Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-05-2008, 22:38   #1
Wiedźma
 
Buka's Avatar
 
Reputacja: 1 Buka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputację
[D&D 3.0/3.5] Ciemność

Jonathan Serth uciekał.

Uciekał tak szybko, na ile pozwalały mu jego niknące siły, na ile pozwalała uciążliwa kolczuga. Biegł przerażony pustymi ulicami miasteczka, bezowocnie krzycząc o pomoc. Okiennice zatrzaśnięte, drzwi zaryglowane, nigdzie żywej duszy i nigdzie chętnych by pomóc bliskiemu obłędu strażnikowi.

Nikt nie chciał, nikogo nie obchodził jego los, a przecież stał na straży i porządku tych ludzi, dbał o ich zdrowie i interesy, poprzez swoją służbę zapewniał im wszystkim spokój i bezpieczeństwo, a teraz wszyscy odwrócili się do niego plecami. Udawali, że nie słyszą chowając się w swoich kątach, zasłaniając uszy dłońmi. Nigdzie żywej duszy, puste ulice spowite półmrokiem słabo świecących latarni, żadnych przechodniów, pijaczków, kurtyzan. Nikt o zdrowym rozsądku nie wychodził na zewnątrz w nocy samotnie czy też w grupie, ale dlaczego na wszystkich bogów nie otworzą dla niego chociażby drzwi?. Byłby uratowany... .

Halabardę odrzucił jeszcze w starym magazynie, tuż po tym jak czterech jego kompanów zostało praktycznie rozerwanych na strzępy. Wymiotowali własną krwią, wypływała im ona z oczu, uszu, dosłownie zewsząd. Krzyczeli przeraźliwie ginąc w okropnych mękach i nie bardzo wiedząc dlaczego. Jonathan również nie wiedział, nie widział niczego lub też nikogo, co mogłoby doprowadzić do takich okropieństw na małym oddziale straży miejskiej. Tylko jakiś cień, wydawałoby się, że nienamacalny, wirował w pomieszczeniu. A może to były ich własne cienie, może też światło lampy naftowej płatało figle?. On również szybko poczuł się naprawdę źle. Coś cisnęło mu gardło, serce biło niczym oszalałe, ciało przechodziły straszne dreszcze a flaki w bebechu wykręcało na wszystkie strony. Całości dopełniały zaś przeraźliwie przedśmiertne wrzaski konających kolegów i w końcu ich eksplodujące ciała. Dłużej już nie czekał, uciekł z obłędem w oczach odrzucając nawet swoją broń.

Wiedział jednak, że nie opuścił magazynu sam.

Czuł, po prostu czuł jak coś go goniło, czuł jak za jego plecami powietrze staje się okropnie mroźne. Nie słyszał żadnych dźwięków, czyjegoś charczenia czy też odgłosów pościgu, wiedział jednak, że śmierć depcze mu po piętach. Nie odwracał się ani razu, pędząc z krzykiem ulicami, wiedział bowiem, że jeśli się odwróci, może już całkiem postradać zmysły. A on chciał jeszcze żyć, poznać ładną pannicę i założyć rodzinę, mieć dzieci, żyć, po prostu żyć!.

Nie był pewien, ale chyba narobił w spodnie. Czy to z wysiłku, czy ze strachu, wszystko jedno, teraz to i tak nie było ważne. Płuca bolały przy każdym wyjątkowo krótkim oddechu, ciało odmawiało dalszego wysiłku, był bliski zwymiotowania. Wszędzie zamknięte okiennice i drzwi, zostawiono go na pastwę losu, podpisano wyrok, zginie na pustych ulicach zabity przez to coś za nim. Nie miał już siły krzyczeć, z jego gardła wydobywało się tylko rzężenie połączone z pianą, a on tak bardzo chciał żyć, jak można być tak pozbawionym litości?. W końcu się potknął padając na twarz i raniąc kolana oraz łokcie. Niemal trzydziestoletni mężczyzna zaczął płakać jak dziecko, nie chcąc się pogodzić z nadchodzącym końcem. Brocząc krwią, łapczywie łapał oddech przyciskając czoło do zimnego bruku ulicy, musi się podnieść, musi uciekać, musi!. Latarnie zamigotały, wyczuwalny ziąb zaczął otaczać całe jego ciało. Nie!!!!.

