Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Pozostałe systemy RPG > Science-Fiction
Zarejestruj się Użytkownicy

Science-Fiction Science-Fiction


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-04-2013, 10:02   #21
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 7203 Kelly ma wyłączoną reputację
Pamiętamy, świetny serial, choć film także nakręcono. Akurat zastanawiając się, co napisać następnego mocno rozważałem Firefly. Szereg motywów do wykorzystania podczas sesji sf.
 
Kelly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-04-2013, 15:05   #22
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 7203 Kelly ma wyłączoną reputację
Cherry 2000 to coś pomiędzy postapo oraz science fiction, co wypróbowałem osobiście prowadząc scenariusz oparty na tym filmie. Ogólnie społeczeństwo przyszłości, roboty są tanie, zaś ludzie mieszkają gdzieś wewnątrz jakiegoś super miasta. Poza miastami zaś jest jakaś kicha, gdzie funkcjonują wyłącznie wyrzutki. Główny bohater także posiada takiego robota, właściwie robotkę, która kocha miłością nie tylko platoniczną. Niestety podczas igraszek łazienkowych nieco piany dostało się do wnętrza owego androida paląc układy scalone. Nasz bohater nie padł na duchu. Wymontował pamięć oraz dowiedział się, ze wprawdzie takiego modelu już nie produkują, ale gdzieś poza miastem jest stara fabryczna hala magazynowa, gdzie właśnie jeszcze powinno być trochę starych modeli. Film właśnie opowiada, jak wyprawa się toczyła. Może śmieszny oraz prymitywny, ale przedstawiający dosłownie gorący scenariusz sesyjny wypełniony szeregiem przygód oraz dowcipnych śmiesznostek. Warto obejrzeć właśnie dlatego, oczywiście Melanie Griffith także była wtedy naprawdę ładniutka.

 
Kelly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-04-2013, 20:29   #23
 
Eleanor's Avatar
 
Reputacja: 5041 Eleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputację
"Piąty Element" jeden z moich faworytów jeśli chodzi o klasykę SF. Pewnie nikomu nie trzeba przedstawiać. Cudowna kreacja Oldmana w roli czarnego charakteru. Zabawny, wciągający i po prostu piękny, no ale nikogo to przecież nie dziwi - klasa Luca Bessona jest niepodważalna.Idealna, klasyczna przygoda na sesję: Przypadkowi bohaterowie walczą w obronie dobra przeciw złu i temu zewnętrznemu i temu toczącemu świat od środka.
 
Eleanor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-04-2013, 21:19   #24
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 6478 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
A mi się nie podobał Piąty Element. Za to te filmy mi się podobało. Jednemu z nich dałem 10, pozostałym po 9. Wehikuł Czasu dostał 10. Za mało razy oglądałem podróż na księżyc, żebym mógł dać 10.
Powyższy film to podstawa fantastycznej kinematografii. Jacyś dziwni naukowcy cośtam sobie gadają, potem lecą w kosmos wystrzeli z armaty, brylują na księżycu, z którego po prostu zeskakują - i lądują w morzu. Pełen sukces. Czad. Film ten naucza tego co niektórzy zapominają - że nikogo nie obchodzi super naukowe wytłumaczenie jakichś bzdur - liczy się fantazja! Oryginalność!Tu z kolei jest inaczej. Dwa światy rozdzielone smugą czasu. Można tego użyć na przykład do historii podróżniczych, w których zawsze, nieważne jak "daleko" pójdzie się można w chwile wrócić do swojego domu. Dodatkowo Morlokowie są tak nieziemsko fantastycznymi adwersarzami, że to się aż w głowie nie mieści! Rozwinięto ich co prawda w nowej wersji, ale ta stara ma klimat.To jest trudne do odegrania, ale da radę... co prawda akurat nie w moich sesjach, bo u mnie karty postaci są krótkie, ale... ale gdyby stworzyć naprawdę konkretne karty postaci - ze szczególną rozpiską charakteru i jakich wyborów wybierałaby postać to pewnie by się dało. I to z zachowaniem wolności wyboru, gdyby gracz oczywiście chciał grać trzema wersjami jednej postaci na raz, z których tylko jedną ciągle i z przerwami, gdy dotrzemy do pętli. Ostra jazda dla maksimum 3 graczy.


