Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-08-2014, 23:09   #1
 
ObywatelGranit's Avatar
 
[D&D 3.5 FR] Płatne od ogona

Płatne od ogona


- A więc ustalone, będzie płatne od ogona! - Wielebna Ora, wyraźnie ukontentowana finałem ciągnącej się od trzech kwadransów dyskusji, przyklasnęła.
Starszy Hogan westchnął ciężko, potarł skronie i nie znajdując dalszych argumentów przytaknął. Dla Przesieki nastały ciężkie czasy, a dalsze zaciskanie pasa mogło kosztować ich znacznie więcej niż parę straconych krów. Z drugiej strony zbytnia hojność (czy raczej rozrzutność) z pewnością sprowadzi na nich inne nieszczęścia. Ich niewielka społeczność była bardzo podatna na kaprysy przyrody, a posiadanie chociaż skromnych oszczędności mogło zapewnić przetrwanie w ciężkich chwilach. Mężczyznę zaczęły ogarniać wątpliwości.
- O nie-nie-nie! - duchowna wymachiwała palcem tuż przed jego nosem. Kiedy walczyła o dobro wspólne potrafiła wykrzesać z siebie wiele wigoru: - Wiem co oznacza ta mina! Nie każ nam znowu wysłuchiwać biadolenia starego dusigrosza! Po drugiej stronie piachu złoto nie zda nam się na wiele.
- Ja? Stary?!
- Hogan zaperzył się. Bogowie raczyli wiedzieć ile wiosen przeżyła Wielebna, ale z pewnością krewka starowinka stąpała po tej ziemi znaaaacznie dłużej od niego. Normalnie nie przejąłby się zanadto podobną uwagą, ale ze zdaniem Ory liczono się we wsi. - Toż się przecież zgodziłem! Nikt zdrowy na rozumie nie będzie oszczędzał na bezpieczeństwie. To co udało nam się zaoszczędzić po zeszłorocznych zbiorach idzie na czyszczenie Kniei. KROPKA.
- Niech Wielkiej Matce będą dzięki!
– Ora złożyła ręce jak do modlitwy i wymownie spojrzała w sufit. - A teraz, panowie, zostawiamy Starszego zanim zdąży się rozmyślić. Ma przecież coś ważnego do zrobienia. Żwawo, żwawo! - kobieta zaczęła wyganiać pozostałych mężczyzn zebranych w gospodzie – starszych mieszkańców Przesieki, którym z racji wieku przysługiwało prawo do wzięcia udziału w obradach. Nie bała się o wykonanie dopiero co zatwierdzonego planu - znała Hogana od lat i dobrze wiedziała, że jego skąpstwu dorównywała tylko konsekwentność. Zależało jej jednak na czasie – kto wie, może udałoby się posłać wiadomość do Neverwinter jeszcze dzisiejszego dnia?
- A, i pamiętaj! Dziesięć, nie pięć! - rzuciła zatrzymując się na progu.
- Dziesięć, dziesięć! Głuchy, ani głupi nie jestem.
Hogan zakluczył za nią drzwi od gospody i ruszył na piętro. Z kufra stojącego przy łożu wygrzebał pergaminową kartę. Pogładził ją grzbietem dłoni, czując idealną gładź i delikatność jagnięcej skóry. Pieczołowicie rozłożył ją na biurku, po czym zaczął rozglądać się za pozostałymi przyrządami do pisania. Z kupra wypchanego bażanta wyrwał długie pióro i naostrzył je przy pomocy kozika. Skądś wytrzasnął kałamarz pełen – o dziwo – niewyschniętego atramentu. Zamarł z przygryzionym wąsem, układając w myślach pierwsze słowa ogłoszenia...
Cytat:

Pilnie zatrudnię!!!

Drużynę najemników, awanturników, poszukiwaczy przygód lub wszelkiej maści specjalistów od tępienia koboldów. Płatne 10 sz (dziesięć sztuk złota) od ogona. Przewidziana sowita premia za całkowite pozbycie się gadzin z okolicy Przesieki (nad rzeką Neverwinter). Zaliczek nie udzielam! Zainteresowani niech przybywają do Przesieki i zgłaszają się do gospody.

Starszy Hogan, 12 Mirtul 1372 RD
Ogłoszenie to wpadło wam w oko już czternastego. Znaleźliście je pośród wielu innych obwieszający drewniany słup pośrodku rynku Neverwinter. Niewiele się zastanawiając, zgarnęliście dobytek i czym prędzej ruszyliście w drogę – szlakiem wiodącym w górę rzeki, aż do samego Lasu Neverwinter. Wasze głowy zaprzątała głównie jedna myśl:
Czy na koboldzich ogonach da się wyżyć?