- Szybko, tu! - Usłyszał męski głos. Głos wybawienia, głos należący do kogoś w podeszłym wieku.

Spojrzał półprzytomnie w bok i zobaczył otwarte drzwi, a poświata dobiegająca z wnętrza wydawała się niemal niebiańska. Stał tam jakiś starzec, najzwyklejszy starzec o siwych włosach przywołujący go dłonią do środka. Każdy cal ciała Jonathana przeszywał okropny ból, doprowadzał do drżenia niczym w febrze, do skrajnego wyczerpania. Miejski strażnik podniósł się jednak i ruszył pędem do staruszka, biegł do oświetlonego, zbawiennego wnętrza ze łzami w oczach. Musiał wyglądać naprawdę okropnie w swoim stanie, ponieważ niespodziewanie na twarzy niedoszłego wybawiciela pojawiło się przerażenie. Wyjaśni mu później co się stało, wygląd teraz nie jest istotny, byle zniknąć z ulicy i zamknąć za sobą drzwi.

Wpatrując się w biegu w twarz staruszka Serth zrozumiał nagle, że coś jest nie tak. Zaczął bowiem nagle w czasie pędzenia ku drzwiom dziwnie opadać w dół, a następnie turlać?. Nie był to jednak zwykły upadek do przodu, Jonathan turlał się twarzą po bruku w stronę otwartych drzwi, a wszystko wokół wirowało. Widział raz bruk, dziadka i drzwi, nocne niebo i znowu bruk, dziadek i drzwi, nocne niebo... .

Jego głowa nie doturlała się jednak do drzwi.

A drzwi nie zostały zamknięte.

Przeraźliwy, budzący grozę krzyk siwowłosego Vero zastąpił nocne krzyki Jonathana.

Trwało to jednak tylko chwilę... .


* * *

Witam wszystkich.

Chciałabym poprowadzić sesję osadzoną w FR, w klimatach horroru. Będzie to jednak sesja dla osób, które mają czas i mogą w niej uczestniczyć!. Minimum 2 posty tygodniowo, brak aktywności dłuższy niż 5 dni równa się uśmierceniu danego BG, nie dotyczy oczywiście usprawiedliwionej nieobecności. Sama mogę na 100% dawać posta w środę i sobotę, chyba że "coś" się wydarzy, czas na kompa znajdzie się jednak prawie zawsze.

A więc Ogólnie:

Sesja byłaby jak już wcześniej wspomniałam w klimatach horroru ze sporą ilością krwi, rozprutych bebechów dozą golizny, czarnego humoru, może i romansów oraz podłych intryg, znajdzie się więc pewnie coś miłego dla każdego.

Chciałabym aby wasi BG naprawdę byli "żywi" a nie tylko zbiorem atutów i liczb, proszę więc o odpowiedzenie na zawarte pytanka w "teście" w celu choć pobieżnego określenia dotychczasowego życia, przeszłości i niejako psychiki waszych BG, która również odegra dużą rolę w sesji. Test jest może i oklepany, jest i może "beeee" bo z poltka, ułatwi on jednak nam wszystkim zadanie w dokładniejszym określeniu kim tak naprawdę jest dany osobnik i wierzcie mi, wystarczy po jednym zdaniu na punkt.

Tworzenie wiarygodnych psychologicznie bohaterów - POLTERGEIST

Będzie ciężko, będzie krwawo...

Mechanicznie:

D&D 3.0 więc proszę nie posyłać postaci w 3.5 z komentarzem, "zamień se tam to i to na 3.0 i będzie dobrze". Ewentualnie jeśli ktoś się upiera by mieć BG z 3.5 jest to do obgadania ze mną np. przez pw.

Karta KOMPLETNIE wypełniona w PCProfiler i w całości po Polsku. Żadnego mieszania, połowa po polsku, połowa po angielsku, takiej karty nawet dokładniej nie czytam. Karty wysyłajcie na adres sayonarasuckers@poczta.fm

Poziom 8, rasy, klasy i EPP dowolne, byleby całość dawała 8 poziom, tylko bez przesadzania z jakimiś wampirami czy półsmokami-półczartami w jednym, w końcu będziecie przebywać i w miastach.

