Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-06-2015, 15:18   #1
 
Martinez's Avatar
 
[Autorski | Fantasy (+18)] "Rebelia"


Wybaczcie, ale dykcji to ja nie mam. Natomiast jak pomyślałem sobie, że muszę kolejne stronice zapisywać by wytłumaczyć jaka jest sytuacja, to wolałem machnąć coś. Najwyżej następnym razem zrobię prezentację PP Rekrutacja robiona na szybko, gdyż się zdeklarowałem co do terminu. Niebawem dostarczę więcej informacji.

Witam w pierwszej części kampanii “Rebelia”. Ten króciutki filmik przedstawia mniej więcej obecną sytuację w Nordii, a materiały informacyjne znajdziecie pod tym linkiem.
Będzie to moja pierwsza tego typu przygoda w oparciu o PBF i forum Lastinn. Spodziewam się mnóstwa problemów i ciężkiej pracy - ale i również przyjemnej zabawy.

Typ: Gra Strategiczno-Fabularna
Klimat: Nordycki, zimno, brutalnie, realistycznie

Gracze
Minimalna ilość chętnych, bym rozpoczął przygodę, to 3 osoby. Selekcja graczy odbędzie na podstawie następujących kryteriów:
  • Wiek 18+
  • Doświadczenie i niekaralność
  • Dyspozycyjność (idą wakacje…)
  • Po za powyższymi, zgłoszenia będę rozpatrywał uznaniowo

To gra dla osób zrównoważonych emocjonalnie i posiadających pewien dystans do gier fabularnych. Otwartych i chętnych, lubiących dłubać, kombinować i myśleć. Wybaczających innym błędy i na tyle zdyscyplinowanych by odpisywać w sesji.

Postacie:
Gracze wcielają się w liderów niewielkich oddziałów, rozbitych po klęsce Thørkiell’a i ratujących się ucieczką z Pustkowi Fiørken.
- Można również odgrywać bandy rozsiane po Nordii, które w jakiś sposób były związane z buntem i armią Thørkell’a, rewidujące swoje dalsze plany w oparciu o ostatnie wydarzenia. Trzecią możliwością jest odgrywanie pojedynczych postaci, bez podwładnych - co kto lubi.
- Istnieją dwie Role Szczególne - ich minusem jest duża odpowiedzialność, a plusem, większe zasoby startowe (Aby objąć taką postać, proszę o deklaracje przy zgłoszeniu). Te osoby muszą wytrzymać do końca (swojego lub kampanii ).

Zgłoszenia:
Zgłoszeniem jest przesłanie wypełnionej karty postaci. W tym celu udostępniam formularz do wypełnienia (na stronie o ograniczonym dostępie). Jeśli ktoś chce zajrzeć do podręcznika “Machnika Uniwersalna” to link jest tu (wymagane są umiejętności podane na str.).
Zgłoszenia będą przyjmowane do końca trwania Rekrutacji.

Cele
Postanowiłem Kampanię rozdzielić na części, by łatwiej móc ją zakończyć. Celem gry jest na razie pokonać trudności, zjednoczyć się i opracować plan Rebelii. To takie preludium do kolejnej części. Wszyscy będziemy mieli okazję zobaczyć jak nam się wspólnie gra i czy jest sens to kontynuować.
Jest pełna dowolność realizacji celu. Możecie pobudować sobie dom w górach i zaszyć się tam, żyjąc spokojnie, a możecie rzucić się w działania dywersyjne, zwiady, szpiegowania i cokolwiek Wam tam przyjdzie do głowy.Narzędzia
Każdy Gracz otrzymuje Folder na dysku Googla od MG, gdzie będą wrzucane wszystkie informacje i pomoce. Do zarządzania takimi informacjami (wspólnymi jak i osobistymi) posłuży strona internetowa (wymagane konto Google). Testy, statystyki BN i BG oraz ruchy, wykonywane będą na Roll20 (wymagane konto: Roll20.net). Dyskusja będzie odbywać się tradycyjnie w Komentarzach sesyjnych na LI. Cała opowieść również tradycyjnie - Forum LI - Sesje RPG/ Fantasy.Czas trwania
Pierwszą część kampanii zamierzam zakończyć we Wrześniu (lub po prostu po 3 miesiącach), bez względu na stan, jaki osiągnie gra, co do jej zaawansowania. Kolejna część nie musi rozpoczynać się w tym samym miejscu. Gracze będą mogli popracować nad koncepcją i strategią w międzyczasie i będzie możliwa kompresja czasowa.

