Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-09-2017, 14:22   #1
 
Donatsu's Avatar
 
Thumbs up [Storytelling] New Warriors: Wielka Draka na Manhattanie


New Warriors #0

Queens, Country Savings Bank, 9:15

Wściekłość buchała z kamiennego kolosa niczym ogień, ale – mimo usilnych prób – nie mógł znaleźć dla niej ujścia. Raz po raz próbował rozgnieść skaczącą na boki pomarańczowo-błękitną wesz, ale ta unikała go bez trudu, odbijając się od wszystkich możliwych powierzchni. Oraz od paru niemożliwych. Każdemu chybionemu ciosowi towarzyszyły lekkoduszne prześmiewki.


- Hm, hm, hmm… może gdybym stanął w miejscu? Albo dał ci fory i zamknął oczy?
- Najlepiej gębę zamknij, ty parszywy, mały gniocie!


Kolejna desperacka próba i… następna porażka. Speedball niewiele sobie robił z dymiącego gniewem przeciwnika. Jego pole kinetyczne zebrało w sobie już tyle energii, że różnokolorowe bąble wirowały na wszystkie strony, przyprawiając pechowego złoczyńcę o istny oczopląs. Zamaskowany blondyn odbił się od bankowej podłogi, sufitu oraz twarzy niefortunnego mutanta, który próbował się na niego zamachnąć. Z tej ostatniej posypały się małe, kamienne drobinki, a ich były właściciel, straciwszy równowagę, zrobił krok w tył. Okazję tę wykorzystała postać w czarnym pancerzu, która atakując od tyłu podcięła giganta nim ten zdołał się ogarnąć, a następnie zniknęła pośród rozchodzącego się wszędzie dymu. Niedoszły rabuś runął na parkiet jak długi, uderzając weń głową. Ryknął niczym raniony zwierz i próbował się zerwać do pionu. Coś mu to utrudniało. Dopiero chwilę później zauważył, że całą jego postać otacza nieprzenikniona, błękitna aura. Telekineza? Niedane mu jednak było odszukać źródła tej mocy, bo jakaś skąpo odziana kobieca sylwetka przecięła całą długość bankowego pomieszczenia lotem kuli armatniej. Jej zaciśnięta w pięść dłoń była ostatnią rzeczą, jaką zobaczył Slagmeister zanim pochłonęła go ciemność.

- Hmph. Nigdy ich nie zrozumiem. Próbował w biały dzień wynieść pół miliona. Co on sobie właściwie myślał? – skomentowała blondwłosa dziewczyna, na zmianę rozluźniając i zamykając palce. Mężczyzna w obsydianowej zbroi wzruszył beznamiętnie ramionami.

– Nieistotne. Liczy się to, że załatwiliśmy sprawę szybko i bez większych szkód. Dobra robota.

- Bez większych… czyli ignorujemy fakt, że koleś przeszedł przez trzy budynki jakby były zrobione z mokrego papieru zanim zdołaliśmy go zatrzymać, tak? –
skomentował z uszczypliwym uśmieszkiem Robbie, przeskakując szerokim łukiem nad postacią Night Thrasher’a.

- W gwoli ścisłości, dotarliśmy na miejsce, kiedy przechodził już przez drugi – wypowiedziała się Namorita. Emocje związane z walką zaczęły stopniowo opadać, a onaprawiała wrażenie zadowolonej z siebie, mieszając poczucie atlantyckiej dumy i dobrze spełnionego obowiązku.

Smukły mężczyzna w pelerynie opadł na ziemię i dołączył do reszty grupy.

- Co tam szkody materialne. Ważne, że wszyscy jesteśmy cali i zdrowi, a i nikomu z postronnych nie stała się krzywda. Ściany można przecież wyremontować, a ludzkiego życia się nie wróci – zdroworozsądkowa wypowiedź Marvel Boy’a sprawiła, że pozostała trójka zgodnie pokiwała głowami. Dym rozwiał się już prawie całkowicie, a w oddali dało się zasłyszeć policyjne syreny.


- Zbieramy się – skwitował mężczyzna w czerwonej masce – resztą zajmie się policja. Może w końcu zrobią użytek z tych uprzęży, które Vault przekazało na rzecz miasta.