Charakter dowolny, chociaż mile widziane dobre lub neutralne postacie, jeden zły w drużynie też przejdzie, ale banda szalejących morderców to nie w tej sesji... .

Punkty wytrzymałości (pw). Za 1 poziom macie max z kości+premia z budowy, następne poziomy to połowa z kości+premia z budowy(lub kara z tego atrybutu).
Przykład: Kapłan ma k8 więc na 1 poziomie ma 8pw+premia z budowy, na każdym następnym 4pw+premia z budowy.

Macie 32 punkty do wydania na atrybuty + 2 punkty za 4 i 8 poziom.

Point Buy Calculator <-- kalkulatorek do atrybutów

Na starcie 27000 sz ekwipunek.

Historia nieobowiązkowa, chociaż wysiłek będzie nagradzany dodatkowymi przedmiotami magicznymi, odpowiednio mocnymi co do "wartości" opowiadania.

Piszemy normalną czcionką, bez żadnego wytłuszczania jakiś fragmentów, to co postać mówi od akapitu i z myślnikiem, myśli kursywą. Jeśli kogoś cytujemy w cudzysłowiu i również kursywą.

Przykład:

Zobaczył krew na podłodze i powoli ruszył do tej złowieszczej plamy, przyglądając się uważnie najbliższemu otoczeniu.
- Cholera jasna - Szepnął pod nosem, mocniej ściskając topór w dłoniach.
- Przecież przed chwilą tu jeszcze była - Przemknęło mu przez głowę - Co tu się dzieje na wszystkich bogów!.

Przykład z cytatem:

"- Zapamiętajcie me słowa śmiałkowie, pchacie się prosto w czeluści piekielne, nic nie jest białe i czarne!."

Przypomniał sobie słowa marudnego Kapłana, i teraz dopiero pojął ich sens. Było już jednak za późno by się wycofać, musieli odnaleźć brakujących towarzyszy... .


Rekrutacja potrwa około dwóch/trzech tygodni, mam więc nadzieję że ktoś się zgłosi, liczba graczy odgórnie nieokreślona... .

To chyba na tyle, pozdrawiam więc i czekam.

PS: Dodam jeszcze, że nie trawię powergamingu .
 

Ostatnio edytowane przez Buka : 06-05-2008 o 17:30.
Buka jest offline  
Stary 06-05-2008, 04:02   #2
 
TwoHandedSword's Avatar
 
Reputacja: 1 TwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodze
Mogłabyś zdradzić co nieco na temat fabuły? Z tekstu na początku można wywnioskować jedynie jaki nastrój będzie dominował na sesji.

Co dokładnie rozumiesz przez "kliamt horroru"? Może to i głupie pytanie, ale gdybyś wypowiedziała się na ten temat, byłoby miło.
 
__________________
"Podróż się przeciąga, lecz ty panuj nad sobą
Sprawdź, czy działa miecz, wracamy inną drogą"
TwoHandedSword jest offline  
Stary 06-05-2008, 12:05   #3
 
mm181's Avatar
 
Reputacja: 1 mm181 nie jest za bardzo znany
Ja się zapisuje, wysłałem już karte postaci. Mam nadzieje, że wypełniłem ją dobrze. Jestem początkującym graczem i jeszcze tak doskonale nie znam tej gry, jeśli coś byłoby nie tak, to pisz na pw.
 
mm181 jest offline  
Stary 06-05-2008, 15:11   #4
Wiedźma
 
Buka's Avatar
 
Reputacja: 1 Buka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał TwoHandedSword Zobacz post
Mogłabyś zdradzić co nieco na temat fabuły? Z tekstu na początku można wywnioskować jedynie jaki nastrój będzie dominował na sesji.
Hmm... trochę dziwne pytanie . Mam opowiedzieć o czym będzie sesja czy jak?. Mija się to przecież z celem jeśli opowiem, czy też przybliżę mniej lub bardziej ogólnie co się będzie działo. "Będziecie w xy spotkacie bla bla, stanie się to i tamto, a wtedy tralala...". To zupełnie jak streszczać komuś książkę lub opowiadać o filmie, a potem niech sam czyta/ogląda. Gdzie tu zaskoczenie, zaangażowanie, przyjemność?. Jak już wcześniej wspomniałam pod "Ogólnie" znajdą się w sesji krwawe walki i intrygi, mhrok przez duże H, itd. dla każdego coś miłego i nie będzie to tylko turlanie kostkami czy też tylko storytelling, sesja będzie "wypoziomowana".