***

Cześć!
Przesieka potrzebuje drużyny poszukiwaczy przygód, którzy pomogą pozbyć się trapiącego ją od pewnego czasu problemu – wysypu koboldów. W tym miejscu pojawiacie się Wy, drodzy gracze. Na ogłoszenie prędko odpowiada Wasza grupa i wyrusza do wspomnianej miejscowości.

Kilka słów...

...o mnie
Gram i prowadzę naprzemian od paru lat. W sesjach PBF mam doświadczenie w głównej mierze jako gracz – w roli MG będzie to mój trzeci występ. Jestem niepoprawnym entuzjastą DeDeków i dobrze dogaduje się z ludźmi, którzy dzielą moje hobby. Najbardziej cenie ciekawie wykreowany świat gry, opowieści pełne wartkiej akcji i spójne, trójwymiorowe postacie.

...o scenariuszu
Przygotowałem scenariusz dla niskopoziomowych postaci, który równie dobrze może stanowić zamkniętą całość, jak i część dłuższej historii. Kontynuacja zależeć będzie od woli przyszłych graczy. W "realu" poprowadziłbym go na dwóch 4-6 godzinnych sesjach; w warunkach PBF potrwa to znacznie dłużej. Kręgosłupem scenariusza jest dungeon crawl, poza tym BG czeka dość sporo walki. Nie przekreśla to jednak szans dla postaci "społecznych", gdyż przynajmniej jedno ważne spotkanie może obejść się bez sięgania po broń, a i poza tym trochę pogadać będzie trzeba. Całość będzie utrzymana w klimatach heroic fantasy.

...o świecie gry
Miejscem akcji jest północ Wybrzeży Mieczy, czyli chyba najbardziej wyeksploatowany pod względem fabularnym skrawek Faerunu. Mimo to, postaram się wykrzesać jeszcze trochę iskier z tej chłodnej krainy. Pojawią się pewne nawiązania do historii Zapomnianych Krain. Jakkolwiek staram się trzymać "kanonicznych" ram, to jednak zastrzegam sobie pewną dozę interpretacji i inwencji własnej.

...o podręcznikach
Bazujemy na podręcznikach głównych + seria Complete + Dungeonscape + PHB 2 + podręczniki settingowe. Przy czym gracze znający wyłącznie podręczniki podstawowe mogą śmiało próbować sił w rekrutacji. Skorzystanie z treści pozostałych podręczników musi zostać odpowiednio uzasadnione. Gramy bez ToB'a, Savage Species czy psioniki.

...o tworzeniu postaci pod kątem mechanicznym
Zaczynamy na pierwszym poziomie, przy czym przewiduję możliwość awansu do trzeciego poziomu doświadczenia. Jeżeli wykażecie się dodatkową inwencją (patrz niżej), możliwe jest rozpoczęcie gry na drugim poziomie. Wybieramy rasy bez dostosowania poziomu. Ewentualnie, można skorzystać z zasady opisanej na 190 str. Przewodnika gracza po Faerunie ("Potężniejsze rasy na 1. poziomie"). Niespotykane powszechnie powinny zostać odpowiednio uzasadnione. Jak wspomniałem przy podręcznikach, gramy bez psioniki, więc siłą rzeczy psioniczne klasy postaci odpadają. Atrybuty wykupujemy na podstawie PointBuy Calculatora za 32 punkty. Najwygodniej byłoby uzupełnić karty na MythWeaverze, ale tak naprawdę jest mi to obojętne – jeżeli wam się chce, możecie podesłać statystyki w formie PW. Optymalizacja w granicach zdrowego rozsądku – przy czym postacie niezoptymializowane, a dobrze odegrane i zaangażowane w grę będą miały fory. Charaktery: neutralny zły, chaotyczny zły i praworządny zły powinien zostać odpowiednio uzasadniony, a w szczególności uwzględniać fakt iż tworzycie drużynę (patrz niżej).

