Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-02-2017, 11:00   #1
 
Ardel's Avatar
 
[18+ Warhammer 2 ed. Sandbox] - W błocie, krwi i piwie!: całus Khorne'a

Pewni gracze:
  • Nortrom - krasnolud; weteran libacji alkoholowych
  • Santorine - człowiek; najemnik, którego celem życia jest złoto
  • Goel - człowiek, Ungoł; ochlej i "jebaka"
  • Icarius - człowiek; na drodze do tytułu rycerskiego

Zgłoszenia:
  • Komtur - człowiek; zwiadowca z kuszą pistoletową
  • Fyrskar - człowiek
  • Gargamel - niziołek; dziwaczna hybryda rybaka i niziołka
  • kinkubus - elf; zwiadowca w masce
  • Reinhard - człowiek, Ostland
  • Suchoklates - człowiek, Norsmen


W błocie, krwi i piwie!
całus Khorne’a

18+ (brutalizm, cynizm, brudyzm i ohydyzm)

Sesja ta jest kontynuacją Błotka. Jednak zapraszam wszystkich chętnych, którzy będą chcieli się dołączyć. Jakie warunki rekrutacji, świat i wszystko inne – o tym poniżej.

W Salkalten mówi się o rosnących siłach Bogoslava Tommasa. Podobno ośmioosobowe grupy zdziczałych ludzi z wyciętymi na czołach czaszkami z kilku kresek pałętały się po drogach i napadały na kupców, chłopów i podróżników. Wedle plotek w samym Salkalten działają szpiedzy tego kultysty – wszak dziecko Wunfredy urodziło się martwe z dwoma nosami, a stary Johan, człowiek o końskim zdrowiu, nagle skarlał i zdechł pijany w rynsztoku.

Z nad granicy kislevskiej dobiegają niepokojące wieści o mnożących się na potęgę trollach i zielonoskórych. Szczęście, że nie w naszym świętym Imperium. Niechaj poganie, co czczą włochatego niedźwiedzia i swoje owłosione kobiety się tym przejmują.

Podobno jakaś grupa szaleńców wybrała się, by splądrować przeklęty statek na wschód jeszcze od Verborgenbucht. To ci dopiero głupie gadanie. Przecież wiadomo, że tam teraz cała horda orków siedzi. Morrze, niech ci głupcy spokojnie leżą w twoich ogrodach, żebyśmy nie musieli na takich durniów patrzeć. Jeszcze ktoś okrasił te plotki fantazjami, jakoby tam nieumarli byli! Nieumarli, ha! Pewnie jeszcze im wróżka pokazała cycki, zakręciła tyłeczkiem wielkości kciuka i pomogła tych nekrocośków pokonać…

Ale jedno jest pewne. Źle się dzieje, mój drogi, w Ostlandzie. Ale wypijmy za ten nasz piękny kraj. Wypijmy za Salkalten, za księcia von Raukowa! W błocie, krwi i piwie!
Świat i miejsce

Rzecz dziać się będzie w Ostlandzie w roku 2523. Ostland jest spustoszony po wojnie z Archaonem, liczne bandy Chaosu, zielonoskórych, dezerterów czy rajdy Norsmenów. Mapa podzielona będzie na heksy, których zawartość w większości będzie zgadzać się z warhammerowym światem, jednak mogą występować odstępstwa – raz, że to sandbox i losowość będzie duża, dwa, że niekoniecznie mi się wszystko w podręcznikach podoba. No i Wy będziecie mieć dużo przyjemności z eksploracji.

