: do rozdania 20 pkt (poziomy dla genina: 5 – przeciętny, 2 - słaby, 0- brak zdolności, nie można już rozwinąć, 1- brak możliwości użytkowania ale możliwość rozwoju, 10 silny)

NinJutsu – umiejętność postaci do użytkowania zwykłych ninjutsu
GenJutsu - umiejętność postaci do użytkowania genjutsu
TaiJutsu - umiejętność postaci do użytkowania taijutsu
Kekkei Genkai - umiejętność postaci do użytkowania technik klanowych
ZanJutsu - umiejętność postaci do użytkowania technik broni

4. Odpisy i czas trwania
Rekrutację zakończę w momencie otrzymania 3 zadowalających KP. Pod uwagę biorę pomysłowość, przydatność dla fabuły, umiejętność pisania. BARDZO PROSZĘ nie tworzyć postaci o spaczonym dzieciństwie. Sierot, mścicieli, morderców itp…

Przewiduję odpis 1-2 razy w tygodniu (pracuję dlatego w zależności od zmian będę bardziej lub mnie dostępny). W cięższe tygodnie będzie to 1 odpis, a w te lajtowsze 2, a może nawet 3.

Prawdopodobnie utworzymy google doca, ale nie dla normalnej rozgrywki. Nawet w czasie mniejszych walk będziemy posługiwać się jedynie forum (wy jeśli chcecie komunikatorami itp.). Google doc będzie nam służył do większych i dłuższych walk, potężnych pojedynków itp. Jeżeli jednak będziemy wprowadzać google doca to nie na zasadzie wisi sobie i piszemy kiedy chcemy, tylko umawiamy się na jeden termin i robimy szybką mini sesję na google docu, aby nikt nie czuł się wykluczony z rozgrywki i decydowaniu oraz aby nikt po wejściu na google doca nie zastał nagle po tygodniu 3 stron tekstu.

5. Zakończenie
Starałem się zawrzeć we wstępie wszystkie potrzebne informacje, ale na pewno o czymś zapomniałem, a na co wy czytelnicy zwrócicie uwagę. Dlatego właśnie proszę o pytania na które chętnie odpowiem.

Zapraszam
 
__________________
"Znać samego siebie to klucz do perfekcji. Ponieważ to oznacza wiedzę na temat tego co możesz, a czego nie możesz zrobić […]To znaczy, że możesz wybaczyć sobie to, czego nie potrafisz zrobić." - Uchiha Itachi (Naruto)
E.N.D. jest offline  
Stary 02-09-2016, 02:05   #2
Banned
 
Tak się napaliłem, widząc tag Naruto, a tu Zonk.

Dodam tylko, że jeśli chcecie sobie ręcznie szukać jutsu, to warto spróbować to zrobić na różnych stronach, bo nie na każdej wszystko jest. Ta podana przez Enda jest raczej dla ludzi mocno obeznanych z nazwami, ale jeśli ktoś się nie zna, a chce coś wybrać, to niech sobie zajrzy na wiki.
 
Eryk jest offline  
Stary 02-09-2016, 09:52   #3
 
E.N.D.'s Avatar
 
Hmm... odnajdywanie jutsu to akurat najmniejszy problem ponieważ można bez problemu znaleźć technike na innej stronie, a po prostu skorzystać z opisu na tej na której podałem. Choć nie wykluczam użycia innej strony. To już raczej jest do dogadania z graczami.

Chciałbym jeszcze wiedzieć dlaczego stwierdzasz że zonk? Czy coś cie zraziło? Bo brak argumentacji z twojej strony
 
__________________
"Znać samego siebie to klucz do perfekcji. Ponieważ to oznacza wiedzę na temat tego co możesz, a czego nie możesz zrobić […]To znaczy, że możesz wybaczyć sobie to, czego nie potrafisz zrobić." - Uchiha Itachi (Naruto)
E.N.D. jest offline  
Stary 03-09-2016, 01:44   #4
Banned
 
Ja tylko mówię, jak to u mnie wyglądało, kiedy szukałem jutsu do sesji Anonima. Korzystałem z różnych stron i tak było mi łatwiej.

Cytat:
Chciałbym jeszcze wiedzieć dlaczego stwierdzasz że zonk? Czy coś cie zraziło? Bo brak argumentacji z twojej strony
To twoja rekrutacja, a ja nie chciałem rozpoczynać tutaj dyskusji czy tam innych zrażać. W końcu moje zdanie się nie liczy.
Nie podoba, się, to trudno, a swoich zwolenników znajdzie na pewno.

Jednak skoro sam zapytałeś, to napiszę ci to, dlaczego złapałem Zonka. Lista będzie długa, ale nie chcę też tego robić po łebkach.

