Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-10-2016, 15:00   #1
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 3793 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
[Swords&Sorcery/Science Fantasy] Miecze, mechanika i magia. Ścieżka awanturnika.Wstęp
Rekrutacja jest płynną kontynuacją tej oto sondy (Miecze, mechanika i magia). Zgłoszenia, które otrzymałem w związku z nią, pozostają w mocy, chyba że ktoś da znać inaczej. Treść rekrutacji w dużej mierze jest kopią treści z sondy, z drobnymi poprawkami, do których skłoniły mnie Wasze uwagi, ponadto dodałem kilka informacji. Zmodyfikowałem też sytuację startową postaci.

W skrócie
 • Klimaty miecza, techniki i magii.
 • Totalna swoboda działania, ograniczona wyłącznie wyobraźnią.
 • Niezbędna własna inicjatywa i dobre pytania, bowiem one dopowiadają i krystalizują świat przedstawiony.
 • Postacie graczy to awanturnicy, którzy wszystko stracili i zaczynają nowe życie.
 • Bezlitosna, śmiertelna mechanika - można zginąć w pierwszej scenie sesji, jeśli tak zawyrokują kości.
 • 100% mechaniki w mechanice (autorska, prosta), rzuty po stronie MG (kwestia dynamiki).
 • Jako odpisy dopuszczalne nawet suche deklaracje.
 • Sesja zasadniczo w wątku sesji, dopuszczalne jakieś dodatkowe rozkminy w komentarzach.
 • Tempo zasadniczo szybkie, ale możliwe drobne przestoje wynikające z życia poza grą.
 • Zgłoszenie w prywatnej wiadomości, szczegóły niżej.

Kliknij w miniaturkę

Świat
Nieznany świat fantasy po jakiejś, bliżej nieokreślonej apokalipsie. Niemal wszechobecna dzicz od czasu do czasu ustępuje punktom światła - większym i względnie bezpiecznym ośrodkom cywilizacji. Ośrodki te bywają połączone niestabilnymi, nielicznymi szlakami handlowymi, które często dopiero powstają, przetarte przez odważnych awanturników, by za chwilę upaść, pochłaniając kilka kolejnych kupieckich karawan. Ustroje poszczególnych punktów świata bywają najróżniejsze - od demokracji po krwawą tyranię i zmieniają się z dnia na dzień na skutek przewrotów. Niewolnictwo w jednym miejscu bywa normą, w innym jest surowo karane. Cywilizacje rodzą się i upadają w niesamowitym tempie.

Uniwersalnym środkiem wymiany są kruszce, ale króluje barter. Poza tym najcenniejsza ze wszystkiego jest informacja, wiedza i specjalistyczne umiejętności. Bezcenne są wieści ze świata, bezcenne są mapy, bezcenne są księgi (zwłaszcza pozostawione przez cywilizacje sprzed apokalipsy). Na sowite wynagrodzenie mogą liczyć przewodnicy, bardzo wysoki status - w co bardziej światłych nie teokratycznych cywilizacjach - mają inżynierowie. Świat jest pełen ruin pozostałych po cywilizacjach sprzed apokalipsy. Ruiny te są łakomym kąskiem dla wszelkiej maści awanturników ze względu na zapomnianą wiedzę, która może się w nich znajdować i inne bogactwa.

Postacie w świecie
Postacie graczy są awanturnikami, którzy wzięli udział w tragicznie przerwanej wyprawie odkrywczo-kupieckiej, kiedy po wypłynięciu na nieznane jezioro ich statek został rozszarpany przez biały szkwał. Teraz bohaterowie muszą przetrwać w nieznanym, nieprzyjaznym środowisku, bowiem gra zaczyna się w na odludnej plaży, gdzie odzyskali przytomność po katastrofie. Jeśli bohaterom uda się przetrwać w dziczy, jeśli dotrą do jakiejś cywilizacji, to mogą rozpocząć nowe życie, zdobywając bogactwo i albo przepuszczając je na hulanki i swawole, albo próbując zbudowania czegoś trwalszego - w zależności od fantazji i potrzeb. Czy zaangażują się życie miejskie, czy raczej wykorzystają pierwszą lepszą okazję, żeby wyruszyć w jakąś mogącą przynieść profity wyprawę, to już zależy tylko od nich i od okoliczności, które zaistnieją w trakcie gry.