Wpisy i tempo
Nie mam uwag co do wpisów. Niech każdy pisze jak lubi i umie. Nie wymagam tutaj postów na określoną liczbę znaków. Zabiegi, typu ilustracje i muzyka nie robią na mnie wrażenia ale nie mam nic przeciwko, póki nie jest to manga/anime albo zdjęcia. Częstotliwość wpisów uzależniona jest od liczby graczy. Jeśli będzie nas dużo, moja tolerancja na brak wpisów będzie większa, natomiast przy liczbie do 5 Graczy powinno być to co 4-5 dni.

Światotworzenie
Gracze mogą wymyślać drobne szczegóły ze świata w przypadku lokacji i innych tego typu rzeczy. W tym celu będzie dostępny dokument, w którym można będzie zapisywać takie pomysły. Np. rodzaj i nazwy karczm w miastach lub nazwy małych osad, roślin leczniczych, potraw czy coś podobnego.

Czas rekrutacji i plan
Rekrutacja potrwa 2 tygodnie. Przez ten czas zgłoszone osoby będą mogły stworzyć sobie postać i zapoznać się ze szczegółami Kampanii. Omówimy też koncepcje i działania. Zrekrutowanym osobom zostanie również udostępniona plansza na Roll20, by Gracze mogli przetestować obsługiwanie tego narzędzia. W dniu zamknięcia Rekrutacji, Gracze zostaną powiadomieni o terminie rozpoczęcia gry.

Na razie to tyle. Jeszcze dorzucę kilka informacji niebawem, a jak coś, to pisaćTrochę na "gwałtu&rety" to publikuję. Jeśli są jakieś błędy - to śmiało - wytykać. Jej treść może nieznacznie ulec zmianie.
 
Martinez jest offline  
Stary 21-06-2015, 16:03   #2
 
Lomir's Avatar
 
Czy wszystko co zawarte jest w rekrutacji (grafiki, filmik, mapa itd.) jest opracowane przez Ciebie jak i cały świat jest wytworem Twojej wyobraźni?

Jeśli tak - to wow, szacunek. Filmik na YT robi wrażenie, grafiki też.

Sama sesja to nie mój klimat, więc zgłaszać się nie będę, ale wygląda profesjonalnie
 
__________________
Może jeszcze kiedyś tu wrócę :)
Lomir jest offline  
Stary 21-06-2015, 16:05   #3
 
Autumm's Avatar
 
Zgłoszenie poszło. A nawet dwa - proszę brać pod uwagę to drugie, bo pierwsze jest mocno niedopracowane (poniósł mnie entuzjazm...). Oczywiście postać w kamieniu wyryta nie jest, wszystkie zmiany chętnie wprowadzę.

Tak oto do buntu dołącza Svali i jego banda psychopatów, których jedynym życiowym celem jest zabijanie Thursów w możliwie najokrutniejszy sposób...w zemście za doznane krzywdy. Ktoś chętny do zaprzyjaźnienia się? :P

Cytat:
Jeśli są jakieś błędy - to śmiało - wytykać.
W formularzu do rekrutacji pisze o pkt. 3 z wytycznymi dot. portretu (a na foro takiego punktu nie ma). Plus nie napisałeś, jakie są role specjalne (prócz tego, że są).

Nie podałeś też, jaka jest forma przyjmowania zgłoszeń - wszyscy, wg. kolejności, wg. widzimisię misia gry?

PS: Przyda się więcej NPCów do wyboru
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 21-06-2015 o 16:09.
Autumm jest offline  
Stary 21-06-2015, 16:15   #4
MTM
 
MTM's Avatar
 
Dokładnie, panie Lomir. Pan Martinez zasługuje na medal już za samo przygotowanie rekrutacji, wliczając wszystkie smaczki audio-wizualne, dostęp do wyczerpujących materiałów oraz wszelkich pomocy. No po prostu majstersztyk!

Ja jednak byłbym zainteresowany wzięciem udziału w Twojej kampanii. Tak się składa, że mam luzy na nowe sesje, w których mógłbym zagrać. I czasu mi nie brakuje, bo w przypadku pracy przez wakacje w kraju lub też za granicą, nie przewiduję odcięcia się na świat on-line
Roll20.net znam, mam tam konto, korzystałem. Nawet próbowałem stworzyć własną przygodę, ale brakowało mi pomysłów Fajny programik, dobrze słyszeć, że masz zamiar go używać.

Tak więc nie rozpisując się już w nieskończoność, zassałem podpięte materiały. Przeczytam, ogarnę i wyślę zgłoszenie, które dobitnie potwierdzi moje zamiary we wzięciu udziału.