...o historii postaci
Nie oczekuję obszernych biografii, ale z drugiej strony forma biogramu też mi nie odpowiada. Umówmy się na 1 stronę A4. Przy czym historia powinna obowiązkowo obejmować pochodzenie postaci, jej aktualną sytuację i aspiracje/marzenia/motywacje. Tutaj dotykamy kolejnej kwestii: tworzycie drużynę. Zdążyliście się poznać, może powstały jakieś zaczątki przyjaźni i oddania. Po wyborze postaci będziecie musieli uwzględnić ten element w historii. Wiem, idę na skróty, ale znacznie ułatwi to prowadzenie gry w formie PBF.
PREMIA na start
Jeżeli po wyłonieniu postaci dogadacie się i opiszecie wspólnie przeżytą przygodę, zaczynacie na drugim poziomie. Podobnie jak w przypadku historii – nie oczekuje eposu, ale z drugiej strony "Poszliśmy na gobliny." nie wystarczy.

...o terminach i wakatach
Potrzeba 4-6 graczy. Na dosłanie kart postaci wraz z historią macie dwa tygodnie od wrzucenia rekrutki. Jeżeli nie będzie dużego zainteresowania to odpowiednio wydłużę termin (i odwrotnie). Potem wyłonię moim zdaniem najodpowiedniejsze postacie i dostaniecie dodatkowy czas na opisanie wspólnie przeżytej przygody. Jeżeli nie wyjdzie, zaczynamy na 1-szych poziomach, a to w jakich okolicznościach się poznaliście, wymyślę sam.

...o postach i samej rozgrywce
Liczę na wasze wyczucie. Kiedy akcja akurat przyspiesza, piszemy krótkie, treściwe posty. Kiedy mamy spokojniejszą chwilę, możecie śmiało konstruować forumowe potworki, wybebeszać się, przedstawiać przemyślenia postaci, czy stosować retrospekcje. Wiem jednak, że twardy deadline musi występować – tak więc umówmy się na 5 dni na odopwiedź od postu MG.
Wciąż zastanawiam się co z walką, której zgodnie z zapowiedzią nie zabraknie. Pomyślałem, że niekiepskim rozwiązaniem byłaby taka procedura: każdy lakonicznie opisuje działanie swojej postaci w komentarzach do sesji, po czym uwzględniam to w poście zbiorczym, zawierającym rzuty i akcje adwersarzy. W ten sposób mamy 1 post = 1 tura. Pozostawiam tę kwestię otwartą i jestem otwarty na propozycje.
A, gramy bez gdoca. Mam sporo pracy i jestem za bardzo podatny na rpgowe pokusy, by móc pogodzić jedno z drugim. Sesja opiera się w całości na postach i ewentualnych PW. Oczywiście, jeżeli chcecie prowadzić dialogi między swoim postaciami w tej formie – droga wolna.

Na koniec kwestie typowo techniczne: awatary mile widziane, acz niekonieczne; dialogi w postach pisane kursywą; post rozpoczynający się od imienia postaci.

Karty i historię waszych postaci możecie też podesłać na maila:
Marcingw90(at)wp.pl

Chętni? Pytania?
 

Ostatnio edytowane przez ObywatelGranit : 23-08-2014 o 16:23.
ObywatelGranit jest offline  
Stary 23-08-2014, 00:23   #2
 
Cedryk's Avatar
 
Żadnych obostrzeń rasowych?
Czyli wszystkie rasy bez dostosowani poziomu mogą być?
Czyli nie ma możliwości gry pożyteczniejszą rasą na pierwszym poziomie według zasady ze strony 190 Przewodnika gracza po Ferunie, lub też zasadą słabszej wersji potężniejszej rasy W tym samym miejscu.
Czy atuty z podręcznika Magii Ferunu ed pol dopuszczasz wszystkie?
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 23-08-2014 o 00:56.
Cedryk jest offline  
Stary 23-08-2014, 08:07   #3
 
ImperatorK's Avatar
 
Ja mam dwa pytania.

Cytat:
Napisał ObywatelGranit Zobacz post
Gramy bez ToB'a
Można wiedzieć dlaczego?
Cytat:
Optymalizacja w granicach zdrowego rozsądku – przy czym postacie niezoptymalizowane, a dobrze odegrane i zaangażowane w grę będą miały fory.
Co to znaczy?
 