Kliknij w miniaturkę

Mechanika
Konflikty będą rozgrywane runda po rundzie - często będę odsłaniał stawki, żeby gracz mógł podejmować świadome decyzje. Mechanika jest dynamiczna i śmiertelna, więc zazwyczaj szybko jest po zawodach a jeśli konflikt się przeciąga, to i tak jest dość ciekawie.

Ilu graczy?
Wielu. Skoro wśród kilku zgłoszeń i opinii nie znalazła się ani jedna osoba chętna na solówkę, i skoro próg wejścia jest niski (zgłoszenie rekrutacyjne, to raczej zabawa, a tworzenie postaci zajmuje niecały kwadrans, przy czym nawet można jej zrobienie pozostawić mnie) to idziemy w drugą skrajność. Natomiast bardzo prawdopodobne jest, że część postaci i tak czeka krótki żywot (muahahaha!).

Współpraca drużynowa
Bohaterowie mogą, ale nie muszą tworzyć klasycznej drużyny, w takim sensie że działają razem - na początek istotne jest tylko to, że się znają (wynika ze wstępu). Natomiast ich drogi mogą się swobodnie schodzić i rozchodzić w zależności od sytuacji. Mogą ze sobą walczyć, mogą współpracować, bez znaczenia.

Tempo, specyfika odpisów...
Odpisy najlepiej w pierwszej osobie. Wiem, że niektórym to przeszkadza, ale takie rozwiązanie wspiera dynamikę i konkretyzuje rozgrywkę a takie właśnie są założenia sesji.

Ważna rzecz: to pytania graczy kreują świat przedstawiony, dlatego szalenie istotne jest zadawanie wielu pytań. Odpis może być samym pytaniem i określeniem celu pytania (np. "Czy w pobliżu znajduje się jakieś okno, bo chcę szybko pozbyć się artefaktu?"). Odpis może też być wręcz pojedynczą linijką dialogową skierowaną do innych postaci.

Takie odpisy nie powodują utraty "kolejki" i może być ich nieskończenie wiele. Znakomite są odpisy, które zawierają warunki ("potrzebuję zrobić to i to, najlepiej w ten sposób, ale jeśli się nie uda, to próbuję tego i tamtego").

Nie wiem, ile będzie czasu na odpis: dopóki będą padały sensowne pytania, dopóki będą tworzone dialogi, dopóty nie będę na siłę pchał kolejki do przodu. Myślę że z czasem wyklarują nam się jakieś ramy, które sobie dookreślimy i których będziemy próbowali się trzymać, ale na ten moment nie ma to sensu. Ważne, żebyś miał czas codziennie, najrzadziej co dwa dni zerknąć do sesji i w razie potrzeby dorzucić coś od siebie. No chyba że zadeklarujesz jednoznacznie swoje działania i nie będziesz miał już nic do dodania, a tymczasem pozostali będą jeszcze męczyć bułę roztrząsając jakieś kwestie, to oczywiście do rozpoczęcia nowej tury masz wolne.

Terminy
Zgłoszenia do 5 listopada (sobota) włącznie. Następnego dnia, czyli 6. w niedzielę, ustalę skład i rozpoczniemy tworzenie postaci. Start sesji planuję na piątek 11 listopada. Dołączenie w późniejszym terminie będzie możliwe, ale wiadomo że obsługa tego typu zgłoszeń będzie miała mniejszy priorytet niż bieżące obowiązki w sesji.

