Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-03-2007, 21:11   #1
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 221 Yaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie coś
[Warhammer 2ed.] Wielka Wojna

Zapraszam do scenariusza zatytułowanego "Wielka Wojna" autorstwa własnego. Chcę wprowadzić tą kampanię do gry, ponieważ dużo nad nią pracowałem, i dyskutowałem na jej temat z wieloma wyjadaczami młotka.

Oto wprowadzenie (częściowo z Cossacks, tłumaczenie własne):

Ciemność zaległa nad Imperium, Stary Świat został zdruzgotany straszliwą wojną. Na polach piętrzą się stosy trupów, na horyzoncie dymią zgliszcza miast, klasztory zostały splądrowane. Wojna pociągnęła za sobą ogromne straty, i przekształciła Stary Świat w pole bitwy. W centrum kataklizmu znalazło się Imperium. Imperium padło na kolana pod ogromnymi potęgami Estalijczyków, Tileańczyków oraz norsmenów wspomaganych przez hordy Chaosu ponownie z Archaonem na ich czele.

1. Podział polityczny podczas gry:
Cały krajobraz gry to przesiąknięte krwią pola bitew, upadłe twierdze oraz cuchnące jaskinie będące domami nekromantów. Imperium jest w stanie otwartej wojny na dwóch frontach. Armia cesarza Karla Franza poniosła druzgocące porażki pod Praag, stolicą podbitego przez Archaona Kisleva. Kilkanaście oddziałów zostało zdziesiątkowanych przez zmasowane ataki Estalijczyków i Tileańczyków. Ostatnia nadzieja w Bretonii.

BLOK A:
Zwaśnione Estalia i Tilea połączyły swe siły w walce przeciwko regularnym siłom Nomadów. Liczne przewroty, kilka sakiewek i kilku wyrafinowanych skrytobójców sprawiło, że Tilea i Estalia zwróciły się przeciwko Imperium. Zjednoczyli swoje miasta-państwa i utworzyli regularne armie.

BLOK B:
Imperium w sytuacji nieznanego dotychczas zagrożenia szybko połączyło swe armie w Nuln, Altdorfie, Middenheim oraz Marienburgu. Kiedy koniec był bliski, niespodziewanie z zachodu nadeszła nieoczekiwana pomoc. Rycerze Graala z Bretonii przyszli na pomoc Imperium. Wielu dzielnych rycerzy poniosło śmierć w walce z Estalijczykami, ale w końcu udało im się przebić do swojej dawnej twierdzy: Tiranium. Odcięli tym samym drogę Estalijczykom do Tilei i Imperium, dając Karlowi Franzowi czas do przygotowań.

BLOK C:
Demony z Archaonem na czele. Ich armia połączona z Norską podąża z północy. Osiem legionów miesiąc temu stanęło u bram Praag. Kislev upadł, a z Morza Szponów nadciągają plugawe istoty zarówno na statkach, jak i spod wody. Z dalekiego południa nadciąga armia Arabii, z chęcią połączenia się z hordą Archaona. Z domeny Chaosu wyłonił się wielki pan demonów, odwieczny wróg Sigmara - Nagash. Wszystkie kulty zaczęły aktywną pracę w marzeniu połączenia się z armią Archaona.

BLOK D:
Wampiry z Konradem von Carsteinem na czele. Z Sylvanii nadciągają legiony nieumarłych. Pokonały wielką armię orków nadciągającą zza Gór Krańca Świata. Konrad von Carstein chce pomścić swojego ojca, Manfreda. Zmienił odwieczną taktykę. Zamiast do Altdorfu, ruszył w kierunku Nuln.


