Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-04-2018, 18:44   #1
 
Armiel's Avatar
 
[Horror 18+] DOM MARZEŃ I KOSZMARÓW

DOM MARZEŃ I KOSZMARÓW TV SHOW.


Lubisz horrory? Lubisz psychodeliczny klimat zaszczucia i walki o przetrwanie? Lubisz rywalizację lub współpracę, aby przetrwać niewysłowiony koszmar? Ta sesja jest dla Ciebie.

ZAPRASZAMY DO DOMU „MARZEŃ i KOSZMARÓW”Witam w rekrutacji do mojej kolejnej sesji. Tym razem zapraszam do udziału osoby, które będą chciały przeżyć (lub nie) przygodę w prawdziwym reality show w stylu „Wielkiego Brata”.

MUZYKA DLA KLIMATU.

Cieszący się wielką popularnością program „Dom Marzeń i Koszmarów” to odcięty od świata dom obserwowany przez setki kamer, które przekazują obraz w streamie 24/7.
Dom podzielony jest na strefę wspólną – salon, jadalnię, pokój gier (doskonale wyposażony w konsole nowej generacji, odtwarzacze filmów itp.), ale bez połączenia sieciowego. Uczestnicy reality show nie wiedzą, co dzieje się na świecie. Ich zadaniem jest udział w teleturnieju. Nic więcej i nic mniej. Dzień uczestnika jest ściśle podporządkowany harmonogramowi dnia. Za łamanie zasad można wylecieć z programu, chociaż działania podnoszące oglądalność – takie jak romanse, zrywane romanse, bójki, kłótnie czy wredne zagrywki, są mile widziane. Tylko bez przesady. Nikt nie chce procesu!

Uczestnicy poddawani są próbom, które wymyśla publiczność. Próby bywają różne: sprawnościowe, intelektualne, siłowe, czasami obrzydliwe. Większość wyzwań jest niegroźna, chociaż zdarzają się kontuzje i wypadki. Każdego dnia Uczestnicy nominują jedną osobę, która opuszcza program przez Wrota Wstydu. Na koniec pozostaje tylko dwóch Uczestników i to oni, w Ostatecznej Rozgrywce, rozstrzygają, kto otrzyma nagrodę wynoszącą równo 2 miliony dolarów! Któż nie zrobiłby z siebie idioty dla takiej kasy. A niektórzy uczestnicy nawet idioty robić nie muszą!

Żaden z Uczestników nie wie, gdzie położony jest Dom Marzeń. Ten sekret zna tylko niewielka grupa ludzi. Dom odcięty jest od świata – nie ma sieci dostępnej dla mieszkańców, nie ma zasięgu. Uczestnicy nie mogą posiadać żadnych telefonów, laptopów i innych urządzeń elektronicznych.

Nad regułami panuje Gospodarz Domu Marzeń, którego twarzy nikt nie zna.Pierwsza edycja programu w Stanach Zjednoczonych zrobiła prawdziwą furorę i biła rekordy oglądalności, dzięki wykorzystaniu interakcji z publicznością, która decydowała, co spotka uczestników. Do historii przeszła próba polegająca na zjadaniu obrzydliwych rzeczy, czy walka ze skunksem – ludzka pomysłowość i wredność nie miała granic. Poza tym gwiazdą pierwszej edycji była młodziutka Lolitka Abrams, która zaraz po programie zrobiła karierę gwiazdy filmów dla dorosłych. A zaczynała w „Domu Marzeń i Koszmarów”, angażując się w streaminowany na żywo seks z dwójką uczestników na raz.
Druga edycja ma być, jak zachęcają Organizatorzy:

Jeszcze ostrzejsza!
Jeszcze dziksza!
Jeszcze głośniejsza!
I przekraczająca granicę nie tylko tego świata!

Publiczność będzie miała okazję podziwiać show, jakiego świat jeszcze nie widział!

Co może pójść nie tak? To murowany hit, a uczestnictwo w nim otworzy każdemu drogę do kariery w show – biznesie! Nie czekaj! Zgłaszaj swoją kandydaturę już teraz!Technikalia.


Tworzenie postaci.