Kliknij w miniaturkę

Pytania rekrutacyjne (odpowiedzi przesłać w prywatnej wiadomości):
 1. Gra solo i/czy w grupie?
 2. Rozdziel 10 pkt między miecze, magię i technikę (chodzi o świat przedstawiony, które aspekty chciałbyś, żeby były bardziej wyeksponowane, a które mniej).
 3. Dodatkowe motywy, które chciałbyś napotkać w świecie przedstawionym.
 4. Motywy, których nie chciałbyś napotkać w świecie przedstawionym.
 5. Jak byś zareagował na poniższe odpisy? Może to być deklaracja, mogą to być pytania, może to być lista warunków. Ważne, żebym zrozumiał, co postać chce osiągnąć, dlaczego o coś pytasz, itd. Odpisy nie są oryginalne i niekoniecznie oddają klimat sesji.
Cytat:
Krasnoludy prowadzą cię do stołu. Przynoszą na półmiskach czystą, zieloną sałatę. Stawiają pucharki. Rozlewasz napój. Kątem oka spostrzegasz, że dwa krasnoludy wychodzą z pokoju wschodnimi drzwiami. Pozostali uśmiechają się. "Nareszcie jakiś kulturalny potwór" - mówią. "Wszyscy tylko wpadają tu, wyrywają główki sałaty i zwiewają. Ale nie mamy im tego za złe. Przynajmniej komuś przyda się nasze warzywko, he, he". Zamyśliłeś się chwilę nad tym "he, he", a tu już gospodarze zaczynają snuć opowieści. Niewielu z nich zapuszczało się kiedykolwiek w dalsze rejony podziemi. Ci, którzy wrócili, mówią, że najstraszniejszą rzeczą którą można spotkać jest ogień. Błąka się też po labiryncie tłusty Smok. Podobno jest bardzo groźny, choć niektórzy powiadają, że jest przekupny. Słuchasz tych opowieści, ale ciągle coś nie daje ci spokoju. Tymczasem krasnoludy patrzą wyczekująco na postawione przed tobą jedzenie i trunki. Co robisz?
Cytat:
Licho u ciebie z kiesą. Ostatnie grosze przepuściłeś na hulanki i swawole. Dopijasz miejscowe szczyny dla niepoznaki zwane piwem, kiedy do karczmy wchodzi poborca podatkowy. Mówi, że płaci 100 sztuk złota i daje zwolnienie podatkowe na 5 lat za udanie się do oddalonej o dzień drogi wieży maga, który zalega z podatkami i przyniesienie zaległego podatku. Jeden z karczemnych gości wstaje i mówi: "Ja się zgłaszam, nie szukaj dalej". Co robisz?
Cytat:
Dżungla, widoczność na kilka kroków, dalej zbita ściana zieleni. Trzaskanie gałęzi zwiastuje, że coś się zbliża, ni to chrząkając, ni to charkocząc. Dzik, guziec, nosorożec? Jesteś uzbrojony w miecz i włócznię, prowadzisz muła obładowanego ekwipunkiem. Muł zaczyna się robić nerwowy. Szacujesz że masz kilka chwil nim to coś wyłoni się zza krzaków. Co robisz?
Kliknij w miniaturkę

Zgłoszenia
Dotychczas otrzymałem 9 kompletnych zgłoszeń. Wszystkie zdają się być "kompatybilne", więc każdy gracz, który je wysłał będzie mógł brać udział w sesji. Tym bardziej, że gotów jestem ogarnąć do 16 postaci.

Pytania? Jacyś chętni szaleńcy?
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala ci powstać po upadku.

Ostatnio edytowane przez dzemeuksis : 05-11-2016 o 09:33.
dzemeuksis jest offline  
Stary 27-10-2016, 15:59   #2
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 20983 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
Ja jestem chętny, jeżeli będę mógł grać pół żartem i pół serio. Stworzyłbym coś na styl Conana. A raczej Cohena Barbarzyńcy za młodu.

I niechaj Mythic RPG dobrze się sprawuje na tej sesji. A pisanie w pierwszej osobie będzie o tyle ciekawe, że będzie symulacją normalnej sesji. Fajno.
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...

Ardel jest offline  
Stary 27-10-2016, 22:25   #3
 
Clutterbane's Avatar
 
Reputacja: 16546 Clutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputację
Cytat:
(jedno pół żartem, pół serio)
Czyżby moje? Mam już odpowiedź na jednego kejsa rozpisaną (tego z dżunglą, bo jestem od jakiegoś czasu w klimacie), pozostały jeszcze dwa. A jestem zdeterminowany, żeby zagrać i dociągnąć to do końca, bo zasady gry mnie bardzo zaciekawiły.
 
__________________
[D&D 5E Basic Rules] Zatraceni Pogromcy (18+) - Poszukiwanie przygód w świecie rzuconym na pastwę potężnych czarodziejów, gdzie dziesiątki chciwych państw nieustannie walczą o ziemię i bogactwa, a którego cudów większość ciężko harujących w polu ludzi nigdy nie odkryje i nie zazna.