Obecnie odkryta mapa:Co ważnego w Ostlandzie?
Książę-Elektor Valmir von Raukov wciąż nie poradził sobie z odzyskaniem utraconej ziemi. Wolfenburg to nadal wielkie gruzowisko, południowe miasta: Wurzen, Csenger i Dorog oraz odbudowane Zundap przeszły we władanie Talabeklandu. Nowa stolica - Salkalten, tymczasowa już przez rok, boryka się z brutalnymi najazdami Norsmenów i na dodatek Książę-Elektor Theoderic Gausser ubiega się o prawa do miasta i całych Północnych Kresów. Do tego wszystkiego coraz więcej słychać o Bogoslavie Tommasie, potężnym kultyście Khorna, który plądruje wszelkie powstające obozowiska i wioski.Mechanika

Mechanicznie wszystko będzie zgodne z zasadami WH 2ed., oprócz następujących zasad:
- niszczenie opancerzenia
- niszczenie broni
- leczenie ran - Zmiana!
- trafienie w głowę
Zmiany będą opisane na dole posta.Odpisy i prowadzenie

Trzy dni dla Was, trzy dni dla mnie. W przypadku walk i ewentualnych dialogów na docu (tak, korzystamy z dokumentów Google) przyspieszamy tak bardzo, jak to jest możliwe. Jak dotąd się sprawdzało i narzekań nie było. W tychże dokumentach utworzone są Wasze karty postaci, niejawne dla innych, no bo czemu nie mielibyście okradać swoich współtowarzyszy? A lepiej, żeby tego nie widzieli, prawda?

Rzuty kostką wykonuję ja, w przypadku walki podaję wszystkie wyniki, w przypadku zwykłych testów raczej tego nie robię. Chyba że będziecie chcieli. Co do punktów szczęścia, to wykorzystujemy je automatycznie w walce do parowania ciosów i w przypadku, gdy ktoś będzie chciał je wykorzystać (wtedy mi proszę to deklarować: Wulf skradać się będzie, by okraś nieświadomego strażnika (w przypadku niepowodzenia wykorzystuję do 2 punktów szczęścia)). I jeżeli zdarzy się, że będziecie chcieli się rozejść w cztery strony świata, pobić, pookradać, czy pomordować nawzajem – nie będę Wam zabraniał. Jak dotąd się to nie wydarzyło, ale czemu by nie?Zgłoszenia

Będzie to bardzo długa rekrutacja, przez wzgląd na to, że chcę sobie zrobić przerwę od prowadzenia Młotka. Będziecie mieli czas się zgłaszać do końca marca, a sesja wystartuje jakoś w kwietniu. Potrzebować będę jakichś 2 graczy.

Zgłaszacie mi chęć uczestnictwa (do końca lutego), ja wysyłam Wam wylosowaną postać, możecie skorzystać z Łaski Shallyi. Jako bonus otrzymacie k6-3 punkty obłędu, 1200 PD i 120 złotych koron. Oczywiście wybieracie rasę czy też pochodzenie, jeżeli chcecie.

Dalej musicie opisać wygląd i charakter postaci oraz to, jak zdobyła swoje punkty obłędu (o ile jakieś będą). Wysyłacie mi to. Na początku marca wybiorę kilka kart, które mi najbardziej podejdą i przechodzicie do etapu drugiego rekrutacji.

Tu zacznie się zabawa – wraz z aktualnymi graczami ustalicie sobie historię. Jak się poznaliście w Salkalten, co tam robiliście i jakie są wasze relacje. Mam nadzieję, że na początku tej rekrutacji obecni moi gracze opiszą pokrótce swoje postaci, żebyście wiedzieli na co się piszecie.Zmiany mechaniki

Niszczenie opancerzenia

Nowa statystyka: zniszczenie. Odzwierciedla aktualny stan pancerza. Im niżej, tym lepiej. Standardowy pancerz ma zniszczenie równe 1, pancerze dobrej jakości mogą mieć tę statystykę nawet ujemną, natomiast kiepsko wykonane mogą zaczynać od 4.