ImperatorK jest offline  
Stary 23-08-2014, 08:38   #4
 
ObywatelGranit's Avatar
 
Cytat:
Żadnych obostrzeń rasowych?
Generalnie tak, z tym że co bardziej wyszukane egzemplarze muszą być dobrze osadzone w świecie gry. Jeżeli taki np.: Sahuagin wyruszy w podróż dlatego, że znudziła mu się woda morska to raczej nie przejdzie
Cytat:
Czyli wszystkie rasy bez dostosowani poziomu mogą być?
Tak. Możecie wybrać sobie coś standardowego, albo i nie (patrz wyżej).
Cytat:
Czyli nie ma możliwości gry pożyteczniejszą rasą na pierwszym poziomie według zasady ze strony 190 Przewodnika gracza po Ferunie, lub też zasadą słabszej wersji potężniejszej rasy W tym samym miejscu.
Wariant "Potężne rasy na 1. poziomie" jest OK. Wariant "Słabsze rasy" mi nie odpowiada, gdyż sztucznie obniża możliwości danych ras.
Cytat:
Czy atuty z podręcznika Magii Ferunu ed pol dopuszczasz wszystkie?
Tak, z tym że należy pamiętać, że to podręcznik do 3 edycji i mogą wystąpić pewne zgrzyty. Np.: "udoskonalone wezwanie" zostało zastąpione przez odpowiedni atut z Podręcznika Gracza do 3.5 edycji. Jeżeli chodzi ci o "automatyczne kontrczarowanie" - to spoko. "Władający magicznym ogniem" powinien zostać uzasadniony zgodnie z podręcznikiem - nie jest to rzecz powszechna w Faerunie.
Cytat:
Można wiedzieć dlaczego?
Jasne. 1 - nigdy dobrze nie poznałem zasad tam opisanych. 2 - uważam, że ten pod za bardzo popycha klasy postaci wojownikowpodobne w stronę swego rodzaju magii.
Cytat:
Co to znaczy?
Odpowiem przykładem: ktoś zrobił postać, nie sięgając do dodatkowych podręczników, powiedzmy z Tier 5 (nieoficjalne progi siły klas postaci). Odgrywa ją jednak bardzo dobrze, jest zaangażowany w rozgrywkę, pomysłowo wykorzystuje te zdolności, którymi dysponuje. W takim przypadku będę miał na to baczenie i z pewnością trochę mu pomogę, rekompensując braki mechaniczne.
Chyba, że chodzi ci o sam zwrot "optymalizacja"? Na wszelki wypadek zaznaczę, że chodzi o wyciśnięcie wszystkich soków z mechaniki, tak abyśmy otrzymali silniejszą niż zazwyczaj postać.
 
ObywatelGranit jest offline  
Stary 23-08-2014, 09:00   #5
 
Cedryk's Avatar
 
Cytat:
Władający magicznym ogniem" powinien zostać uzasadniony zgodnie z podręcznikiem - nie jest to rzecz powszechna w Faerunie.
Owszem jest to zdolność bardzo rzadka lecz nie znaczy, iż nie istnieje, występować może też wśród wszytskich ras. Uzasadnień może być bardzo wiele, od dziedziczenia, poprzez kontakt z przedmiotem magicznym, stworzenie, wolę bogów. Zawsze chciałem zagrać postacią z tym atutem, lecz wymaga ona zgody MG.
Zatem jakie warunki trzeba spełnić aby ją otrzymywać?
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 23-08-2014 o 09:03.
Cedryk jest offline  
Stary 23-08-2014, 10:58   #6
 
ImperatorK's Avatar
 
Cytat:
Napisał ObywatelGranit Zobacz post
Jasne. 1 - nigdy dobrze nie poznałem zasad tam opisanych.
Zrozumiałe. Też nie mam ochoty na czytanie wszystkich podręczników. Jednakże osobiście nie ograniczam graczom podręczników ponieważ to zawsze okazja lub wymówka do tego by poszerzyć swą wiedzę na temat systemu którego używam. Bynajmniej mi to nie zaszkodzi. No i łatwiej jest uczyć się czegoś nowego gdy masz kogoś kto już to zna i może ci pomóc.

Cytat:
2 - uważam, że ten pod za bardzo popycha klasy postaci wojownikow podobne w stronę swego rodzaju magii.
E, ja tam nie mam z tym problemu. Skoro takie rozwiązanie działa (jako-tako)? Pragnę też zaznaczyć że bardzo niewiele z manewrów jest faktycznie magicznych. Jeśli nie lubisz dawać mugolom magicznych zdolności to tylko kwestia zbanowania ich, a "refluffowania" reszty ("fluff" znaczy "fabularny opis mechaniki", "refluff" oznacza zmianę oficjalnego opisu fabularnego z podręcznika na taki jaki ci odpowiada).