Świat bez dzieci. Co tu więcej powiedzieć? Niektórym nie chce się żyć, a inni z kolei przeżywają ostatnie dni ludzkości tak jak im się podoba. Policja wciąż działa, ale... no właśnie. To takie specyficzne postapo, w których apokalipsa nastąpiła po cichu...
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 24-04-2013 o 16:34.
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-04-2013, 22:15   #25
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 850 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Z komentów:
Firefly potęgą jest i basta, głównie dlatego, że poszczególne epizody stanowią z grubsza zamkniętą całość, i właściwie można je łatwo przenieść na scenariusz rpg, prosty ale z twistem.

SPOILER ALERT:
Train Job - podejrzana zbieranina szumowin (czyli BG) ma za zadanie ograbić coś rządowego, albo należącego do armii. Żeby było ciekawiej będzie to pociąg/statek whatever. Ale... okazuje się, że tym czymś będzie ładunek leków/szczepionka na paskudnego wirusa i już jest karma choice. A jak graczy złapię moralniak, to ich zleceniodawca (jeszcze bardziej szemrany) da im w kość.

Ariel - gracze muszą zaplanować i przygotować skok na... szpital (znowu leki). Ale przy okazji wyleczyć się z czegoś paskudnego. A do tego jeden z nich jest zdrajcą.
/SPOILER

W Żołnierzach Kosmosu to chyba było bardziej hardcorowo, bo walka z robalami była potrzebna by zostać w ogóle obywatelem, bo inaczej to druga kategoria. No i fajnie pokazana pewna stratyfikacja. Marynarka się gzi na orbicie, gdy piechota na powierzchni pada w pęczkach.

Aelita i Książniczka z Marsa wyglądają fajowo. Znaczy robi wrażenie, że to jakieś straszne starocie, a jednak scenografia jest przyjemnie monumentalna / operowa i właściwie są dobre podstawy dla wyobraźni.

A z innych pozycji:

Parę, które tylko skrawkiem zaliczają się do SF, to trochę jak Incepcja, niby jest w tym jakaś fantastyka, ale i tak wszystko jest snem, więc się nie liczy.

Limitless - nawet fajny film, 3 kiciaki.
Zastosowanie:
W nie tak fantastycznym świecie pojawia się "coś" tworzące homosuperior. W tym wypadku tabletki tworzące pamięć absolutną. Gracze kładą łapy na źródle tego, potrafią to syntezować i... na pewno ktoś będzie chciał im to odebrać. No i co zrobią gracze, czy zachowają dla siebie, czy też upublicznią masom.

Source Code/ Cloud Atlas
Dwa różne filmy, ale wspólny element. Graczy jest niewiele, tylko przeżywają (albo i nie) tę same wydarzenie po kilka razy (jak Dzień Świstaka), za każdym razem paprając coś innego.
Albo są duszami, których ciała umierają, a następnie trafiają do innych hostów, ale już w innych czasach, za każdym razem stają na przeciw siebie, choć jednocześnie są sobie najbardziej znajome.

RepoMen Windykatorzy?
Ograny motyw. Złe korporacje są złe. Tym razem sprzedają ludziom części zamienne i to takie, które się nie psują, ale za horendalne kwoty, które trzeba spłacać ratami. A jak ktoś nie płaci, to wysyłamy windykatorów którzy wytną i odzyskają należność (takie serducho). Dobry film, bo nie sprawia problemów w interpretacji, a jednocześnie jest poczucie, że o czymś.