Kiedy może zostać uszkodzony pancerz?
- trafienie krytyczne
- trafienie bronią przebijającą
- trafienie obrażeniami większymi od 12 (przed redukcją obrażeń)
- trafienie krytykiem (Furią Ulryka)

Żeby sprawdzić, czy pancerz został uszkodzony wykonuje się rzut k10. Jeżeli wypadnie wartość mniejsza lub równa aktualnemu zniszczeniu pancerza, zostaje on uszkodzony (PZ zmniejsza się o 1). Następnie, bez względu na to, czy został uszkodzony, czy nie, zniszczenie wzrasta o 1 do czasu naprawienia.

Zniszczenie wzrasta także, gdy o pancerz się nie dba.


Niszczenie broni

Nowa statystyka: zniszczenie. Dokładnie tak jak przy pancerzach.

Kiedy można uszkodzić broń oraz tarczę?
- sparowanie ciosu zadającego 12 obrażeń
- sparowanie szaleńczego ataku
- sparowanie Furii Ulryka
- broń zostaje sparowane łamaczem mieczy i przegrany zostaje test krzepy (zwiększ uszkodzenie o 3 i dopiero wykonaj test na zniszczenie)

Tak jak w przypadku uzbrojenia wykonuje się rzut k10 – mniejszy lub równy zniszczeniu to złamanie czy inne pękniecie broni, większy nic. Potem zwiększa się zniszczenie o 1 punkt

Oczywiście niedbanie o broń także zwiększa zniszczenie.


Leczenie ran – zmiana!

Udany test leczenia tuż po walce przywraca k6 punktów żywotności, maksymalnie połowę tego, co postać w tej walce straciła. W przypadku postaci ciężko rannej przywraca po prostu 1 pż.

Jeżeli test leczenia wykonywany jest dłuższy czas po walce, albo walki nie było, to w przypadku postaci lekko rannej zwiększa regenerację pw dwukrotnie (albo trzykrotnie w przypadku „bardzo” udanego rzutu albo zastosowania dodatkowych remediów, jak np. ziół). W przypadku postaci ciężko rannej pozwala regenerować 1 pż dziennie.

Postaci ciężko ranne znacznie ciężej wyleczyć, stąd test leczenia utrudniany jest o 10 w przypadku 2 pż, 20 w przypadku 1 pż i 30 w przypadku 0 pż. Leczenie trafień krytycznych opisane jest w Zbrojowni Starego Świata i tego się trzymam (tabela 9-6).


Trafienie w głowę

Tutaj nic odkrywczego. Każde trafienie w głowę to 2 dodatkowe obrażenia. Warto nosić hełm.
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...


Ostatnio edytowane przez Ardel : 21-02-2017 o 20:50. Powód: estetyka
Ardel jest offline  
Stary 13-02-2017, 14:59   #2
 
Nortrom's Avatar
 
Skoro MG ładnie poprosił to krótko przedstawię swoją postać:

Jeśli chodzi o Ragnara to jest on zwykłym krasnoludzkim weteranem. Prosty jak budowa cepa, idealny kompan do całotygodniowych libacji alkoholowych i wypraw wojskowych (czyli w sumie prawie tego samego, jego skromnym zdaniem). Jest równie dobrze wychowany co chłop po tygodniu na dworze cesarskim. Pilnuje porządku w drużynie, ale nie będzie za nikim ładził i pilnował. Co się dzieje poza zasięgiem jego wzroku i słuchu to nie jego sprawa, ale lepiej, żeby się o tym nie dowiedział, bo nie będzie mieć oporu, żeby sprać na kwaśne jabłko. Chyba, że zamierzacie grać kobietą. Kobiety nie tknie, chyba że sama go zaatakuje
 
__________________
"Alea iacta est." ~ Juliusz Cezar
Nortrom jest offline  
Stary 13-02-2017, 16:38   #3
 
Santorine's Avatar
 
W przyszłej sesji na pewno znajdzie się Franz Schierke – najemnik, dla którego złoto jest celem życia. Wygadany wagabunda z czarnym poczuciem humoru, chętnie przyłączy się do zbrojnej rejzy, by powiększyć swój majątek i wpływy, a także przy okazji dać drabom po gębie i porządnie się napić. W drużynie wraz z Ragnarem pełni funkcję pierwszej linii na froncie. Poza skłonnościami do wpadania w kłopoty, chętnie także zwiedza okoliczne zamtuzy. Przemierza Imperium w poszukiwaniu uczciwego szabru i rajfurów z ciekawą ofertą.
 