Cytat:
Odpowiem przykładem: ktoś zrobił postać, nie sięgając do dodatkowych podręczników, powiedzmy z Tier 5 (nieoficjalne progi siły klas postaci). Odgrywa ją jednak bardzo dobrze, jest zaangażowany w rozgrywkę, pomysłowo wykorzystuje te zdolności, którymi dysponuje. W takim przypadku będę miał na to baczenie i z pewnością trochę mu pomogę, rekompensując braki mechaniczne.
Aha. Rozumiem. W pierwszej chwili tamto zdanie brzmiało tak jakbyś wynagradzał celowe nieoptymalizowanie.
Mógłbyś jeszcze sprecyzować co oznacza "w granicach zdrowego rozsądku"?

Cytat:
Chyba, że chodzi ci o sam zwrot "optymalizacja"? Na wszelki wypadek zaznaczę, że chodzi o wyciśnięcie wszystkich soków z mechaniki, tak abyśmy otrzymali silniejszą niż zazwyczaj postać.
Poprawka. "Optymalizacja" oznacza budowanie postaci tak aby mechanika jaknajlepiej odzwierciedlała wizję gracza dla jej konceptu. Często oznacza to efektywność w pokonywaniu wyzwań, owszem, lecz nie jest do tego ograniczone. Określenie o którym myślisz to "Min/maksing" lub "Powergaming".

Hm. Brak GDoca to duży plus. Wątpię jednak że spodoba ci się mój koncept na postać. A nawet jeśli sam koncept ci będzie odpowiadać, będę się musiał napocić aby go uzasadnić fabularnie. Będzie ciężko. Szkoda też że tak niski poziom. :/ Przynajmniej 3ci byłby idealny. Niski, ale nie za niski.
 

Ostatnio edytowane przez ImperatorK : 23-08-2014 o 11:26.
ImperatorK jest offline  
Stary 23-08-2014, 11:44   #7
 
ObywatelGranit's Avatar
 
Cytat:
Zatem jakie warunki trzeba spełnić aby ją otrzymywać?
Pierwszy wymóg (zgoda MG) potraktuj jako warunkowo spełniony. Od siebie dorzucam jeszcze dwa wymagania:
1. Musisz uwzględnić dysponowanie magicznym ogniem w historii postaci - wyjaśnić, albo chociaż podać domysły, skąd ta unikalna moc dostała się w twoje ręce. Powinno to być wiarygodne uzasadnienie. "Mam tak od maleńkości" nie wystarczy .
2. Musisz uwzględnić ją w czasie odgrywania mając na względzie rzadkość tego zjawiska - np.: poprzez roztropne z niej korzystanie, tak, aby nie ściągnąć na siebie uwagi zazdrosnych, ciekawskich i potężnych istot.

@ImperatorK
Ogólnie odnosząc się do kwestii ToB'a:
Umówmy się tak: jeżeli stworzoną przez siebie postacią przekonasz mnie, że warto dla niej dopuścić ToB'a - zrobię to. Z przyjemnością zmienię zdanie, jeżeli twój adept ścieżki dziewięciu ostrz będzie tego wart . Deal?
Cytat:
Poprawka. "Optymalizacja"(...)
Tak, dokładnie o to zjawisko mi chodziło. Po prostu "optymalizacja" lepiej mi brzmiała od powergaming'u. Jakoś bardziej swojsko.
Cytat:
Hm. Brak GDoca to duży plus.
O tak. Ileż rekrutacji odpuściłem sobie widząc w warunkach wstępnych te internetowe kajdany
Cytat:
Wątpię jednak że spodoba ci się mój koncept na postać. A nawet jeśli sam koncept ci będzie odpowiadać, będę się musiał napocić aby go uzasadnić fabularnie
Spróbuj! Nie jestem DeDekową konserwą, lubię przełamywać konwencje - jeśli ma to ręce i nogi.
Cytat:
Szkoda też że tak niski poziom. :/
Każdy Elminster od czegoś musiał zacząć
 