Sunshine
Znowu świeżynka. Fabuła nie jest istotna (słońce umiera, więc trzeba wysłać w jego stronę statek by strzelić nuklearkę do jego jądra, zaszkodzić nie zaszkodi).
Film można obejrzeć, ze względu na klimacik, przez pierwszą połowę filmu. To jak dużo napięcia może być między załogą, oraz jak wiele trupów może pójść w starciu z samym kosmosem i prostymi błędami. Nie potrzebny jest żaden obcy, wystarczy zwykła próżnia, albo promieniowanie gamma....
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 25-04-2013 o 22:35.
behemot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-05-2013, 20:37   #26
 
Eleanor's Avatar
 
Reputacja: 5041 Eleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputację
Obejrzałam właśnie remaik klasyka z Arnoldem Schwarzeneggerem: Total Recall.


Nie będę dyskutować, która wersja jest lepsza, ciekawsza, albo inaczej bardziej. To przecież temat o tym jak motywy filmowe wykorzystać w sesji.
Motyw mieszania w ludzkiej pamięci jest naprawdę niezły do wykorzystania w sesji. Tylko czy da się to zaadaptować na sesję dla więcej niż jednego gracza?
A może to świetny motyw jako koń trojański MG?
 
Eleanor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-05-2013, 14:41   #27
 
F.leja's Avatar
 
Reputacja: 464 F.leja jest jak niezastąpione światło przewodnieF.leja jest jak niezastąpione światło przewodnieF.leja jest jak niezastąpione światło przewodnieF.leja jest jak niezastąpione światło przewodnieF.leja jest jak niezastąpione światło przewodnieF.leja jest jak niezastąpione światło przewodnieF.leja jest jak niezastąpione światło przewodnieF.leja jest jak niezastąpione światło przewodnieF.leja jest jak niezastąpione światło przewodnieF.leja jest jak niezastąpione światło przewodnieF.leja jest jak niezastąpione światło przewodnie
a ja widziałam Johna Cartera.Standardowe ratowanie planety przed wyznawcami ciemnej strony mocy. Całkiem przyjemne. Całkiem ok. Proste jak konstrukcja cepa i idealne do przeniesienia na scenariusz dla początkujących.
Zwłaszcza moty przeniesienia zwykłego ludzia na obcą planetę, gdzie dysponuje nadludziowymi mocami (zupełnie jak Superman), sprzyja wdrażaniu, moim zdaniem.
Poza tym polecam narrację do zbadania - moim zdaniem idealne (dla tego typu prostego filmidła i prodstej historii) wyważenie motywów dramatycznych i humorystycznych z odpowiednio pokaźną dozą akcji.
 
__________________
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out. ~~ Bill Hicks
F.leja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-05-2013, 23:11   #28
 
Deszatie's Avatar
 
Reputacja: 32046 Deszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputację
To i ja coś dorzucę, a z Fleją się zgadzam co do "Serenity" ;D
Trzy troszkę starsze filmy, ale sporo patentów do wykorzystania w sesjach (bardziej w solówkach). W każdym razie warto obejrzeć dla klimatu.

 
Deszatie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-05-2013, 04:43   #29
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 14621 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Continuum

Nie mam pojęcia, czy jest Wam ten serial znany. Gdzie mieszkam leci od zeszłego roku. Widziałem kilka pierwszych odcinków.

Prosta konwencja skoku w czasie. Rok 2077. Grupa skazańców ucieka podczas egzekucji przenosząc się w czasie do 2012. W ostatniej chwili nim zamknie sie brama, ślad za nimi skacze jeden śledczy – kobieta, przenosząc się na gapę z więźniami. Oni mają swój cel do zrobienia w przeszłości, ona chce ich powstrzymać. Korporacja z jej czasów, która trzęsie pierwszą ligą technologiczną i wszczepami, w 2012 jest dopiero w fazie eksperymentalnej, a dokładniej w studenckim projekcie młodego chłopaka (ojca technologii), informatyka, który dopiero testuje program, który zmieni później świat, przyczyni się do ewolucji technologicznej. Program o dziwo działa i zaczyna się współpraca między nim a policjantką z przyszłości.
Wykorzystać można na kilka sposobów taki pomysł, choć pewnie niezbyt oryginalny. Drużyna może być terrorystami lub śledczymi z 2077, policjantami z 2012 współpracującymi z agentką z przyszłości, etc. Low sci-fi, takie lubię, tak jak fantasy z low magic. Odrobina cybera w naszych czasach z zagadkami lub bliska przyszłość. No i można próbować przenieść się do 2077 i wtedy fajnie jak drużyna jest mieszana, tzn mająca tych z przeszłości i przyszłości działających razem lub przeciw sobie.Moon z 2009, mało znany w USA jak większość europejskich filmów.

