Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Warhammer > Komentarze do sesji RPG - Warhammer
Zarejestruj się Użytkownicy


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-08-2023, 18:12   #1
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
12 snotlingów zbudziło się ze snu - komentarze

Witam wszystkich w komentarzach do sesji snotlingocentrycznej.
Parę technikaliów.

Lista dostępnych snotów:
 1. Przykurcz (Pliman) - poszukiwacz złota
 2. Trartex (Elenorsar) - złodziej włamywacz
 3. Tfardy (Stalowy) - piłka do snotballa
 4. [NPC] Gobelin (Brilchan) - cyrkowiec trubadur - uszczelony przez goblina
 5. [NPC] Snarlack Zielona Łodyga (Anatem44) - aptekarz - zabity przez barda Kaspara Weitza
 6. Yb (BG) - kuchcik
 7. NPC Glut wykrwawił siem pomimo wysiłków Snara
 8. NPC Chwost Pogromca Gryfonów - zabity przez druida Szare Futro
 9. NPC Dymek vel Yoda, Mistrz Sztuk Walki - zginoł od pułapki, którom z premedytacjom uruchomił Trartex
 10. NPC Pluj, odnalazł pułapkem, której nie potrafił znaleźć Trartex
 11. NPC, zasztyletowany przez Trartexa
 12. NPC, ukamieniowany przez Przykurcza
 13. Czmych (Marrrt) - przepatrywacz (snot bonusowy!)

To jest sesja testująca scenariusz! Może być niezrównoważona.

PVP: absolutny brak!
Snotlingi... jak podaje podręcznik do pierwszej edycji: „... są najmniejszą z ras goblinoidalnych. (...) Członkowie społeczności rozpoznają się nawzajem po zapachu i snotlingi zadają sobie dużo trudu, aby utrzymać właściwy odór. Istoty te są bardzo towarzyskie i zawsze zjawiają się w dużej liczbie; nienawidzą samotności. (...) nic nie wytwarzają i wolą kraść i przerabiać dobra innych ras. Dlatego też noszą często bardzo prymitywne ubrania - zwykłe opaski biodrowe i szmaty. Snotlingi atakują otwarcie tylko wtedy, gdy mają co najmniej dziesięciokrotną przewagę liczebną. W innych przypadkach wolą pozostawać w ukryciu i stosować taktykę „uderz i uciekaj". Ich bronią są przeważnie noże (...) oraz małe włócznie, topory i maczugi. Używają również sieci, a wiele społeczności hoduje dziwaczne i trujące grzyby, z których wytwarzają „broń zarodnikową". W przeciwieństwie do innych ras goblinoidalnych, snotlingi mają charakter neutralny. (...) Posiadają zwierzęcy spryt, który chroni je przed głupotą. (...) są odporne na oddziaływanie pleśni (...) widzą w ciemności na odległość 10 metrów".

To znaczy, że jak rozpoczyna się walka, to każdy kombinuje, jak pokonać wroga. A nie jak uciec albo wepchnąć kosę innemu graczowi! Jeżeli opanuje was strach, to napiszę o tym, i wtedy odgrywacie strach.

Wczucie się w postać: sesja ma być z przymrużeniem oka i humorem. Postarajmy się wspólnie zbudować taki klimat i dobrze się bawić.

Częstotliwość odpisów: odpisujemy do 72h od mojego wpisu. Nie pilnuję waszych terminów. Kto się spóźni, traci kolejkę. Można odpisywać częściej, ale wymóg, aby w międzyczasie ktoś inny coś napisał.

Długość odpisu
: dowolna.

Język polski: ze wzglendu na specyfikem sesji, nie trzeba pisać poprawnom polszczyznom. Aby nadać postom jednolity jenzyk snotliński, zabrania siem używać literek ą i ę - trzeba zamienić je na ich fonetyczny zamiennik. Wprowadza to klimat a nie jest przegienciem jenzykowym. Osoby z problemami ortograficznymi nie będą musiały się martwić

Wygląd postów: proszę stosować justowanie, bez wcięcia. Nie zmieniać czcionki. Nawiązania do innych postaci graczy wytłuszczamy.
- Wypowiedzi oznaczamy myślnikami i piszemy kursywą. Piszemy w 3 osobie liczby pojedynczej, w czasie przeszłym.

Gdoc: bez gdoca, discorda i innych takich. Użycie wątka komentarzy ograniczamy do minimum. Pytania i deklaracje zawieramy w odpowiedni sposób w wątku sesyjnym.