ObywatelGranit jest offline  
Stary 23-08-2014, 12:04   #8
 
ImperatorK's Avatar
 
Cytat:
Napisał ObywatelGranit Zobacz post
Umówmy się tak: jeżeli stworzoną przez siebie postacią przekonasz mnie, że warto dla niej dopuścić ToB'a - zrobię to. Z przyjemnością zmienię zdanie, jeżeli twój adept ścieżki dziewięciu ostrz będzie tego wart . Deal?
Nie ma potrzeby. Ja się nie sprzeczam, tylko prowadzę konwersację i podaję swoją opinię. Nie jest dla mnie kwestią to abyś ToB dopuścił, bo i tak nie planuję go używać (postać będzie Beguilerem). Bardziej mnie interesował powód niedopuszczenia. Gdyby był głupi albo błędny, darowałbym sobie próbę dołączenia do sesji, gdyż nie byłbym w stanie czerpać przyjemności z grania pod takim DMem. Niektóre tematy są dla mnie ważne i mam co do nich silne opinie. Nie mógłbym znieść faktu że, w moich oczach, DM jest w błędzie, lol. Na szczęście póki co nie widzę w twoich opiniach niczego wystarczającego głupiego czy błędnego by mnie zniechęcić.

Co do konceptu (zarówno mechanicznego jak i fabularnego) - wolisz bym wysłał PW, czy wszystko ci jedno i mogę podać tutaj?

Możliwe że nie zauważyłeś mego pytania, więc powtórzę je ponownie:
Mógłbyś jeszcze sprecyzować co oznacza "w granicach zdrowego rozsądku"?

A, i jeszcze:
Dopuszczasz wady? Jeśli tak to ile?
To samo pytanie odnośnie traitsów.
 

Ostatnio edytowane przez ImperatorK : 23-08-2014 o 12:32.
ImperatorK jest offline  
Stary 23-08-2014, 14:44   #9
 
Zormar's Avatar
 
Wstępnie się zgłaszam, choć muszę przyznać, że po raz kolejny ubolewam nad niemożliwością grania postacią pochodzącą z bardziej ciekawych ras jak np. Azer, czy Duergar. Mimo to postaram się coś z siebie wykrzesać, zwłaszcza, że mam ochotę na D&D.

Edit: Ile mamy złota na ekwipunek?
 

Ostatnio edytowane przez Zormar : 23-08-2014 o 15:46.
Zormar jest offline  
Stary 23-08-2014, 16:07   #10
 
ObywatelGranit's Avatar
 
Cytat:
Co do konceptu (zarówno mechanicznego jak i fabularnego) - wolisz bym wysłał PW, czy wszystko ci jedno i mogę podać tutaj?
Myślę, że lepiej byłoby jednak via PW. Kartę postaci, jak pisałem, możesz uzupełnić na MythWeaverze i podrzucić link, albo wysłać statystyki w tej samej wiadomości. Jeżeli chcesz możesz wszystko udostępnić tutaj; podejrzewam jednak, że będziesz chciał zachować coś dla siebie.
Cytat:
Mógłbyś jeszcze sprecyzować co oznacza "w granicach zdrowego rozsądku"?
Pardon, rzeczywiście przeoczyłem.
Chodzi mi głównie o to, żeby nie tworzyć jakiś super karkołomnych konstrukcji mechaniczno-fabularnych. Szczególnie tyczy się to dobierania klas postaci zupełnie nieuzasadnionych pod względem fabularnym. Podobnie dotyczy to szablonów, zwłaszcza wielokrotnych (półsmok-półogr-czarci-ćwierćwampir - for example ). Poza tym możecie śmiało kombinować; doceniam ciekawe i silne rozwiązania mechaniczne.
Cytat:
Dopuszczasz wady? Jeśli tak to ile?
To samo pytanie odnośnie traitsów.
Zazwyczaj gram bez wad i traitsów. Z tymi drugimi dajmy sobie spokój - kosmetyka, która moim zdaniem niewiele wnosi. Co do wady - tak jak pisałem w pierwszym poście, jeżeli macie uzasadniony powód, żeby jakąś wziąć, to śmiało. Dodatkowy atut zawsze się przyda. Żeby niepowstała nam ekipa niedosłyszących Quasimodów ustalmy limit na 1.

Cytat:
ubolewam nad niemożliwością grania postacią pochodzącą z bardziej ciekawych ras jak np. Azer, czy Duergar.
Dopuszczam możliwość skorzystania z zasady opisanej na stronie 190 Przewodnika Graczy po Faerunie, więc nie wszystko stracone . Zaraz dorzucę to do rekruty.
Cytat:
Ile mamy złota na ekwipunek?
Standardowy zestaw początkowy przewidziany w Podręczniku Gracza (ewentualnie PHB 2). Jeżeli uda się wam rozpocząć na 2 poziomie - 900 sz.
 
ObywatelGranit jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:48.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168