Cytat:
- Będę pełnił oczywiście rolę MG oraz jednocześnie odgrywał postać sensei (jounin) prowadzącego waszą drużynę geninów. Tak jest! Będziecie rozpoczynać swoją przygodę od prawie pierwszego szczebla, ponieważ rozgrywka zostanie umiejscowiona w czasie kilka dni po zdaniu przez was akademii, a więc od poznania waszego sensei.
Albo grasz, albo prowadzisz. Bycie mistrzem i graczem nie kończy się dobrze. Nigdy. I jest nie fair. To wygląda tu tak, jakbyś miał ochotę pograć, ale nie miał mistrza, więc zdecydowałeś się poprowadzić sesję, w której sam będziesz mógł też zagrać.
Tak czy inaczej, bycie MG i jednocześnie graczem, to nie jest dobry pomysł. Tym bardziej, że postać MG będzie w porównaniu do świeżo niepieczonych shinobi przepakiem...
Poza tym to, że zaczyna się od przysłowiowego pierwszego poziomu, ale o tym wspomnę w ostatnim punkcie.

Cytat:
- Sesja w moim zamyśle trwać będzie tak długo jak tylko będzie nam się chciało. Ogólny schemat wszystkiego mam, ale jeśli i mi i wam będzie dobrze się „pisało” misję i fabułę mogę rozbudowywać nawet do czasu, aż osiągniecie poziom jounina, kage lub po prostu umrzecie na misji lub ze starości. Stworzymy nową historię bohaterów. Tak więc szukam graczy, którzy są gotowi na długą zabawę.
Trudno się zorientować, ile sesja potrwa, ale sesja od początku nastawiona na gre w simsy moim zdaniem się nie sprawdza, bo się po prostu znudzi i to bardzo szybko. Miesiąc, góra trzy i nikomu nie będzie się chciało grać. To może działać w grze komputerowej, ale w PBF gdzie sesja trwa i tak miesiącami, taka gra rozciągnięta na... lata? W przypadku sesji strategicznej to jeszcze zrozumiałe.

Cytat:
- Gramy postaciami w Konoha-gakure, a więc macie do wyboru wszystkie dostępne w tej wiosce klany, ale powiem od razu że mimo rozwoju klanu Uchiha nie ma on zbyt wielu członków. Dlatego właśnie jeżeli ktoś zdecyduje się tworzyć postać z Sharinganem musi się liczyć na dużą poprzeczkę w czasie sprawdzania KP, ponieważ będzie to musiała być czysta perełka.
Czyli chcę zagrać Uchicha, to mam mieć nieskazitelną kartę czyli w sumie nie wiadomo o co konkretnie chodzi. Strasznie nie lubię takiego elitaryzmu faworyzującego jakiś element. To gra, więc nie rozumiem po co realistycznie podchodzić do zagadnienia, że członków tego klanu jest mało i utrudniać w ten sposób.
Osobiście nie grałbym Uchicha, ale takie podejście do sprawy mnie niepokoi trochę, jak to będzie z innymi rzeczami. Będę chciał mieć jakieś jutsu, to znowu pojawi się kwestia tego, że jest rzadkie czy unikalne etc. to będę miał rozpisać to na a4 po to, żeby mi MG przyklepał, że ok?

Cytat:
- Stworzę ogólny zarys parametrów statystyk jaką należy posiadać dla danej rangi i rodzaju techniki, jednakże kiedy któreś z was zdecyduje się na jakąś, aby się jej nauczyć będzie musiało wysłać mi link do niej, a ja określę jej statystyki, wymogi itp…
To już jest rekrutacja, a ty chcesz go dopiero stworzyć. No więc pachnie mi to improwizacją, a po co dawac złudzenie mechaniki.
Tu znowu utrudnienie. Nie wierzę, że ogarniesz kilka osób, które ci wyślą jakieś jutsu, a ty będziesz musiał określić parametry tego.

Cytat:
- Najważniejsze: Technik uczymy się fabularnie. W tej rozgrywce nie będzie czegoś takiego jak dodawanie technik na oślep gdy tylko mamy punkty i tworzenie 13 latka który ma kilkadziesiąt jutsu w arsenale. Po osiągnieciu wymagania wepniemy to jakoś fabularnie, ale na pewno zajmie to troszkę czasu (jak również nauka).
Czyli co, będę chciał się nauczyć jakiejś techniki, to mam teraz przez miesiąc fabularnie rozpisywać, jak się jej uczę? W sesji na forum gdzie sama sesja ogólnie trwa dużo czasu, ty jeszcze chcesz ja rozciągać o kolejne miesiące, wplatając w nią opisy uczenia się nowych technik, gdzie postacie zaczynają na pierwszym poziomie?
Powiem wprost: to jest idiotyczne.

Miałem przykład tego, jak coś takiego wygląda i mogę powiedzieć, że nie wnosi to do sesji absolutnie nic wartościowego. Pisanie przez jakiś czas o tym, jak ktoś się uczy machać mieczem czy strzelać nie ma żadnego sensu. Chyba, że w tym czasie zdarzy się coś istotnego dla sesji, ale w innym wypadku to jest potworna strata czasu i może zanudzić gracza na śmierć.