- Ale… ale gdzie mój rozgłos? Gdzie te blaski reflektorów, światła jupiterów? Kiedy w końcu dane nam się będzie poczuć jak prawdziwi super-celebryci? Porozdawać autografy? Hej! Hejże! Gdzie lecicie!? Rita! Vance! Mówię do was! Thrash! Poczekajcie, no!
Pozostawiony sam na sam z nierealizowanymi marzeniami, Speedball westchnął i, nieco się ociągając, dał nura za resztą. Na swoje pięć minut sławy musiał jeszcze trochę poczekać…

To Be Continued!


Witam w mojej rekrutacji do sesji w świecie Marvel Comics.

- Świat przygody jest moim autorskim uniwersum, chociaż nie ukrywam, że przy jego tworzeniu inspirowałam się znacznie oryginalnym światem (616) osadzonym w latach dziewięćdziesiątych.

- Z powodu powyższego założenia chciałabym, aby potencjalni chętni dostosowali mentalność i zasoby technologiczne swoich postaci do tego przedziału czasowego. Nie obowiązuje to oczywiście wszelakich wynalazków oraz wyposażenia sekretnych placówek badawczych, ale bohaterowie i gracze powinni mieć świadomość ograniczeń szarego miasteczka znajdującego się za oknami.

- Proponowana przeze mnie przygoda przewidziana jest dla dwóch do czterech graczy. Jednemu chętnemu (jeśli taki się znajdzie) też chętnie poprowadzę, ale musi liczyć się z tym, że dość regularnie wspomagać go będą w heroicznych działaniach zaprzyjaźnieni NPC. Zaznaczam, wspomagać. Nie wyprzedzać ani nadawać przymusowy, z góry ustalony kierunek.

- Systemu jako-takiego używać nie będę... chyba, że ktoś z zainteresowanych zaproponuje coś prostego i przyjemnego, do czego łatwy (i darmowy) dostęp miałby każdy. Całość rozgrywki propaguje charakter storytellingowy, gdzie główną szansę powodzenia poczynań bohatera wyznacza ich klimatyczność, a zdrowy rozsądek i uporczywa fizyka spychane są na dalszy plan.

- Wstępnym celem jest stworzenie nowej grupy herosów (tytułowych New Warriors), która miałaby stawić czoła zagrożeniom trapiącym Wielkie Jabłko na wschodnim wybrzeżu USA. Sesja dość zwięzła, ale z możliwością późniejszych kontynuacji.

- Gracie nastolatkami obdarzonymi super mocami, którzy co prawda słyszeli o Avengers i mają ogólne rozeznanie odnośnie tego kim są X-Men, ale sami nie wywalczyli sobie jeszcze miejsca w mentalności nowojorczyków. Być może wdaliście się w walkę z jakimś super-łotrem rabującym bank albo powstrzymaliście szaleńca próbującego pozbawić miasta energii elektrycznej, ale nigdy nie przyszło wam się mierzyć z zagrożeniami skali kosmicznej czy podróżować między uniwersami.

- Z drugiej strony posiadacie całkowitą kontrolę nad swoimi nadnaturalnymi zdolnościami i rozumiecie, na jakiej zasadzie one działają. Może i brakuje wam jakiegoś absurdalnie wysokiego poziomu precyzji argumentowanego wieloletnim doświadczeniem super-herosa, ale aktywując moce nie zrobicie (nieumyślnie) krzywdy ani sobie ani żadnym gapiom.

- Wymyślając świecuszka dla waszych postaci zachowajcie proszę jakiś umiar. Chciałabym uniknąć osób mogących myślą zrównać całe miasta oraz siłaczy, którzy awatarem Cyttoraka podcierają sobie nos – a do tego pałają się hobbistycznie mistycznymi arkanami. Chodzi o stworzenie warunków, w których każda postać miałaby własne forte, własne poletko, ale w pozostałych przypadkach musiała polegać na kompetencjach pozostałych herosów. O grę zespołową!

- Jako że gra owa ma być zespołowa, zakłada ona zebranie was w jedną drużynę oraz chęć do kooperacji – od postaci i graczy zarazem. Kochać wasi BG się nie muszą, ale powinni się chociaż wzajemnie szanować i akceptować świadomość, że wspólnie są w stanie dokonać więcej niż działając w pojedynkę. Aspołecznym cierpiętnikom w czarnych pelerynach dziękuję serdecznie… chyba, że ktoś zademonstruje umiejętność trzymania tego typu odgrywania na krótkiej smyczy, bez psucia zabawy sobie, mnie i pozostałym graczom.