Jako, że sesja ma być szybka i brutalna szkoda tracenia czasu na długie przygotowywanie KP. Zatem Wasze KP musi być nie dłuższe, niż pół strony. I musi zawierać następujące elementy:

Postać do tej sesji będzie tworzona podobnie, jak postacie do gry fantasy Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia z tym, że nie będzie to historia o zwykłym ludziach, (jeśli zwykłymi można nazwać kogoś, kto chce wziąć udział w takim programie).

Tworząc bohatera pamiętajcie o tym, że „Dom Marzeń i Koszmarów” to reality show w stylu „Big Brothera” czy „Warsaw Shore” – przyznam się, że nigdy żadnego nie widziałem, ale mam stereotypowe spojrzenie na nie. Raczej nie trafimy tam osób w stylu filozofów, doktorów nauk czy wrażliwców o delikatnych sercach szukających w programie wielkiej miłości. Chociaż motywacja w postaci 2 MILIONÓW DOLARÓW, może przyciągnąć też ludzi, którzy rozpaczliwie potrzebują kasy i wyrastają ponad poziom pop – kulturowych stereotypów.

Postać tworzymy w kilku krokach.


KROK PIERWSZY – KONCEPCJA POSTACI (dalej zwana KP).


Opisz swoją postać używając TYLKO siedmiu słów (spójniki czyli: w, i, z itp. nie liczą się). Nie mniej i nie więcej. Ten odpis musi jak najlepiej oddawać Twojego bohatera.
Np.
1. Czarnoskóry i młody surfer pragnący zgarnąć nagrodę pieniężną. (i nie liczymy)
2. Cheerleaderka., miss nastolatek niezbyt bystra ale łatwa i ładna. (ale i i nie liczymy).
3. Były żołnierz, który ma problemy z piciem i agresją. (z i i nie liczymy).

KROK DRUGI – ATRYBUTY.

W grze mamy 5 Atrybutów.

Gracz ma wszystkie na poziomie NORMALNYM. I teraz:

1. Może podnieść 1 Atrybut do poziomu WYSOKI, lecz wtedy zmniejsza 1 do poziomu NISKI.
lub
2. POZOSTAWIĆ wszystkie Atrybuty na poziomie NORMALNYM.

SPRAWNOŚĆ
– to siła, zręczność, kondycja i wytrzymałość w jednym – postać z Wysoką Sprawnością będzie najlepsza w próbach siłowych. Postać z Niską Sprawnością raczej nie ma co liczyć na sukces na tym polu.

SPRYT – to inteligencja, wiedza, wykształcenie i ogólny spryt bohatera w jednym – postać z Wysokim Sprytem wie lub potrafi więcej oraz najlepiej sprawdza się w próbach wymagających intelektu i mądrości. Postać z NISKIM SPRYTEM jest raczej mało bystra i łatwo nią manipulować.

WOLA – to siła woli, opanowanie, umiejętność powstrzymania emocji, zimna krew – postać z Wysoką WOLĄ nie podda się, utrzyma nerwy na wodzy, będzie potrafiła zachować zimną krew nawet w najgorszym momencie. Postać z NISKĄ WOLĄ popłacze się lub zemdleje, kiedy sytuacja zacznie być naprawdę emocjonalnie druzgocząca.

WPŁYW – uroda, oddziaływanie, zdolności manipulacji, charyzma i wdzięk – nieważne jak to nazwiemy, ważne że działa. Postać z wysokim Wpływem będzie wygrywała wszelkie próby społeczne. Z NISKĄ będzie raczej introwertykiem lub brzydulą. Nieważne. Takie w programie zawsze są mile widziane.

ŻYWOTNOŚĆ – to odporność na zmęczenie, głód, zranienia. WYSOKA oznacza 1 Punkt Życia więcej (bohater przeżyje więcej zranień niż ktokolwiek inny). NISKA – oznacza 1 Punkt Życia mniej (łatwiej jej będzie zginąć).

KROK TRZECI – SZLIF KOŃCOWY

Wasz zawód: Czym się zajmujecie zawodowo – krótko: np. student, synek mamusi, sprzedawca, barman, ochroniarz w klubie, początkująca aktorka, samotna matka, mechanik itp. – nie bądźcie ludźmi robiącymi kariery to raczej nie program dla nich.