Cytat:
Napisał TwoHandedSword Zobacz post
Co dokładnie rozumiesz przez "kliamt horroru"? Może to i głupie pytanie, ale gdybyś wypowiedziała się na ten temat, byłoby miło.
Knifliwe pytanie. Niejako już sam sobie na nie odpowiedziałeś, pisząc o nastroju jaki można wyczuć z zamieszczonego przeze mnie wcześniej fragmentu. Ot, po prostu sesja D&D, rozgrywana jednak w "cięższych" klimatach, gdzie Faerun nie jest taki kolorowy, a wszyscy uśmiechnięci i dobro zawsze zwycięża. Zaufaj mi, będzie dobrze , horror to horror, nie wiem jak to jeszcze wytłumaczyć.

* * *

Teraz trochę offtopując:

Gram już w D&D 8 lat. Głównie jako MP, chociaż gdzie mogłam to i jako gracz. Przeprowadziłam już kilkadziesiąt sesji w realu i około 10 PBF, (nie)skromnie powiem, że moi gracze, czy też współgracze, byli zawsze ze mnie zadowoleni i długo wspominali moje sesje, czy też moją grę jako gracza.
Krótko więc i na temat, jestem nowa na forum i chciałabym się wykazać prowadząc sesję, a co za tym idzie poznać i innych forumowiczów i spędzić wspólnie i miło czas, a najlepszym do tego motywem byłaby sesja. Jako nowa czuję się niejako jako "outsider", może dzięki sesji mnie polubicie .


PS: Dodałam w rekrutacji kalkulatorek do atrybutów, łatwiej i szybciej sobie rozdacie te 34 punkty.
 

Ostatnio edytowane przez Buka : 06-05-2008 o 17:48.
Buka jest offline  
Stary 06-05-2008, 15:29   #5
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Trzy tygodnie to 25 maj. Jeśli tak, to może też spróbuję. Wprawdzie standardowych horrorów nie trawię / nie cierpię / nie lubię etc., ale dałaś do zrozumienia, że Twoja sesja to będzie znacznie różnorodniejszy klimat oraz szersza fabuła niż standardowa groza. Czy w Twoim zamierzeniu to ma być saga, która będzie się toczyła, dopóki gracze oraz GM będą chcieli, czy też planujesz to jako konkretną przygodę?
 
Kelly jest offline  
Stary 06-05-2008, 15:38   #6
 
ŚLePoX's Avatar
 
Reputacja: 1 ŚLePoX nie jest za bardzo znanyŚLePoX nie jest za bardzo znanyŚLePoX nie jest za bardzo znanyŚLePoX nie jest za bardzo znanyŚLePoX nie jest za bardzo znany
Witam, przyznam się od zaraz i szczerze iż ja również jestem tu "świeżakiem". Zdarzyło mi się dawniej parę razy zagrać na żywo, jednakże nie grałem dotychczas na forum. Zaciekawił mnie ten temat, tak więc już się biorę za uzupełnianie karty. No i mam takie pytanie, mianowicie, udało mi się zdobyć PcProfiler i jest tam możliwość tylko wypełniania szablonu w wersji 3ED&D General Extended. Może i zabrzmi to żałośnie ale chodzi o te wersję? Czy jest to już ta 3.5? (nie daje mi spokoju to General Extended - bo podchodzi mi to wersję rozszerzoną? :P)
 
ŚLePoX jest offline  
Stary 06-05-2008, 17:26   #7
Wiedźma
 
Buka's Avatar
 
Reputacja: 1 Buka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputację
Oj jak miło, 4 ewentualnych graczy

Kelly, jeśli będziecie chcieli i będzie nam się aż tak dobrze grało możemy z tego zrobić kampanię, ja problemu nie widzę! (a nawet skromnie sobie o tym rozmyślam).

