Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Warhammer
Zarejestruj się Użytkownicy

Sesje RPG - Warhammer Wkrocz w mroczne realia zabobonnego średniowiecza. Wybierz się na morderczą krucjatę na Pustkowia Chaosu, spłoń na stosie lub utoń w blasku imperialnego bóstwa Sigmara. Poznaj dumne elfy i waleczne krasnoludy. Zamieszkaj w Starym Świecie, a umrzesz... młodo.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-05-2017, 10:52   #301
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 70241 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
- Steinhagerowie, Haagenowie i Teugenowie... Warto byłoby poobserwować czy nigdzie nie wychodzą po nocach. W dzień pewnie muszą kupować, sprzedawać, czy co tam kupcy robią. Zresztą, pewnie i przyzywanie demonów w ciemności lepiej wychodzi. Wolfgang, jak to jest? - na głos zastanawiał się szlachcic -Na nocnym śledzeniu nijak się nie wyznaję, tu komendę oddam bardziej kompetentnym ode mnie. Chętnie też odwiedziłbym jutro nie tylko radnego Teugena, ale i Ruggbroderów - nie ma lepszego źródła informacji niż najlepszy przyjaciel albo najgorszy wróg. Z tym, że ten drugi chętniej się nimi dzieli.

Lothar sprawdził daty wpisów, by ustalić chronologię. Czy śmierci wagabundów i żebraków zaczęły się już po przybyciu Johannesa Teugena czy trwały już wcześniej.

Zapytał też Grettę Harbockel o przybycie Johannesa - może wie czy przybył sam (wtedy to pewnie on jest demonologiem) czy z jakimś przyjacielem, albo protegowanym czy mentorem (bo równie dobrze może być pod wpływem innej osoby).
 
__________________
Aktywność ograniczona.
Ostatni: kiedy dacie radę
Hakon, pi0t, Gob1in, Stalowy

Ostatnio edytowane przez hen_cerbin : 29-05-2017 o 12:41.
hen_cerbin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-05-2017, 12:23   #302
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 36867 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Wolfgang był mile zaskoczony sporą ilością tropów zdobytych przez kompanów. Nie zwlekając odwiedzali każde miejsca zaplanowane przez szlachcica.
- Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się że o każdej poże mogą działać. Co trudniejsze rytuały lepiej robić przy różnych koniunkturach gwiazd czy księżycy. Naprzykład noc Hexennacht najwięcej energi daje do rzucania czarów i rytuaów. Wtedy to tacy czarnoksiężnicy są też niby najpotężniejsi.- Odpowiedział Essingowi gdy zbliżali się już do Świątyni Vereny.

W świątyni gdy zobaczył kapłankę uśmiechnął sie z myślą o możliwości siedzenia wśród książek.Gretta była chyba najbardzie pomocną osobą jaką udało im się do tej pory spotkać. Wielka wielka wiedza o mieście i mieszkańcach.

Młody mag swego czasu dużo czasu spędził na wertowaniu ksiąg. Teraz poczół ulgę znajdując się wśród ton papierów wszelkiej maści.
Odrazu zabrał się za poszukiwania wzmianek związanych z Johannesem Teugenem i dość szybko wspólnie z Lotharem odnaleźli kilka informacji o jego bracie. Techler szukał dalej chcąc odnaleść informację co obecna głowa rodu Teugenów robiła w Nuln. Jak długo był w jednym z największych miast Imperium i czy z kimś przybył i czy zaobserwowano jakieś dziwne rzeczy związane z jego przybyciem poza poprawą sytuacji rodziny.
 
Hakon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-05-2017, 14:47   #303
 
Reinhard's Avatar
 
Reputacja: 6766 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
- Wzbudzimy podejrzenia, kręcąc się koło bogatych kupców. W moim fachu , żeby tego uniknąć, staramy się zatrudnić w miejscu, które chcemy obrobić. Może dobrze by było, gdybym poszukał pracy jako sługa w jednym z kupieckich domów? - zapytał swych towarzyszy Szkiełko, gdy mogli bezpiecznie rozmawiać. - Ewentualnie któryś z was, po jednym w każdym domu? Najlepiej na niezbyt eksponowanym stanowisku, żeby nie kusić losu.
 