Ostatnio edytowane przez Clutterbane : 27-10-2016 o 22:27.
Clutterbane jest offline  
Stary 28-10-2016, 06:34   #4
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 3793 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Nie Twoje Liczyłem tylko takie, które przyszły na PW i zawierały odpowiedź na pięć pytań.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala ci powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline  
Stary 28-10-2016, 07:23   #5
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 20983 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
Sądzę, że dzem może mieć na myśli moje podejście do mulów...
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...

Ardel jest offline  
Stary 28-10-2016, 11:50   #6
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 3793 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Tak, dokładnie. Tymczasem dostałem kolejne zgłoszenie, więc obecnie mam cztery i pół.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala ci powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline  
Stary 28-10-2016, 22:55   #7
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 15973 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Cały czas myślę nad konceptem postaci. Dużo orków i innych mrocznych ras w zgłoszeniach?
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 29-10-2016, 20:51   #8
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 8703 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
Czyżby moje? Mam już odpowiedź na jednego kejsa rozpisaną (tego z dżunglą, bo jestem od jakiegoś czasu w klimacie), pozostały jeszcze dwa. A jestem zdeterminowany, żeby zagrać i dociągnąć to do końca, bo zasady gry mnie bardzo zaciekawiły.
Co to za słowo "kejs"?
Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Cały czas myślę nad konceptem postaci. Dużo orków i innych mrocznych ras w zgłoszeniach?
Twardy wojownik z mieczem. Leśny dziadek o mistycznych zdolnościach. Kapłan bóstwa, o którym nikt nigdy nie słyszał. Żebrak. Bandyta trudniący się gwałtami na zlecenie, a bez zlecenia zresztą też. Kolekcjoner uszu. Były rzecznik rady miejskiej. Półświadek (mędrzec, który coś tam wie, ale nie do końca). Łucznik z oddziału, który został stratowany przez konnice tej samej armii. Bękart kogoś ważnego i martwego. Człowiek, który myli swój lunatyzm z byciem żywym trupem w nocy. Tropiciel, który uwielbia kopać ptactwo, a w szczególności kury. Nocny bombowiec bombardujący o północy - mistrz ładunków wybuchowych z opóźnionym zapłonem. Baletnica pragnąca być mistrzem własnego stylu walki. Czarownik, który podejrzewa, że jest sterowany przez tajemnicze istoty z alternatywnej rzeczywistości, w której jest uważany jedynie za wytwór wyobraźni. Hodowca mułów. Hodowca grzybów i pleśni. Figurant pewnej operacji specjalnej. Elitarny złodziej specjalizujący się w kradzieżach drzwi. Piwosz. Lalkarz. Skryba znający kilka alfabetów, z których co najmniej jeden sam wymyślił. Facet, który myśli, że wszystko jest w porządku. Czarownik-botanik próbujący ożywić drzewa. Mistrz baloniarstwa.
 
Anonim jest offline  
Stary 29-10-2016, 22:11   #9
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 3793 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Zgłoszeń już mam w sumie z siedem, fajno. Zdecydowana większość zdaje się być "kompatybilna" ze stylem nieuchronnie nadciągającej sesji i to jest dobre. Gorzej, że niektóre zgłoszenia ciążą w przeciwnych kierunkach. Przykładowo ktoś chce iść w stronę steampunka, a ktoś inny przeciwnie, jak najdalej od techniki; jeden chce romansów, wątków osobistych, drugi jak najmniej obyczaju, itd. Nie szkodzi, jakoś to pogodzę. Ewentualnie po uściśleniu założeń sesji być może niektórzy zdecydują się wycofać i to też będzie ok. Tymczasem zapraszam niezdecydowanych do zgłaszania się!

Komtur,
Z reguły w zgłoszeniach kwestia postaci nie była jak dotąd poruszana. Jeden entuzjasta nieludzi na pewno będzie. Czy więcej? Trudno w tym momencie orzec.

Anonim
Gejzer pomysłów! Nic, tylko czerpać garściami. Ewidentnie ciążysz ku grotesce. Nie wiem, jak pozostałym, ale mi w sumie pasuje. Ma być szybko, ma być wściekle, to niechaj i będzie wesoło.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala ci powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline  
Stary 29-10-2016, 23:08   #10
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 15973 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Zgłoszenie poszło.

Anonim na ciebie zawsze można liczyć.
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:16.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169