Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > DnD i systemy d20
Zarejestruj się Użytkownicy

DnD i systemy d20 20 broni wykuli krasnoludzcy kowale, 20 pieśni wyśpiewali elficcy bardowie, 20 twierdz zbudowali ludzcy budowniczowie. 20 bohaterów z różnych planów spotkało się w imię Jedności Multiuniversum i 20 rozeszło we wszystkie światy.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-12-2011, 23:48   #1
 
Aiko's Avatar
 
[Q] Karta Postaci D&D 3.5

Mam tylko nadzieję, że tego typu temat nie był poruszany.

Razem z moim partnerem, postanowiliśmy stworzyć edytor kart postaci. Nie w celach zarobkowych, nic z tych rzeczy. Po prostu jest to coś, czego sami potrzebujemy i jakoś, żaden z tego typu programów nas nie zadowala.

Mamy już mniej więcej pomysł jak to będzie działało. Wydaje mi się jednak, że sama karta postaci, czyli jej układ, ilość miejsca na konkretne dane, nie jest zadowalająca. Postanowiłam więc stworzyć grafikę i układ takiej karty całkowicie od podstaw, a jako, że nie grywam wszystkimi klasami, a z D&D nie znam się zbyt długo, chciałam wysłuchać opinii innych.

Czy jest coś, co w klasycznej karcie postaci wam nie odpowiada, co chcielibyście zmienić? Jeśli tak to z chęcią wysłucham wszelkich opinii.
 
Aiko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2011, 23:02   #2
Banned
 
Dla mnie to trochę przypomina wyważanie drzwi otwartych przy pomocy budyniu...

Poważnie. Edytorów znam -naście, jeżeli nie -dziesiąt. Jeżeli chcesz tworzyć kolejny - proszę bardzo. Twój czas, Twoja robota. Tylko po co? Tak naprawdę?

Ciekaw jestem, które edytory testowaliście i co w nich was nie zadowala?


Uważasz, że jest mało miejsca? Ok. Tylko weź pod uwagę, że jak zwiększysz ilość miejsca to coś będziesz musiał wyrzucić lub karta stanie się wielostronnicowa. A nic nie wkurza mnie tak podczas grania jak szukanie jakiejś cyferki na karcie, która może i ma piękne obrazki, ale przy okazji ma 5 stron.

Ponadto - tak się zastanawiam. Piszesz, że nie grywasz wszystkimi klasami i nie znasz się zbyt długo z DnD... To jak chcesz stworzyć edytor postaci? To ma być edytor, który ma zaszytą konkretną wiedzę czy formatka, do której można wpisać cokolwiek?
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-12-2011, 18:44   #3
 
Aiko's Avatar
 
A wiec po kolei odpowiadam.

Możliwe, że nie widziałam wszystkich programów tego typu, po kilku mój komputer nadawał się do formatowania (z uwagi na wirusy) więc się poddałam. Może jest to marnowanie czasu ale robimy to dla przyjemności i dla tego, że lubimy D&D.

Od mechaniki jest mój partner i jego znajomi, oni znają się na tym lepiej i staram się im w paradę nie wchodzić, rozmawiałam już z nimi na temat wyglądu karty postaci i także mieli pewne zastrzeżenia.
np. Całkowicie zmieniłam już pola ataku. I nie chodziło tyle o zwiększenie w nich ilości miejsca co zmianę ich kształtu i kolejności podawanych informacji, ale to ciężko opisać, a ja nie mam jeszcze pliku, który mogłabym pokazać.

Mogłabym tą kartę zrobić tylko z nimi, ale z doświadczenia wiem, że lepiej skonsultować to z większą ilością osób, a tu fanów systemu jest chyba sporo.
 