Reinhard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-05-2017, 14:51   #304
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 82156 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
- Albo się całkowicie mylimy - powiedział - albo też spisek ma znacznie szerszy zakres, niż do tej pory myśleliśmy. A jeśli chodzi o kontakty... Jeżeli mieszkają niedaleko siebie, to mogą się odwiedzać chodząc kanałami albo piwnicami - dodał. - Ja w każdym razie tak bym robił, gdybym miał w planach sekretne spotkania.

* * *

O ile jeszcze świątynie od czasu do czasu cieszyły się zainteresowaniem Axela, o tyle biblioteki stanowiły miejsce, które omijał. Zazwyczaj znajdował inne zajęcia, niż siedzenie i gapienie się na grzbiety książek. No ale skoro inni widzieli w tym jakiś sens, on nie zamierzał stawać okoniem.
Pozostawało cierpliwie czekać, aż kompanom znudzi się wertowanie starych ksiąg, a dopiero potem zabrać się za snucie planów.
 
Kerm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-05-2017, 15:00   #305
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 70241 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
- Świetny pomysł, Leopold - pochwalił Lothar - Pomysł lepszy niż mój. Sługa dowie się też wielu rzeczy od innych służących.
Zastanowił się przez chwilę:
- Ja chyba z Wolfgangiem skupimy się na źródłach pisanych, żadnego z nas nie widzę w roli służącego, zbyt szybko się połapią, że coś tu nie gra. Za to spróbuję jutro odwiedzić dom Rugerbroderów. Każdy lubi posłuchać o grzechach swoich konkurentów, a może i czymś się podzielą? Powinni obserwować konkurentów, i pewnie robią to od lat.
 
__________________
Aktywność ograniczona.
Ostatni: kiedy dacie radę
Hakon, pi0t, Gob1in, Stalowy
hen_cerbin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-05-2017, 10:07   #306
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 36867 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
- Pomysł dobry, ale czy mamy czas? Nie wiadomo na co się szykuje. Może szykować się do jakiegoś rytuału. Że demony umie już przywoływać to na własnej skórze doświadczyliśmy. Podejrzewam, że kwestia czasu gdy będzie chciał coś groźniejszego przywołać lub zwyczajnie nie opanuje demona.- Wolfgang miał minę zamyśloną i z lekka przerażona uświadamiając sobie co taki czarnoksiężnik może zrobić.
- Trzeba go jak najszybciej powstrzymać. Pytanie tylko kto nim jest. Trzeba mi się wydaje od przeszukania biur. Może są jakieś dokumenty o dziwnych dostawach. Skoro to kupiec może rejestr sporządzać. Może gdzieś jest jakiś dokument na zamówienie tego pentagramu czy świec. To byśmy wiedzieli, który z nich jest tym kogo trzeba powstrzymać.- Spojrzał na Szkiełko i Zinggera licząc, że pochwycą pomysł.
- Zawsze może to wyglądać na jakiś rabunek. Pewnie można też trochę złota i innych fantów znaleźć niby w słusznej sprawie tam będąc.- Pochwycił pomysł i starał się zachęcić kompanów.
 
Hakon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-05-2017, 21:34   #307
Warhammer
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 47321 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
Dalsze wertowanie ksiąg nie przyniosło odpowiedzi na pytania, co młodszy Teugen robił w Nuln, ani jak długo tam przebywał. Porównanie dat wpisów o powrocie Johannesa z Nuln z wiadomościami z Gildii Żałobników wyraźnie wskazało, że zgony o których mówił urzędnik miały miejsce już po przybyciu Teugena do Bogenhafen i przejęciu przez niego rodzinnego interesu.

Johannes Teugen wrócił do Bogenhafen przed dwoma laty, a towarzyszył mu i nadal towarzyszy daleki kuzyn, Gideon. Obaj niemal się nie rozstają, będąc niemal jak bracia. Mieszkają też w jednym domu, przy Adel Ring, tam gdzie większość bogaczy ma swoje rezydencje.


Padło na biura Steinhagera. Po pierwsze doskonale wiedzieli, gdzie owo biuro się znajduje. Po drugie znali już nieco rozmieszczenie pomieszczeń w budynku. Jako, że po wyjściu ze Świątyni Vereny było już ciemno, skierowali swoje kroki od razu w kierunku biura.