„Pleśniak chciał iść do patyka, co to sterczał ze ściany i popaczyć. Może zobaczy, do czego on je? Tak se myślał, że może trza za niego pociągnąć?" albo „Smrodek pietrał się iść dalej, ale gdyby tak od kamulca do kamulca... to by może i wypaczał, co tam za rogiem korytarza może być, zanim to cuś się na niego rzuci?" albo „Chwast zerknął, czy da radę pobiec do tego leżącego cacka i chwycić za nie, zanim bestyja, co zżarła właśnie Smrodka, skuma, o co biega. Bardzo chciał to coś i może to coś pomoże im ukatrupić stwora? Ale przeca nie będzie dylał, jeżeli nie będzie na to szans. Wtedy to już lepiej ciskać czym popadnie stąd, gdzie stoi. Tu jest bezpieczniej niż tam..."

Żeby w komentarzach nie pisać pytań w stylu „jak jest daleko do...", „czy zdążę dobiec do...", „co widzę?". Zamiast tego w sesji zapisać przemyślenia, czy co tam snotlingi mają, na temat tego, co chcą zrobić.

Staramy się pisać tak, aby czynności nie były dokonane, aby zrobić mi furtkę na ew. nieudane działania czyli „sięgnął po leżący na ziemi miecz” zamiast „podniósł leżący na ziemi miecz”. Bo może nie dać rady go podnieść, miecz może go porazić, może być iluzją, albo ktoś go ubiegnie. Tylko bez przeginania w drugą stronę. Np. „pomyślał, by sięgnąć po miecz” to już będzie trochę przesada. Tak z głową proszę do tego podejść

Mechanika? Gramy na pierwszej edycji Warhammera. Wszystkie rzuty wykonuję ja. Nie podaję ich do wiadomości (wymagałoby to ode mnie dodatkowej pracy kosztem czasu na samą sesję). Wszystkie wasze karty prowadzę ja. Możecie prowadzić je dla siebie we własnym zakresie, ale pierwszeństwo ma to, co mam na komputerze. Dużą wagę będę przykładał do obciążenia postaci (sic!).

Długość sesji: gramy przez 5-6 miesięcy. Jeżeli uda wam się w tym czasie znaleźć wyjście z miejsca, w którym się obudziliście i wrócić do siebie - to odnieśliście sukces!

Awans postaci: mimo tak krótkiego czasu w trakcie sesji przewiduję zdobywanie doświadczenia i rozwój postaci. Snotlingi żyją krótko i intensywnie!


Awatary: wysokość max 300, szerokość dokładnie 200. Wstawiacie sami. Jeżeli ktoś nie potrafi dostosować lub wstawić, to daje znać tutaj w komentarzach.

Uwaga! Trzeba będzie ruszać głową, wszędzie będą rozmieszczone przedmioty, które mogą zwiększyć przeżywalność, ale ich zastosowanie wcale nie będzie oczywiste.

Przeszukiwanie: w poprzedniej sesji gracze bardzo rzadko deklarowali, że chcą coś przeszukać. Efekt był taki, że ominęło ich wiele fajnych przedmiotów oraz niespodzianek (niekoniecznie fajnych). Deklarowanie przeszukania całego pomieszczenia, bez wskazania konkretnego miejsca/przedmiotu będzie rozliczane jako pobieżne przeszukanie całości. Bardziej precyzyjne deklaracje przyniosą więcej znalezisk.

O czymś zapomniałem i chcecie się może zapytać?

Wątek sesyjny ([WH1ed] 12 snotlingów zbudziło się ze snu)

Start sesji: sesja pełną parą ruszy od września. W przyszłym tygodniu jestem częściowo niedostępny. Jeżeli ktoś chce zacząć już pisać w wątku sesyjnym, to nie ma sprawy.

Znamy się: zakładam, że wszystkie snoty znają się nawzajem (część graczy zna się z poprzedniej przygody). Wszyscy żyjecie w krainie snotów rządzonej przez Króla Krowulca. Mogliście do tych snotów dołączyć już po zakończeniu poprzedniej przygody i życ sobie szczęśliwie z dala od gobasów, orkasów, krasnoludów czy ludziów w tym ryju-na-ziemi.

Jeżeli ktoś jednak chciałby być niezwiązany z pozostałymi, to da się to też zrobić, tylko proszę o info w komentarzach.

Kontakt na wypadek, gdyby forum padło, discord gladin.the.dwarf. Możecie dodać mnie od razu do znajomych.