Fabuła dosyć łatwa do przejrzenia, ale mimo wszystko film dobrze się oglądało. Klony przecież nigdy nie wychodzą z mody. Mała drużyna mogłaby być budzącymi się „technikami”. Z początku solówka rozwijająca się w kilkuosobowe deja vu.

Motyw podobny do Oblivion, który zresztą właśnie jeszcze chyba leci w kinach. Tylko, że zamiast Księżyca jest Ziemia, zamiast spisku Korporacji jest spisek A.I. a bohaterowie mają okazję nie tyle uratować własne sklonowane tyłki, co „make a difference” w bardziej epicki sposób.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2013, 05:37   #30
 
secutor's Avatar
 
Reputacja: 87 secutor wkrótce będzie znanysecutor wkrótce będzie znanysecutor wkrótce będzie znanysecutor wkrótce będzie znanysecutor wkrótce będzie znanysecutor wkrótce będzie znanysecutor wkrótce będzie znanysecutor wkrótce będzie znanysecutor wkrótce będzie znanysecutor wkrótce będzie znanysecutor wkrótce będzie znany
Moon, jest genialny, potwierdzam.
John`ea Cartera, wlasnie ogladnolem po raz enty.
Bardzo przypomina D&D Athas i Khri Kreen`ow, w ktorych to klimatach napisalem ostatnio opowiadanie.

A co do tematu to:
Polece troche z innej beczki, tak bardziej ogolnikowo i sceptycznie.
1 Problem:
Wiekszosc planet z s-f, czy to seriali, czy to ksiarzek, jest pusta.
Moon np.
Jak to mozna wykorzystac w RPG?
Nie powtarzac tego samego bledu ot, co i wykreowac planete pelna zycia.
2 Problem:
Jak juz sa tam zwierzeta i inteligetna forma zycia, to jest to pustynia i co te zwierzeta tam jedza, piasek?
Jak to wykorzystac?
Wykreowac zwierzeta i jakies jedzenie dla nich.
3 Problem.
Inteligetne formy zycia np. w Avatar sa inne, ALE pozornie, bo tak naprawde jest to tylko analogia na Indian.
Podobnie rzecz sie ma ze zwierzetami.
W Avater, to byly tylko wizualnie zmodyfikowane konie, pumy, nosorozce.
Jak to wykorzystac?
Chyba juz sie domyslacie?
4 Problem:
Wykreowana przez nas ewentualna planeta, ktora jest pelna zycia, posiada rosliny, zwierzeta i inteligetna forme zycia, kora nie jest analogia na indian, arabow z bliskiego wschodu (Diuna) czy inne rejony z planety Ziemia itd. itp. jest trudna do wymyslenia.
5 PRoblem:
MG, po wykreowaniu takowej nie bedzie jej chcial zniszczyc w pierwszej lepszej wojnie pomiedzy inteligetnymi rasami.
Byc moze wtedy w naszym wszechswiecie zapanuje pokoj hehehehe.
Mysle ze to jest spory problem.

Pokoj wydaje sie byc nudny, a wojna wymaga ofiar.
Chyba zgodzicie sie ze mna ze jest to uturdnienie

Dziekuje za uwage i pozdrawiam
secutor.

Milosc jest prawem, ktore chroni.
Nie zniszczysz tego co kochasz.
 
__________________
,,Ruchów na pozór jest wiele, ale tylko nieliczne są możliwe, a każdy kolejny zamyka drogę innym".

Ostatnio edytowane przez secutor : 10-06-2013 o 05:57.
secutor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:50.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169