Cytat:
Historia postaci: (max 1A4 dlatego, gdyż to tylko dzieciństwo wraz z akademią, proszę umieścić w historii egzamin na genina).
Po co umieszczać w historii egzamin na Genina? Przecież to nie ma sensu. Wszystko, co mogłoby stanowić punkt zaczepienia, to rozumiem, ale sam egzamin, to formalność. Postacie go zdały i od tego zaczyna się przygoda, więc po co opisywać coś, co jest formalnością, a na rozgrywkę praktycznie nie wpłynie?
Znowu ta moda na pisanie historii, które w sumie się nie przydają do niczego.

Po tym wszystkim jak dla mnie ta sesja rysuje się na taką, która zdechnie po miesiącu, bo będzie idealnym przykładem przerostu formy nad treścią.
 
Eryk jest offline  
Stary 03-09-2016, 14:45   #5
 
Brilchan's Avatar
 
Z chęcią zagrałbym chłopaczkiem z klanu Aburame ale teraz niestety z różnych przyczyn nie mogę rozpisać KP.
 
Brilchan jest offline  
Stary 03-09-2016, 15:03   #6
 
Anonim's Avatar
 
Mógłbym zagrać Jouninem, który jakoś tak na początku misji umiera i dzieciaki muszą sobie same radzić na wrogim terytorium.
 
Anonim jest offline  
Stary 03-09-2016, 17:03   #7
 
E.N.D.'s Avatar
 
Eryk
Dziękuje ogromnie za wszelkie uwagi, które napewno jeszcze wezmę pod uwagę w przyszłości przy kolejnych sesjach. Możliwe, że któreś z nich spowodują, że jeszcze przed rozgrywką zdecydujemy z graczami którą opcję wolą, ponieważ chcę aby obie strony były zadowolone.

Apropo grania przeze mnie jounia... Prowadziłem sesje na jednym z forów o tematyce Naruto właśnie w ten sposób i sprawdziło się świetnie. Jounin jest jednocześnie jako element tła, a nie moja osobista postać więc tutaj nie chodzi o to, że mam przywilej grania przekoksem. Wygodniej też jest mi odegrać jounina niż szukać go pośród KP

Brilchan
Szkoda wielka, ale jeżeli się namyślisz to zapraszam, jeżeli rekrutacja będzie jeszcze wisiała.

Anonim
Jakoś nie do końca zrozumiałem twoją wypowiedź.
Zbieram 3 osobową grupę geninów, ponieważ jounina prowadzącego grupę będę odgrywał ja jednocześnie pisząc jako MG, a więc więcej jouninów nie potrzebuję. Przykro mi
 
__________________
"Znać samego siebie to klucz do perfekcji. Ponieważ to oznacza wiedzę na temat tego co możesz, a czego nie możesz zrobić […]To znaczy, że możesz wybaczyć sobie to, czego nie potrafisz zrobić." - Uchiha Itachi (Naruto)
E.N.D. jest offline  
Stary 03-09-2016, 19:20   #8
Banned
 
Ja to bym chciał jakiegoś luźnego jednolinijkowca. Tutaj też podam ci przykład sesji ([Naruto] Ichiraku Ramen) Anonima w której brałem udział. Sesja była jednolinijkowcem, a i tak padła.

Co do grania i prowadzenia jednocześnie, nic nie przekona mnie, że to się udaje. Skoro twój jounin jest postacią tła, to równie dobrze może być zwykłym NPC i nie widzę tutaj powodu, by tą postać wyróżniać, zaznaczając w rekrutacji, że będziesz jej prowadził. Więc po co przywiązywać do tej postaci większą wagę, niż do reszty NPC'ów? Sam siebie w ten sposób faworyzujesz w oczywisty sposób. I to podwójnie, bo nie dość że jesteś MG, to masz silniejszą postać niż gracze.
Jeśli Grasz postacią która prowadzi drużynę i jest od niej silniejsza, to w pewien sposób spychasz graczy w cień. Ale co kto lubi...

Równie dobrze można poprowadzić graczom sesję jako MG, bez odgrywania postaci prowadzącej. Przecież drużyna młokosów mogła zostać pozbawiona Jounina i być zdana na siebie...

Edyta: Dopiero po napisaniu ostatniego akapitu dostrzegłem post Anonima. O to mi chodziło...
 
Eryk jest offline  
Stary 04-09-2016, 07:56   #9
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Dwa posty Kriegera i post Eryka poszły się paść na pola offtopu.
Prosimy o powrót do głównego wątku rekrutacji i zachowanie kultury wypowiedzi. Kolejne wycieczki ad persona będą skutkować warnami.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 04-09-2016, 10:05   #10
 
Googolplex's Avatar
 
Cytat:
Napisał E.N.D. Zobacz post
Apropo grania przeze mnie jounia... Prowadziłem sesje na jednym z forów o tematyce Naruto właśnie w ten sposób i sprawdziło się świetnie.
Możesz zlinkować tamtą sesję byśmy sobie poczytali jak świetnie się taka forma sprawdza?
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died
Googolplex jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:14.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168