- Jak piszemy? Preferuję długość zależną od sytuacji, w jakiej znajduje się postać. Klimat wysłanego widziany jest milej niż czterostronowe epopeje odnośnie układu chmurek na niebie, ale jeśli te ostatnie będą fajnie przedstawione, to też je chętnie przeczytam. Nadmiaru literek się nie zbytnio boję. Zwracajcie tylko proszę uwagę na zachowanie formatu trzeciej osoby.

- Pościmy metodą 4+2. Gracze posiadają cztery dni na odpis od pierwszego wpisu MG. MG ma dwa dni na ogarnięcie się z własną notką od otrzymania kompletu działań herosów… lub od minięcia terminu. Dialog między graczem i MG może przybrać charakter bardziej dynamiczny, ale tylko jeżeli nie zakłóca biegu czasu w sesji ani nie zostanie zawetowany przez pozostałych grających. Piszemy w temacie. Google Documents nie znam zbyt dobrze, ale słyszałam o nich same złe rzeczy.

- Piszecie historię (nie dłuższą niż cztery strony w edytorze tekstowym) oraz rozpiskę mocy, a potem wysyłacie je do mnie na skrzyneczkę. Format historyjki pozostawiam wam. Może to być wszystko – od wspomnień z dzieciństwa aż po owinięcia niejakiego Mysterio jego własną kapotą.

- Wolałabym, abyście nie porywali się na odgrywanie postaci już istniejących, ale mogę zrobić wyjątek i pozwolić na jednego znanego bohatera, który piastowałby rolę mentora. Osoba zainteresowana (zainteresowanie danym herosem wyrazić proszę w poście)powinna mieć ogólną znajomość kluczowych elementów z historii takiej postaci oraz przyswoić wysłane jej później notatki od MG. Od siebie obiecuję nie przesyłać niczego dłuższego niż strona maszynopisu.

- Nie określam na razie dokładnych kryteriów dotyczących wyboru z pośród zbyt wielu graczy, bo nie wierzę, abym mogła liczyć na tak wielu chętnych. Oczywiście miło byłoby się rozczarować...

- Rekrutacja potrwa dwa tygodnie (do 09.24), ale można potencjalnie ją przedłużyć.

Na sto procent o czymś zapomniałam, więc możecie bez żalu zarzucać mnie teraz swoimi sugestiami... no i pewnie uwagami dotyczącymi poprawek. Pytania odnośnie świata i wydarzeń jakie się w nim wydarzyły, jeśli jakieś padną, też są mile widziane.

Do przeczytania!
 

Ostatnio edytowane przez Donatsu : 14-09-2017 o 16:06.
Donatsu jest offline  
Stary 10-09-2017, 14:47   #2
 
Brilchan's Avatar
 
Może być mutant z super siłą ale za to z problemami wynikającymi z przerośniętych ramion ? Mogę ci przesłać wstępną historię Ricka a jak on nie będzie pasował to mam jeszcze dwa pomysły na technicznych geniuszy zaraz dostaniesz PW.

EDIT: Wysłałem PW.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 10-09-2017 o 15:17.
Brilchan jest offline  
Stary 10-09-2017, 20:10   #3
Konto usunięte
 
Kenshi's Avatar
 
Wszystko fajnie, tylko jest jedno "ale"... jaką mam pewność, że napiszę KP, a Ty nie zwiniesz manatków? Już raz tak wtopiłem, dając szansę nowemu użytkownikowi na forum, a gość zniknął zanim dokończył rekrutację. Czasu nie mam aż tyle, żeby go bezproduktywnie marnować .

No i przydałaby się jakaś próbka twórczości, jakaś scenka, żeby pokazać, jak piszesz. W każdym razie wstępnie jestem zainteresowany, bo New Warriors darzę nutką sentymentu (zwłaszcza tych wydanych przez TM-Semic).
 
__________________
[i]Don't take life too seriously, nobody gets out alive anyway.[/i]
Kenshi jest offline  
Stary 10-09-2017, 23:10   #4
 
Donatsu's Avatar
 
Panie Brilchan, dobre wieści przynoszę.
Podobają mi się obydwa koncepty, obu daję przyklepkę. Jeśli bardziej grać chcesz tym pierwszym łobuziakiem (który pachnie mi trochę Thunderbolts), pamiętaj tylko o byciu ugodowym rehabilitantem i nie rzucaniu współgraczami o ścianę.

Kenshi, no... ja nie za bardzo wiem jak Ci taką pewność wytworzyć. Słowo mogłabym co najwyżej dać. Albo jakiś skromny pakt krwi podpisać na boku, no. A próbkę twórczości postaram się dodać jutro popołudniu. Zedytuję swój poprzedni wpis i wrzucę. Może jakieś obrazi dołączę.

