Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Inne > Archiwum sesji z działu Inne
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu Inne Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemach innych (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-11-2014, 11:21   #1
 
Anonim's Avatar
 
Thumbs up Wojny Żywych Trupów 3


Bank
Basen
Biblioteka
Blok mieszkalny - parter
Blok mieszkalny - I piętro
Blok mieszkalny - II piętro
Przychodnia lekarska
Restauracja
SuppaMarket
Park i parter szkoły
Szkoła 1 piętro
Szkoła 2 piętro
Szkoła 3 piętro
Kolejka Podziemna - Wejście
Kolejka Podziemna - Peron

Wyjaśnienie mapy:
- zbliżenie "Park i parter szkoły" dotyczy wyłącznie parteru szkoły, park jest teraz inny
- Tereny poza mapą - nie są istotne dla tej rozgrywki, jakaś magia powstrzymuje was od dostania się tam, pole siłowe i te sprawy. Pole siłowe nie działa natomiast na żywych ludzi, więc mogą wam śmignąć... lub wkroczyć na pole walki. Po śmierci Władcy Żywych Trupów jego zombiaki skierują do najbliższej granicy i znikną z tej gry. Nie widzicie co tam się dzieje ze względu na magiczne zamglenie, ale czasem dobiegają do was dźwięki z tamtych terenów - czasem te dźwięki ostrzegają was przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.
- Podziemia - oprócz kolejki podziemnej są tu również kanały, w odróżnieniu od WŻT1 nie ma tutaj zbyt wielu podziemnych korytarzy. Istnieją natomiast piwnice pod każdym blokiem.
- Blok 5 i 6 mają wejścia od strony parkingu (są lustrzanym odbiciem zbliżenia, które dotyczy idealnie Bloków 1, 2, 3 i 4)
- Mury parku szkolnego, zaplecza SuppaMarket i Cmentarza są grube
- Przystanki PKS to nie są budynki, a tylko wiaty z ławeczką obok których są kioski
- Drzwi do każdego z budynku są wyszczególnione na zbliżeniach, a nie na mapie ogólnej. Uważajcie na to, bo gdy napiszecie tylko "wchodzę do budynku" to może się okazać, że wasz WŻT wpakuje się w kłopoty okrążając budynek.