Imperium wstrząsane wewnętrznymi konfliktami oraz licznymi kultami znalazło się w opłakanej sytuacji. Całość podtrzymują zastępy Bretończyków. Armia pod dowództwem Karla Franza ruszyła w kierunku Nuln, jako najliczniejsza. Nuln jest pierwsze na drodze armii Tilei. Hrabina Emmanuelle von Liebowitz, księżna Nuln objęła pozycje w Altdorfie. Middenheim zostało spisane na straty. Liczne oddziały wkrótce zasiliły obronę Marienburga. Tylko setki Ulrykan zostały, by bronić miasta.


2. WYBÓR BLOKU POLITYCZNEGO

Gracze mogą opowiedzieć się za jednym z bloków. Oczywiście Chaos i Wampiry odpada.

Estalia i Tilea:
Gra w ich szeregach to głównie dowodzenie oraz staczanie wielkich bitew, najczęściej gracze muszą brać udział w oblężeniu Tiranium. Nie dopuszczam tutaj berserkera z Norski.
ESTALIA: Tutaj najczęściej bierze się udział w oblężeniu Tiranium. Estalijczycy muszą utorować sobie drogę do Imperium.
TILEA: To bardziej obleganie licznych fortec Imperium, oraz omijanie nawiedzonego lasu Loren. Zaczyna się z niewielkim oddziałem najemników.

Imperium i Bretonia:
BRETONIA: To jest walka w obronie Tiranium, oraz dowodzenie niewielkimi oddziałami partyzantów z zadaniem odcięcia Estalijczykom drogi do Tilei. Preferuję tutaj rycerzy.
IMPERIUM: Bez dowodzenia, działanie z chęcią niszczenia kultów Tzeentcha, Khorna i Nurgla, które najbardziej chcą połączyć się z Archaonem. Po rozwinięciu rozgrywki jest też sporo walki z hordami Chaosu pod Nuln, Altdorfem i Marienburgiem. Zagorzali wyznawcy Ulryka mogą iść też do Middenheim, ale to jest pewna śmierć.

Postacie proszę pisać tutaj. Będzie trochę rzucania kostkami, więc cechy i inne rzeczy obowiązkowo. Zanim napiszecie jakąkolwiek postać, piszcie, w jakim bloku chcecie grać. Zdecyduje większość. Pamiętajcie:

Estalia i Tilea to dowodzenie i obleganie.

Imperium i Bretonia to obrona i działanie w konspiracji.

Ja nie gram. Doświadczenie przyznaję za każde 5 napisanych postów. W zależności od długości postu, ortografii, stylu jego napisania oraz poziomu inteligencji w tym poście ilość doświadczenia będzie rosła. Kiedy osiągniecie rzeczy potrzebne do rozwinięcia postaci piszcie w poście. Postacie zmieniajcie w dziale komentarzy, poprzez nowy post.

W zależności od wybranego bloku, otrzymujecie:

Wybieracie Estalię i Tileę, tracicie język staroświatowy i wiedzę o Imperium, natomiast otrzymujecie język i wiedzę o Estalii lub Tilei, w zależności co wybierzecie.Dostajecie także dowodzenie.
Wybieracie Bretonię, otrzymujecie Bretoński i wiedzę o Bretonii. Tracicie oczywiście język i wiedę o Imperium.
Wybieracie Imperium? Nic nie zmieniacie. Nie dopuszczam tutaj szermierza estalijskiego.
We wszystkich przypadkach odrzucam berserkera z Norski. Profesje muszą być początkowe. Rozwinięcia piszcie w nawiasach (te potrzebne). Ile doświadczenia dostajecie będę pisał w sesji pod koniec postu.

Ilu graczy? 4-6.