Aiko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-12-2011, 19:29   #4
Banned
 
Cytat:
Napisał Aiko Zobacz post
Mogłabym tą kartę zrobić tylko z nimi, ale z doświadczenia wiem, że lepiej skonsultować to z większą ilością osób, a tu fanów systemu jest chyba sporo.
I zupełnie szczerze - uważam - tym się skończy. Dlaczego?
Po kilku / kilkunastu latach grania za kartę wystarcza pusta kartka, na którą wpisuje się odpowiednia dane. Zwłaszcza, że dane się zmieniają podczas gry. Po prostu nie chce mi się:
- tracić czasu na wpisywanie danych do komputera;
- drukować co chwilę nowej wersji karty;
- wypełniać stosu niepotrzebnych rubryczek (typu: kolor oczu);
- pozbawiać się możliwości edycji danych w trakcie sesji (bo są wydrukowane, a nie wpisane ołówkiem).

Jeżeli muszę komuś wysłać wersję elektroniczną karty to również prościej mi wypełnić papier i zeskanować czy użyć PCProfilera, niż tłumaczyć, ze właściwie to ta sama karta tylko broń i ataki nie są po prawej na dole tylko po lewej u góry, a statystyki są w pisane w ten ładny obrazek postaci...


Karta postaci może nie jest idealna, ale jest *standardowa*. Biorąc kartę do dowolnego systemu, który znam, wiem gdzie mam szukać konkretnych informacji; nie muszę przed każdym rzutem prześledzić całości, aby znaleźć jedną cyfrę.

Oczywiście - jak ktoś chce - to proszę bardzo. W końcu karta ma być dla gracza, a nie gracz dla karty.
Pomijam już zupełnie kwestię "nieaktualności" systemu 3.5...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-12-2011, 08:57   #5
 
Sayane's Avatar
 
Aschaar, żebyś Ty nie skrytykował czyjegoś pomysłu, to by było dziwne... Aiko pisze wyraźni, że jej ekipa robi kartę głównie dla siebie i dla przyjemności, tylko szuka pomysłów - nad tym, że Tobie jest zbędna nie musisz się rozwodzić przez pół postu, bo dla Ciebie tego nie robią. Sam napisałeś - edytorów jest x do kwadratu, bo każdy tworzy taki, jak mu pasuje. Gdyby każdy myślał o budyniu, ostała by się tylko podstawowa wersja i nic poza tym. Zamiast udowadniać bezsens pomysłu, mógłbyś choćby podać przykłady edytorów, żeby mieli się na czym oprzeć, skoro tyyyle ich znasz jako doświadczony gracz. Kapkę pozytywnego podejścia nie boli.

PS. Ja tam nie podam, bo znam tylko PcP, a i tak rzadko korzystam z kart.
 
Sayane jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-12-2011, 18:27   #6
Banned
 
Droga Sayane, skoro już wywołujesz mnie do tablicy to rozpiszę się trochę szerzej. Czy moje posty są zachętą czy zniechęceniem to sprawa personalnego, a więc subiektywnego odbioru.


Zastanówmy się jednak po kolei. W pierwszym poście pada pytanie:
Cytat:
Czy jest coś, co w klasycznej karcie postaci wam nie odpowiada, co chcielibyście zmienić?
, na które odpowiadam pośrednio i bezpośrednio: NIC. Ponieważ:
Cytat:
Karta postaci może nie jest idealna, ale jest *standardowa*.
i z tym wiąże się kilka spraw, o których pisałem we wcześniejszych postach.


Dalej mamy argument o tym, że:
Cytat:
Mogłabym tą kartę zrobić tylko z nimi
czy:
Cytat:
robimy to dla przyjemności i dla tego, że lubimy D&D
i tutaj się zgadzam, bo jest to argument, z którym ciężko polemizować. Wskazuję jednak, że będzie to właśnie praca dla samej pracy i jeżeli ktoś chce to proszę bardzo.