W wątku sesji, jeżeli klikniecie „Sesja RPG” --> Komentarze, to przeniesie was od razu do tego wątku z komentarzami.
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 08-01-2024 o 08:19.
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-08-2023, 07:01   #2
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Koniec kolejki 0.

Edytowałem mój wczorajszy wpis sesyjny. Po ponownym przeczytaniu wpisu Stalowego zorientowałem się, że źle sobie w głowie ułożyłem działania - sądziłem, że krzesze iskry bezpośrednio na koc, ale po analizie treści jednak uznałem, że użył hubki.

edit: p.s. więcej przed sobotą nie dam rady napisać, teraz tak krótko, żebyście mieli cokolwiek; od września ruszymy z normalnym tempem kolejek
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 18-10-2023 o 19:41.
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-08-2023, 07:37   #3
 
Elenorsar's Avatar
 
Reputacja: 1 Elenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwu
Ale popędzili. Nastawiony byłem na początek września. Obecnie z czasem u mnie było kiepsko, bo właśnie nowa robotę zacząłem i dużo jeżdżenia i załatwiania. A najgorsze, że w miejscu pracy nie ma zasięgu. Nawet kreseczki. Trzeba będzie wszystko wieczorem ogarniać.

Gladin, postaram się do ciebie wieczorem odezwać, aby kilka kwestii omówić o Trartexie, to co sam pisałeś do mnie na PW.
 
Elenorsar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2023, 20:02   #4
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Koniec kolejki 1.

Ok, mamy wrzesień i zgodnie z zapowiedzią sesja rusza już normalnie. Czas na wasze wpisy do wtorku 2023-09-05 21:00.
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 18-10-2023 o 19:41.
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2023, 22:05   #5
BG
 
BG's Avatar
 
Reputacja: 1 BG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputację
Wiem, że lepiej pisać wszystko w sesji, ale chcę się upewnić, czy moja próba dotarcia do reszta została zauważona
 
BG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2023, 07:11   #6
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
A przepraszam, zapomniałem na mapce Cię przesunąć. Tak, została zauważona
Dotarłeś do niego bez przeszkód, jako snot oświecony (przez Przykurcza tudzież Tfardego)
 
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2023, 21:21   #7
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Koniec kolejki 2.

Termin następnej kolejki piątek 2023-09-08 godzina 22:15.

Przypominam
Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Staramy się pisać tak, aby czynności nie były dokonane, aby zrobić mi furtkę na ew. nieudane działania czyli „sięgnął po leżący na ziemi miecz” zamiast „podniósł leżący na ziemi miecz”. Bo może nie dać rady go podnieść, miecz może go porazić, może być iluzją, albo ktoś go ubiegnie. Tylko bez przeginania w drugą stronę. Np. „pomyślał, by sięgnąć po miecz” to już będzie trochę przesada. Tak z głową proszę do tego podejść
BG przepraszam za zamieszanie z materiałem podłogi. Oryginalnie miała być drewniana, ale w pierwszym poście zrobiłem ją kamienną. Zorientowałem się w błędzie pisząc kolejnego posta. Usunąłem drewno z mapki, a zapomniałem zmodyfikować treści posta. Nie będę już teraz odkręcał. Załóżmy że podłoga jest kamienno-drewniana, ok?

Stalowy - nie pociągnąłem Twojej deklaracji do momentu gaszenia koca, bo nie udało Ci się wykonać wcześniejszych planów (zabrania rzeczy ze stołu). Z drugiej strony uznałem, że koc i tak już się na tyle przypalił, że przestanie pełnić swoją funkcję. A po trzecie to, że się spalił może wam się do czegoś przydać. Albo i nie.
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 18-10-2023 o 19:41.
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2023, 21:36   #8
 
Elenorsar's Avatar
 
Reputacja: 1 Elenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwu
Kurcze, widzę że się spóźniłem. Mam nową robotę i jakoś pomyliły mi się dni byłem pewien, że termin jest do jutra. Gladin deklarację, którą napisałem zmienić, bo pisałem ją nie widząc jeszcze twojego posta?
 
Elenorsar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2023, 10:39   #9
BG
 
BG's Avatar
 
Reputacja: 1 BG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputacjęBG ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Załóżmy że podłoga jest kamienno-drewniana, ok?
Jak najbardziej w porządku
 
BG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2023, 19:21   #10
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Elenorsar - nie musisz edytować.
 
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:39.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172