Różne informacje:
- Odpisujemy codziennie. Odpiszę, gdy wszyscy odpiszą lub wszyscy minus jeden lub do około 20:00 każdego dnia. Jeżeli w danym dniu nie było odpisu to znaczy, że nie mogłem i odpis będzie następnego dnia.
- Nieedytujemy swoich odpisów - w sensie nie dodajemy deklaracji po deklaracji kogoś niżej. Ogólnie odpisujemy raz na odpis, ale jeżeli chcecie z kimś prowadzić dialog to można - WŻT są połączeni w ograniczonym stopniu telepatycznie i mogą gadać ze sobą (to połączenie fabularnie tłumaczy czemu odpisy, oprócz wyjątkowych wyjątków, są jawne). Tajne deklaracje są umożliwione jedynie poprzez niektóre moce i sługi.
- Można zawiązywać tajne sojusze poprzez PW, ale nie liczą się jako sojusze z mechaniki gry - po prostu Hitler i Stalin umawiają się, żeby zniszczyć Polskę, a jak już spotykają się nad Wisłą to zawiązują jawny Sojusz
- Jak coś jest w odpisie, a nie ma w tabelce to liczy się to co w odpisie. Po zwróceniu uwagi dodam adnotację do tabelki. Tabelek nie będę edytował, bo to czasochłonne.
- Żywe Trupy przemieniają ludzi używając do tego zębów lub wzmocnionych paznokci (czasem zwanych szponami, ale wyglądem raczej przypominają paznokcie, ale ich wytrzymałość jest taka jak szponów). Można też ewentualnie przejmować ludzi brutalniej: wpychając im mięso żywych trupów do wnętrzności. Różne moce dodają możliwości przemieniania ludzi spośród których najpopularniejszym jest Myślośmierć ze ścieżki Ponurego Żniwiarza
- Życiostrzykawka - specjalny przedmiot odnawiający prawie całe zdrowie człowieka i śmiertelnie niebezpieczny dla nieumarłych
- Ekwipunek - zawiera istotne przedmioty takie jak broń
- Punkty Nieumarłości - każdy taki to tak jakby jedno życie, obrażenia śmiertelne je zabierają w różnej ilości, czasem obrażenia słabsze mogą odebrać 1 PN. Rozpoczynacie z 5 PN i otrzymujecie 1 PN z każdym poziomem.
- Ubytki - jak wam coś odpadnie z ciała to będzie zaznaczone jako Ubytek
- Ilość przyjaciół - spis towarzyszących wam BN z ich ekwipunkiem i umiejętnościami specjalnymi, ale to się nie przyda bo nikt was nie lubi
- Ilość sług - liczba żywych trupów pod waszą komendą. Pierwsza liczba to ilość sług aktualna, a druga oznacza ilość zdobytych w ogóle. Ta druga liczba jest ważna dla ustalenia poziomów. Jest też coś takiego jak GŻT - Grawitacja Żywych Trupów, która oznacza, że na niższych poziomach wasi słudzy za bardzo nie mogą się od was oddalać - działają w zakresie jednego piętra budynku albo najbliższej okolicy jeśli chodzi o teren na świeżym powietrzu. W dalszej części gry można wysyłać oddziały na różne piętra albo nawet stanąć przed budynkiem i poczekać aż wasi słudzy wyczyszczą go. Ewentualnie jeśli zaszalejecie z poziomami to dałoby się nawet zaatakować dwa budynki na raz na przykład Basen i SuppaMarket.
- Czasem pod ilością sług będą zaznaczone specjalne sługi, jeśli to żywe trupy to wliczają się do ogólnej liczby, a jeśli to coś innego no to nie wliczają się choć to też sługi (w statystykach sługi niezaliczane do liczby oznaczone są jako "+")
- Nie planujcie zbyt daleko swoich kroków, im dalej planujecie tym więcej czasu dajecie przeciwnikom, żeby się przygotować.
- Żywe Trupy w tej grze (wy też, chyba że jakaś moc to zmieni) poruszają się z szybkością zwykłego człowieka. Niestety mają takie same słabe punkty jak ludzie, choć nie wykrwawiają się (przynajmniej dopóki poruszają się).
- Żywe Trupy reagują źle na wodę. To jeden z powodów faktu, że są śmierdzielami. Wpadnięcie do basenu przetapia wasze trupy w nic niewartą maź, a was samych może poważnie poparzyć (lub również zniszczyć jeśli będziecie mieli mało PN).
- Czy wasze postacie mają jakieś zasady moralne jak na przykład nie zabijać dzieci? Jeśli chcecie mogą mieć, ale z autobusu na początku wypakowują się właśnie około 3 poziomy...

Minigry:
Co jakiś czas pojawiać się będą różne osiągnięcia. Zazwyczaj nagrodą będzie poziom, ewentualnie wyjątkowy sługa lub przedmiot. Pierwszej minigry to:
1. Generał Krwi - [odnajdź i uratuj] gdzieś na planszy znajduje się Generał Krwi przeniesiony tu w czasie terrorystycznego, międzywymiarowego ataku Druida Paladyna. Trzeba wydostać go z jego zamknięcia, a wtedy sam użyje portalu pozostawiając wam prezent. No i zdobycie na tym 1 poziom. Nie da się go zrekrutować.
2. Druid Paladyn - [odnajdź i zniszcz] pokonanie go da wam 1 poziom, przebywa niedaleko Generała Krwi. Nie da się go przemienić.
3. Heisenberg - [odnajdź i przemień] ten legendarny twórca niebieskiej mety znajduje się gdzieś na planszy, ale jako że uważa się za geniusza zła to naprawdę dobrze się ukrył. Poznanie jego lokalizacji wymaga zjedzenie mózgów trzech dilerów. Przemienienie go da możliwość produkcji chemikaliów.
4. Przeszłość - [odnajdź i dotknij] na planszy znajdują się przedmioty, po jednym na każdego WŻT, które dotknięte przez konkretnego WŻT wywołają pojawienie się w nim wspomnień, jakkolwiek nie zmienią to podejścia WŻT do niszczenia i zabijania to jednak dotknięcie ich równa się zdobycie 2 poziomów. Inni WŻT rozpoznają przedmioty innych i mogą je zniszczyć lub przehandlować.
5. Ekipa Dutcha Schaefera - [zniszcz] w pewnym momencie na planszy pojawi się ludzka ekipa ratunkowa wyspecjalizowana w walkach z nie takimi kozakami jak wy. Po pokonaniu całej Ekipy za zabicie choć jednego z nich WŻT dostają 1 poziom, a za samego Dutcha Schaefera 3 poziomy.
5. Zło w Potrawce - [przyrządź i zjedz] wrzuć do miski mózgi pięciu złych ludzi, jedno naprawdę małe serce, pięć jajek i sto pięćdziesiąt gramów mąki, szczyptę soli i wszystko to porządnie wymieszaj. W zależności od jakości: WŻT który je zjadł otrzymuje 1, 2 lub 3 poziomy. Przyrządzać można wielokrotnie, ale zjeść tylko raz, bo syci na długi czas.
6. Mein Zombies - [ucharakteryzuj się i ustaw sługi] spraw sobie fryzurę i zarost jak Hitler po czym stwórz wiec poparcia hitlerowskiego ustawiając co najmniej 100 swoich sług, żeby machały sztywno jedno ręką do góry, mile widziane charakterystyczne okrzyki. Za przeprowadzenie tej akcji 2 poziomy.
7. Konwent Fanów Fantastyki - [ucharakteryzuj] po osiagnięciu 10 poziomu niech wszystkie twoje aktualnie nieumarłe sługi są przebrane za postacie z filmów, książek lub/i komiksów. Za przeprowadzenie tej akcji 2 poziomy.