Do przeczytania!
 
Donatsu jest offline  
Stary 10-09-2017, 23:21   #5
 
Mike's Avatar
 
Cytat:
(który pachnie mi trochę Thunderbolts)
Jeśli to ta sama postać o której myślę, to dorosła jej wersja była w sesji Thundrebolt na Polterze :P

chyba, że ktoś z zainteresowanych zaproponuje coś prostego i przyjemnego, do czego łatwy (i darmowy) dostęp miałby każdy.
d20HeroSRD
Darmowe srd do mechaniki superheroicznej W razie pytań wal na pw.
 
Mike jest offline  
Stary 10-09-2017, 23:29   #6
 
Moni's Avatar
 
Hmmm... Nie za silne, czyli jakie właściwie? Na poziomie Daredevila? Czy może nie aż tak niskim?
Czy jeśli gram mutantem, muszę mieć z automatu powiązania z X-man?
Piszesz, że uniwersum jest autorskie, ale są tu np. wspomniani X-mani. Czy są jeszcze jakieś ważne drużyny/wydarzenia/bohaterowie z Marvela, którzy dostali się do Twojego kanonu?
Czy jeśli w mojej historii pokonam jakiegoś złoczyńcę, to istnieje jakaś szansa na pojawienie się go w historii, aby ten próbował się jakoś zemścić?
Jak się zapatrujesz na kwestię zabijania złoczyńców? Pomijam tu kwestię drużyny składającej się z samych świętoszków, dla których to niedopuszczalne, bo to oczywiste że w takim wypadku nie ma szans aby taki bohater dostał się do sesji.
 
__________________
Prowadzi: Złota maska
Prowadzona: Chmury nad Draumenionem
Moni jest offline  
Stary 10-09-2017, 23:37   #7
 
Avdima's Avatar
 
Czuję, że zaraz zrobię to, czego zrobić nie chciałem, czyli wpakuję się w za dużo sesji. Czysty storytelling, brak doca (?), mała ilość graczy, superbohaterowie... To wszystko brzmi tak pięknie.

Muszę to przemyśleć.
 
Avdima jest offline  
Stary 11-09-2017, 00:21   #8
 
Eleishar's Avatar
 
Marvela uwielbiam, kto wie może spróbuję swoich sił
 
__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym był to ja.
Eleishar jest offline  
Stary 11-09-2017, 06:18   #9
 
Brilchan's Avatar
 
Talking

Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Jeśli to ta sama postać o której myślę, to dorosła jej wersja była w sesji Thundrebolt na Polterze :P

chyba, że ktoś z zainteresowanych zaproponuje coś prostego i przyjemnego, do czego łatwy (i darmowy) dostęp miałby każdy.
d20HeroSRD
Darmowe srd do mechaniki superheroicznej W razie pytań wal na pw.
Dokładnie ta sama z tym że bardziej ugodowa, mniej rasistowska, może tym razem uda mu się przeżyć bez podpiswania cyrografów ? XD

Naprawdę się uśmiałem jak przeczytałem komentarz o Tunderboltsach masz wyczucie świata Donatsu nie musisz się martwić odgrywając postaci nawet o trudnych charakterach ZAWSZE idę na ugodowość i grywalność w świecie sesji i z innymi BG co mogą ci potwierdzić panowie w tym wątku którzy prowadzili mi sesje superhero. No chyba, że są jakieś szczególne sytuacje fabularne ale tu się ich nie spodziewam a jeżeli to najpierw wszystko ustalam z MG i współgraczami.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 11-09-2017 o 06:40.
Brilchan jest offline  
Stary 11-09-2017, 11:35   #10
 
Eleishar's Avatar
 
Bril no bez zmiany charakteru by się nie obeszło, w końcu jakie zadatki na bohatera ma neonaziol ganger z problemami emocjonalnymi?
Donatsu jeśli nie chcesz mechaniki, ale potrzebne Ci jakieś odniesienie do skali możliwości postaci, zawsze można zastosować marvelowski Power Grid i dać po prostu jakąś pulę punktów na rozdysponowanie (kwestia mocno arbitralna, Cap America to 18 punktów bez mocy nadludzkich, a ja do sesji Kenshiego stworzyłem swego czasu "boga" mając do dyspozycji 16).
 
__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym był to ja.

Ostatnio edytowane przez Eleishar : 11-09-2017 o 13:00.
Eleishar jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:29.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168