ŚLePoX, PcProfiler możliwy do ściągnięcia w zasobach neta jest do wersji 3.0 czyli tej w którą będziemy grać, z tego co wiem do 3.5 nie ma PcP, trafiłeś więc dobrze .

Zapomniałam jednak jeszcze o czymś w rekrutacji .

Punkty wytrzymałości (pw). Za pierwszy poziom macie max z kości+premia z budowy, następne poziomy to połowa z kości+premia z budowy(lub ewentualna kara z tego atrybutu).

Przykład: Kapłan ma k8 więc na 1 poziomie 8pw+premia z budowy, na każdym następnym 4pw+premia z budowy.

Na otrzymane pw odpowiedziałam, rzuciłam nawet jedno gratis więcej do mm181. Jeśli można piszcie też tutaj kto kim by zagrał (rasa/klasa).
 

Ostatnio edytowane przez Buka : 06-05-2008 o 17:49.
Buka jest offline  
Stary 06-05-2008, 18:24   #8
 
ŚLePoX's Avatar
 
Reputacja: 1 ŚLePoX nie jest za bardzo znanyŚLePoX nie jest za bardzo znanyŚLePoX nie jest za bardzo znanyŚLePoX nie jest za bardzo znanyŚLePoX nie jest za bardzo znany
Dzięki za szybką odpowiedź
Jeśli chodzi o postać to wybrałem Pół-elfa, Łowca/Łotrzyk Mam już nawet parę pomysłów na jego historię. Tylko właśnie tu mi się mały problem pojawił: Łowca ma k10, a łotrzyk k6. No i pytanie (może znów zabrzmi to laicko hehe): mianowicie, jeżeli mój łowca od 6 poziomu jest łotrzykiem, to czy doliczyć mu 6 punktów wytrzymałości (jako te k6 jak łotrzykowi na 1 poziomie + bonus za budowę) czy też tylko 3 jako te połowę + ten bonus?
No i dodatkowe pytanie, czy ma ktoś jakiś link bądź materiały na temat szczegółowych statystyk broni i pancerzy? Chodzi mi tu o wagę, typ itd. Bo mam w tym spore braki niestety
 
ŚLePoX jest offline  
Stary 06-05-2008, 18:48   #9
 
Empress's Avatar
 
Reputacja: 1 Empress jest godny podziwuEmpress jest godny podziwuEmpress jest godny podziwuEmpress jest godny podziwuEmpress jest godny podziwuEmpress jest godny podziwuEmpress jest godny podziwuEmpress jest godny podziwuEmpress jest godny podziwuEmpress jest godny podziwuEmpress jest godny podziwu
Mimo, że nie gram, pozwolę sobie pomóc.

-Jeżeli twój bohater wygląda tak: Łowca 5/ Łotrzyk 3, przez pierwsze pięć poziomów będziesz otrzymywał k10, to znaczy, że na pierwszym otrzymasz 10PW+ modyfikator z budowy, następnie (według zaleceń MG) 5+ modyfikator z budowy i tak do momentu wejścia na pierwszy poziom łotrzyka, gdzie będziesz otrzymywał 3+ modyfikator z budowy. Mam nadzieję, że zbytnio nie zagmatwałam sprawy, bo kiedy teraz patrzę na to co spisałam, wygląda kosmicznie ...

- Odnośnie drugiej sprawy wysłałam Ci pomoc na PW .
 

Ostatnio edytowane przez Empress : 06-05-2008 o 19:04.
Empress jest offline  
Stary 06-05-2008, 19:50   #10
 
Sinthael's Avatar
 
Reputacja: 1 Sinthael ma wspaniałą przyszłośćSinthael ma wspaniałą przyszłośćSinthael ma wspaniałą przyszłośćSinthael ma wspaniałą przyszłośćSinthael ma wspaniałą przyszłośćSinthael ma wspaniałą przyszłośćSinthael ma wspaniałą przyszłośćSinthael ma wspaniałą przyszłośćSinthael ma wspaniałą przyszłośćSinthael ma wspaniałą przyszłośćSinthael ma wspaniałą przyszłość
Jeśli będą jeszcze jakieś wolne miejsca to też się zgłaszam Kartę wyślę na wieczór.
 
Sinthael jest offline  
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:49.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172