System dyplomacji:
1. Sojusz - zakładając sojusz WŻT pozbywają się możliwości atakowania sojuszników. Sojusz rozpada się w chwili śmierci ostatniego WŻT będącego poza sojuszem lub gdy zostanie tylko jeden WŻT w danym sojuszu. Zdrada sojuszu skutkuje tym, że jeszcze przez turę Zdrajca nie może atakować swoich byłych sojuszników, ale oni mogą atakować jego.
2. Traktat - jest to słabsza wersja sojuszu, którą można zerwać w każdym momencie, a jej jedyną zaletą jest fakt, że słudzy stron traktatu nie będą automatycznie się atakować, gdy znajdą się w pobliżu.
3. Testament - można spisać testament poprzez PW, w którym można przekazać do 5 swoich mocy dowolnemu 1 WŻT po swojej zagładzie LUB do 10 swoich mocy dowolnemu 1 WŻT po swojej zagładzie z szansą 66%, że się uda LUB ponad 10 swoich mocy dowolnemu 1 WŻT po swojej zagładzie z szansą 33%.
4. Handel - jeżeli posiada się Traktat lub Sojusz można pomiędzy sobą handlować. Handel polega na wymianie i można handlować zdobytymi nie za pośrednictwem mocy: Sługami, Ekwipunkiem, Częściami Swojego Ciała (które przyłączają się do ciała kupującego) i Przedmiotami Przeszłości.

Przedmioty specjalne:
Kilka z nich wynika z różnych mocy, ale również większość z was (wszyscy z wyjątkiem Eryka, Eryk był WŻT2, ale nigdy nie będzie miał przedmiotu specjalnego) zaczynacie ze specjalnym i unikatowym przedmiotem, którego później nie da się odzyskać.
1. 4 Gwoździe Lutra - te specjalne gwoździe niegdyś służyły Marcinowi Lutrowi do przybicia swoich żądań, można je wbić w każdą powierzchnię i są niezniszczalne
2. Kosa Mariana - choć niezniszczalna to nie można nią bronić magicznych ataków jak Kosą Ponurego Żniwiarza. Niezastąpiona przy wycinaniu roślin.
3. Podsłuch - jednorazowo: przy spotkaniu sług sojusznika WŻT mogą oni podłożyć niewykrywalny Podsłuch. Można zerwać sojusz podsłuchiwanym WŻT i natychmiast zaatakować. Podsłuch nie jest zaznaczony w ekwipunku Nixona, bo jest tajny, ale wszyscy i tak znają reputację Nixona.
4. Rumcajsowy Pistolet - jednostrzałowiec i zestaw amunicji, strzały z niego przebijają wszystko.
5. Tasak - najnowszej konstrukcji z ceramiki, prawie niezniszczalny, ale nie ma jak go wsadzić sobie do kieszeni bo przetnie każdy materiał ubrania
6. Leżak - dwukrotnego użytku, całoturowy odpoczynek na nim regeneruje wszystkie PN, ale jest bardzo podatny na zniszczenia
7. Galaxy - sztuczna szczęka pozwalająca przegryzać metal
8. Flaga i Cylinder - flagą można machać dodając amerykańskości sługom, a cylinder niegdyś był modnym nakryciem głowy
9. Kubełek KFC - pusty tekturowy kubełek