Santorine jest offline  
Stary 13-02-2017, 18:32   #4
 
Icarius's Avatar
 
Brenton. Młody chłopak zaczynający swoją drogę ku tytułowi Rycerskiemu. Realista, nie błędny rycerz. Chce niszczyć zło ale i podnosić swój status i majątek.
 
Icarius jest offline  
Stary 13-02-2017, 18:52   #5
 
Komtur's Avatar
 
Ja poproszę rzuty dla imperialnego człowieka.
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 13-02-2017, 21:41   #6
 
Ardel's Avatar
 
Imperialny człowiek wylosowany. Powinieneś mieć już dostęp do docka ze szkieletem swojej postaci.
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...

Ardel jest offline  
Stary 13-02-2017, 22:26   #7
 
Komtur's Avatar
 
Doszło, dzięki. Chyba będzie powrót Kmietka Powsinogi.
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 14-02-2017, 15:09   #8
 
Komtur's Avatar
 
Ardel jak widzisz przejście na profesję podstawową nie uwzględnioną w schemacie? I jak w ogóle widzisz postacie z niebojowymi profesjami?
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 14-02-2017, 15:14   #9
 
Ardel's Avatar
 
Jak widzę przejście - albo płacisz 200 PD i bierzesz dowolną (jako że dopiero startujemy, to nie trzeba tego robić fabularnie, tylko w historii uwzględnisz), albo kończysz obecną i za 100 PD bierzesz dowolną. Jak będziesz chciał barbarzyńców, magów, kozaków i inne dziwnostki, to trzeba się dogadać.

Niebojowe profesje to żaden problem. Tak się akurat złożyło, że grali w miarę bojowi, ale... Jak weźmiesz mieszkańca i postanowisz prowadzić kamienicę, to mi to nie przeszkadza, byleby się wszyscy dobrze bawili. Mamy tutaj próbę grania w piaskownicę, więc czasem pewnie jakieś dziwne wydarzenia wciągną tego kamienicznika (wylosowany napad na wybrzeże czy plaga szczurów - dużych z bronią palną, ale wciąż szczurów, wszak skaveny nie istnieją), ale nie widzę przeszkód dla profesji niebojowych czy nawet pokojowo nastawionych.
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...

Ardel jest offline  
Stary 15-02-2017, 16:53   #10
 
Goel's Avatar
 
Ach, no i moja postać!

Panie i panowie, Atanaj zwany Chudym się nisko kłania! Ungoł z dziada pradziady, ochlej i jebaka tęgi, co to na kombinatorstwie i intrygach (głównie nieudanych) zjadł zęby. Uroczo zaciąga po wschodniemu, ucząc się pilnie mowy Imperium. Co prawda, w wojaczce mu wybitnie nie idzie - posiada jednak pewną wprawę w skradaniu, leczeniu i jeździectwie, a i ucho ma wprawne. Z ulgą przyjął odejście z drużyny panicza Ullego - jako bowiem stuprocentowy kozak kislevski nienawidzi szlachty (a już hospodarskiej najbardziej na świecie).

Nie jest tajemnicą, że jest poszukiwany przez pobratymców, co go w jasyr wzięli a którym zwiatrował niedawno. Co za tym idzie, liczy na zemstę bliską. Jednak drużynie coś nie bardzo po drodze do Kisleva...

Więc jeśli dziewkę gładką (choć może być i niegładka!) współgraczu chcesz prowadzić, wiedz, że na umizgi w każdym poście się narażasz A poważniej, drużyna i MG wyśmienici więc zapraszam do wspólnej zabawy!
 
Goel jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:56.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168