Wasze ATUTY: Podajcie mi TRZY umiejętności (dość wąskie), w których ludzie uznają Was za specjalistów – raczej powinny wiązać się z aktywnością zawodową, ale niekoniecznie - np. melanż, bieganie, wspinaczka, taniec, strzelanie, polowanie, chlanie wódy, gry komputerowe, mordobicie w pubach, pokerek z kumplami, pukanie panienek, bilard – co tam wymyślicie, ale TYLKO 3

Wasze FELERY: Podajcie mi TRZY umiejętności, z którymi całkowicie sobie nie radzicie z tych czy innych (nieistotnych) powodów: np. picie, relacje z drugą płcią, prowadzenie samochodu, komputery, nowoczesna technologia, zajmowanie się dziećmi itp.

Osobowość
: W trzech zdaniach. Krótkich. Jacy jesteście? Trzy zdania! Krótkie! Nie więcej.

No i jeszcze ostatnie:

Imię i nazwisko: wiadomo
Awatar: zdjęcie Waszego bohatera (nie manga ani nie rysunek)
Wiek: postać musi być pełnoletnia 18+

Karty postaci proszę mi przysyłać na PW. Tylko na PW.

I jeszcze raz muzyczka:

Jak będzie przebiegała sesja?

Szybko. Pogramy około pół roku, może dłużej, co na moje standardy na LI oznacza naprawdę szybkie działanie (tak sądzę). Przewiduję dwie kolejki w ciągu tygodnia – jak się uda. Jeśli nie – standard – co tydzień.
Odpisy ze strony graczy – tak co 3 góra 4 dni. Krótkie, lecz nie jednolinijkowe. Ważne będą też emocje przekazywane przez Was w postach.

Co z Google dockiem? – nie będzie obowiązkowy. Może okazać się pomocny. Ale nie będzie przymusu korzystania z niego. Obecnie w pracy, gdzie spędzam większość dnia, nie mam do niego dostępu. Trudno więc, abym na nim opierał sesję.

Ile postów w ciągu tury?

Tylko jeden. Dlatego dialogi lepiej sobie rozgrywać wcześniej w inny sposób.

Ile osób przyjmę?
Dużo. Ale nie za dużo. Jeszcze nie wiem. Może 10, może 12, może mniej, jeżeli nie będzie chętnych.

Jaka będzie sesja?
Jak to u mnie w survival horrorze. Brutalnie i krwawo. Niekiedy nawet gore. Z tego też powodu sesja jest – standardowo – 18+. Brutalność opisów i scen gwarantowana, kiedy już przyjdzie zmierzyć się z koszmarem. No bo chyba nie myślicie, że „DOM MARZEŃ I KOSZMARÓW” długo pozostanie domem marzeń, co? Nie u mnie!

Czy gracze będą mieli szansę przeżyć – zapytacie?
Tak – odpowiem – lecz będą musieli się o to ostro postarać. Mam nadzieję, że Was zaskoczę.

Czy będą mieli szansę powstrzymać śmierć?
Jasne. Zakładam, ze szansa jest. W końcu ktoś wygrał w Power Balla no nie! Więc szansa przeżycia przygody u mnie też istnieje. Rzekomo Żartuję. Nikt nie przeżyje! Znów żarcik. Postarajcie się.

Czy będziecie się dobrze bawić?


Nie wiem. Jeżeli lubisz strach? Lubisz zaszczucie? Lubisz, jak z Twojego bohatera robi się zwierzynę łowną i jak zmuszony jest walczyć o każdą kolejną minutę życia, to będziesz zadowolony. Jeżeli do tego lubisz opowieści o zombie, koszmary o psychopatach, o potworach polujących na ludzi – pewnie Ci się spodoba. W innym przypadku – po prostu będziesz się bał.

Rekrutację kończę, jak tylko otrzymam odpowiednią ilość Kart Postaci by to zrobić. Czy będzie to kilka dni, czy kilkanaście – nie wiem.

Na dzień przed końcem rekrutacji poinformuję w tym wątku.

Sesję uruchomię najpewniej pod koniec kolejnego tygodnia lub później. Ale będzie to dość szybki początek.

Chętne osoby proszę zgłaszać w tym wątku, abym wiedział jakie jest zainteresowanie sesją. Tutaj można też zadawać pytania o rekrutację.

Zapraszam.
 