Pośrednio widać to również po zainteresowaniu tym wątkiem, w którym *na temat* wypowiadam się tylko ja. Jakoś ani inni gracze, ani “opiekun” tego działu nie mieli chęci się wypowiedzieć; być może uważając, że temat lepiej zlać, być może uznając pytanie użytkownika za tak mało istotne, ze szkoda się nim zajmować. O czym sama piszesz, Sayane:
Cytat:
rzadko korzystam z kart
, więc domniemuję, że temat Cię po prostu nie obchodzi, a wypowiedź jest tylko... no właśnie czym? Ładnym rozpoczęciem “flame wars”? Jakim zawoalowanym - nie masz prawa mieć własnego zdania czy nie masz prawa się wypowiadać???


Wracając do tematu - wskazać należy również fakt, iż
Cytat:
Jeśli tak to z chęcią wysłucham wszelkich opinii.
Założenie wydaje się niestety nielogiczne - każdemu w karcie nie pasuje co innego i pogodzenie tych wszystkich zachcianek może się okazać całkowicie niewykonalne. Jeżeli chcemy sie bawić w kolejną wersję karty to robimy to tylko dla siebie i swoich znajomych, którzy podzielają nasz pogląd. A nie dla jakiegokolwiek "ogółu", czy tym bardziej dla mnie.


A, Sayane, kapkę myślenia też przydaje się mieć. Nie wiem czy znasz taką stronę Google? Tam wystarczy wpisać: “dungeons and dragons player card creator” i przejrzeć wyniki. Na polskiej stronie da się znaleźć kilka po polsku - z dwa nawet podlinkowane na pewnym portalu na P. Bo jak zapewne dobrze pani Opiekun wie punkt 8 regulaminu forum może zostać zinterpretowany na kilka sposobów...

O sprawie używania generatorów w ogóle traktuje chociażby ten artykuł znaleziony zupełnie przy okazji na pierwszej stronie wyników google’a.

Do samych generatorów postaci w DnD 3,5 w html’u (bo nie wymagają żadnych instalacji) można informacyjnie podać:

Pathguy's Generator
SourceForge
czy:
obszerniej Tutaj

Bardziej rozbudowane wyszukujemy chociażby tutaj (sprawdzone, działające i bezpieczne):

RPG Library.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-12-2011, 19:45   #7
 
Aiko's Avatar
 
Z obu tych generatorów korzystałam i w mojej skromnej opinii są beznadziejne.

A artykuł chętnie przeczytam, wiec dziękuję.
 
Aiko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-02-2017, 23:21   #8
Ril
 
Ril's Avatar
 
Ta wersja D&D jest jeszcze czasem używana dzięki SRD, więc pomyślałem, że może warto odgrzebać temat.

Dostępne karty i edytory też nie do końca spełniały moje oczekiwania i zachęciło mnie to do zrobienia arkusza w Excelu dla wszystkich klas postaci. Karta zajmuje 2 strony; wygląda trochę topornie, ale liczy wszystko.

Przykład:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/1999381/D001.pdf

Wpisałem ręcznie to, co jest zapisane czerwoną czcionką, a cała reszta wyświetla się automatycznie (ewentualnie wymaga postawienia "x" przy odpowiednim atucie, czarze lub nazwie przedmiotu w dalszych zakładkach). Zapraszam do testowania, jeśli kogoś to zainteresuje.
 
Ril jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2017, 02:12   #9
 
Kawalorn's Avatar
 
Skoro zapraszasz do testowania, to może byś wrzucił arkusz kalkulacyjny, a nie tylko przykładowy .pdf?
A tak poza tym, z pewnością taki arkusz może ułatwiać życie.
 
Kawalorn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2017, 03:33   #10
 
kinkubus's Avatar
 
Ja chętnie przetestuję, to nie będę musiała robić własnego :P

Po tym jak skasowali karty z Myth Weaver, szukałam czegoś na Gdoca do wrzucenia. Dobre wyczucie czasu, Ril
 
kinkubus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:24.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170