EDIT:
Waszym zadaniem jest oczywiście doprowadzenie waszego bloku do ostatecznego zwycięstwa. Np. Estalijczyk ma doprowadzić do pokonania Arabii, Imperium, Bretonii, Chaosu, Wampirów i Kultystów. Oczywiście przeciwne bloki będą wam nieświadomie pomagać, np. Imperium MOŻE pokonać Chaos. To rozwiąże mój rzut kostką przed monitorem :P
 
Yaneks jest offline  
Stary 11-03-2007, 23:56   #2
 
kayas's Avatar
 
Reputacja: 122 kayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znany
ok, jutro późnym popołudniem powędruje do ciebie mezny Kislevczyk - chyba dopuszczalne?
 
kayas jest offline  
Stary 12-03-2007, 00:41   #3
 
Filu's Avatar
 
Reputacja: 0 Filu ma wyłączoną reputację
Ciekawi mnie jak to będzie wyglądać Mam złe doświadczenia w granie podczas wojny - prawie cały czas sieka ,mniej lub bardziej masowa . Ale skoro masz jakiś plan to spróbował bym .
Mam ochote na obrone tego nieszczęsnego Middenheim ale nie postacią podstawową ,tylko już troche rozwiniętą (ale też nie koksem ) ,z tym że była by to pewnie dość krótka rozgrywka ..

Tak czy siak wybrał bym bronienie Imperium ( jak tu nie bronić ) postać - akolita/kapłan (jeśli byś pozwolił na bycie odrazu kapłanem ) Morra
 
__________________
Przepraszam za ewentualne problemy w zrozumieniu mnie , ale po wypadku mam problemy z komunikacją werbalną .
Filu jest offline  
Stary 12-03-2007, 19:44   #4
 
Vimes's Avatar
 
Reputacja: 18 Vimes nie jest za bardzo znanyVimes nie jest za bardzo znanyVimes nie jest za bardzo znanyVimes nie jest za bardzo znanyVimes nie jest za bardzo znanyVimes nie jest za bardzo znany
Zapowiada się ciekawie. Zgłaszam się, a kartę już wysłałem.
 
Vimes jest offline  
Stary 12-03-2007, 19:51   #5
 
Macharius's Avatar
 
Reputacja: 116 Macharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znany
Hmm a dopuścił byś granie wędrownym czarodziejem? Jak nie to też bym zagrał.

Ale mam jedno ale Nagash Czarny to nekromanta a nie chaośnik a jak wiadomo ci się nie lubią więc dlaczego Nagash stanął po stronie Mrocznych Bóstw?
 
Macharius jest offline  
Stary 12-03-2007, 22:02   #6
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 221 Yaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie coś
Okej, dobrze... Przeczytaj dokładnie Dziedzictwo Sigmara i parę innych książek. Tam znajdziesz fragment o tym, że Nagash stał się jednym z demonów.

Profesje najlepiej podstawowe... I piszcie najpierw który blok: Bretonia i Imperium czy Tilea i Estalia? W przypadku Bretonii i Imperium raczej zaawansowane, Tilea i Estalia najlepiej początkowe. Nie dawajcie dalej niż druga profesja. W przypadku Bretonii bonusy do statów dam Rycerzowi, (bonus +10 do SW bo odważniejszy od zwykłych).

W przypadku Tilei nie ma bonusów, ale postacie będą szybciej rozwijane, bo będzie więcej walki.

Aha... Co do bitew. Będzie ich tylko kilka, i nie będą one raczej polegały na sieczce i rzutach kostkami. Będą polegać na tym, że najpierw macie osłabić tyły wroga, a potem od tyłu go zaatakować. To czyni... Intrygę, zagadkę, bo ktoś was szuka itp.


Jest pierwsza postać, mianowicie:

Rasa: Człowiek
Imię: Dieter
Profesja: Uczeń czarodzieja
Wiek: 18
Znak: Gwiazda wieczorna
Wzrost: 176cm
Waga: 67kg
Wygląd: Dieter jest dosyć chudym i wysokim młodzieńcem o długich do połowy pleców, rozpuszczonych, popielatych włosach, które doskonale pasują do jego bladej cery i szarych oczu. Chodzi zazwyczaj ubrany w ciemnoszarą szatę z kapturem, przepasaną ciemną wstęgą.
Cechy:

* WW – 34
* US – 24
* K – 25
* Odp – 38
* Zr – 30
* Int – 37 (+5 [błyskotliwość]) = 42
* SW – 39
* Ogd – 32
* A – 1
* Żyw – 12
* S – 2
* Wt – 3
* Sz – 4
* Mag - 0 (+1) = 1
* PO – 0
* PP – 3

Umiejętności:

* Plotkowanie
* Wiedza (imperium)
* Język (staroświatowy, klasyczny)
* Czytanie i pisanie
* Język tajemny (magiczny)
* Nauka (magia)
* Przeszukiwanie
* Splatanie Magii
* Spostrzegawczość
* Wykrywanie magii

Zdolności:

* oburęczność
* widzenie w ciemnościach
* Błyskotliwość
* Magia prosta (tajemna)
* Zmysł magii

HIstoria: A więc chcecie, abym opowiedział wam moją historię? A więc dobrze... Przez kilka pierwszych lat mego życia, nic innego poza pomaganiem rodzinie w roli żem nie robił. Tak żyłem z piętanście roków chyba, w spokoju, choć niezbyt bogato. Co tu dużo mówić, nic ciekawego tam nie działo. Pewnego dnia jednak, kiedym się strasznie zezłościł na Gustava kompana mojego, samą myślą trzy zęby mu wybiłem! I zkończył się mój spokój... Ludzie gadać zaczęli, że ja mutant jestem i na stosie już mnie chcieli nawet spalić - com się wtedy strachu najadł, to mnie tylko wiadomo... Szczęście żem miał jednak, że mnie Pan mój wtedy uratował i do kolegium przygarnął. Ha no przygarnął mnie więc i jestem i nauki pobieram... I oto ci cała moja historia, a i tak iść muszę w labolatrium posprzątać...

Ekwipunek:

* Wyposarzenie początkowe (koc, sztućce, ubranie itd.)
* Sztylet za pasem
* Miecz
* Kij
* Plecak
* Księga zaklęć


Tylko historia troche za bardzo... Krasnoludzka :P
 

Ostatnio edytowane przez Yaneks : 12-03-2007 o 22:51.
Yaneks jest offline  
Stary 14-03-2007, 21:33   #7
 
Macharius's Avatar
 
Reputacja: 116 Macharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znany
W Dziedzictwie Sigmara nic o tym nie ma, podaj mi pozycję w których pisze że Nagash jest demonem. W 5 ed battla był jeszcze liczem
 
Macharius jest offline  
Stary 14-03-2007, 23:10   #8
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 221 Yaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie coś
Omg... Człowieku, nie kwestionuj cudzej wiedzy bez posiadania własnej >.< Jestem ABSOLUTNIE pewien, że Nagash jest demonem... Przeczytaj więcej niż masz w książkach (internet służy), a na pewno to znajdziesz >.< I nie piszmy o tym tutaj, ponieważ jest to rekrutacja.
 
Yaneks jest offline  
Stary 15-03-2007, 00:14   #9
 
Obuch's Avatar
 
Reputacja: 0 Obuch nie jest za bardzo znany
Kartę postaci wysłać mam prywatną wiadomością czy od razu na forum??
 
Obuch jest offline  
Stary 15-03-2007, 16:16   #10
 
Macharius's Avatar
 
Reputacja: 116 Macharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znanyMacharius wkrótce będzie znany
Skąd wiesz że nie posiadam własnej? Lektura wszystkich podręczników do WFRP 1 ed. 2 ed i armybooków to 5 ed. 6ed. i 7 ed. to brak wiedzy? No to fajnie, w takim razie nie mamy znawców Warhammera w Polsce wogóle. Akurat książkami powinno się sugerować bo w książkach jest to co pisze Games Workshop i jego firmy a oni chyba się najbardziej znają na Warhammerze co? A w Internecie właśnie jest pełno głupot (jak choćby gwiezdna wojna Pradawnych z Chaosem a planetka WFRP do zaplecze bezpieczeństwa).
 
Macharius jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:37.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166