W porównaniu z poprzednią nocą, Morrslieb stał się jeszcze pełniejszy i większy niż zwykle, jeśli w przypadku tego księżyca można było mówić o jakiejś prawidłowości. Sprawiał wrażenie, jakby był zawieszony tuż nad dachami domów. W momencie, w którym ujrzeli go po raz pierwszy tej nocy, tuż po wyjściu ze świątyni był zielonkawo-żółty, niemal gładki. A gdy zbliżali się do budynku, w którym mieściły się biura kompani Steinhagera, więc niemal piętnaście minut później, na jego obliczu wolno wykwitały ciemniejsze, purpurowe plamy.

Budynek był już pusty i cichy. Okolica wyludniła się. Jedynym problemem był pies, którego ujadanie słychać było przez zamkniętą bramę, oraz z pewnością znajdujący się wewnątrz budynku dozorca. Wszystkie okiennice na parterze budynku były pozamykane, a okna dodatkowo zabezpieczone były kratami. Nieco inaczej miała się sprawa z pomieszczeniami na pietrze - tam nie było krat ani okiennic. Budynek wzniesiony był z cegły, a spoiny pozwalały na wygodne wspięcie się na górę i dosięgnięcie jednego z wystających, kamiennych parapetów.
 
xeper jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2017, 13:52   #308
 
kymil's Avatar
 
Reputacja: 10777 kymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputację
Stali dłuższą chwilę przed kompleksem magazynów. W końcu Zingger splunął znacząco za siebie odganiając Złego.

- Dobra, dosyć mitrężenia. Trzeba najsamprzód ciecia się pozbyć z czujki. Proponuję zacząć hałasować jak pijacy czy inni hulacy. Stróż wyjdzie z budki, żeby nas przepędzić. Wtedy ktoś z nas - wzrokiem znacząco pokazał na Axela - mógłby pomóc mu zasnąć do ranka. I wtedy sobie pomyszkujemy. Świetny plan, nieprawdaż? Chyba, że macie inny. Lepszy?
 
kymil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2017, 14:52   #309
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 82156 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Wiele różnych rzeczy Axel czynił w swym życiu, lecz do tej pory nie należało do nich włamywanie się do cudzych domów, bez względu na to, czy właściciel tego domu był obecny, czy nie.
Teoretycznie wiedział, że w takiej sytuacji przydatna jest latarnia, lina, łom...
I że to trzeba załatwić przed podjęciem próby.

* * *

- Sądzisz, że gdzieś tu będzie stróż? - Spojrzał na Bernhardta. - Na jego miejscu nie opuszczałbym budynku. A w ogóle to bym proponował z jednej strony zrobić zamieszanie, by ściągnąć uwagę ewentualnego stróża, zaś ktoś z drugiej wejdzie i otworzy okno na pierwszym piętrze, a potem nas wpuści do środka.
 
Kerm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2017, 23:05   #310
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 36867 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Wolfgang niezbyt był zadowolony z poszukiwań w księgach.
No ale co było do znalezienia to znaleziono. Jeśli gdzieś są jakieś księgi z ciekawszymi informacjami o jednych z najbardziej wpływowych rodzinach to już one zabezpieczyły je.

Przyszedł czas na akcję. Kompani zastanawiali się jak to rozegrać wtem Techler się odezwał.
- Jeśli chodzi o światło to już o nie się nie martwicie. Musimy jakoś dostać się do środka. Macie jakieś propozycje?- Uśmiechnął się do kompanów kiwając im głowami, że chodzi mu o magię.
Gdy zbliżyli się zaczął ujadać pies.
- Ja się nim zajmę. Wy zajmijcie się by nas nikt nie widział i pomyślcie nad dostaniem się do środka.- Mag zbliżył się do bramy i po upewnieniu się, że nikt go nie widzi splótł magię i starał się uśpić burka.
Mag miał w zanadrzu jeszcze kilka czarów przydatnych na dzisiejszą noc.
Takich jak poblask, widzenie w ciemnościach, wyostrzone zmysły czy odgłosy i wywrócenie. Ten ostatni chciał rzucić jakby pojawił się dozorca.
Z dźwiękiem przypominającym miauczenie powinno uspokoi ciecia.
 
Hakon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:43.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169