Ostatnio edytowane przez Armiel : 14-04-2018 o 18:49. Powód: estetyka
Armiel jest offline  
Stary 14-04-2018, 19:10   #2
 
Rozyczka's Avatar
 
Okej, powoli... Skoro zwycięzca może być tylko jeden, czy oznacza to, że praktycznie każdy gracz będzie musiał zginąć?
Jak w ogóle mamy tu umrzeć, skoro najgorsze zadania polegały na jedzeniu robali? To będzie ucieczka przed jakimś seryjnym mordercą, reality zmienił się w Piłę czy coś?
I czy skoro powinniśmy tworzyć nieco stereotypowe i przerysowane postacie, rozumiem, że sesja nie będzie w stu procentach poważna?
 
Rozyczka jest offline  
Stary 14-04-2018, 19:17   #3
 
Armiel's Avatar
 
Odpowiadając na powyższy post.

Założenia reaity - show a to, co się wydarzy w sesji to dwie różne sprawy. Bohaterowie graczy nie idą do jakiejś rzeźni. Idą do "normalnego" teleturnieju. Nie spojlerując scenariusza przygody - coś, się wydarzy. Coś, co zmieni zasady gry i uczyni ją ... no, powiem uczciwie, śmiertelną. Nikt tego nie przewidział czy nie zaplanował (chyba - znów nie chcę spojlerować).

Sesja będzie raczej poważna. Może będzie opierała się na stereotypach, ale raczej nie planuję pastiszu czy jakiejś groteski.

W co zmieni się reality show - Gracze dowiedzą się już w sesji. Ale będzie to COŚ naprawdę śmiertelnie niebezpiecznego.
 
Armiel jest offline  
Stary 14-04-2018, 19:40   #4
 
Sayane's Avatar
 
Aaaach, już się nie mogę doczekać lektury sesji Różyczka, zerknij na jakikolwiek horror Armiela, to będziesz wiedziała ocb
 
Sayane jest offline  
Stary 14-04-2018, 19:54   #5
 
Layla's Avatar
 
Różyczka, tak, jak pisze Say, sprawdź sobie inne sesje Armiela, zwłaszcza "Żniwiarza" i "Spływ", bo chyba w takich klimatach będzie ta sesja

A ja się zgłaszam. Wstępnie frontmenka i wokalistka zespołu metalcore'owego, która poprzez udział w programie chce rozsławić siebie i zespół

Karta pewnie będzie na jutro.
 
__________________
Every next level of your life will demand a different version of you.
Layla jest offline  
Stary 14-04-2018, 19:57   #6
 
Armiel's Avatar
 
Layla, Sayane - dziękuję za miłe słowa. I owszem. To będzie taka właśnie okrutna i krwawa "jazda bez trzymanki", jak Spływ czy Żniwiarz, chociaż chciałbym, aby zaczynała się nieco jak Ymir - czyli "spokojniej".

Obiecuję, że będzie naprawdę koszmarnie. Tęskniłem za takimi sesjami. Łysej Pradawnej grozie brakuje ...krwi i ofiar

Twoja koncepcja, Layla, brzmi super
 

Ostatnio edytowane przez Armiel : 14-04-2018 o 19:59.
Armiel jest offline  
Stary 14-04-2018, 22:02   #7
 
abishai's Avatar
 
Nieśmiertelny Hoff, przebrzmiała gwiazda w poszukiwaniu sławy.

Spróbuję taką postacią .
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline  
Stary 14-04-2018, 22:04   #8
 
Rozyczka's Avatar
 
Abishai, coś z Twoim linkiem jest chyba nie tak. Nie otwiera się...
EDIT: Nieważne, magicznie się naprawił czy coś. Przepraszam za sianie paniki.
 
Rozyczka jest offline  
Stary 14-04-2018, 22:04   #9
 
Armiel's Avatar
 
Ooo! Abishai - bardzo się cieszę. To już mam 2 zgłoszenia i 1 KP. Fajnie. Dawać więcej
 
Armiel jest offline  
Stary 14-04-2018, 23:26   #10
 
liliel's Avatar
 
Armielku, kopę lat. Coś może ulepię. I spróbuję przywlec siłą gryfa.
Zobaczymy jak bogowie dadzą. I czas pozwoli.
Niemniej się za twoimi sesjami ciut tęskniłam
 
liliel jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:19.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170