Marian, Filemon, Lecter, Tomek, Whoeam, Redone, Karolus, Rumcajs, Murzyn:
Stoicie na pomarańczowym trotuarze przed szklanymi, automatycznymi drzwiami wejściowymi na halę Suppa Marketu (czyli prowadzącymi na halę z szafkami), miejscowego sklepu spożywczoprzemysłowego. Powoli budzicie się z jakiegoś letargu. Po wzroku, włącza się wasz słuch i dolatuje do was charakterystyczny dźwięk pisku opon. To furgonetka, która was tu najwyraźniej zostawił wbił się na chodnik, urwał sobie lusterko uderzając o róg basenu, a potem wjechał na ulicę i dalej na północ znikając za granicę... właściwie czego? Mgła Wojenna spowija tamte tereny. Zajściu przyglądało się kilkoro przechodniów znajdujących się przy właśnie otwieranych straganach przy murze parku. Jedna osoba - jakiś dresiarz - o mało zresztą nie został przejechany przez furgonetkę przy samym rogu basenu. Z budynku basenu wybiegł jakiś cieć i zobaczył szkody, przygląda się tam i rozmawia z dresiarze. Nikt z tych ludzi nie zwraca na was uwagi. Tym czasem z boku basenu (wschodni bok) na dużym miejscu parkingowym przy samych chodniku zaparkował tyłem autobus i teraz wypakowuje się z niego chmara dzieciaków. Zwróciliście uwagę, że na parkingu stoi mnóstwo samochodów różnego typu i marki i jakiś cygan próbuje opchnąć piłę łańcuchową jakiemuś dresiarzowi (innemu niż ten, który rozmawia z cieciem, nazwijmy cel marketingowy cygana "Dresiarz2"), który najwyraźniej się waha czy skopać cygana czy kupić piłę i porżnąć brudasa na kawałki. Może to nie są jego myśli, a wasze? Obaj tylko przez chwilę patrzyli na miejsce wypadku zajęci pertrakcjami. A może to diler, od którego cygan próbuje kupić narkotyki wzamian za piłę? Tym czasem samochody z północy wjeżdżają i wyjeżdżają z Mgły Wojennej tak jakby ludzie zupełnie jej nie widzieli. Pomiędzy klombami z drzewami widzicie niewielką okrągłą fontannę, przy której siedzi para nastolatków wpatrzonych w siebie do tego stopnia, że zaczęliście się bać, że to plan tevałenowskiej komedii romantycznej. Z drugiej strony ciężarówka akurat wjechała od strony północnej na teren SuppaMarket. Powoli zamyka się zasuwana brama za nim, ale jeżeli pobiegniecie to zdążycie tam wpaść. Wracając jednak do waszego najbliższego otoczenia - stoicie przy automatycznych przeszklonych drzwiach do SuppaMarket (tych środkowych prowadzących pomiędzy szafy). Jest tam kilkoro klientów. To dopiero początek waszej przygody, a raczej Wojny, która niebawem przetoczy się przez tą spokojną do teraz okolicę. Na początku nikt z was nie może bezpośrednio uszkodzić drugiego. Posiadacie Immunitety do czasu zdobycia 5 sług (wtedy możecie być atakowani przez innych) lub do czasu, aż ktoś zdobędzie 20 sług (wtedy Immunitety znikają dla wszystkich). Oczywiście można popychać, podstawiać nogę i robić różne takie drobne przykrości innym Władcom. Nieczyste zagrywki to standard tej gry, bo nieumarli dżentelmeni to dobre do romansów nastolatków.


Murzyn:
Poziom: 0
Moce:
PN: 5/5
Ekwipunek: Kubełek KFC
Ilość Sług: 0/0
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 09-11-2014 o 12:05.
Anonim jest offline  
Stary 09-11-2014, 12:05   #2
 
Arvelus's Avatar
 
Dzieci, dzieci... hłehłe... słodkie dzieciaczki, hłehłe. Kocham dzieci. Chodźcie do wujka. Wujek da wam cukierki... i różdżkę... i podotyka gdzie nie trzeba. I rączkami i językiem i zębami.
Biegnę do autokaru z szeroko rozłożonymi rękami, jak w finalnych scenach klasycznych romansideł, gdy czas spowalnia aby móc oglądać radosne podskoki.
Przy tym uśmiecham się niemal w ekstazie i jestem jedynym który nie dostrzega jak potwornie pedofilowato to wszystko wygląda.