Poza tym zachęcam innych do zagrania u Martineza. Może to pierwsza prowadzona przez niego sesja na LastInn, ale tak się składa, że miałem sposobność z nim pograć i jestem w stanie ze szczerego serca przyznać, iż doświadczenia mu nie brakuje. Więc jeśli chcecie się dobrze bawić, podążajcie za mną
 
__________________
"Pulvis et umbra sumus"
MTM jest offline  
Stary 21-06-2015, 16:16   #5
 
Martinez's Avatar
 
Dzięki Autumm
Twoja pierwsza wersja postaci była bardzo fajna. Bo rozumiem, że poszło chyba o umiejętności.
Co do Zasad portretowania - myślę, że jak ktoś już się zainteresuje i wniknie w zasoby - dowie się. No ale żeby nie było:
Portretowanie postaci: Wskazówki

Co do szczególnych ról - są w pakiecie do ściągnięcia.
Już tłumaczę:
Rola 1: Osoba spokrewniona z Thorkiell'em. Obecnie przebywająca ze świtą w Twierdzy Borgefjel (+spore zasoby podkomendnych)
Rola 2: Osoba dysponująca Knarą (rodzaj jednostki wodnej), które powróciła z misją, niestety za późno (+znaczna ilość pieniędzy)
----------------
KRYTERIA
Opisane zostało, że:
- Osoba musi być pełnoletnia
- Musi mieć w miarę dobrą opinię (notki, reputacja)
- Będę wybierał uznaniowo (poczytam wpisy kandydata)
Ponadto:
Karta postaci i elastyczność w tej materii

Kolejność jak i udział w Sondzie nie mają znaczenia.
----------------
Listę Graczy ogłoszę z końcem Rekrutacji. Ale już widzę, że mam 3 co spełnia warunki

PS - dzięki za miłe słowo M3M
 

Ostatnio edytowane przez Martinez : 21-06-2015 o 16:41.
Martinez jest offline  
Stary 21-06-2015, 17:54   #6
 
Clutterbane's Avatar
 
A te Role Szczególne to? e. Już wiem.

Matko Święta, ta rekrutacja jest cudowna. Przed chwilą piłem sahti w dużej ilości i poczułem północne klimaty.
 
__________________
Prowadzę:
- [D&D 5E] Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage (kampania przez Roll20)
Clutterbane jest offline  
Stary 21-06-2015, 18:05   #7
 
Turin Turambar's Avatar
 
Cóż, kryteria doboru graczy MG postawił ostre, ale uczciwe. Biorę się za tworzenie zgłoszenia, zapowiada się świetnie.
 
__________________
Show me again... The power of the darkness... And I'll let nothing stand in our way.
Turin Turambar jest offline  
Stary 21-06-2015, 18:53   #8
 
Autumm's Avatar
 
To jak Cluttie, wchodzisz w to?

Tak jak pisałam w sądzie ;p , jestem chętna ze swoim oddzialikiem terrorystów wejść w skład jakiegoś większego "związku taktycznego" (np. pod dowództwo innego gracza, albo do współpracy z inną grupą). Nie ukrywam, że z kimś będzie mi się grało przyjemniej. A i szanse na przeżycie większe

Oferuję 5 ludzi, którzy nie cofną się przed żadna brudną robotą, umieją się bić, nieobce im jest szeroko rozumiane działanie partyzanckie/mały sabotaż no i mają wybitnego taktyka za dowódcę

Chętnych zapraszam do kontaktu via PW/GG

EDT: MG, jakbyś np. zamieszczał listę graczów/ról/postaci w temacie rekrutki, byłoby miło
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 21-06-2015, 18:54   #9
 
Fyrskar's Avatar
 
Nie no, poległem w starciu z kunsztem, z jakim MG wymyślił ową sesję. Nordyckość i zamysł mnie dobiły, a kości zmieliła mi strona audiowizualna. Biorę się za stworzenie zgłoszenia, w swej naiwności licząc na to, że się dostanę.
 
Fyrskar jest offline  
Stary 21-06-2015, 19:03   #10
 
Clutterbane's Avatar
 
Cytat:
Napisał Autumn
To jak Cluttie, wchodzisz w to?
Podejrzewam, że sesja Martineza byłaby jedną z tych nielicznych, w którą grałbym i grałbym, i grałbym z przyjemnością, ale mój syndrom wiecznego MG pewnie zwycięży i wolny czas pewnie poświęcę na rozwijanie własnej sesji (mamy już dwa megalochy hyhy). Tak czy inaczej kibicuję, bo pomysł i wykonanie zacne i na tle wielu innych rekrutacji niepowtarzalne.
 
__________________
Prowadzę:
- [D&D 5E] Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage (kampania przez Roll20)
Clutterbane jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:19.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172