//Sprint do autokaru. Najlepiej zanim zdążą powyłazić.
Dobrze pamiętam zasady, że wszystko musi zostać zabite własnoręcznie (bądź z bronią, albo poprzez sługi) aby się przemieniło? Chodzi o nauczenie się jazdy autobusem i rozjeżdżaniu wszystkiego co się rusza.
 

Ostatnio edytowane przez Arvelus : 09-11-2014 o 12:08.
Arvelus jest offline  
Stary 09-11-2014, 12:44   #3
 
t0m3ek's Avatar
 
Podkładam nogi i popycham kogo się da samemu uważając na to. Biegnę na stragan po drodze rozglądając się na przejściach przez jezdnię. Celem numer jeden są dresiarz i cygan, najpierw ten który akurat trzyma piłę.
 
t0m3ek jest offline  
Stary 09-11-2014, 14:05   #4
 
Stalowy's Avatar
 
Czym prędzej oddzielam się od grupy WŻT, aby nikt mi tutaj nogi nie podłożył czy co i ruszam w kierunku szkoły. Przy jezdni uważam, aby nie wpaść pod żaden samochód. Po drodze traktuję kosą każdego przeklętego mieszczucha jaki mi się nawinie.
Marian powrócił... strzeżcie się gniewu nieumarłego rolnika!
 
Stalowy jest offline  
Stary 09-11-2014, 14:15   #5
 
Karolczaneq's Avatar
 
- Mięso, mięso, mięso ! Ha ha ha !

Biegnę jak najszybciej do SuppaMarketu, a gdy już tam wejdę to staram się wyłączyć automatyczne drzwi aby odciąć ludzi w środku od drogi ucieczki. Staram się również blokować inne wejścia. Wymachuję tasakiem i staram się przemienić jak najwięcej ludzi na moich sługusów.
 
Karolczaneq jest offline  
Stary 09-11-2014, 14:19   #6
 
MistrzKamil's Avatar
 
Ruszam do wnetrza marketu, pora zrobić zakupy
 
__________________
Pływał raz po morzu kucharz
w rękach praktyk był onana
a załoga się dziwiła
skąd w kawie śmietana
MistrzKamil jest offline  
Stary 09-11-2014, 14:52   #7
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
O, tu jeszcze nie byłem! Szkoda, że nie mam mojego aparatu. Może znajdę coś ciekawego w SuppaMarkecie. Odpychając z całych sił Murzyna i Rumcajsa, bo te łajzy akurat były pod ręką, śmigam w stronę marketu. Tam pewnie będzie dużo ludzi. Po drodze wbijam paznokcie w każdą spotkaną osobę, uśmiechając się do niej przepraszająco.

Let's the game begin!
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline  
Stary 09-11-2014, 15:32   #8
 
Suchoklates's Avatar
 
Warknąłem coś niezrozumiałego w stronę Wczasowicza i pogroziłem mu pięścią, a zaraz potem, odpychając się od Murzyna i uważając na samochody, ruszyłem w stronę parki przy fontannie. Chcę sprawdzić czy (nie)śmierć zdoła ich rozłączyć.
 
Suchoklates jest offline  
Stary 09-11-2014, 16:39   #9
 
Armiel's Avatar
 
Och. Jakże słodkie są całkujące się dzieciaki.

Wydając z siebie przenikliwe "whoeam" pędzę w stronę tych dwóch nastolatków. Gryźć, cmokać, zamieniać. Na razie ta dwójka, a potem się zobaczy.

Po drodze warto popchnąć Rumcajsa pod jakiś samochód.
 
Armiel jest offline  
Stary 09-11-2014, 17:28   #10
 
Iakovich's Avatar
 
Murzyn korzystając z odepchnięć Redona i Rumcajsa biegnie w kierunku, podrąconego dresiarza i ciecia krzycząc -Zapamiętałem numery.
Tak to oni zaczną tworzyć moją potęgę
 
__________________
" Blood blood for the BLOOD GOD"

" Jack ty znowu w mieście?? Księżna już wie??... rok minął i chyba wszyscy zapomnieli już o wieżowcu "
Iakovich jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:46.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172